Newby help pri 'kreiranju' svoje prve stranice

poruka: 7
|
čitano: 1.247
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Newby help 'kreiranju' svog prvog websajta

Neznam apsolutno ništa o programiranju i slično, smatram se običnim windows advanced userom (znači znam više o računalima više od 99% hrvatske populacije)

Dobio sam zadatak da napravim webstranicu za radnju od starca, e sad, googlao ja par sati i uglavnom svi žele broj moje kreditne kartice prije nego znam pola stvari šta me zanima.

Svidjele su mi se stvari poput wix.com / squarespace.com , treba mi takav nekakav builder za amatere, samo šta su mi te stranice preskupe, a wix (iako postoji opcija) mi ne dopušta da stvarno dodam svoj domain name (vidio sma da ima za 1-3$ godišnje domain nameova za kupit)

nego mi dozvoljava da kupim domene samo od njega po 10-ak dolara mjesečno, iako stoji opcija za kliknut da ubacim svoju drugu domenu, ali me opet odvede na njihovo sranje! Isto tako i web.com obečava besplatnu domenu i 2$ mjesečno webbuilder, i nakon toga me traži kreditnu karticu,

pronašao na youtubeu review gdje kaže čovjek 1$ prvi mjesec, a kasnije svaki drugi mejsec poslje toga je 22$ mejsečno, to NIGDJE nije pisalo, a traži me kreditnu karticu, fkn predivno!

Takve stvari me furstiraju i bojim se ič sam dalje da nebi uplatio nekom nešto i naišao na takvo nekakvo ograničenje!

 

Zato se nadam vašoj pomoči, postoji li neki simple-to-use offline websajt builder, pa da mogu kad sve to ''završim'' jednostavno prebaciti na neki jeftini hosting koji sam kupio preko ftp pristupa ili tak neš (dosad sam čačkao samo sa minecraft serverima pa et znam otprilike šta je ftp/filezilla)

 

Ugl znate gdje se nalazim i u čemu je problem, molim savjete šta gdje i kako ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 20:30 (gpetric).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Newby help pri 'kreiranju' svoje prve stranice
Idealno rješenje za tebe je WordPress. Jednostavno ga instaliraj, skini gotov template i uređuj stranicu po svojoj želji. Ako trebaš hosting, možeš uzeti besplatni HelioHost, a ako si iz RH možeš dobiti besplatnu .hr (domenu ukoliko imaš otvoren neki obrt).

Ako nemaš obrt, možeš koristiti besplatne domene .tk, .ml, .ga i .gq ili kupiti domenu .com.hr koja je nekih 40 kn/god.
13 godina
offline
Re: Newby help 'kreiranju' svog prvog websajta

Imas na uk.godaddy.com .com domene valjda je akcija za 0.99€ ne znam u cemu je caka. Zakupis neki jeftiniji hosting tipa xhosting.hr za 250 kn godisnje i vozi.. uostalom vidi sam sta ti vise pase, koliko ce stranica imat prometa, velicina stranice itd.. 

 

Edit, vidim da je kolega preporucio Wordpress, slazem se s njim, vrlo jednostavan za podignuti, uredivati sadrzaj i teme postavljati.. LP

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 20:24 (Ivan_cno).
13 godina
offline
Re: Newby help pri 'kreiranju' svoje prve stranice
Također, svaka fizička i pravna osoba ima mogućnost registracije besplatne domene iz.hr ili from.hr pa ni to nije loše. Uz besplatan hosting, besplatnu domenu imaš i besplatnu stranicu.

Od besplatnih hostinga nemoj očekivati čudo. Ja koristim HelioHost i jako sam zadovoljan. Osim toga, koristio sam ByetHost koji je isto odličan. Na tebi je da odlučiš.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Newby help pri 'kreiranju' svoje prve stranice
Marko :D kaže...
Također, svaka fizička i pravna osoba ima mogućnost registracije besplatne domene iz.hr ili from.hr pa ni to nije loše. Uz besplatan hosting, besplatnu domenu imaš i besplatnu stranicu.

Od besplatnih hostinga nemoj očekivati čudo. Ja koristim HelioHost i jako sam zadovoljan. Osim toga, koristio sam ByetHost koji je isto odličan. Na tebi je da odlučiš.

 Opa, to mi se sviđa za početak, imamo da registriran trgovački obrt, free .HR domena sounds great, jer vidim da su mnogo skupe, gdje/kako mogu ostvariti to svoje 'pravo' ?  Isto tako budem instalirao wordpress i poigrao se sa helihostom

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 20:37 (gpetric).
13 godina
offline
Re: Newby help pri 'kreiranju' svoje prve stranice
Više informacija o besplatnoj .hr domeni možeš vidjeti na http://www.dns.hr/. Moj savjet ti je da kontaktiraš CARNet i upitaš li ostvaruješ li pravo za besplatnu adresu.
8 godina
neaktivan
offline
Newby help pri 'kreiranju' svoje prve stranice

Sve fizičke osobe sa HR državljanstvom mogu dobiti besplatnu iz.hr, from.hr domenu.

Postoji i usluga 3u1, besplatna domena + hosting + cms.

Free Cpanel Host
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice