Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 3.136
|
čitano: 556.372
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Jel ima neko da ovde se bavi ozbiljno webom ?

Treba mi pomoc, treba mi mentor da me savetuje?! :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav ljudi,

 

Treba mi pomoc, naime pocetnik sam, a zelim na template stranici isprogramiram jedno dugme samo. Uradim pola posla, drugu polovicu ne mogu, jer ne znam PHP i JS, HTML nije problem. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
dzelo kaže...

 Kreni da ucis onda :)

14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ako ko ima zaintresovan da pomogne, neka napise, najbolje preko PP, pa da rijesimo. 

Radi se o "back" dugmetu pri anketi, sa rezultata povratak na glasanje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ljudi,da li je responsive web dizajn apsolutno potreban za rad na nekim jeftinijim projektima na freelanceru?

Za sada radim neku vrstu adaptive dizajna ako mi bas treba position:absolute,jer je laksi a i ako se pravilno sve rasporedi sajt lijepo izgleda i na telefonima(isprobano).

Ako ne trebam position absolute koristim float i paddinge za rasporedivanje sadrzaja na stranici.

Fight with the best,die like the rest!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 16:45 (FatMAN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Da li neko zna kako napraviti stranicu na kojoj se prikazuju rezultati utakmica? Ako neko zna da li moze neko da mi objasni
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
FatMAN kaže...

Ljudi,da li je responsive web dizajn apsolutno potreban za rad na nekim jeftinijim projektima na freelanceru?

Za sada radim neku vrstu adaptive dizajna ako mi bas treba position:absolute,jer je laksi a i ako se pravilno sve rasporedi sajt lijepo izgleda i na telefonima(isprobano).

Ako ne trebam position absolute koristim float i paddinge za rasporedivanje sadrzaja na stranici.

 ubaci bootstrap i bez beda ćeš imati responzivnu stranicu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Facebookuser kaže...
Da li neko zna kako napraviti stranicu na kojoj se prikazuju rezultati utakmica? Ako neko zna da li moze neko da mi objasni

 prvo što mi padne na pamet je da se u backend-u spojiš na neki api koji sadrži rezultate utakmica (googlaj koji postoje i kako dovući podatke) i dovlačiš podatke za svoje utakmice. i još napraviš frontend gdje ćeš ih lijepo prikazati.

14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav ekipa.

Trebao bih malo pomoći oko php-a/mysql-a za jedan projekt s faxa.

Ako tko ima viška vremena da mi to riješi uz određenu novčanu naknadu šibnite mi PM za detalje.

Mislim da nije ništa komplicirano, dobar dio aplikacije je već napravljen, samo treba dodati još par stvari.

Hvala, i isprika ako post graniči sa spamom!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

 

Postoji li neki provjereni ORM za nodejs - treba od baza podržavati MySQL i PG te po mogućnosti TypeScript. Što se u području nodejs-a provjereno koristi za glomaznije server-side API projekte? 
Našao sam Sequelize, ali nema migraciju, odnosno ima, ali ne kreira saam migracijske klase po modelu, nego moram pisati i model i migraciju :(

 

Na client strani je Angular4 pa bi mi odgovoralo da je sve TypeScript. Koliko sam do sada malo istraživao, vidim da nodejs sa ORMom tipa Laravel - dosta zaostaje ... jesam li u pravu?

 

Unaprijed zahvalan na vremenu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Pozdrav forumasi, da li neko zna zasto na mom google search consoleu pise da nije ni jedna stranica indeksirana a na googleu ima vec ta stranica
rijec je o ovoj stranici lektirezavas
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Zato sto Google ima crawlere, i cim si nesto objavio .blogspot ili na nekom shareanom hostingu, odmah ga Google povlaci.


Taj brojac ti vjerojatno prikazuje indeksiranje kroz sitemap kojeg si ti ubacio, ili indeksiranje kojeg si sam povukao, kao i one automatske nakon toga.
7 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Moj template za yt fan stranicu :),na koji sam odmah dodao svog omiljenog youtubera
Stranica je skoro cijela responsive(jedino sto nije responsive je ovaj meni s lijeve strane u odnosu na slike no i to cu rijesiti).
Namjerno sam ciljao na preglednost i jednostavnost jer mi je u ovom prijektu ajvaznija bila upravo ta responzivnost.
Slobodno glasajte i pisite misljenja :)

0 Dobro
1 Ok
10 Lose
1 Uzas!
Fight with the best,die like the rest!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 12:02 (FatMAN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ima li netko da razumije Dependecy Injection sa Ninjectom za AspNet MVC5 ? 

Imam postavljen projekt i bootstrapper u NinjectWebCommon-u, imam kreirane DI module u određenim layerima. Sve je to okej. Problem je kad pokrenem aplikaciju ne učita mi te module, a kad stavim da glavni Web projekt ima referencu na niže layere onda radi. Jel nije cilj dependecy injectiona da razdvojimo layere da ne ovise jedni o drugima tj. da sve ide preko interface?

 

Ako netko može pomoći/pojasniti bio bih zahvalan i platio piće 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Evo jedno pitanje koje me već dugo muči. Vjerojatno već postoji rasparava/odgovor na to na ovom forumu, koristio sam tražilicu, ali ništa nisam našao, moguće da krive ključne riječi koristim.

 

A pitanje je sljedeće... Zašto se danas, pored WordPressa, mnogi odlučuju platiti izradu stranice koja nije WP, bez obzira što je to puno skuplje? Što je to što ljude odbija od WP-a?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Grisha kaže...

Evo jedno pitanje koje me već dugo muči. Vjerojatno već postoji rasparava/odgovor na to na ovom forumu, koristio sam tražilicu, ali ništa nisam našao, moguće da krive ključne riječi koristim.

 

A pitanje je sljedeće... Zašto se danas, pored WordPressa, mnogi odlučuju platiti izradu stranice koja nije WP, bez obzira što je to puno skuplje? Što je to što ljude odbija od WP-a?

 

I ja sam se to pitao i dosao do ovoga zakljucka:

 

1. Zato sto pluginovi nemogu uraditi ono sto njima treba?

2. Zato sto wp ima neke nepotrebne servise?

3. Zato sto skoro svaki covjek koji se bavi izradom stranica preporuca ljudima custom cms i naplacuje ih ko suho zlato, a kasnije si zapeo za toga covjeka jer ako zelis promjeniti hebenu boju na sajtu naplatit ce ti jer on namjerno nije stavio opciju u cmsu da bira boju odredenog elementa.  Ovo se vecinom radi tvrtkama jer nemaju blage veze, a fizickim osobama udare wordpress sa nekom temom koju su malo izmjenili. Osobno sam bio svjedok kada su covjeku naplatili izradu stranice 3300kn, radena u wordpressu s temom sa themeforesta.

 

Nemojte pljuvat po meni, ovo je samo sto sam ja do sada od svega zakljucio. Mene zanima samo 1 stvar sto se tice wp-a, a to je korisnici registrirani na wordpressu. Jeli to usporavanje stranice na bilo koji nacin ili ne jer nemogu naci nijedan malo veci sajt koji koristi wp da ima otvorene registracije.

12 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Grisha kaže...

Evo jedno pitanje koje me već dugo muči. Vjerojatno već postoji rasparava/odgovor na to na ovom forumu, koristio sam tražilicu, ali ništa nisam našao, moguće da krive ključne riječi koristim.

 

A pitanje je sljedeće... Zašto se danas, pored WordPressa, mnogi odlučuju platiti izradu stranice koja nije WP, bez obzira što je to puno skuplje? Što je to što ljude odbija od WP-a?

 Zato sto WordPress nije prigodan alat za sve. Dosta programera niti ne voli raditi s njim jer je codebase uglavnom zastario posto su vrlo privrzeni backwards-compatibility-ju, sto je vjerojatno jedan od razloga zasto su danas tu gdje jesu (najpopularniji CMS), no ocito ima i nedostataka.

Naravno, ti kada razvijas za WordPress mozes koristiti najnovije tehnologije ali ne mozes izbjeci interakciju sa WordPress api-jima i strukturom baze podataka. Rijesenje je koristenje custom tablica, no onda se postavlja pitanje ne bi li bilo jednostavnije odabrati neki moderniji framework.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Grisha kaže...

A pitanje je sljedeće... Zašto se danas, pored WordPressa, mnogi odlučuju platiti izradu stranice koja nije WP, bez obzira što je to puno skuplje? Što je to što ljude odbija od WP-a?

Slično pitanje - Zašto ljudi uz Fiat Punta kupuju Mercedese?

 

Sve je u tome za što klijent treba website. Ako je to neki blog, mali forum, stranica za firmu sa jednostavnom kontakt formom - wordpress je i više nego dovoljan. Ima dovoljno funkcionalnosti da sve to podrži, a može izdržat i mali promet koji ide na takve stranice.

 

Za sve više od toga, za visoko customizirane site-eve, pogotovo ako imaju visoki promet i/ili zatjevaju veću razinu sigurnosti wordpress nije za to i treba platiti veće novce da se to složi kako spada.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
7 godina
neaktivan
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

Ovako. Pitao sam nastavnika iz teh.(OŠ) neki program koji napravi besplatni hosting i besplatnu domenu, FTP Voyager. Sada kada sve napravim po uputama ovoga videa: 

meni piše sljedeći text:

STATUS> Retrying Connection (attempt 1)...

STATUS> Resolving host "link weba"... ERROR> Unable to resolve "link weba" [11001].

ERROR> Connection attempt failed. Retrying in 3 seconds...

.............

STATUS> Retrying Connection (attempt 9)...

STATUS> Resolving host "link weba"...

ERROR> Unable to resolve "link weba" [11001].

ERROR> Could not establish a connection to link weba

 

 

Pokušao sam više puta ponavljati istu stvar ali cjelo vrijeme isto.

 

 

Može pomoć pošto prvi put koristim ovaj program pa nemam iskustva....

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2017 22:20 (danći123321).
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
danći123321 kaže...

Ovako. Pitao sam nastavnika iz teh.(OŠ) neki program koji napravi besplatni hosting i besplatnu domenu, FTP Voyager. Sada kada sve napravim po uputama ovoga videa: 

meni piše sljedeći text:

STATUS> Retrying Connection (attempt 1)...

STATUS> Resolving host "link weba"... ERROR> Unable to resolve "link weba" [11001].

ERROR> Connection attempt failed. Retrying in 3 seconds...

.............

STATUS> Retrying Connection (attempt 9)...

STATUS> Resolving host "link weba"...

ERROR> Unable to resolve "link weba" [11001].

ERROR> Could not establish a connection to link weba

 

 

Pokušao sam više puta ponavljati istu stvar ali cjelo vrijeme isto.

 

 

Može pomoć pošto prvi put koristim ovaj program pa nemam iskustva....

 

Hvala!

 Po slici na tu domenu na koju se pokusavas spojiti ne postoji tj domena nije registrirana tj nije kupljena domena.

 

A mozda si samo sliku odneke izvukao da vidimo kako izgleda, mozda si ovo falio https://thwack.solarwinds.com/thread/59223

Ako si na free hostingu koji dava besplatnu domenu logiraj se na taj hosting gdje si ga uzeo i vidi kako se spojiti na stranicu putem ftp-a, mora biti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2017 1:23 (Kresimir4).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Hvala na odgovoru pokušati ću ispraviti grešku, ja sam slikao onu sliku (win.butt. + prtSc) samo sam je crop-ao tako da izgleda malo kao da je skinuta...
danielB
14 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

koliko vas koristi flexbox na poslu ? ili se još patite zbog IE ? 

 

0 koristimo u svim projektima
3 koristimo u gotovo svim proj.
3 ne koristimo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Pružila mi se prilika da napravim website u fušu. Multi page, WordPress kupljena tema, malo sitno custom Javascript.
Site je običan prikaz plus kontakt forma.
Problem je što ne znam koliko bih to naplatio. Ne mogu bubati cifre.
Manje više mi se čini 2-3 dana posla plus tema za 60$ plus server i domena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 7:39 (Hrky).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Hrky kaže...

Pružila mi se prilika da napravim website u fušu. Multi page, WordPress kupljena tema, malo sitno custom Javascript.
Site je običan prikaz plus kontakt forma.
Problem je što ne znam koliko bih to naplatio. Ne mogu bubati cifre.
Manje više mi se čini 2-3 dana posla plus tema za 60$ plus server i domena.

Imao sam i ja takva pitanja prije, no sad je cjenik baziran po boju stranica i zahvata na istima. Prosječna cijena per-page je 1000kn za kvalitetan dizajn i sve po PS-u. 

Za svaku dodatnu promjenu koja oduzima duže vremena dolazi dodatna naplata po promjeni od 100kn pa naviše.

Dakle za ovakvu stranicu (2-3 page s kontakt formom) + plaćena tema (let's face it, rijetko tko sad kuca dizajn od nule za WP) + pluginovi dodatni (ako treba) + server & domena bi uezo 3500kn odmah (naravno ja dajem host da se ljudi regaju i da iskoriste popust te da meni padne koja kuna u affiliate program od provizije).

Kolega s kojim radim naplaćuje po stranici 600-800kn ovisno o zahtjevima + ostalo kao i ja, tako da bi on naplatio 2500-3000kn za ovo.

My website: https://idzan.com.hr
15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava

Sad sam shvatio da bih ja odradio za manje, a realno mogu izvući više. Nisam znao u kojem rasponu se vrte cijene.

Rekao mi klijent da će biti čestih izmjena teksta i dodavanje novih obavijesti, ne znam bih li i to trebao naplaćivati jer mi također uzima vrijeme, iako da se razumijemo, to je jednostavna stvar. 

15 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Hrky kaže...

Sad sam shvatio da bih ja odradio za manje, a realno mogu izvući više. Nisam znao u kojem rasponu se vrte cijene.

Rekao mi klijent da će biti čestih izmjena teksta i dodavanje novih obavijesti, ne znam bih li i to trebao naplaćivati jer mi također uzima vrijeme, iako da se razumijemo, to je jednostavna stvar. 

 Izvuci što više možeš per edit tj. po promjeni i dodavanju sadržaja. Recimo napravite ugovor o djelu gdje ti plaća tipa recimo mjesečno 10 edita 500-800kn i tako mu održavaš web na mjesečnoj bazi. Ako bude više, kažeš odmah tipa edit teksta vam je 50-100kn a dodavanje sadržaja 100kn pa ako bude više uplati daljnje promjene. Novce primaj na račun, ništa na ruke jer se možeš opeći sa klijentom koji ne plaća ništa iako je dogovreno (jedno loše iskustvo u ranim danima me "opeklo" na jače)

My website: https://idzan.com.hr
9 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

kada bi se dogovorilo po satu, koliko uzimate?

klijent ne razumije težinu posla i to, samo ga zanima cijena po satu rada

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
marsovac zemaljski kaže...

kada bi se dogovorilo po satu, koliko uzimate?

klijent ne razumije težinu posla i to, samo ga zanima cijena po satu rada

 Ako je hrvatski klijent i ako nisi dio firme koja se bavi webom onda moraš dati razumnu cijenu uzimajući u obzir neku hrvatsku prosječnu satnicu (bilo koji posao) i početi od toga.

 

Dakle ako je u hrvatskoj prosjek nekih 30-40/h ne možeš nabiti 200 kn po satu jer tako nikada nećeš imati posla. Ne kažem da trebaš imati minimalac, nego iznad prosjeka ali ne i nerazumne satnice koje ne bi mogao opravdati ni vani.

 

Ima tu puno faktora. Npr ako je projekt ograničen vremenom (kratak rok), satnica ide gore, ovisi kakve stvari se rade, je li custom ili dorađivanje wordpress teme (susjedov mali style) itd.

 

Moraš gledati da imaš posla, ali isto tako ne smiješ se prodavati u bescijenje jer nitko te neće poštivati.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 10:27 (Entry Point).
9 godina
offline
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Entry Point kaže...
marsovac zemaljski kaže...

kada bi se dogovorilo po satu, koliko uzimate?

klijent ne razumije težinu posla i to, samo ga zanima cijena po satu rada

 Ako je hrvatski klijent i ako nisi dio firme koja se bavi webom onda moraš dati razumnu cijenu uzimajući u obzir neku hrvatsku prosječnu satnicu (bilo koji posao) i početi od toga.

 

Dakle ako je u hrvatskoj prosjek nekih 30-40/h ne možeš nabiti 200 kn po satu jer tako nikada nećeš imati posla. Ne kažem da trebaš imati minimalac, nego iznad prosjeka ali ne i nerazumne satnice koje ne bi mogao opravdati ni vani.

 

Ima tu puno faktora. Npr ako je projekt ograničen vremenom (kratak rok), satnica ide gore, ovisi kakve stvari se rade, je li custom ili dorađivanje wordpress teme (susjedov mali style) itd.

 

Moraš gledati da imaš posla, ali isto tako ne smiješ se prodavati u bescijenje jer nitko te neće poštivati.

 50kn/sat je mislim sasvim ok za hrvatskog klijenta!?

13 godina
offline
Razvoj web-stranica - Rasprava

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 2:18 (Zhnu).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice