Program za izradu web stranice?

poruka: 47
|
čitano: 26.711
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?
DamageHigh kaže...
Volvox kaže...

Nije nužna,ali plan i program informatike u srednjim školama kaže da se html mora radit,tako da bilo koja srednja sa informatikom,radit ce html.

Mi ga nismo ni taknuli u srednjoj.

Ja sam sad 3. godina Elektrotehnika i računalstvo. I sa radiomo HTML i CSS. Program u kojem radiomo je Notpad ++ i reko bi savršeno za skontat kako funkcionira kod neke stranice i ispisati ga. U 2. razredu smo učili programski jezik C (C++), a u 4. godini nemamo INF.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?

A profesori inače imaju običaj ne poštivanja standarda, tako da u C++-u koriste iostream.h, funkciju main deklarišu kao void, deklariše veliki broj nepotrebnih varijabli, istim daju imena - jedno slovo počevši od a, pa dok im treba... Kod HTML-a, od Doctype-a ni traga, koriste <br>, slike nemaju alt atributa, nedo' Bog da takvu stranicu validiraš W3C Validatorom...

12 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?

Ja 2. razred gimnazija. Dogovorili smo se da drugo polugodište radimo html, a onda 3. razred c++.

I zasad dobro ide, lijepo postepeno, sve kodove imam napisane u bilježnici, tako da će mi uvijek poslužit kasnije. Radimo u notepadu, mada sam ja profesorici rekao da bi možda mogli u notepad++ jer je bolji i pregledniji, ali je rekla da je bolje prvo učit u notepadu i onda kasnije prelazit na ostalo:)

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?

Osobno mi se Sublime Text 2 puno vise svida od Notepada++.

Ofc.
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?
Uz dužno poštovanje, ali ne zanima me tko koju godinu uči koji jezik, ova tema je otvorena s namjerom i namjenom.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?
IvanV kaže...
Uz dužno poštovanje, ali ne zanima me tko koju godinu uči koji jezik, ova tema je otvorena s namjerom i namjenom.

Velke namjere, vjerojatno ces do sutra odustat od svega.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
14 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?

Ljudi moji, kad netko pita nešto pametno, nigdje nikoga...a na ovu glupost 30 postova...

12 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?

Evo pošto on oče baš programe za izradu web stranice, evo mu jedan profesionalni Adobe Dreamweaver. Ali opet je potrebno znati HTML, CSS, PHP Java Script i ostale da bi se dobila web stranica.

A evo i od Microsofta:

Expression Studio 4 Web Professional

Visual Web Developer Express

WebMatrix

 

 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Program za izradu web stranice?
IvanV kaže...
Uz dužno poštovanje, ali ne zanima me tko koju godinu uči koji jezik, ova tema je otvorena s namjerom i namjenom.

Uz dužno poštovanje, web dizajn nije nešto što se uči preko noći. Ne postoje bez razloga tvrtke koje se bave upravo tome i od toga žive.

Želiš portal? Nema problema - plati sine.

Želiš alat za izradu web stranica (koji opet ne znači da ne moraš poznavati HTML, CSS i sl.), nema problema. Adobe Dreamweaver - 400$. Prava sitnica za tebe takvog profesionalca.

 

Zato ne kenjaj, i ako se već želiš osposobiti za kreiranje i dizajniranje web stranica, primi se knjige i počni učiti. Nema programa koji će ti čarobno izkodirati web, onako kako se tebi diglo.

 

I još jedna stvar, vidim da imaš veoma visoko mišljenje o sebi. Spusti se na zemlju, prijateljski savjet. I malo poštovanja prema drugima također ne bi škodilo.

 

LP. {#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?

EDIT: Ispravljam cijelu poruku radi ne dopustivog riječnika s moje strane jer sam se sada smirio, jer su mi nadobudne babe koje su pokupile pamet cijelog svijeta s ovog foruma digle živce, zahvaljujem se SVIMA na ukazanom trudu, LP!

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 15:36 (IvanV).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?
IvanV kaže...

EDIT: Ispravljam cijelu poruku radi ne dopustivog riječnika s moje strane jer sam se sada smirio, jer su mi nadobudne babe koje su pokupile pamet cijelog svijeta s ovog foruma digle živce, zahvaljujem se SVIMA na ukazanom trudu, LP!

A velke pameti.

Pitaš u kojem programu se rade web stranice, čovjek odgovori notepad, a ti ga ismijaš. Već sam tu vidio da si neki neozbiljan gospon.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
15 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?

autoru ovog posta: ako neznas izraditi web stranicu i pocetnik si kao ja a da nemas pojma o programiranju niti malo googlaj i nadi "xara web designer" !!!! dao bih ti ovdje torrent link ali mislim da je to ovdje zabranjeno.... eto nadam se da sam pomogao jer ja sam mjesecima trazio program koji je za neznalice o programiranju a olaksava ti izradu i nasao sam ga a to je xara !! :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?

Moj savjevt svim početnicima kupite knjigu HTML & CSS bez obzira na izdanje nije više od 200kn ljudi više popuše novaca u mjesec dana, a biće vam uvelike korisna cijeli život. Knjiga je objavljena na našem govornom području pogledajte naklade profila i miša, bile su prije u HG-Spotu i slićnim dućanima za nabavit. Ja sam isto tako pooćinjo zaboravite te programe osim Dreamwevera jedini program koji će vam ikad trebat za web (izuzev Flasha i Potoshopa i njemu slićčnimj programima). No dosta se danas može napraviti preko CSS, stvari koje su se prije radile sa slikama sad se rade preko CSS-a. Ergo za neke jednostavnije do srednje složene dizajne netrebavam u biti photoshop nego ćisti Notepad (savjetujem Dreamweaver rdai masu stvari).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Program za izradu web stranice?

Ako zelis nauciti programirati ima hrpa literature koja ti bude zasigurno pomogla, ali ako zelis preposutit izrada web stranica nekome tko je iskusan i radi neko vrijeme, slobodno se obratis za pomoć. Web stranice su danas najvažniji način prezentacije tvrtke u svijetu. Dostupnost 24 sata na dan, 7 dana u tjednu čini ih daleko najboljim marketinškim ulaganjem koje možete napraviti

Tokom izrade web stranica najveću moguću pozornost posvećuje se i optimizacijama, kako bi web stranica postigla što je moguće bolje rezultate na pretraživačima.

10 godina
offline
Re: Program za izradu web stranice?
IvanV kaže...
suludi8 kaže...

Pa nije valjda da ne znaš upisati u tražilicu Artisteer, i pogledati na službenoj stranici koja mu je cijena?

 

Nemoj podcijenjivati moje znanje jer znam bolje od vas 70% sa foruma, jedino što mi ne ide izrada web stranica pa sam ovdije pitato.
Što se tiče ovoga da ne znam upisati u tražilicu, stvar je u tome što mi je Web pre spor jer radim nadogradnje na kompu tako da jedva i pišem po forumu, pa ako bi on mogao ili netko mi naci cijenu bilo bi dobro. :D 

Tebi ne ide pravopis, a web ne da ti ne ide nego ne poznaješ osnove osnova. Ako misliš da ćeš sa Artisteerom sa 2 klika napraviti super web onda se varaš, jer bez poznavanja html-a i css-a (js i php da i ne spominjem) ne da ne možeš napraviti dobar web, nego ćeš teško napraviti ikakav a da liči na nešto. Ja sam krenuo sa Artisteerom prije 5 godina iz istog razloga kao ti ali sam pola vremena provodio na w3schools tražeći rješenja za probleme u koje se uvalim. Nakon kratkog vremena skužio sam da ništa neću postići bez poznavanja (za početak) html-a i css-a, a kad sam ih naučio vidio sam koliko me Artisteer zapravo sputava.

 

Poanta, ako planiraš napraviti web stranicu za neke ozbiljnije planove sa njom onda knjigu u ruke ili plati profesionalcima. Kolega iz posta poviš se izreklamirao, ja ću to zaobići 

15 godina
offline
Re: Program za izradu web stranice?

Prejako kak se ljudi zakače za raspravu iz 2012. hahahaha

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
7 godina
neaktivan
offline
Program za izradu web stranice?

Kod izrade internet stranice najbolje je dobro naučiti HTML i CSS pa onda krenuti sa programom koji tebi najbolje odgovara, bio to wordpress, joomla, Adobe dreamweaver...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice