Joomla! - pitanje

poruka: 12
|
čitano: 3.646
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Joomla! - pitanje

Evo malo zelio poceti uciti radit web stranicu i cuo sam za joomla! i nije mi nista jasno kako radit sta di kud kako?

 

prije sam radio u coffecup programu i tu sam radio web stranicu u html-u i nisam bas zadovoljan

KJV
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje

Kreneš valjda od službene stranice - www.joomla.org

12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje
Maximus kaže...

Kreneš valjda od službene stranice - www.joomla.org

skinio onaj rar folder i sta sad?

 

nekuzim nista btw objasni mi malo to

KJV
15 godina
offline
Re: Joomla! - pitanje

Idi na youtube - Joomla install tutorial, Joomla templates tutorial, Joomla plugins tutorial ..

 

 

Kada se nagledas toga znati ćeš kako raditi s njom i jednostavnije je nego da ti sada netko objašnjava jer vjerovatno nećeš skužiti ništa. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje
AmD kaže...

Idi na youtube - Joomla install tutorial, Joomla templates tutorial, Joomla plugins tutorial ..

 

 

Kada se nagledas toga znati ćeš kako raditi s njom i jednostavnije je nego da ti sada netko objašnjava jer vjerovatno nećeš skužiti ništa. 

daj objasni mi ti brate nesto mi reci za pocetak pls

KJV
12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje
Raspakiraj skinuti rar. Digni na hosting raspakirani sadržaj. Instaliraj...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje
trampoculo kaže...
Raspakiraj skinuti rar. Digni na hosting raspakirani sadržaj. Instaliraj...

koji hosting kako di kud sta daj malo to sire objasni

KJV
15 godina
offline
Joomla! - pitanje

Kolega okani se čoravog posla. Kolko vidim ti ni neznaš kaj je joomla, kaj je hosting. Koja je zapravno namjena svemu tome. Rađe počni sa onovama weba.

 

A ak si baš za joomlu tolko zapel posjeti ovo http://forum.joomla.hr/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje
trampoculo kaže...
Raspakiraj skinuti rar. Digni na hosting raspakirani sadržaj. Instaliraj...

Rar format nepodržavaju hostzi obićno pa ga je bolje zip-ano poslat na hosting i samo ga tamo raspakirat. Mislim da je ztip-an fajl, a ne u rar-u kad ga skidaš sa oficijelne stranice. Sve je obićno zip-ano takvog tipa. Također se pobrini da ti hosting podržava PHP tehnologiju i MySQL (bazu podatake), za verzije detaljno provjeri jer nisam siguran koje su preporućene napamet.

Na youtubu imaš to sve fino objašnjeno kako je vrtiti lokalno i kako je vrtiti na severu, također je detaljno opisano sve šta trebaš napravit. Jedino ćeš bazu morat postaviti na serveru prije nego što pokreneš Joomlu.  To ti se nemože jednostavnije objasnit, princip je isti samo se postupak malo razlikuje kod nekih hostova. Ako trebaš ja ti ju svaim na server za 200kn, a ti dalje onda sam nastavi dalje sa njom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 22:02 (NoorMomento).
14 godina
neaktivan
offline
Joomla! - pitanje

I ja imam pitanje!

Kako stranicu koja je napravljena u Joomli staviti na stranicu koju se dobije od ISP-a, tipa www.inet.hr/~imekorisnika?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje

Nisam siguran da na takvoj stranici (hostingu od ISP-a) imaš pristup bazi?

U glavnom, moraš uploadati sadržaj na server, exportat bazu (s mjesta odakle seliš, kopiraš stranicu) i importat ju

u bazu na hostingu od ISP-a.

Također moraš promijeniti postavke u configuration.php datoteci (username, dbname i pass) kako bi ti joomla mogla pristupati bazi.

Ovo su generalno upute za seljenje Joomle, kažem opet, nisam nikad radio s hostingom koji ti da ISP pa ne znam mogućnosti. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Joomla! - pitanje
godo kaže...

I ja imam pitanje!

Kako stranicu koja je napravljena u Joomli staviti na stranicu koju se dobije od ISP-a, tipa www.inet.hr/~imekorisnika?

Nije mi jasno što te točno zanima po tom pitanju. No Joomla je pisana u server side tehnologiji (PHP) i koristi bazu podataka (MySQL). Srerver ili hosting bi morao omogućiti uporabu tih dvaju tehnolotgija jer bez toga Joomla neće rediti i neće moći komunicirati sa bazom podataka. Vjerovatno će se prije samog postavljanje Joomle trebati podesiti par stvari na serveru. To su uglavnom podaci koje treba prosljediti joomli da bi uspješno komunicirala sa Bazom i neki drugi podaci koji će se kasnije koristi.

Također takve adrese imaju obićno jako loš SEO baš zbok naćina kako nastaje domena korisnika jer ih obićno tražilice jako loše indexiraju. Bolje je zakupiti domenu one nisu skupe oko 10$ gosišnje je prosjek da se naći i jeftinije ako se potraži malo, te ukoliko se nema para uzeti neki besplatni hosting koje ja osobno ne preporućam jer se daju naći hostinzi do 200kn godišnje bez problema za jednostavnije stranice. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice