Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.136
|
čitano: 556.490
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

Koja je to firma? Btw samo naprijed s Cake-om, nećeš pogriješiti!

Trikoder

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Radiš za njih? Likovi čuda rade!

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 22:29 (david7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

Radiš za njih? Likovi čuda rade!

Yep, ja sam dio tima koji je zadužen za Njuškalo :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Svaka čast! Radio si na razvoju Trikoder Frameworka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

Svaka čast! Radio si na razvoju Trikoder Frameworka?

Nisam, radim tek 4 mjeseca tamo. Kad sam došao Framework je već bio na dosta visokoj razini, al na njemu se i svakodnevno radi. Kako Trikoder ima puno projekata, ima puno zahtjeva na različitu funkcionalnost u frameworku pa se stalno nešto dodaje, poboljšava, mijenja. A tu je došao i jedan moj fix, i sudjelovao sam na jednom featureu.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 22:35 (Luuka).
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Lijepo... Koliko se kreću cijene sajtova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

Lijepo... Koliko se kreću cijene sajtova?

E to ne znam, mislim da ovisi o klijentu, o tome što se radi, o specifikaciji, procjeni. Ne znam ni otprilike, time se mi programeri ne zamaramo, tu je uprava za to :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
15 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Trikoder je, uz jos par firmi (medju njima famozna web.burza), rijetka web development firma koju postujem u HR. Svi drugi su teski amateri prema njima.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Kaže mi frend od tamo da muku mučite s nalaskom kadra, da ne možete nači nikako poštene programere.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Gajotres kaže...

Kaže mi frend od tamo da muku mučite s nalaskom kadra, da ne možete nači nikako poštene programere.

Ja sam zaposlen 17.10. Nakon mene još su zaposlena 2 PHPovca, 1 mobitelaš, 1 dizajner i 1 frontendaš. Al da, bilo je problema s kadrom zadnjih godina, bar mi tako kažu :D A koji je to frend?

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 0:59 (Luuka).
13 godina
protjeran
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Luuka kaže...

Probaj sa codeigniterom.

Biti ili mniti svemiropolisno
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Luuka kaže...
Gajotres kaže...

Kaže mi frend od tamo da muku mučite s nalaskom kadra, da ne možete nači nikako poštene programere.

Ja sam zaposlen 17.10. Nakon mene još su zaposlena 2 PHPovca, 1 mobitelaš, 1 dizajner i 1 frontendaš. Al da, bilo je problema s kadrom zadnjih godina, bar mi tako kažu :D A koji je to frend?

Miro S.

13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ima li još tko iz Burze, Nivasa i Trikodera na forumu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Gajotres kaže...
Luuka kaže...
Gajotres kaže...

Kaže mi frend od tamo da muku mučite s nalaskom kadra, da ne možete nači nikako poštene programere.

Ja sam zaposlen 17.10. Nakon mene još su zaposlena 2 PHPovca, 1 mobitelaš, 1 dizajner i 1 frontendaš. Al da, bilo je problema s kadrom zadnjih godina, bar mi tako kažu :D A koji je to frend?

Miro S.

Ni više ni manje nego voditelj programera :D

 

@Bypass Još su mi neki spomenuli codeigniter, al su spomenuli da je dosta prazan, da dosta podrške moraš sam napravit. Ja nekako vidim framework kao nešto s more funkcionalnosti koje je netko jako istestiro, optimiziro i pripremio za korištenje, da developer ne mora kopat po samoj mašineriji, samo ubaci stvari koje njemu trebaju. Od puno ljudi sam čuo lijepe riječi o CakePHPu pa ću ga isprobat :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
12 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Evo, da i ja doprinesem temi.
Prije mozda 1 godine sam se ameterski poceo baviti web dizajnom, vise je bilo prerađivanje gotovih templejta u notepadu :).

Onda sam prije pola godine zavrsio tecaj o web dizajnu (html/css , dreamweaver i photoshop cs5, cms).Nakon toga sam odradio par stranicu u html-css a evo prije mjesec dana sam se posvetio cms-u.Obicno dizajniram u html/css pa zatim ima jedan program (kojeg je napravio hrvat :D ) pomoću njega prebacim stranicu u joomlu i u njoj tu stranicu nastavim uređivati.

two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the the universe.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 23:41 (Galion96).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Može link na taj Html to Joomla converter?

12 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Uh malo sam se krivo izrazio :D Nije to konverter  vec taj program izbacuje gdje treba staviti  kod tipa
<jdoc:include type=
Moraš sve ručno unositi to samo pomaže. Ako si još uvjek zainteresiran nabavim ti link, jer sad nemam program kako mi se nedavno srusio hdd...

two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the the universe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Ma tako sam se izrazio, naravno da ne prebacuje sve sam...ajde kad uvatiš vremena postaj link, ili ako znaš ime programa i to je dovoljno.

13 godina
protjeran
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Luuka kaže...

 

@Bypass Još su mi neki spomenuli codeigniter, al su spomenuli da je dosta prazan, da dosta podrške moraš sam napravit. Ja nekako vidim framework kao nešto s more funkcionalnosti koje je netko jako istestiro, optimiziro i pripremio za korištenje, da developer ne mora kopat po samoj mašineriji, samo ubaci stvari koje njemu trebaju. Od puno ljudi sam čuo lijepe riječi o CakePHPu pa ću ga isprobat :D

Ne bi rekao. Itekako ima ogroman community, a i sad dodatni recimo framework za dodavanje plugina, library-a etc zvan sparks (slično gem-ovima u RoR-u). Sve se dodatno može dodavati preko terminala, što još dodatno olakšava stvar.

 

http://getsparks.org/

 

Pa codeigniter je itekako testiran i optimiziran, tu je već godinama. Nije da je cake loši, samo kažem. Ja sam probao sa cake-om, ali mi se nije sviđao, primjerice.

 

 

Biti ili mniti svemiropolisno
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 10:45 (Bypass).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...

Trikoder je, uz jos par firmi (medju njima famozna web.burza), rijetka web development firma koju postujem u HR. Svi drugi su teski amateri prema njima.

 Dobar je i Domagojev Dizzy.

15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...
tnakir kaže...

Trikoder je, uz jos par firmi (medju njima famozna web.burza), rijetka web development firma koju postujem u HR. Svi drugi su teski amateri prema njima.

 Dobar je i Domagojev Dizzy.

Fali im kvalitetan dizajner.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
tnakir kaže...

Fali im kvalitetan dizajner.

 Malo gledam stranice koje su radili, pa i nisu loše, ali njihova stranica mi nije nešto privlačna.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
suludi8 kaže...

Ma tako sam se izrazio, naravno da ne prebacuje sve sam...ajde kad uvatiš vremena postaj link, ili ako znaš ime programa i to je dovoljno.

http://www.dekoraktiv.com/
http://www.dekoraktiv.com/dev/jtt/dl/jtt.zip

S njim u clipboard kopiraš dio source koda.

 

npr. za modul 

 

Klik na 1. ikonu  -> Joomla version 1.6+ -> Blank Module (Simple)

 

Pa onda ovaj kod zalijepiš u svoj HTML, tamo gdje želiš da ti se pojavi nova pozicija

 

<jdoc:include type="modules" name="OVDJE_IDE_IME_POZICIJE_MODULA" style="none" />

Pozdrav

two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the the universe.
12 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ja sam mlađi Web dev, proleter, radim ASP.NET, ali interesira me jedna stvar o njegovom prethodniku - ASP-u.
Dakle, u čemu se pisao ASP kod, nije valjda da se radio u Windows Notepadu?, Googlam, svi govore N++, gledam na Wikipediji, njegova prva verzija je bila 2003.
Sumnjam da je Microsoft svoju tehnologiju ostavio bez adekvatnog IDE-a?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...

Ja sam mlađi Web dev, proleter, radim ASP.NET, ali interesira me jedna stvar o njegovom prethodniku - ASP-u.
Dakle, u čemu se pisao ASP kod, nije valjda da se radio u Windows Notepadu?, Googlam, svi govore N++, gledam na Wikipediji, njegova prva verzija je bila 2003.
Sumnjam da je Microsoft svoju tehnologiju ostavio bez adekvatnog IDE-a?

Ja sam asp stranice kada sam u bišu firmu došao editirao u VS2005, ali  sam mogao u N++ pošto na isto skoro dođe. Those were the dark times. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Da, ali šta je bilo 1999, 2000...

13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ajde ovako da se dogovorimo. Sva pitanja od sada postavljajte u ovu temu da nam Community Review ostane samo za pokazivanje radova. Hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava
david7 kaže...

A forum. Forum kao i svaki drugi. Osobno mrzim raditi dizajn za forum, pa neću ništa komentirati.

Da, mene preko ljeta čeka izrada mini foruma od nule, i kao da gledam najteži dio posla će mi biti dizajn. Ja i dizajn smo dva različita svjeta...

Senaid
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Evo da ponovim pitanje iz teme koja je zaključana.

Naime što je bolje krenuti učiti, troumim se između PHP-a, Pythona i ASP.NET-a. Najviše me privlače Python+Django, jednostavan, brz i još imam neko predznanje iz Pythona na koje bi samo gradio, a i sintaksa je puno ljepša od PHP-a.

No zanima me kakvo je stanje na tržištu sa python+django tehnologijom.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...
david7 kaže...

A forum. Forum kao i svaki drugi. Osobno mrzim raditi dizajn za forum, pa neću ništa komentirati.

Da, mene preko ljeta čeka izrada mini foruma od nule, i kao da gledam najteži dio posla će mi biti dizajn. Ja i dizajn smo dva različita svjeta...

Ako budeš trebao pomoć, javi se.

Ad4pt3r kaže...

Evo da ponovim pitanje iz teme koja je zaključana.

Naime što je bolje krenuti učiti, troumim se između PHP-a, Pythona i ASP.NET-a. Najviše me privlače Python+Django, jednostavan, brz i još imam neko predznanje iz Pythona na koje bi samo gradio, a i sintaksa je puno ljepša od PHP-a.

No zanima me kakvo je stanje na tržištu sa python+django tehnologijom.

Uči šta hoćeš, nećeš pogriješiti. PHP i .Net su najzastupljeniji, ali i Python u kombinaciji s Djangom se polako razvija. Moja preporuka ide na PHP.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice