Php unread post since last visit

poruka: 4
|
čitano: 1.816
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Php unread post since last visit

Pozz ljudi, dugo nisam bio ovdje.

Ponovo sam poceo editovati svoj cms i zapeo sam na ovom problemu.

 

Trebam da prikazujem na temama da li sadrze NOVE POSTOVE od zadnjeg logina.

E sad problem je sto nemam pojma kako to da uradim.

Cuo sam da bi se moglo sa array uraditi tako da se u temama stavi polje is_new i u njemu da sadrzi array sa id-ovima korisnika.

Nesto kao 5|6|12|110|2|1|

 

Da li je itko imao iskustva sa ovim?

Inace ovo ej sve custom code, php-mysql.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Php unread post since last visit

Ne, ne radi se to tako. Postavi polje created_at kao datetime u tabelu postovi i last_login isto kao datetime u tabelu users ili neku log tabelu kako ti vec odgovara. Nakon toga samo query-jem povlacis sve postove iji je created datetime veci od last_login datetime-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2015 20:03 (jericho1405).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Php unread post since last visit
jericho1405 kaže...

Ne, ne radi se to tako. Postavi polje created_at kao datetime u tabelu postovi i last_login isto kao datetime u tabelu users ili neku log tabelu kako ti vec odgovara. Nakon toga samo query-jem povlacis sve postove iji je created datetime veci od last_login datetime-a.

 Ispricavam se, mozda sam lose objasnio. 

U pitanju je da na temama prikazuje da li ima novih postova od zadnjeg pregleda tog korisnika.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Php unread post since last visit
mr_artuka kaže...

 Ispricavam se, mozda sam lose objasnio. 

U pitanju je da na temama prikazuje da li ima novih postova od zadnjeg pregleda tog korisnika.

 Pa samo prebrojiš koliko poruka ima polje "objavljena" veće/novije od polja iz tabele Korisnici "zadnja_prijava", ako je taj broj veći od 0, znači ima novih poruka, boldiraj naslov teme, promijeni sličicu kraj teme, nekako naznači.

 

Možeš to napraviti da izvučeš od logiranog korisnika zadnja_prijavai proslijediš ga u upit gdje preko SQL COUNT brojiš koliko ima novih poruka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice