Trošak izrade web-stranice

poruka: 9
|
čitano: 3.679
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Trošak izrade web-stranice

Pozdrav!

 

Zanima me koliko bi koštala izrada web stranice slične ovoj:

 

www.linux.com

 

koja bi sadržavala početnu stranicu (naravno) i još  2 stranice, download sekciju, i community sekciju sličnu kao na linux.com.

 

Ovo radim za seminarski rad (ne izradu web stranice nego čisto teoretski - problemi, zapreke, troškovi), pa me zanimaju troškovi, i ovo mi je najbrži način za dobivanje informacija..

 

Hvala unaprijed..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trošak izrade web-stranice

Radi se o webu koji je napravljen u Xoopsu, sustavu sličnom CMS-u. Ako si se već odlučio za izradu ili customizaciju weba u CMS-u, preporučam onda neke od moćnijih sustava tipa Joomla, Wordpress ili Drupal.

 

Vrijednost mi je teško procijeniti, ali sigurno ne košta puno :)

13 godina
protjeran
offline
Re: Trošak izrade web-stranice
webster kaže...

Radi se o webu koji je napravljen u Xoopsu, sustavu sličnom CMS-u. Ako si se već odlučio za izradu ili customizaciju weba u CMS-u, preporučam onda neke od moćnijih sustava tipa Joomla, Wordpress ili Drupal.

 

Vrijednost mi je teško procijeniti, ali sigurno ne košta puno :)

Ha? Radi se o čistoj joomla-i. Gledaj source malo ;)

 

 

@Raymond

Ako misliš sam napraviti onda je trošak 0 kn. Uzmi wordpress (besplatan i jednostavniji za korištenje - intuitivniji), skini neku od tisuća besplatnih tema na internetu (google it), i postavi sadržaj. Plus imaš tisuće pluginova na službenoj wordpress stranici koje možeš koristiti.

Better safe than Sony
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 11:57 (Bypass).
16 godina
offline
Trošak izrade web-stranice

Čovjek neće praviti web stranicu{#} već mora uraditi nešto kao predračun.

Sve stranice koštaju, nema besplatne, moraš je platiti novcem ili vlastitim utrošenim vremenom. Ako plaćaš novcem, developer će postaviti neku cijenu, koja bi trebala biti kompromis između njegovog znanja, tvojih zahtjeva i postavljenog roka. Iskusniji developeri će postavljati veću cijenu, no i posao će biti brže obavljen, u suprotnom manje iskusni će ponuditi nižu cijenu ali i duži vremenski period za kompletnu izradu web stranice.

 

Fiksne cijene nema, najbolje ti je da istražiš http://www.freelancer.com/  i slične stranice i vidiš kako se kreću ponude za različite projekte.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 13:09 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trošak izrade web-stranice

Za otprilike da ti netko napravi dizajn i iskodira u Joomli.. oko.. 600,800,1000kn.. 


A ako ideš sam radit jedini trošak bi bio web hosting i tako..

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trošak izrade web-stranice
Nix kaže...

Čovjek neće praviti web stranicu{#} već mora uraditi nešto kao predračun.

Sve stranice koštaju, nema besplatne, moraš je platiti novcem ili vlastitim utrošenim vremenom. Ako plaćaš novcem, developer će postaviti neku cijenu, koja bi trebala biti kompromis između njegovog znanja, tvojih zahtjeva i postavljenog roka. Iskusniji developeri će postavljati veću cijenu, no i posao će biti brže obavljen, u suprotnom manje iskusni će ponuditi nižu cijenu ali i duži vremenski period za kompletnu izradu web stranice.

 

Fiksne cijene nema, najbolje ti je da istražiš http://www.freelancer.com/  i slične stranice i vidiš kako se kreću ponude za različite projekte.

 

Hvala! Za sada ne mislim praviti stranicu, nego kao što sam rekao, moram izračunati sve troškove od web hostinga, registracije domene, do izrade kompletne (malo složenije) web stranice.. Za to bi u teoriji trebao biti angažiran profesionalni web dizajner i programer, koji bi napisao i dizajnirao cijelu web stranicu, te ju postavio gore, i meni dao ključ u ruke..

 

Pa ono, cifra nije bitna, jer stvaran novac nije u pitanju, pa mi nije važno dali je 500 ili 50.000 kn..

 

Sad bi bilo super kad bi netko tko ima iskustva u tome, rekao neki iznos za koji bi napravio takvu složenu stranicu (znači od nule, nikakvi template-ovi), jako bi mi pomogao..

 

Ukoliko se odlučim za izradu, možda i njega angažiram.. :-)

12 godina
neaktivan
offline
Trošak izrade web-stranice

Nemože se to baš tako paušalno odgovoriti, ovisi o potrebnoj individualizaciji stranice.

 

Krenimo od domene.

Ista ti može biti besplatna (ako je .hr za pravnu osobu u HR), može koštat do nekih 600kn (.hr zakupljena)

 

Hosting ti ovisi o količini web-spacea, softwareu koji mora biti instaliran na serveru, traffic-u, mail adresama, bazama podataka... recimo 500kn / god.

 

Instalirati neki gotov CMS ti može svatko bez problema. Cijena ti može bit između 100 i 500 kuna. instalirati neki gotov template također... može ti biti čak u tih 500kn... instalirat dva modula u cms je isto lako.... do 700 kn ti to može sve biti riješeno

 

E sada...

 

Pravi troškovi nastaju pri individualizaciji.

 

Ako ti želiš pravi, jedinstveni izgled stranice, računaj 1500 kn nadalje... ovisi o toko koliko ima detalja. Možeš dobiti vlastite ikonice... ali dizajner tu mora izgubit sat-dva po komadu, pa ti je to 100-500 kn/kom, ovisno o satnici dizajnera...

Sa programiranjem ti je ista stvar. Ako ti treba nešto individualno isprogramirat, nema gornje granice....

 

Recimo da bi ti taj projekt kod nas koštao oko 5000 kn, s tim da ti je sve individualno izrađeno.

 

E sada, community je opet problematičan, jer nije definirano šta ti tu treba. Dali je to neki gotovi bb, ne košta praktički ništa... ako ti netko treba isprogramirat funkcionalnost phpBB-a ili sličnog, onda računaj sa 100 000 kn pa nadalje...

 

Sve je to relativno :)

Hui-buh!
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Trošak izrade web-stranice

Od 2-3 soma kuna, ispod toga nebi ni pricali...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trošak izrade web-stranice
McJagger kaže...

Nemože se to baš tako paušalno odgovoriti, ovisi o potrebnoj individualizaciji stranice.

 

Krenimo od domene.

Ista ti može biti besplatna (ako je .hr za pravnu osobu u HR), može koštat do nekih 600kn (.hr zakupljena)

 

Hosting ti ovisi o količini web-spacea, softwareu koji mora biti instaliran na serveru, traffic-u, mail adresama, bazama podataka... recimo 500kn / god.

 

Instalirati neki gotov CMS ti može svatko bez problema. Cijena ti može bit između 100 i 500 kuna. instalirati neki gotov template također... može ti biti čak u tih 500kn... instalirat dva modula u cms je isto lako.... do 700 kn ti to može sve biti riješeno

 

E sada...

 

Pravi troškovi nastaju pri individualizaciji.

 

Ako ti želiš pravi, jedinstveni izgled stranice, računaj 1500 kn nadalje... ovisi o toko koliko ima detalja. Možeš dobiti vlastite ikonice... ali dizajner tu mora izgubit sat-dva po komadu, pa ti je to 100-500 kn/kom, ovisno o satnici dizajnera...

Sa programiranjem ti je ista stvar. Ako ti treba nešto individualno isprogramirat, nema gornje granice....

 

Recimo da bi ti taj projekt kod nas koštao oko 5000 kn, s tim da ti je sve individualno izrađeno.

 

E sada, community je opet problematičan, jer nije definirano šta ti tu treba. Dali je to neki gotovi bb, ne košta praktički ništa... ako ti netko treba isprogramirat funkcionalnost phpBB-a ili sličnog, onda računaj sa 100 000 kn pa nadalje...

 

Sve je to relativno :)

 

Hvala na odgovoru!

 

Za hosting sam se već informirao, kao i za  domenu. Zanimala me samo izrada stranice.

 

Ono što želim je jedinstvena web stranica (ne template, niti kopija) za Joomlu.. Što se tiče community dijela, vjerujem da bi se našlo nešto već gotovo što bi se moglo ukomponirati zajedno sa stranicom.. Malo sam surfao, i tražio, i pretpostavljam da bi to otprilike koštalo oko 8.000-10.000 kn, kada bih angažirao profesionalni web studio..

 

Uglavnom, hvala svima na odgovorima!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice