Vlastiti portal

poruka: 14
|
čitano: 6.727
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vlastiti portal
pitanje

Želio bi napraviti vlastiti portal i zanima me da li postoji već kakva gotova skripta nekog portala (kao što ima skripta za forum).

Ako ne postoji, što bi mi onda trebalo za izradu portala.

 

Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vlastiti portal

Joomla? Ali zapamti, to je samo kostur, portal je nešto sasvim drugo... Ne obaziri se na to što se danas svaka stranica naziva portalom...


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vlastiti portal

Dobro zboris, imas jumlu ili mambo (PHP) i imas DNN (DotNetNuke) za ASP.Net

Instaliras jumlu (ili ove druge) i sa neta skines jedan od milijardu templejtova i to je to, prominis koju slicicu i imas svo vlastiti portal.

 

Al ja brate te joomloide nevolin! Imas milijardu i jedan plugin za nju al ako se ides malo ozbiljnije bavit sa webom onda ces vidit da ti uvik neki vrag fali i da ces sve morat podredit toj joomli.

 

Al za bzvz vlastiti portal i vise nego dobra ti je... Samo naprid. Imas i na HR sluzbene stranice tako da ces se lako snac a i support je dobar za nju...


I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vlastiti portal

http://www.crojoomla.com/

 

kao sto su ti rekli, joomla je samo kostur i ceka te dosta posla ako je zelis sredit da izgleda kako hoces.

Veliki bonus su joj tona modula i komponenti koje mozes jednostavno implementirati u 'portal'.

 

inace, ako se ne zelis zamarati s hostingom i domenom, tu ti je wordpress (blog).

Lako se moze podesiti da izgleda i funkcionira kao pravi mali portal.

http://wordpress.com/

 

a ako ti se svidi wordpress kao 'blog/portal' onda imas opciju da ga skines http://wordpress.org/ .

Slican ti je joomli i postoji ti brdo modula. I puno je jednostavniji za odrzavanje i uredzivanje.

 

i na kraju, nista losiji: http://drupal.org/

sva tri su za nijansu razlicita, tesko mi je reci koji je bolji jer sam radio na sva tri, ali kod joomle ocekuj najvise posla i najveci stupanj 'customizacije'.


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vlastiti portal - Joomla
autorov komentar
prihvaćeno rješenje
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti portal - Joomla
prihvaćeno rješenje

obavezno ubaci domacu joomlu ako mislis voditi visejezican sajt! nije obavezno ali olaksava uvelike.

i nemoj pretjerat s modulima, joomla ima ogroman broj propusta i prava je meta za hakere.

 

meni je srusilo jedan joomla sajt zbog 2 ili 3 modula koji su mi ionako bili visak.

 

I obavezno radi tjedni backup ukoliko ti ga hosting ne radi.


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Vlastiti portal

Joomla je najbolji, ali ako se neznaš služit sa tim, imaš jedan vrlo jednostavan CMS sustav, a zove se Cute News

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vlastiti portal

Da, joomla moduli su puni bugova, meni je AppPool gazio jedan obican brojac online ljudi.

U pocetku je sve radilo normalno, poslije toga je valjda zapela u nekoj petlji pa sam mora odvajat u zaseban app pool i reciklirat ga svako malo... Uzas... Pa ti dokazi klijentu da mu nesto ne radi... ne, uvik na serveru nesto nevalja :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti portal
Evo jedna stranica gdje možete skinuti CMS sustav za vođenje portala http://www.saluto.biz
Idem na faks kako bi bio pametan, a ne zato što sam pametan...
15 godina
neaktivan
offline
Vlastiti portal

ja sam novi ovdje. ja sam skinuo joomlu i šta sad trebam kak se to pokreće'???

rus
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti portal

Host

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti portal
rus189 kaže...

ja sam novi ovdje. ja sam skinuo joomlu i šta sad trebam kak se to pokreće'???

 
1. treba ti server koji podrzava php i mysql (besplatno neces naci)
2. instalirati joomlu na server (ili koristiti fantastico preko cpanela ako ga host ima)
3. nauciti dosta toga...


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti portal
pixelatem kaže...
rus189 kaže...

ja sam novi ovdje. ja sam skinuo joomlu i šta sad trebam kak se to pokreće'???

 
1. treba ti server koji podrzava php i mysql (besplatno neces naci)
2. instalirati joomlu na server (ili koristiti fantastico preko cpanela ako ga host ima)
3. nauciti dosta toga...


1. ima i besplatnoga
2. za početnika je fantastico najbolja opcija
3. to bi trebalo bit na prvom mjestu 
Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vlastiti portal
M4r10 kaže...
1. ima i besplatnoga
2. za početnika je fantastico najbolja opcija
3. to bi trebalo bit na prvom mjestu 
 
da, besplatnih servera ima ali 98% njih koji daju php5 i mysql imaju limit od 500kb po fajlu ili uzasno malo prostora i (ili) brdo oglasa.
Za svakoga tko zeli nauciti mislim da nije puno dati 200kn te imati cilu godinu žrtveni host na kojem ce nauciti raditi s više CMS-ova te naravno pokusati raditi bez fantastica.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice