Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.136
|
čitano: 558.820
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Ja ti savjetujem ASP.NET MVC sa Razorom. Vjeruj mi, nećeš pogrješiti. Ja sam dangubio sa WebFormsima, odmah kreni na MVC.
Ako ti se tako sviđa Python, uzmi Django i uči. Stanje na tržištu?, teško pitanje, ako te to zanima, u zadnje vrjeme se sve više traže RoR programeri, pogledaj malo ovu temu.

 

@david
Morat ću se nekada suočiti sa dizajnom, a to će biti ovaj put, kada zapnem, pitam ja ovde, bez brige. :-)

Senaid
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 10:24 (royalhero).
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Što se tiče dizajna, pogledaj kako ovaj lik radi: Link. Njegove teme su jedne od najboljih za SMF, pa pogledaj što možeš iskoristiti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Hvala, ali neću koristiti Template, moram raditi sve od nule, uz malu pomoć CSS fajla tog portala za koji ću raditi forum, ma ne brinem se ja toliko za dizajn. Mogu ja napisati neki osnovni, a onda neka uređuje ko hoće. Mene sada brine programiranje, baza, sigurnost, performanse...

Senaid
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ovo sam ti dao više kao inspiraciju. Sigurno nećeš temu za SMF stavljati na Custom Made forum {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Nažalost ni kao inspiracija, jedino ovo. {#}

Senaid
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Još da i CSS napišem za tebe {#} Dziner radi stvarno kvalitetne i po meni jedne od najljepših tema za forume. Pogledaj malo pa složiš nešto za sebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...

Ja ti savjetujem ASP.NET MVC sa Razorom. Vjeruj mi, nećeš pogrješiti. Ja sam dangubio sa WebFormsima, odmah kreni na MVC.
Ako ti se tako sviđa Python, uzmi Django i uči. Stanje na tržištu?, teško pitanje, ako te to zanima, u zadnje vrjeme se sve više traže RoR programeri, pogledaj malo ovu temu.

 

 

 

 

 

prvo bih htio malo pogledati tutorijale na w3schoolsu,pa da ovaj početak web page kod asp.net preskočim te da odmah odem na MVC ili da krenem i s tim

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 13:11 (OrlandOKIDS).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Ostavi se W3S-a za ASP.NET. Idi na http://www.asp.net

Senaid
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
se može za 4-5 mjeseci to naučiti??
13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Mislim da ti vrijeme ne bi trebalo predstavljati problem. Sve ovisi od osobe do osobe, ali za dovođenje do savršenstva će ti trebati puno, puno više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

U ovoj temi se rasprava zahuktala, vidim {#} a tema sa ključnom riječi rasprava nam je zaključana.

Uglavnom, dok vrtim query, MySQL mi sadržaj koji definiram kao TEXT sprema kao BLOB, kaj je po meni krajnje nelogično i nepotrebno u mom slučaju. Ima li netko ideju kao izbjeći to?

P.S. Bez CASTanja molim {#}

EDIT: Some info...

    Server: localhost via TCP/IP
    Server version: 5.5.16
    Protocol version: 10
    User: root@localhost
    MySQL charset: UTF-8 Unicode (utf8)

UPDATE: Kasnije postam detaljni query za upis i strukturu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
OrlandOKIDS kaže...
se može za 4-5 mjeseci to naučiti??

Teško, zbrzati nešto možeš, ali naučiti ne. Savjetujem ti da ASP.NET učiš preko knjige. Wrox - Beggining ASP.NET MVC3!

Senaid
13 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Koja boja dobro ide uz narančastu? Osim crne? Stranica mi je narančasta a NavBar i još neki djelovi crni. Tu boju za koju pitam bi stavio kao pokriće praznog prostora jer je stranica 900x1500 px

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

plava i slične imaš alate za takve stvari

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 16:03 (royalhero).
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Evo nešto novo od mene-link

 

Totalno fulao temu, nek se ovo prebaci u community review!

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 1:25 (suludi8).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

ljepo si to napravio :) samo malo poboljšaj ono pod updates find us on facebook to mi se jedino ne sviđa

14 godina
odjavljen
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Developeri, web developer, i frontendaši....

Pojavom CSS3, i novih property, isti se sve više i više koriste, primjerice od najpopularnijih, box-shadow i border-radius, i to često bez workaround riješenja za starije browsere u vidu korištenja gotovih grafika izvezenih iz nekog od programa za grafički obradu. Konkretno me zanima gradient property, da li ga koristite, da li ciljate na posjetioce koji imaju moderne browsere, i da li imate neko fallback riješenje, tipa .png image sa istim tim gradientom.

I da, to IE < 9, or to IE 10 + riješenja? -ms-filter vs. filter: progid ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Za IE probaj s ovim: http://css3pie.com/

 

Podržava za sada samo linear gradient.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV | Gledaj filmove s prijevodom, serije i crtiće online - http://www.svehr.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
alankish kaže...

Developeri, web developer, i frontendaši....

Pojavom CSS3, i novih property, isti se sve više i više koriste, primjerice od najpopularnijih, box-shadow i border-radius, i to često bez workaround riješenja za starije browsere u vidu korištenja gotovih grafika izvezenih iz nekog od programa za grafički obradu. Konkretno me zanima gradient property, da li ga koristite, da li ciljate na posjetioce koji imaju moderne browsere, i da li imate neko fallback riješenje, tipa .png image sa istim tim gradientom.

I da, to IE < 9, or to IE 10 + riješenja? -ms-filter vs. filter: progid ?

ja osobno ne volim gradient property i ne koristim ga, jer mi je ružan i bezveze, više volim neki lijepi pattern (png) i onda još stavim property background-color, tako da si složim jako lijepe kombinacije uzgleda za pozadinu

 

..za IE 10 je još preprerano. IE 9, da, ali moraš imati support za barem IE8 - http://code.google.com/p/html5shiv/ 

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
14 godina
odjavljen
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
OriginalEXE kaže...

Za IE probaj s ovim: http://css3pie.com/

 

Podržava za sada samo linear gradient.

Upravo imam 3 taba otvorena sa CSS3PIE. Well, we meet again, my old friend {#}, CSS3PIE

kakapo kaže...
alankish kaže...

Developeri, web developer, i frontendaši....

Pojavom CSS3, i novih property, isti se sve više i više koriste, primjerice od najpopularnijih, box-shadow i border-radius, i to često bez workaround riješenja za starije browsere u vidu korištenja gotovih grafika izvezenih iz nekog od programa za grafički obradu. Konkretno me zanima gradient property, da li ga koristite, da li ciljate na posjetioce koji imaju moderne browsere, i da li imate neko fallback riješenje, tipa .png image sa istim tim gradientom.

I da, to IE < 9, or to IE 10 + riješenja? -ms-filter vs. filter: progid ?

ja osobno ne volim gradient property i ne koristim ga, jer mi je ružan i bezveze, više volim neki lijepi pattern (png) i onda još stavim property background-color, tako da si složim jako lijepe kombinacije uzgleda za pozadinu

 

..za IE 10 je još preprerano. IE 9, da, ali moraš imati support za barem IE8 - http://code.google.com/p/html5shiv/ 

Iskreno, niti ja jer prema nekim "deklaracijama" svaki browser drugačije renda, takve propertye, tako da mi je najednostavnije napraviti .png fajl širine 1 px i povući ga po x osi. Ma, neki se kunu u CSS3 i nemaju nikakav fallback riješenja, ali si opet razmišljam da li da radim plus sa .pngovima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
alankish kaže...
  alankish kaže...

 

Iskreno, niti ja jer prema nekim "deklaracijama" svaki browser drugačije renda, takve propertye, tako da mi je najednostavnije napraviti .png fajl širine 1 px i povući ga po x osi. Ma, neki se kunu u CSS3 i nemaju nikakav fallback riješenja, ali si opet razmišljam da li da radim plus sa .pngovima.

99.99999% korisnika nema pojma ni što je to CSS3, a kamoli trebaju li možda updateat browser da bi vidjeli neke efekte. dobar stari .png i dalje radi, i treba ga se još neko vrijeme držati. Može igranje sa drop-shadow, border-radius, animacijama itd. ali onda obavezno podrška za starije preglednike ne smije izostati

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
12 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

ljudi imam problem može mi tko pobliže opisati 

funkcijoniranje google adword

kako se to plaća 

što ako nemam para dali onda moram platiti ili se samo oglasi neće prikazivati i ne moram plaćati ništa

itd 

 

pomozite

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 18:17 (Rvms).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Ovisi kako ga postaviš no definitivno đabe neće radit đabe trebalo bi bit detaljno opisano u uputama. No ako baš nerazumiješ u SEO nemoj se u to upuštat jer on je jako povezan sa time.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Rvms kaže...

ljudi imam problem može mi tko pobliže opisati 

funkcijoniranje google adword

kako se to plaća 

što ako nemam para dali onda moram platiti ili se samo oglasi neće prikazivati i ne moram plaćati ništa

itd 

 

pomozite

jedna od najboljih tvrtki u RH za adwords - http://escapestudio.hr/ oni će te najbolje uputiti. Rade na proviziju (mislim 20%) ali, svoj posao odrade vrhunski

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
13 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Imam pitanje,dok stavim html5 video na web stranicu,dali će on sve te videe učitavati sa stranicom ili će ih učitavati tek kada user pokrene video?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
g12356 kaže...

Imam pitanje,dok stavim html5 video na web stranicu,dali će on sve te videe učitavati sa stranicom ili će ih učitavati tek kada user pokrene video?

Ovisi kako ga podesiš, po defoltu mislim da neće nego tek kad se krenu vrtit, samo po defoltu će ti biti razlićita kontrolna ploća. Kako će izgledat ovisi o pregledniku. Mmoj savjet da si đaba server ne opterećuješ, stavi video ma Youtube te ga tako pozivaj na stranicu datće ti on cijeli kod koji moraš tavit i to je to.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
NoorMomento kaže...
g12356 kaže...

Imam pitanje,dok stavim html5 video na web stranicu,dali će on sve te videe učitavati sa stranicom ili će ih učitavati tek kada user pokrene video?

Ovisi kako ga podesiš, po defoltu mislim da neće nego tek kad se krenu vrtit, samo po defoltu će ti biti razlićita kontrolna ploća. Kako će izgledat ovisi o pregledniku. Mmoj savjet da si đaba server ne opterećuješ, stavi video ma Youtube te ga tako pozivaj na stranicu datće ti on cijeli kod koji moraš tavit i to je to.

  Ma ne,ovako imam punu kontrolu,osim toga,važan mi je proces učenja...Kontrolna ploča mi je nevažna(doduše planiram stranicu prilagodit firefoxu i operi,eventualno chromeu)...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
NoorMomento kaže...

Mmoj savjet da si đaba server ne opterećuješ, stavi video ma Youtube te ga tako pozivaj na stranicu datće ti on cijeli kod koji moraš tavit i to je to.

Možda je i išao sa namjerom da izbjegne Flash.

Koliko ja znam, video se krene učitavati kada klikneš na play/start.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
royalhero kaže...
NoorMomento kaže...

Mmoj savjet da si đaba server ne opterećuješ, stavi video ma Youtube te ga tako pozivaj na stranicu datće ti on cijeli kod koji moraš tavit i to je to.

Možda je i išao sa namjerom da izbjegne Flash.

Koliko ja znam, video se krene učitavati kada klikneš na play/start.

Većina browsera koriste flash za prikazivanje Video formata (ne brkat sa Flashom) stvar je kako im  je definirano da pokreću Video isto tako nećitaju svi isto definitivno ćeš morat imat u 2-3 formata ovisno o browseru inaće neće radit. Prilikom prikazivanja medijalnih datoteka browseri koriste određene elemente mozzila Shockwave , IE mislim da ide preko mediaplayer derivata, a ostali obićno jedan od ta dva,Safari ide prek quickplaya ak se nevaram.

 

to se sve pokreće naj obićinijim <audio> il <video> iz HTML5 to što je večina temeljena na flash tehnologiji nesmije se brkat sa Flashom. Isto vrijedi i za (X)HTML.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice