Ruby on Rails - Web development

poruka: 4
|
čitano: 3.916
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Ruby on Rails - Web development

Nadam se da će ova tema imati kakav takav odaziv. Dakle zanimaju me vaša iskustva, naravno ukolika ih imate sa web developmentom na Rails frameworku, odnosno RoR.

Zašto, gdje, produkcijska riješenja, deploy, brzina, "objektnost", MVC, primjeri RoR based aplikacija, hrvatske web dev tvrtke koje svoja riješenja baziraju na RoR i naravno iskustva developera i onih koji se tako osječaju iz prve ruke.

 

Dakle za one koji ne čitaju sadržaj teme sa razumijevanjem, ne radi se o tutorialima ili traženju resursa potrebnih za učenje Ruby jezika.

Da, znam, bilo je par tema ovdje vezanih za Ruby(on Rails), ali eto nisu naišle na veliki odaziv.

 

Let the games begin {#} and happy coding.

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Ruby on Rails - Web development

Moja iskustva su kao prvo da mi se riga od ror sintakse. Ne znam zašto ali odvratna mi je.

 

Drugo, problem sa verzijama. Radi na 1.8.4, ali ne radi na 1.9. I obrnuto.

 

Na lijepšu stranu development je brz, postoji lijepa brojka raznih gemova za skinuti, HMVC pristup je veliki plus itd.

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ruby on Rails - Web development

Ja sam radio sa RoR nekdje 2 godine (kao project manager a ne kao programer) i mogu reci sljedece:

  • RoR je super za male projekte - nekdje do 60 unique na minutu; develpment je brz, konfiguracija je jednostavna (mi smo radili na Phusion passengeru (http://www.modrails.com i na jRuby on JBoss), deployment simple (capistrano je super), GEM-i su odlican nacin za management modula, ...
  • RoR je NIGHTMARE za velike projekte - imali smo jedan (u biti zadnji jer uprava po tome nije htjela da cuje ni rijec Ruby) projekt, koji je imao cca 100-300 usera na sekundu. imali smo ogroman cluster a sve je radilo jako sporo, puno puta je doslo do deadlocka, race conditiona i slicno (unexplained error). Stvarno smo imali sa tim toliko problema, da smo na kraju sve prepisali u PHP i onda nije vise bilo problema. a svi mali projekti so jos uvjek radili ok.
  • Ruby hosting je skuplji od shared hostinga za PHP - normalno trebas cijeli VPS (a i to mozes dobiti po dobri cijeni - pogledaj i nasu ponudu: http://www.bit-swarm.com), a nikad ne uzmi OpenVZ/Virtuozzo VPSa jer znas imat problema (iskustvo :))
  • Ruby developeri vole Ruby i su entuzijasti i tako vise motivirani od recimo PHP programera
  • Ruby programere je tesko naci - mi smo zbog toga trebali outsource projetkta i u inozemstvo (UK)
  • RoR je jako spor - testirali smo Ruby, Python, PHP i C. Ruby je bio daleko od ostalih. A kao sto sam rekao: za male projekte nema problema.
  • MVC je super ql :) - a ima i drugih (Django, ASP.NET MVC, PHP, ...)

 

www.bit-swarm.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 21:11 (andr31).
14 godina
odjavljen
offline
Ruby on Rails - Web development

Hvala obojici, posebno andr3i.

 

Radim na CakePHP frameworku. Podrška je odlična, MVC pattern isto tako, krivulja učenja je dosta brza. Želim naučiti nešto novo, ne radim s .NET tehnologijama, i RoR mi se nameće kao logičan sljdeeći korak. Konkretno me zanimaju manji "entuzijastični" projekti. Trenutno proučavam dokumentaciju i postavljam produkcijski server.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice