Razvoj web-stranica - Rasprava izdvojena tema

poruka: 2.893
|
čitano: 295.127
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
GDPR zbog kontakt formue

Pozdrav,

Radim jednu jednostavnu web stranicu za jednu udrugu koja ima kontakt formu, pa me zanima kakvu poruku moram napisati vezano za GDPR prije nego korisnik pošalje poruku kontakt formom u koju mora upisati svoje ime, prezime, mail i kontakt broj.

Podaci se nekoriste za ništa drugo osim za odgovor od strane udruge i na stranici nema nikakvih cookies-a.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 1:32 (Rolac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Razvoj web-stranica - Rasprava
Što se tiče errora, sve vezano uz validaciju podataka, spremanje u bazu i slično obavi na vrhu filea, a html stavi ispod. Tako ćeš u trenutku kad ubacuješ podatke u html imati rezultate spremne.

Što se tiče passworda, funkcija za hashiranje pri svakom pozivanju generira random salt - string koji se dodaje lozinki, a služi da onemogući stvaranje mape poznatih lozinki i njihovih hasheva jer to poništava čitavu svrhu hasha.

Novu lozinku i ponovljenu novu lozinku usporediš prije hashiranja, ponovljenu niti ne trebaš hashirati. Staru validiraš preko password-verify. Ako ti radi login, onda si tamo očito riješio provjeru stare lozinke.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
Re: GDPR zbog kontakt formue
@Rolac, pa upravo tako i napiši. Zdravoseljsčki - podaci se šalju putem maila i koriste isključivo za odgovoriti na vaš upit. Ako se šalju trećoj strani, to isto navedi (recimo ako se radi o oglašavanju smještaja, pa ide vlasniku apartmana).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
Tnx!
9 godina
Tnx!
9 godina
Čisti php linkovi

Da li je ovo najbolje riješenje za čiste php linkove?

http://www.desiquintans.com/cleanurls

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 6:36 (Rolac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Čisti php linkovi
Za tvoj scenarij potpuno nepotrebno jer ionako php ide samo za linkove koji ne doprinose značajno položaju u tražilici. Općenito, puno fleksibilnije je kad sve što ne postoji kao file/folder preusmjeriš na PHP, pa u PHP-u parsiraš i odlučuješ što napraviti (što praktički svi frameworci rade).
6 godina
OriginalEXE kaže...

Nema potrebe za time sa novijim tehnologijama:

https://codepen.io/OriginalEXE/pen/XydZxQ

molim te jel možeš objasnit ovaj kod teoretski, tj ovaj css dio liniju po liniju?

taj korak bi opisa u završnom radu, ali ne razumin šta se tu dešava točno, a google mi nije od neke pomoći

7 godina

display: flex; -> Prebacuje layout model u flexbox, relativno nova opcija sa vec sada odlicnom podrskom browsera

flex-flow: column nowrap; -> Smjer u kojem se trebaju rasporediti elementi unutar containera, i da li se trebaju wrapati ako zauzimaju previse mjesta ili ne. Mi u ovom slucaju zelimo top -> down, dakle column, i ne treba nam wrap

min-height: 100vh; -> zelimo da nam container zauzima najmanje 100 unita viewport heighta (1vh = 1% visine viewporta) - da bi bilo fullscreen

flex-grow: 1; -> zelimo da nam ovaj sredisnji dio automatski zauzme koliko je god moguce visine, tako da nam footer bude uvijek na dnu

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
9 godina
Razvoj web-stranica - Rasprava

Pozdrav,

Napravio sam jednu stranicu u wordpressu pomoću free teme, ali sam u css promjenio boju teksta u kojem je navedena tema i autor (
Vega Wordpress tema od LyraThemes u boju pozadine da se nevidi. Zanima me da li se to smije i ako ne koje su posljedice?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 14:02 (Rolac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci

Pa vidiš pod kojom licencom je tema:

https://www.gnu.org/licenses/gpl.html

0 0 hvala 0
9 godina

---

Themes that are derived from other Themes (such as Twenty Twelve or Underscores) must declare that they are derived from another work, and include the original copyright notice from that work.

Themes that incorporate code from other Themes (or Plugins) must declare that they incorporate code from another Theme/Plugin.

Jasno mi sad :)

Fino štivo o mojem upitu:
https://make.wordpress.org/themes/2014/07/08/proper-copyrightlicense-attribution-for-themes/

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 20:50 (Rolac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Riješeno

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 15:54 (Rolac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice