Tutorial za Web dizajnere izdvojena tema

poruka: 196
|
čitano: 120.518
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Tutorial za Web dizajnere

Hvala na vrlo opsežnom odgovoru na moja pitanja.

Moš mislit

volim ljude, pogotovo žene, al najviše svoje
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
SBency kaže...

Hvala na vrlo opsežnom odgovoru na moja pitanja.

Moš mislit

 Ono što ti trebaš je profesionalni web dizajner koji je vješt sa flashom. A on ti neće to napraviti tek tako. Uvijek postoji cijena. Sve je stvar dali sve ti i tvoja firma to spremni platiti..
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
15 godina
offline
Tutorial za Web dizajnere

Coder stvar je u tome sta svi misle da je to "eto na"... Preporucit ces mu program i onda ce te pitat a sta cu sad sa njim. Pa ces mu rec par stvari o html-u pa ce te pitat sta je to frame, pa ces mu ic objasnjavat sta je to frame i tako dalje.

 

I onda ce se naci genijalcije koji ce mu preporuciti PHP ili ASP ili CF iako to NEMA NIKAKVE VEZE SA HTMLOM i WEB DIZAJNOM (kako to sam naslov kaze).

 

Ko da covjeka ides ucit integrale, a ni zbrajanje nezna.

 

U svakom slucaju www.w3schools.com

 

Tako sam ja naucio ASP i HTML i od toga sve dalje. Citaj, ako imas strpljenja naucit ces, ako ne... Upisi tecaj!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
tnakir kaže...

Coder stvar je u tome sta svi misle da je to "eto na"... Preporucit ces mu program i onda ce te pitat a sta cu sad sa njim. Pa ces mu rec par stvari o html-u pa ce te pitat sta je to frame, pa ces mu ic objasnjavat sta je to frame i tako dalje.

 

I onda ce se naci genijalcije koji ce mu preporuciti PHP ili ASP ili CF iako to NEMA NIKAKVE VEZE SA HTMLOM i WEB DIZAJNOM (kako to sam naslov kaze).

 

Ko da covjeka ides ucit integrale, a ni zbrajanje nezna.

 

U svakom slucaju www.w3schools.com

 

Tako sam ja naucio ASP i HTML i od toga sve dalje. Citaj, ako imas strpljenja naucit ces, ako ne... Upisi tecaj!

 Ma znaš šta, više se uopće neću baktat oko početnika i oko toga šta i kako trebaju učit. Već sam najmanje 10 puta napisao što je potrebno za web dizajn a što za web programiranje. Ako ne znaju tražit po forumu, šta ću im ja. :)

Što manje dizajnera, to bolje za mene.. manja konkurencija. :)

Vidiš, lik treba flash animaciju. Pa neće to nitko radit zadžabe. Plati brate, pa ćeš dobit. Nema više cile mile..danas se sve gleda kroz cijenu.:)
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
15 godina
offline
Tutorial za Web dizajnere

Amen...

 

Mod moze lock :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Tutorial za Web dizajnere
tnakir kaže...

Amen...

 

Mod moze lock :)

A zasto bi zakljucavao ako cu ja jos nastaviti pisati tutorial.
Ne pricaj gluposti. Cool
15 godina
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere

Ja se u potpunosti slažem da je HTML i CSS osnova osnove... Bez toga je relativno dosta teško raditi u Dreamweaveru, jer on nije savršen i nekad  moraš i sam napisat kod. Za početak je sasvim dovoljno imati Notpad. Kad savladaš već dosta toga onda se neka krene na DW.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
Mojo51 kaže...

Ja se u potpunosti slažem da je HTML i CSS osnova osnove... Bez toga je relativno dosta teško raditi u Dreamweaveru, jer on nije savršen i nekad  moraš i sam napisat kod. Za početak je sasvim dovoljno imati Notpad. Kad savladaš već dosta toga onda se neka krene na DW.

...
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 15:49 (sk8 4 life).
15 godina
neaktivan
offline
Tutorial za Web dizajnere

pitanje u vezi meta tagova, je li u praksi poželjno tagove stavljati na sve stranice, ili je dovoljno staviti ih samo na index.html?

Igor
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Tutorial za Web dizajnere

Meta tagove keywords i descripti stavljas na stranice koje zelis da ti se pojave na trezilici, znaci pozeljno je na index jer je to početna stranica i od tuda kreces na sve ostale stranice.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere

Simpatičan tutorijal za početnike.

 

Objasni ljudima da tagovi nisu jedini način za uvrštavanje na tražilice, koji programi to rade automatski na više tražilica i sl.

 

 

15 godina
online
Tutorial za Web dizajnere
bed kaže...

Simpatičan tutorijal za početnike.

 

Objasni ljudima da tagovi nisu jedini način za uvrštavanje na tražilice, koji programi to rade automatski na više tražilica i sl.

 

 

 Doci cemo i do toga a i do SEO optimizacije koja je dosta važna. Sve u svoje vrijeme. Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
Tutorial za Web dizajnere

Koristim frontpage za zradu stranica pa me zanima kako postaviti da mi klikom na tumbnail neke slike izbaci veliku sliku ispred te stranice i klikom na tu uvećanu ona nestane (kao one sličice u "Programu tjedna"). Inače kad u FP stavim sliku i uradim thumbnail , klikom na taj thumb se otvori veća slika ali na zasebnoj stranici i da bi se vratio natrag trebam ići preko strelice back u browseru.

(Davno sam počeo raditi web stranice u frontpageu pa mi se neda prebacivati na neki drugi program i sve ispočetka).

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Tutorial za Web dizajnere
stiropor kaže...

Koristim frontpage za zradu stranica pa me zanima kako postaviti da mi klikom na tumbnail neke slike izbaci veliku sliku ispred te stranice i klikom na tu uvećanu ona nestane (kao one sličice u "Programu tjedna"). Inače kad u FP stavim sliku i uradim thumbnail , klikom na taj thumb se otvori veća slika ali na zasebnoj stranici i da bi se vratio natrag trebam ići preko strelice back u browseru.

(Davno sam počeo raditi web stranice u frontpageu pa mi se neda prebacivati na neki drugi program i sve ispočetka).

 Vjerojatno misliš na lightbox.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
Ivan M. kaže...
stiropor kaže...

Koristim frontpage za zradu stranica pa me zanima kako postaviti da mi klikom na tumbnail neke slike izbaci veliku sliku ispred te stranice i klikom na tu uvećanu ona nestane (kao one sličice u "Programu tjedna"). Inače kad u FP stavim sliku i uradim thumbnail , klikom na taj thumb se otvori veća slika ali na zasebnoj stranici i da bi se vratio natrag trebam ići preko strelice back u browseru.

(Davno sam počeo raditi web stranice u frontpageu pa mi se neda prebacivati na neki drugi program i sve ispočetka).

 Vjerojatno misliš na lightbox.
 Tako, dali neka takva opcija ima u FP-u ili treba ubaciti kod?

15 godina
online
RE: Tutorial za Web dizajnere
stiropor kaže...
Tako, dali neka takva opcija ima u FP-u ili treba ubaciti kod?

 Napravi ovako kako ti tamo pise i imat ces efekt kao sto je na Bug stranicama i forumu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
Ivan M. kaže...
stiropor kaže...
Tako, dali neka takva opcija ima u FP-u ili treba ubaciti kod?

 Napravi ovako kako ti tamo pise i imat ces efekt kao sto je na Bug stranicama i forumu.
 Pokušat ću iako baš engleski ne leži
15 godina
neaktivan
offline
Tutorial za Web dizajnere

Ja sam slabo skuzio iz onog tutoriala kaj ste mi dali... Dal bi netko mogao konkretno pomoci da napise ili kako vec pokaze kako da uspijem odvojiti start menu i tekst koji je sa desne, a sa lijeve taj izbornik????

Asus M2N-XE, Asus HD 4550, DDR2 2GB, AMD Athlon 64 X2 5200- 2 X 2,9GHz, HDD 500GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tutorial za Web dizajnere

ovo je sve tolko komplicirano da mi naviru suze na oči od jada :(

imam dečka, voljem ga,imat ću 2 djece, psa i vjevericu
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
anshika05 kaže...

ovo je sve tolko komplicirano da mi naviru suze na oči od jada :(

 Nije to uopće tolko komplicirano kolko se čini. Ako te to zanima onda ćeš i naučiti! Smijeh
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
anshika05 kaže...

ovo je sve tolko komplicirano da mi naviru suze na oči od jada :(

 ovo je jednostavno da tek vidiš C++
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨° ☻/ /▌ Metallica / \
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere

....samo grijanje stolice za učenje  ,a za C++ i zapaliti je !Početak tuta je obećavao ali je prekinut ili se varam?

Bez obzira na primjedbe ili prijedloge ,za svakoga je dobro znati osnove HTML -a ,CSS-a i osnovne alate.Stoga nastavite .

Private
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
Private kaže...

....samo grijanje stolice za učenje  ,a za C++ i zapaliti je !Početak tuta je obećavao ali je prekinut ili se varam?

Bez obzira na primjedbe ili prijedloge ,za svakoga je dobro znati osnove HTML -a ,CSS-a i osnovne alate.Stoga nastavite .

 ma samo je bitno ne odustat ...kad nešto naućiš i napraviš nešto svoje i to kasnije radi nema boljeg osječaja osim....Smijeh
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨° ☻/ /▌ Metallica / \
15 godina
neaktivan
offline
Tutorial za Web dizajnere

ovo je super......budem i ja moro napravit neko uputstvo...;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
ivan_1995 kaže...

ovo je super......budem i ja moro napravit neko uputstvo...;)

 misliš tutorial Namigiva
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨° ☻/ /▌ Metallica / \
15 godina
online
RE: Tutorial za Web dizajnere
Private kaže...

....samo grijanje stolice za učenje  ,a za C++ i zapaliti je !Početak tuta je obećavao ali je prekinut ili se varam?

Bez obzira na primjedbe ili prijedloge ,za svakoga je dobro znati osnove HTML -a ,CSS-a i osnovne alate.Stoga nastavite .

Varaš se, nije prekinut. Ima nastavak... Cool Sve u svoje vrijeme.
Uz ovaj tutorial se veže i izrezivanje u photoshopu. Biti će toga još. Namigiva
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
Ivan M. kaže...
Private kaže...

....samo grijanje stolice za učenje  ,a za C++ i zapaliti je !Početak tuta je obećavao ali je prekinut ili se varam?

Bez obzira na primjedbe ili prijedloge ,za svakoga je dobro znati osnove HTML -a ,CSS-a i osnovne alate.Stoga nastavite .

Varaš se, nije prekinut. Ima nastavak... Cool Sve u svoje vrijeme.
Uz ovaj tutorial se veže i izrezivanje u photoshopu. Biti će toga još. Namigiva
 opa jedva čekam...btw jeli ovo ti pišeš iz svojeg iskustva i znanja ili ti ovo copy paste iz neke stranice Izlanuo se
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨° ☻/ /▌ Metallica / \
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
sk8 4 life kaže...
ivan_1995 kaže...

ovo je super......budem i ja moro napravit neko uputstvo...;)

 misliš tutorial Namigiva
 da,da ......obicno neki kad rade tutoriale stave nezz...npr  UPUTSTVO:sigurno na internet s windowsima xp     LUXX
15 godina
online
RE: Tutorial za Web dizajnere
sk8 4 life kaže...
 opa jedva čekam...btw jeli ovo ti pišeš iz svojeg iskustva i znanja ili ti ovo copy paste iz neke stranice Izlanuo se
Može mi dat jedan tutorial o copy paste.... he he
Ma kakav copy paste, to su moja djela, osim onoga o tagovima je bilo copy, što sam i napomenuo od kud je preuzeto, a ostalo je sve iz iskustva.
Biti će toga još, samo kad budem dobre volje Cool
15 godina
neaktivan
offline
RE: Tutorial za Web dizajnere
Ivan M. kaže...
sk8 4 life kaže...
 opa jedva čekam...btw jeli ovo ti pišeš iz svojeg iskustva i znanja ili ti ovo copy paste iz neke stranice Izlanuo se
Može mi dat jedan tutorial o copy paste.... he he
Ma kakav copy paste, to su moja djela, osim onoga o tagovima je bilo copy, što sam i napomenuo od kud je preuzeto, a ostalo je sve iz iskustva.
Biti će toga još, samo kad budem dobre volje Cool
 dakle ljudi ...samo pozitivne komentare jer inaće se možemo pozz od Tutoriala Namigiva
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ ¸APOCALYPTICA º¤ø„¸ ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨° ☻/ /▌ Metallica / \
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice