Ocjenite moju web stranicu!

poruka: 53
|
čitano: 7.318
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Nedavno sam napravio jednu web stranicu, pa možete li mi dati malo kritika, prijedloga i komentara na stranicu ?

 

www.dead-pixel.info

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2009 0:55 (night_r1d3r).
 
20 0 hvala 6
15 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

meni se sviđa. Zanima me preko čega si ju napravio ????

[url=http://error.gs][img]http://error.gs/torrentbar/torrentbar.php/5410.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

odlično,ako ti je to prva ..svaka čast..

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
Sviđa mi se, jednostavna i funkcionalna. Neke dublje analize neću raditi, ali ovo malo šta sam vidio je pozitivno.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
night_r1d3r kaže...

Nedavno sam napravio jednu web stranicu, pa ako možete li mi dati malo kritika, prijedloga i komentara na stranicu ?

 

www.dead-pixel.info

Nije loše za prvi put....

RIDER
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!

PHP + MySQL 

Nisam koristio nikakav poseban alat, sve sam skoro napravio u notepadu, osim sto sam slike radio u Photoshopu i onu animaciju u banneru sam napravio u flashu.

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
seneka kaže...

odlično,ako ti je to prva ..svaka čast..

Hvala, nije bas prva al nisam ni nešto puno iskusan.

15 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

dobra za početnika Namigiva...btw ako bi ti mogao predložit da prvi sidebar na kojem ti je search i aknete itd. staviš na ljevu a googleove oglase ostaviš na desnu mislim da bi tako bolje izgledala ali ipak je ovo samo prijedlog.Izlanuo se

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
sk8 4 life kaže...

dobra za početnika Namigiva...btw ako bi ti mogao predložit da prvi sidebar na kojem ti je search i aknete itd. staviš na ljevu a googleove oglase ostaviš na desnu mislim da bi tako bolje izgledala ali ipak je ovo samo prijedlog.Izlanuo se

Hvala na prijedlogu! Pokušat ću pa ćemo vidjet kako će izgledat.

15 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Odlično napravljen posao!

 

I kad već imaš tutorijale za JS i PHP i XML, mogo bi dodat i CSS i HTML.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2009 22:50 (Seky).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

svaka castNamigiva..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
sk8 4 life kaže...

dobra za početnika Namigiva...btw ako bi ti mogao predložit da prvi sidebar na kojem ti je search i aknete itd. staviš na ljevu a googleove oglase ostaviš na desnu mislim da bi tako bolje izgledala ali ipak je ovo samo prijedlog.Izlanuo se

Evo kako izgleda tvoj prijedlog: www.dead-pixel/index2.php , čini mi se ok. Hvala još jednom.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
night_r1d3r kaže...
sk8 4 life kaže...

dobra za početnika Namigiva...btw ako bi ti mogao predložit da prvi sidebar na kojem ti je search i aknete itd. staviš na ljevu a googleove oglase ostaviš na desnu mislim da bi tako bolje izgledala ali ipak je ovo samo prijedlog.Izlanuo se

Evo kako izgleda tvoj prijedlog: www.dead-pixel/index2.php , čini mi se ok. Hvala još jednom.

bolja mi je tako ...izgleda punije i ima sklada

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2009 22:59 (sk8 4 life).
16 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Pa ovo je super!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!

Odlično!

16 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Ja te hvalit neču...neznam kako drugi mogu...

 

Dobro je...al da je za hvalit baš i nije...bez obzira prvi/ne prvi web...moraš naučiti što znači riječ "dizajn"...

U današnje "DSL vrijeme web dizajna" (nazovimo to onim popularnim ispraznim nazivom "Web 2.0") napraviti web projekt veličine 15,71 KB , makar i pod krinkom nazivlja "brzog učitavanja i jednostavnosti" koncepcija je potpuno promašena.

 

To je kao da Dacia i Lada opravdavaju svoj "postkomunistički" izgled automobila...jednostavno prošlo vrijeme...optimizacija za 56k??? u 2010 digni to na barem 512k (Euro prosjek je 6.67 MBps - Hrvatski 4 Mbps)

Dalje...php i mysql - injection ti ne mogu komentirati...što je važno...!!

 

Validacija...katastrofa...  http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.dead-pixel.info%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Nisu ni moje stranice validacijom valjane...zbog više editora i načina izrade na koji nemam utjecaja..ali sam spreman za to snositi kritike...nadam se i ti...

 

 

class="opbut" - naziv klase si sam dao..."mirise" mi na jednu news skriptu koju sam nekada koristio...
obrazloži...

 

 

Samo tako dalje...od puno hvale nema napretka...a to je cilj.

www.istratourism.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
Shile kaže...
...........

Ja evo sad na toj stranici bas ispitujem ostale, lol...

a.k.a MindFreak MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
Shile kaže...

Ja te hvalit neču...neznam kako drugi mogu...

 

Dobro je...al da je za hvalit baš i nije...bez obzira prvi/ne prvi web...moraš naučiti što znači riječ "dizajn"...

U današnje "DSL vrijeme web dizajna" (nazovimo to onim popularnim ispraznim nazivom "Web 2.0") napraviti web projekt veličine 15,71 KB , makar i pod krinkom nazivlja "brzog učitavanja i jednostavnosti" koncepcija je potpuno promašena.

 

To je kao da Dacia i Lada opravdavaju svoj "postkomunistički" izgled automobila...jednostavno prošlo vrijeme...optimizacija za 56k??? u 2010 digni to na barem 512k (Euro prosjek je 6.67 MBps - Hrvatski 4 Mbps)

Dalje...php i mysql - injection ti ne mogu komentirati...što je važno...!!

 

Validacija...katastrofa...  http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.dead-pixel.info%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

Nisu ni moje stranice validacijom valjane...zbog više editora i načina izrade na koji nemam utjecaja..ali sam spreman za to snositi kritike...nadam se i ti...

 

 

class="opbut" - naziv klase si sam dao..."mirise" mi na jednu news skriptu koju sam nekada koristio...
obrazloži...

 

 

Samo tako dalje...od puno hvale nema napretka...a to je cilj.

Odmah da kažem, znam da nisam dobar dizajner, a bez kritika nebi ni bilo napredka. Na validaciji cu jos malo proradit, kao i na još dosta stvari kao npr: SQL- injection.  Nisam koristio nikakvu gotovu skriptu osim foruma. U CSS-u sam napravio stil "opbut" koju koristi za button "opširnije", ali i za button "povratak" i još neke buttone , a opbut je jednostavno skraćeno od OPsirnije BUTton , jer sam već iskoristio "button" za button-e iz navigacije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2009 23:39 (night_r1d3r).
16 godina
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Evo onda još jedna, naravno dobronamjerna - boje.

Ne znam kako ostali, ali meni se ne čini OK da gumbić ima boju (plava) i kada pređem mišem preko njega, postaje siv. Sivo je neutralna boja, baca u pozadinu; od aktivnog bilo čega očekujem da postane uočljivije - plava još plavija, crvena još crvenija. Pogledaj si sučelje windowsa - kada pređeš mišem preko gumba za zatvaranje, on se dodatno 'zacrveni'. To ti govori da ga imaš pod prstom i ako želiš napraviti neku akciju slobodno klikni...

 

Sveukupno ti fali dosta userabilitya (tipa klik na kratku vijest otvara puni članak, da nemoraš nužno ići na gumb 'Opširnije' i sl.), ali za bolja objašnjenja ti ipak preporučam da proguglaš taj pojam. Samo naprijed!

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2009 23:49 (Veliki Brat).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Meni se cini ok. Nisam neki strucnjak, ali mislim da je stranica sasvim ok.

A sto se tice dizajna mozda da zamolis nekoga prijatelja/prijateljicu koji ima "mota" da ti da kakav savjet.

A.D.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
night_r1d3r kaže...

PHP + MySQL 

Nisam koristio nikakav poseban alat, sve sam skoro napravio u notepadu, osim sto sam slike radio u Photoshopu i onu animaciju u banneru sam napravio u flashu.

Nekako mi smrdi taj rad s notepadom.. Prije bih rekao da si skinuo neki gotovi forum i portalčić i malo prilagodio svojim potrebama. A još sam sigurniji u tu tvrdnju kad vidim da imaš glasanje za koji browser koristiš. Da si takav igrač, da to u notepadu lijevom rukom slažeš, prvo bi pobrao sve informacije o useru koji ti je legao na stranicu, pa tako i browser i operativni sistem, od kud je upit došao. A da ne kažem da ti brojač broji po učitanoj stranici a ne po useru, pa ne vidim kako je to relevantno. Ali ajde, treba i to znati, pa te neću u potpunosti pljuvati, nastavi pa će i biti nešto, samo ne kenjkaj o tome što si radio ti, a što netko drugi.

 

Navigacija (stranice s > i >>) ti je nepregledna, a dizajn bi trebalo ispeglati. To vidim na prvu. I definitivno moraš poraditi na userima, cookieima, prilagodbi ovisno o profilu i sl. ako želiš ozbiljan portal. Evo dig'o sam server i stavio jednu stranicu na kojoj doduše nema ništa, ali ti odmah pobere podatke ip, host, operativni sistem, browser. Ovo je samo primjer i kad odem spavati, ugasiti ću server..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!

Forum i jesam uzeo gotov, al ostalo je moj rad... Odavno se bavim programiranjem, samo ne web programiranjem, al mi se nije bio problem prilagodit. A, zar ti misliš da mi nebi moglo past na pamet da stavim ona pitanja na anketu? Znam da mi brojač nije ok, al to sam samo nabrzinu napravio da mi popunjava prostor dok ne napravim nešto bolje.  

Da sam mislio uzeti nečiji rad, napravio bih sve u joomli, al mi je draze kad ja nešto sam napravim, pa makar mi uzelo dosta vremena!

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2009 0:53 (night_r1d3r).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!

Forum si uzeo gotov, znači i bazu, rješene usere, upis i prikaz baze, pa si dodao stranicu dvije i prekopirao sintaksu select*from... Kao što sam i rekao. A ne shvaćaš i kad ti kažem; ne trebaš se sjetiti raditi pitanja i ankete za te informacije; programski ih trebaš pokupiti od usera, a ne da ih user ispunjava preko ankete, razumiješ? I što bi ti vjerovao rađe, svojem kodu ili anketi? I kao znaš da će itko popuniti anketu??

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
bed kaže...

Forum si uzeo gotov, znači i bazu, rješene usere, upis i prikaz baze, pa si dodao stranicu dvije i prekopirao sintaksu select*from... Kao što sam i rekao. A ne shvaćaš i kad ti kažem; ne trebaš se sjetiti raditi pitanja i ankete za te informacije; programski ih trebaš pokupiti od usera, a ne da ih user ispunjava preko ankete, razumiješ? I što bi ti vjerovao rađe, svojem kodu ili anketi? I kao znaš da će itko popuniti anketu??

Ako te baš zanima forum sam dodao zadnji, nakon što je bila gotova cijela stranica! A sam sam odradio cijelu stranicu i administraciju! SQL sintaksu nema potrebe da kopiram, jer to radim svaki dan na poslu, a i završio sam Računarstvo, pa mi valjda jedan SQL upit nebi trebao biti problem! Pitanja sam dodao tek tako, nisam imao neku namjeru da bas ispitam tko što koristi (A kad bi me baš zanimalo točno koji browser tko koristi onda bi mogao to napravit, a i mogao bi provjerit rezultate i na google analyticsu)! Neznam što si toliko zapeo za tu anketu, ali ako te bas zanima mogu ti kreirati usera koji ima rolu samo za ankete, pa ti vidi jeli postoji jos neka takva administracija ankete! 

15 godina
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Stranica ti je dobro, jednostavna i pregledna sto je najbitnije...Sve je na svome mjestu.  Osmijeh

Zamijeni oni sivu boju na gumbima.

Ja bih povecao sliku naslova sitea. Mozda eliminirati one oglase pa u desni stupac staviti pola lijevog stupca. Bolje kad su ti najbitnije stvari podijeljene da se ne mora puno skrolati.  Namigiva

 

Kako ces vjerojatno imati za neko vrijeme vise tutorijala, predlazem i padajuci izbornik radi lakseg snalazenja...da se ne mora listati i traziti kad bude vise stranica.

I stavi brojeve stranica dole kad se lista.

 

Konacni rez: 9.9/10  Smijeh

 

 

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
night_r1d3r kaže...

Ako te baš zanima forum sam dodao zadnji, nakon što je bila gotova cijela stranica!

Opet ga kenjkaš. Forum je smf, a vjerujem da ćeš tvrditi da si i flash igrice radio? Koliko mi se čini njih sam vidio na flashkitu.. A stranica ti ima više elemenata foruma, kako si forum dodao zadnji?

night_r1d3r kaže...

Pitanja sam dodao tek tako, nisam imao neku namjeru da bas ispitam tko što koristi (A kad bi me baš zanimalo točno koji browser tko koristi onda bi mogao to napravit, a i mogao bi provjerit rezultate i na google analyticsu)

Pitanja si dodao jer zapravo ne želiš znati koji se browser koristi.. Sad si mi sve rekao.. Možeš biti i profesor na tom faksu računarstva, ne treba mi dodatnih objašnjenja.

night_r1d3r kaže...

Neznam što si toliko zapeo za tu anketu, ali ako te bas zanima mogu ti kreirati usera koji ima rolu samo za ankete, pa ti vidi jeli postoji jos neka takva administracija ankete!

Nisam uopće zapeo za anketu, nago na način rada tvog portala, samo ti to ne shvaćaš. A dodatno me motiviraju ovakvi proljevi; sve sam ja to sam u notepadu napravio, a zapravo je činjenica da barem 50% (još sam darežljiv) tog sitea nema veze s tobom. Kitiš se tuđim perjem, rekla bi poslovica.. I što očekuješ, kad na ovakvom forumu tražiš ocjenu svoje stranice, samo hvalospjeve? I kakva je korist od takvih komentara, hraniš si ego? Mislim da je bolje dobiti konstruktivnu kritiku, jer ćeš samo tako napredovati, a na to si trebao biti spreman kad si pitao za mišljenje. Na kraju, ja nisam niti rekao da to ništa ne valja, ali uvjek može bolje i tome treba težiti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
night_r1d3r kaže...

PHP + MySQL 

Nisam koristio nikakav poseban alat, sve sam skoro napravio u notepadu, osim sto sam slike radio u Photoshopu i onu animaciju u banneru sam napravio u flashu.

 

Ovo ti nikako ne vjerujem. Programiram već 3 godine, a zadnju godinu samo se koncentrirao na javascript i php, pošto tu vidim najveću lovu, iako ju do sada nikako nisam zgrnuo :)

Ne da nije moguće programirati o notepadu, ali to stvarno moraš biti teški profesionalac i dobro poznavati ono što radiš. Osim ako svaki dio nisi kopirao iz knjige praktički je nemoguće napredovati u notepadu... To je kao da idem na put oko svijeta s biciklom, da, moguće je, ali je iznimno teško i dugo, ili recimo kao da si rekao da si napravio napravio animaciju pomoću painta i windows movie maker-a. Nitko ne programira u notepadu.

 

EDIT: i da moja ocjena je 7/10. trebaš poraditi na dizajnu.

 

EDIT2: Još samo da ti natuknem da možeš saznati koji se browser koristi i pomoću php-a, to većina cms-a ima i pohranjuje tu statistiku. Ako želiš učiti php idi na php.net .

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2009 14:06 (Xanzzu).
15 godina
neaktivan
offline
Ocjenite moju web stranicu!

Malo ti je paginacija kriva. Zadnja stranica je 3.4 (??)

 

Pogledaj floor funkciju.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
Lion King kaže...

Malo ti je paginacija kriva. Zadnja stranica je 3.4 (??)

 

Pogledaj floor funkciju.

Hvala na ukazanoj grešci, ali ovdje mi treba da zaokruži na veći broj, pa ću koristit funkciju ceil.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ocjenite moju web stranicu!
Xanzzu kaže...

Ovo ti nikako ne vjerujem. Programiram već 3 godine, a zadnju godinu samo se koncentrirao na javascript i php, pošto tu vidim najveću lovu, iako ju do sada nikako nisam zgrnuo :)

Ne da nije moguće programirati o notepadu, ali to stvarno moraš biti teški profesionalac i dobro poznavati ono što radiš. Osim ako svaki dio nisi kopirao iz knjige praktički je nemoguće napredovati u notepadu... To je kao da idem na put oko svijeta s biciklom, da, moguće je, ali je iznimno teško i dugo, ili recimo kao da si rekao da si napravio napravio animaciju pomoću painta i windows movie maker-a. Nitko ne programira u notepadu.

 

Jedan od razloga što radim u notepadu je taj što na svom računalu na poslu nesmijem imati nelicencirani software, a ovaj portal sam pravio upravo na poslu dok sam imao slobodno vrijeme!

Nisam ja baš takav početnik što se tiče programiranja, samo što mi dizajn ne ide niti sam previse zainteresiran za njega, pa zato pitam vas za savjete. 

A što se tiče Javascripta i PHP-a znam ih ja solidno, ako te baš zanima trenutno programiram šah u javascriptu. Budući da sam tek počeo nema još neku funkcionalnost, al pogledaj sada ovaj link sah , pa opet pogledaj za par tjedana pa ćeš vidjet razliku, što znači da sam ga ja isprogramirao. 

 

Što se tiče statistike stranice, to sam isto mislio napraviti, al budući da ja nemam previše vremena za ovaj portal, to sve ide usporeno.

A hvala na ocjeni, ja sebi nebi jos dao ni toliku, jer na stranici ima jos dosta gresaka, svako malo otkrijem novu. :)

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice