Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

poruka: 12
|
čitano: 9.606
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

trazim po netu i nikako nac neku open source skriptu s kojom bi sa svog dedicated servera mogao slat sms poruke, nesto tipa besplatni sms za korisnike

znam da je moguce php-om ima skripti koje to mogu al su sve skupe ko zlato

 

ime netko neku ideju/savjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Hmm, sad za besplatno ne znam bas...jer drugo je sto neki imaju..npr t-mobile, bonbon ili http://www.sendsmsnow.com/ itd...sad kak ti mislis na necijem serveru napravit skriptu i da svi ostali mogu slati besplatne poruke.., jer moras preko neceg slati.. nezz sad kako tocno ti sustavi rade...al sumnjam da samo tako mozes napravit skriptu, staviti je na neciji server i korisiti badava..hmm..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

taj link sto si mi dao ne podrzava tele 2, a ni srbiju bosnu ni cg

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

kupis sms gateway, instaliras, slozis skriptu za slanje (gateway ima api na koji se spajas) i to je to. nema drugog nacina

 

i uny ti lijepo napise barem nest a ti ga pljunes u lice... pff...

www.prijevodi-online.org
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

a gle nisi napisao da ti treba za slanje u druge drzave itd...ovo sam naveo samo kao primjer (prva stranica koju ti izbaci nakon googlanja), jer ti si rekao da zelis tako nesto napraviti...a sad da li je moguce besplatno, ne znam i zato necu nist pametovat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Nema besplatno. Neko nnekom teleoperateru mora platiti.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za slanje sms poruka sa svog servera
Uny kaže...

a gle nisi napisao da ti treba za slanje u druge drzave itd...ovo sam naveo samo kao primjer (prva stranica koju ti izbaci nakon googlanja), jer ti si rekao da zelis tako nesto napraviti...a sad da li je moguce besplatno, ne znam i zato necu nist pametovat.

nema đabe ni  ustare babe!

sms gatewy košta, brzi linkovi prema telekom operaterima koštaju, telcom operateri tebi naplaćuju x lp po poruci,...

moraš imati ugovor sa svim oeraterima i svaki ti mora dati optiku do tebe...

ti besplatni sms servisi se naplaćuju na neki drugi način, jer i oni imaju dosta visoke troškove (fiksne svaki mjesec)....

13 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Što vam konkretno znači "skupe ko suho zlato" ?

 

Koliko mislite uložiti u to ?

 

Najjeftinije riješenje koje znam i koje smo mi u web studiju u kojem radim jadnoj stranci implementirali u servis je oko 100 Eura driver za komunikaciju sa hardwerom za slanje smsova, oko 100 Eura aplikacija za implementaciju na web, a cijena ovisi koji paket imaš na mobitelu, dakle kojih 25 lipa ako imate tomato ili 0 lipa ako imate onaj paket od tele2 gdje imate free slanje SMS-a, mislim da se zove nešto u smislu "smajli ne košta ništa" + naš posao ako niste viješti u programiranju u PHP-u i handlanju Mysql bazama te poznavanju ssi aplikacija.

Sve skupa ide preko hardwer-a koji se spaja na običan PC i u koji se ubacije obična sim kartica, a slanje sms-a ide preko web-a....

 

Jel odgovara ?

 

Ako da, stojim na raspolaganju na private, da ovdje ne davimo ljude....

http://postica.net/ - Šalje besplatno elektronske čestitke
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2011 13:50 (postica).
14 godina
odjavljen
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Imaš dosta gotovih riješenja u stilu kupi GSM modul, poveži ga putem HTTP-a sa web servisom, i radi što hočeš.Vidio sam da hg automatika ima neka slična riješenja.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
RE: Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Pozdrav, imam hosting stranica u inozemstvu docim trebam slati automatske sms potvrde na hrvatske brojeve tako da trazim hrvatski server sa sms gateway preko kojega bi mogli slati sms. Mozete mi nekoga preporuciti i objasniti kako to funkcionira. Da li mi kupujemo SIM karticu i onda se samo povezujemo sa nasega hostinga na taj gsm modul preko nasih skripta ili nekako drugacije? Hvala

 

PS: znam za mogucnost nekih SMS API ali to je skupo (cca 0,3 HRK / sms) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2015 11:25 (Kermo).
10 godina
neaktivan
offline
Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Ja sam bio za svoj diplomski koristio Twillio servis za slanje poruka na mobitel u slučaju upada u nekakav sustav.

 

Dosta je jednostavan API, a i uz svakakve primjere koje nudi može se lagano složiti skripta.

 

Nije besplatan, ali kao nekakav "besplatni" dio, koji sam ja koristio ulazilo je određeni broj slanja sms-a ali samo na jedan unaprijed postavljeni broj.

 

Da bi se moglo slati na sve ostale brojeve (ja sam svoj slao na 098) treba se naravno platiti, ali mislim da to ide naplata putem "Koliko trošiš, toliko platiš".

 

twillio.com

 

Na ovom linku možeš pretražiti koje države podržavaju i koje tele operatere za traženu državu: http://www.twilio.com/sms/pricing/hr

www.lakotuts.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.2.2015 16:31 (LakoTuts).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Skripta za slanje sms poruka sa svog servera

Pogledaj i NTH

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice