Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

poruka: 17
|
čitano: 7.133
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Imam dva pitanja pa molim nekog tko ima više iskustva u tim područjima za suvisli odgovor.

 

Prema vašem iskustvu, koji bi od naših web hosting providera bio odličan izbor za smještaj web stranica? Koja bi bila vaša preporuka i zašto? Da li možete navesti link na neki web site koji je hostan na navedenom hosting provideru?

Prema Ovdje navedenim providerima, dosta ih (barem na papiru) nudi slične uvjete.

Ono što me zanima da hosting provider osigurava je: brzo rješavanje problema (ukoliko se pojave), profesionalna 24/7 podrška, backup, brzi odziv hostane web stranice, da imaju dovoljno veliku pipu kako bi korisnički doživljaj bio što ugodniji, po mogućnosti flat promet, garantirani minimalni troughput i minimalni broj istovremenih web zahtjeva, garantirana pouzdanost.

Prema vašim preporukama bih se obratio na 2-3 najbolje rangirana hosting providera.

 

 

S obzirom da planiram otvoriti web trgovinu baziranu na CMS-u koja bi uz to trebala podržavati kartično poslovanje, a nemam ni vremena ni iskustva za samostalnu implementaciju, zanima me vaša preporuka dobre firme koja se bavi web izradom. Naravno, molim objašnjenje zašto mislite da je ta firma dobar izbor i da li možete navesti link na neki web site koji je ta firma napravila.

Gledao sam po webu nekakva e-shop rješenja (bio mi je na pomoći ovaj topic, hvala autoru), i također neka open source rješenja poput Drupal e-commerce i ZenCart, ali nisam uspio predetaljno proanalizirati što sve oni omogućuju ili ne. Zato bi firma koja bi mi radila web trgovinu trebala biti dobro potkovana znanjem u tim poljima kako bi me savjetovala u pravom smjeru (da li odabrati gotovo rješenje koje će prilagoditi mojim potrebama ili nešto drugo). Isto tako, nisam totalno na čisto koji payment gateway odabrati i da li je obaveza da se oni nalaze u HR, jer to također donosi određeni trošak u web poslovanju.

Također, osim znanja novih tehnologija u web svijetu, trebali bi biti dobro potkovani što se tiče grafičkog dizajna i potpuno pouzdani.

 

Molim da mi ne šaljete PM, svaki savjet je dobrodošao i naravno da ću svaki prijedlog dobro proanalizirati prije odluke o tome koga ću kontaktirati u daljnjem koraku.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo

Ako trazis neku firmu da ti uradi stranicu, onda ce ti oni napraviti dizajn, stranicu, odluciti koji cms uzeti ili sami isporgramirati, implementirati sistem placanja, hostati stranicu na njihov hosting a tvoje je samo da kazes kakvu bi stranicu.. S obzirom da kazes da neces ti sam nista raditi onda ti je vazno samo da ti neko preporuci firmu? :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2012 12:41 (dexter2).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo

Prvo se treba odlućiti koji CMS odabarti i koje riješenje. Ima jako dobrih i kvalitetnih open Source riješenja. Tako nešto bi minimalno došlo 5000 - 7500 kn sve ovisi o komleksnosti sustava i što sve toćno treba napraviti. Što se tiće plačanja dali bi to bilo plačanje putem paypala i sl. servisa ili kartično poslovanje. Pošto je to trgovina trebalo bi ulpžiti malo i u server, a za te novce je puno bolje uzeti vanjski hosting što se tiće cijene i mogućnosti koje nude za razliku od domaćih hosting tvrtki (također izbor ovisi o kojoj se serverskoj tehnologiji radi).

 

Teško je ovako jer nema puno detalja, ako ste za suradnju može detaljnije putem PM-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
dexter2 kaže...

Ako trazis neku firmu da ti uradi stranicu, onda ce ti oni napraviti dizajn, stranicu, odluciti koji cms uzeti ili sami isporgramirati, implementirati sistem placanja, hostati stranicu na njihov hosting a tvoje je samo da kazes kakvu bi stranicu.. S obzirom da kazes da neces ti sam nista raditi onda ti je vazno samo da ti neko preporuci firmu? :)

Ima tu malo više detalja od onih što si naveo, ali da početak je preporuka pouzdane firme.

 

NoorMomento kaže...

Prvo se treba odlućiti koji CMS odabarti i koje riješenje. Ima jako dobrih i kvalitetnih open Source riješenja. Tako nešto bi minimalno došlo 5000 - 7500 kn sve ovisi o komleksnosti sustava i što sve toćno treba napraviti. Što se tiće plačanja dali bi to bilo plačanje putem paypala i sl. servisa ili kartično poslovanje. Pošto je to trgovina trebalo bi ulpžiti malo i u server, a za te novce je puno bolje uzeti vanjski hosting što se tiće cijene i mogućnosti koje nude za razliku od domaćih hosting tvrtki (također izbor ovisi o kojoj se serverskoj tehnologiji radi).

 

Teško je ovako jer nema puno detalja, ako ste za suradnju može detaljnije putem PM-a.

Ne namjeravam ulagati u server, zato na početku i tražim preporuku hosting providera. Što se tiče suradnje, možeš li mi prvo linkati stranice koje si radio, ne volim gubiti ničije vrijeme uzalud.

Ne tražim sad da mi netko na razini informacija koje sam dao ovdje napiše ponudu, ali mislim da sam naveo dovoljno informacija da se preporuči nekoga tko bi tako nešto mogao izvesti.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
13 godina
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Ako hoces da ti to netko to uradi kvalitetno, uzmi neku agenciju... Moja preporuka ide na Nivas ili Trikoder... Kostat ce te, ali ces imati vrhunski sajt... Da imamo vremena, kolega royalhero i ja bi se ponudilu... Za sad radimo na jednom projektu, ja dizajn, a on programiranje... Sto se tice hostinga, moja preporuka ide na Plus ili Avalon...

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
Zura kaže...

 

 

U ovakvom slučaju izbjegavati freelancere, implementacija internet plaćanja im je česta boljka, bez obzira što se radi samo o i implemenataciji gotovog payment gatewaya. Tzv. open source riješenja jesu možda u startu jeftinija ili takav dojam ostavljaju, pošto se na kraju krajeva radi o korištenju gotovoga riješenja, ali prilagodba krajnjem korisniku, zahtijeva dosta vremena i znanja, dakle potrebno je takav sustav poznati u korijene za uspješno korištenje i implementaciju.

 

Uglavnom, ukoliko imaš(imate) trgovinu, i namjeravaš svoje proizvod ponuditi on-line, izaberi par domaćih firmi, koje su ti možda u blizini, čisto zbog lakšeg održavanja radnih sastanaka, uzmeš tri ponude, odlučiš na temelju vlastitih smjernica i dogovoriš posao.

 

 

Ukoliko ciljaš na klijente u RH, ciljaj na "domaći" gateway, ukoliko i izvan RH, ponudi alternativne načine plaćanja, i to na način da ne zakineš niti jednu grupu korisnika/kupaca.

 

Što se tiče samog sustava, ciljaj na onaj bogat opcijama, na grafički prikaz strukture posjetitelja sa detaljnom analizom, to ti može biti jako bitno u samom startu prilikom kreiranja ciljane skupine posjetitelja/potrošača, na jednostavnosti i intuitivnost korištenja, kao i na mogućnostlokalizacije, ako ciljaš na kupce izvan RH.

 

Odabir hosta i payment gatewaya ostavi tvrtci koja će ti odraditi posao, štednja na takvim stvarima je obično skupa igra, odabir hosta ovisi prvenstveno o tehnologiji i najvažnije, broju unique/sekunda zahtjeva, a onda developer, odnsono tvrtka kojoj si povjerio izradu brine o stvarima tipa load balancing i o dostupnim resursima.

 

Uglavnom tražiš cijelovito riješenje po sistemu ključ u ruke, a cijena takvog projekta ti je debelo iznad 15.000 kuna, a vjerujem da ti je bitna stabilnost i podrška, tako da biraj profesionalce, neću ovdje nikoga preporučivati da ne bi ispalo da reklamiram.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
Hvala na informacijama! Neznam kako moderatori na to gledaju, ali ako imas dobru preporuku i ako je utemeljena dobrim referencama meni ne smeta da ih navedes. Jer danas ima tako puno ljudi/firmi koji se bave izradom web stranica da stvarno trebam preporuku onih koji stvarno znaju kvalitetno odraditi posao.
Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
13 godina
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Ja sam ti preporučio...

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
Zura kaže...
Hvala na informacijama! Neznam kako moderatori na to gledaju, ali ako imas dobru preporuku i ako je utemeljena dobrim referencama meni ne smeta da ih navedes. Jer danas ima tako puno ljudi/firmi koji se bave izradom web stranica da stvarno trebam preporuku onih koji stvarno znaju kvalitetno odraditi posao.

Dizzy ili Pondi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 23:00 (royalhero).
11 godina
protjeran
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
www.unahost.com prvo probas pa kupis
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
Unahost kaže...
www.unahost.com prvo probas pa kupis

Ovo opaka reklamna kampanja šteta što nisi stavio link da imaš neku korist za SEO. {#}

Prvo o kojoj se tehnologiji radi dal je to PHP, ASP il neš treće jer recimo ako ti treba ASP pondi je OK no kad sam ja bio kod njih nije imo baš dobre tolko servere za PHP.

infoit moj prijedlog dobri uslužni dosta opcija i mogučnosti.

13 godina
protjeran
offline
Re: Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgo
alankish kaže...
Zura kaže...

 

 

U ovakvom slučaju izbjegavati freelancere, implementacija internet plaćanja im je česta boljka, bez obzira što se radi samo o i implemenataciji gotovog payment gatewaya. Tzv. open source riješenja jesu možda u startu jeftinija ili takav dojam ostavljaju, pošto se na kraju krajeva radi o korištenju gotovoga riješenja, ali prilagodba krajnjem korisniku, zahtijeva dosta vremena i znanja, dakle potrebno je takav sustav poznati u korijene za uspješno korištenje i implementaciju.

 

 

Šteta da nisam u 8 mjesecu odgovorio, ali je jedna od većih gluposti koje sam pročitao. Ima freelancer-a koji su daleko sposobniji nego neke tvrtkice koje se samoprozivaju vrhunskim web devloperima.

 

Osobno sam kreirao opencart web trgovinu za jednog klijenta i integrirao payment gateway koji je jedva podržavao opencart i sve radi tip top. U 10 mjeseci rada stranice koja se bavi prodavanjem pomagala kod sportskih ozljeda, čovjek je prodao robe u vrijednosti 60 000 GBP. A to mu nije primarna djelatnost. Opensource rješenja su itekako dobro, i prate PCI DSS standarde za koje neke od naših firmi nisu ni čule, a itekako će se trebati baviti njima dok uđemo u EU.

Ad astra peronospora
10 godina
neaktivan
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Preporuka za Netih Hosting! U ponudi imaju i manje hosting pakete.

PlaviPingvin
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Ne snalazim se u otvaranju tema, tražim web dizajnera za poslovnu suradnju.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Zura imaš privatnu poruku. ;)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Gledaš popis koji je prilično star za web hosting tvrtke i nije updejtan. Najednostavnije ti je da odeš na google napišeš web hosting i vidiš TOP 5 ili TOP 10 web hosting tvrtki.

https://www.google.hr/?gws_rd=ssl#q=web+hosting

Što se tiče izrade web trgovina ili izrade web shopa. također google radi čuda

https://www.google.hr/?gws_rd=ssl#q=izrada+web+shopa

Također odaberi TOP5 , pošalji upite i vidi raspon cijena i kvaliteta.
Kod plaćanja kreditnih kartica ako uzimaš pazi si da ti tvrtka zna razviti i fiskalizaciju za web shop, jel inače nema smisla niti da uzimaš web shop bez fiskalizacija.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koga odabrati za web hosting i razvoj web trgovine

Ma ja sam zabunom poslao njemu poruku misleći da on treba, ali nisam vidio datum kada je pisano. :D

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice