PHP pomoc

poruka: 9
|
čitano: 1.615
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PHP pomoc

pozz . imam mali problem . spremam checkboxeve sa json_encode-om u bazu . ali naravno sadržava čćšđž . u bazi mi se sprema Pou017ear grau0111evine (požar građevine) . kaj napravit da mi sprema u onom stilu kak je napisani - čćšđž .

baza slozena na utf8_unicode_ci

 

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PHP pomoc
Moraš i kod konekcije na bazu deklarirati koristi utf8,točnije u funkciji kojom se spajaš na bazu
robimarko@gmail.com
15 godina
online
Re: PHP pomoc
robimarko kaže...
Moraš i kod konekcije na bazu deklarirati koristi utf8,točnije u funkciji kojom se spajaš na bazu

mysql_query("SET NAMES 'utf8'");

Lijenčina je sam sebi na putu.
12 godina
neaktivan
offline
PHP pomoc

postavljeno i nula bodova . opet isto

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP pomoc

Ja sam imao pakao kad sam se počeo baviti s time.

 

Pročitaj ovo. Nada se da će pomoći. :)

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PHP pomoc

Dakle imam problem sa UwAmp serverom. MySql se kratko pokrene, pa se ugasi i dobivam error #1045-access denied. Pokušavam već 2 dana rješenje naći na internetu, ali nisam uspjela. Probala sam riješiti problem sa nekim od ponuđenih načina, na primjer, mijenjala sam portove. Osim toga, pokušavala sam brisati lozinku i stavljat AllowNoPassword na true te izbrisat root kao password u postavkama UwAmp servera datoteke conf.inc...

Pokušavala sam također i sa drugim serverima XAMPP-om i Wamp-om i naravno, ni jedan ne radi.

 

Pretpostavljam da je to zbog nekih postavki u MySQLyog-u ili tako nešto, ali ne znam u čemu je točno problem.

 

Tek sam početnik u php-u i htjela bih testirati spojnost na bazu prije labosa.. ovako samo kod mi ništa ne znači mogu ga nabubat napamet, a to ne želim i nema smisla,..

Hoću vidjet rezultat...

 

MOLIM POmOC imam labos sutra :(

 

U prilogu su screenshot-ovi problema..

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PHP pomoc
klam kaže...

Dakle imam problem sa UwAmp serverom. MySql se kratko pokrene, pa se ugasi i dobivam error #1045-access denied. Pokušavam već 2 dana rješenje naći na internetu, ali nisam uspjela. Probala sam riješiti problem sa nekim od ponuđenih načina, na primjer, mijenjala sam portove. Osim toga, pokušavala sam brisati lozinku i stavljat AllowNoPassword na true te izbrisat root kao password u postavkama UwAmp servera datoteke conf.inc...

Pokušavala sam također i sa drugim serverima XAMPP-om i Wamp-om i naravno, ni jedan ne radi.

 

Pretpostavljam da je to zbog nekih postavki u MySQLyog-u ili tako nešto, ali ne znam u čemu je točno problem.

 

Tek sam početnik u php-u i htjela bih testirati spojnost na bazu prije labosa.. ovako samo kod mi ništa ne znači mogu ga nabubat napamet, a to ne želim i nema smisla,..

Hoću vidjet rezultat...

 

MOLIM POmOC imam labos sutra :(

 

U prilogu su screenshot-ovi problema..

 Nisam iskusan sa tim programom,ali taj error upucuje na pogresne podatke korisnicko ime/sifra . 

11 godina
neaktivan
offline
Re: PHP pomoc

vjerojatno, a ja ne znam kak naći postavke.. svakakve kombinacije sam pokušavala unijeti :/ hvala u svakom slučaju

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 20:56 (klam).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PHP pomoc
klam kaže...

vjerojatno, a ja ne znam kak naći postavke.. svakakve kombinacije sam pokušavala unijeti :/ hvala u svakom slučaju

 Kopiraj nam svoj mysql config,pa cemo vidjeti sta je problem

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice