Pomoc... Izrada web stranice.

poruka: 14
|
čitano: 3.352
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc...

Treba mi pomoc u izradi neke malo modernije stranice - pocetnik sam i nemam nikakvog iskustva pliz help.

 

Hitno!

AMD Athlon 64 3000+ 2.00GhZ, Gigabyte m57sli-s4, nvidia 7600gt 256MB, ddr2 1Gb kingmax 800mhz, hdd - seagate maxtor 160GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoc...

Kakve stranice, daj nam primjer!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc...

ajoj na ovako pitanje moze se milion odgovora dati ....ajmo polako

 

za cega ti je potreban sajt? za firmu ,za zezanciju itd....

Sta bi stavio na sajt? koji sadrzaj?

Da li bi sadrzaj na sajtu cesto menjao ili ne ?

Imas li neku ideju ? ako imas reci ...

etc etc...

K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc...

Sajt bi bio o tehnologiji i igrama - npr nesto slicno www.gameland.com.hr - samo malo izgled izmijenjen - tako nesto

AMD Athlon 64 3000+ 2.00GhZ, Gigabyte m57sli-s4, nvidia 7600gt 256MB, ddr2 1Gb kingmax 800mhz, hdd - seagate maxtor 160GB
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc...

I da - nemam puno prostora - 250MB posto sam pocetnik

 

To sam uzeo za sada besplatno na freehosti_i, pa ako bude islo dobro uzet cu nesto bolje...

AMD Athlon 64 3000+ 2.00GhZ, Gigabyte m57sli-s4, nvidia 7600gt 256MB, ddr2 1Gb kingmax 800mhz, hdd - seagate maxtor 160GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc...

za konkretno ovakav sajt dovoljan ti je neki template.... napiši u googleu free templates html css i dobit ćeš ih stotine

i onda ga obradiš po svom guštu...

 

naravno neke osnove moraš imati da bi mogao uredit stranicu.

www.svijetkulture.com
16 godina
offline
RE: Pomoc...
hondo kaže...

za konkretno ovakav sajt dovoljan ti je neki template.... napiši u googleu free templates html css i dobit ćeš ih stotine

i onda ga obradiš po svom guštu...

 

naravno neke osnove moraš imati da bi mogao uredit stranicu.

  ...NOT...
njemu je potreban neki CMS ...recimo Joomla i onda   lepo u google utipka Joomla Templs (ili game templs) for free i eto mu... 
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc... Izrada web stranice.

I ja sam pocetnik, ali ne skroz. Uvjezbavao sam se u Adobe dreamweaver 8 i CS3 (mislim da je dreamweaver CS3 najnoviji).

Savjetujem ti da prodjes video tutorial za ovaj program (ima npr. u µTorrent "Lynda.com - Dreamweaver CS3 Essential Training DVD" od 815 MB). Tada ces biti kao riba u vodi sto se tice web stranica. Dreamweaver koriste profesionalci, ali je dovoljno jednostavan i za pocetnike ( i inace se programeri trude na naprave program koji je jasan, logican, jednostavan za koristenje, cak i kad nije namjenjen pocetnicima).

 

Ako zelis da ti pravljenje stranica bude uzitak, onda ces morati proci kroz malo patnje i ponesto nauciti, ili sa interneta, ili neke knjizice, ili video tutoriala. Pogotovo ako mislis praviti kompliciranije stranice, koje imaju dosta linkova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc... Izrada web stranice.

najnoviji dreamweaver je CS4, a pošto si početnik najbolje ti uzeti neki freehost sa Cpanelom, preporučavam http://www.000webhost.com/ tu imaš i besplatni game templates.

I bit će ti jednostavno za radit u njemu neće ti za početak trebat nikakvi programi za html, jednostavno samo pišeš. I naravno uzmeš(ako hoćeš) sebi besplatnu "tk" domenu.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc... Izrada web stranice.

Ma dajte, što ste zapeli za taj Dreamweaver? Pa jel nije bolje za njega da nauči HTML i CSS i onda nema problema za dalje..

 

Odi na w3schools.com pa nauči HTML i CSS, i mani se učenja programa koji generira hrpu bespotrebnog koda.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc... Izrada web stranice.

najnoviji ti je adobe CS4 ali ćeš ga moći torentirat tek za koji mjesec.. tek je izašao prije par tjedana.

 

ma dreamweaver je ok.. jer ti smanjuje radno vrijeme

 

tako je.. ako naučić html-css onda možeš što želiš.. no za to treba vrijeme a kako vidim on bi rado odmah imao sajt....

 

dreamweaver ne generira hrpu bespotrebnog koda i ima izuzetno čist kod... budi malo bolje informiran

www.svijetkulture.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc... Izrada web stranice.
skandalouz kaže...

najnoviji dreamweaver je CS4, a pošto si početnik najbolje ti uzeti neki freehost sa Cpanelom, preporučavam http://www.000webhost.com/ tu imaš i besplatni game templates.

I bit će ti jednostavno za radit u njemu neće ti za početak trebat nikakvi programi za html, jednostavno samo pišeš. I naravno uzmeš(ako hoćeš) sebi besplatnu "tk" domenu.

 
Ja sam prije nešto radio u Xoopsu i s njim sam upoznat... jel ima taj 000webhost negdje već Xoops instalaciju na sebi ili ja moram uploadati preko FTP-a? hrhosting mi je imao prije pa pitam...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
offline
Pomoc... Izrada web stranice.

Heh, evo malo off topic, najbolji free(besplatni) hosting je naravno x10hosting.
bio sam davno na tom 000 webhostingu, ali su mi izbrisali stranicu, a napravio sam je u php, i izbrisali su je jer je bila PTC, a toga nije bilo u ToS-u!
x10 je najbolji!

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 11:03 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc... Izrada web stranice.

E ljudi problem je u tome kako promijeniti template - koristim joomlu

AMD Athlon 64 3000+ 2.00GhZ, Gigabyte m57sli-s4, nvidia 7600gt 256MB, ddr2 1Gb kingmax 800mhz, hdd - seagate maxtor 160GB
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice