Web dizajn za početnike

poruka: 134
|
čitano: 84.201
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
Daniman123 kaže...
sk8 4 life kaže...
Daniman123 kaže...

Da to i ja planiram imam spremljene linkove tako da ti mogu pomoći

Prerporućio bi ti Adobe DREAMWawer on je suoer isto tako probaj kupiti knjigu koji zbilja znaju pomoći

Linkovi

Evo taj software http://www.adobe.com/products/dreamweaver/

Jedan od najboljih za tutorialehttp://www.tutorialized.com/tutorials/Dreamweaver/1

Tutorial http://www.photoshopsupport.com/

Tutoriali 2 http://www.vineyardesigns.com/resources/dreamweaver/index.shtml

 

Ja sam prije 10-ak mj. kupio knjigu o DW...fatalna pogreška 350 kn u ništa.

Ja sam kupio knjigu za 3ds max i za Photoshop sa tim sam knjigama stvarno brzo osnove naućio

Photoshop je druga stvar...jer se on temelji na samom sebi. PS nauciš i nema brige. Za DW je glupo davat novce...svaki dizajner treba rasturat HTML, CSS necu sad nabrajat a to je jedino što DW nudi na tzv. "lakši nacin" sve ostalo nudi svaki drugi besplatni editor.

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

e ljudi super ste, hvala vam puno, drago mi je da sam malo osvježila temu :)

ja sam početnica u web-u, završila tečaj, puno smo toga prošli, sve mi je više manje jasno , jedino eto te cakice za dinamičnost stranice.. al zato ste vi tu :)

tnakir hvala na linku to je to što sam htjela Osmijeh

 

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

da definitivno, dw služi početnicima da skuže kod na jednostavniji način, ali bit dobrog web dizajnera je da sam slaže kodove.
mada ja imam knjigu, uvijek dobro dođe.

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
webDizajnerica kaže...

da definitivno, dw služi početnicima da skuže kod na jednostavniji način, ali bit dobrog web dizajnera je da sam slaže kodove.
mada ja imam knjigu, uvijek dobro dođe.

zapravo DW može i zbunit pocetnika...moram priznat ja sam bio "žrtva". Kao početnik prškao sam po DW po onim ikonama itd. i nisam kužio HTML i CSS itd. i smatrao sam zašto bi ja ucio kod kad uz dva klika imam isti rezultat što je velika graška!. Što se tice tecaja...dali si zadovoljna, ja sam cuo samo negativne komentare.

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:55 (sk8 4 life).
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

a čuj ovo mi je bio prvi doticaj sa html-om i sl, nisam znala šta je div , hahah, jesam zadovoljna , sad je samo na meni da usavršim svoje znanje.

naravno na tečaju radiš sve najosnovnije.

radim sad završni, baš ću stavit link kad bude pri kraju, i očekujem kritike :)

sve se može kad se hoće
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Pozdrav....

Imam jedan veliki problem i nadam se da cete mi ga vi probat pomoc rijesit. Pocetnik sam u izradi web stranica i ne zelim nesto komplicirano zato sam izabrao stranicu http://www.webs.com/.

Slijedio sam upute i radio sve kako je pisalo. Kad je stranica bila gotova otisao sam na publish. 

Ja tu stranicu mogu pronac kada upisem URL ali kada ime stranice pokusam upisati u google ne mogu pronac stranicu. Zna li netko zasto?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Google ti je jos vjerovatno nije dodao u svoj index. To moze biti izmedju tjedan dana, pa sve do nekoliko mjeseci. Strpljenja malo...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
webDizajnerica kaže...

a čuj ovo mi je bio prvi doticaj sa html-om i sl, nisam znala šta je div , hahah, jesam zadovoljna , sad je samo na meni da usavršim svoje znanje.

naravno na tečaju radiš sve najosnovnije.

radim sad završni, baš ću stavit link kad bude pri kraju, i očekujem kritike :)

Samo polako... web je dosta opsirno podrucje i u dosta tehnologija se moras kuzit da bi napravila stvar kako treba...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
tnakir kaže...

Google ti je jos vjerovatno nije dodao u svoj index. To moze biti izmedju tjedan dana, pa sve do nekoliko mjeseci. Strpljenja malo...

a opet nemožeš gledat smo google...zar ne? mislim neki koriste i Yahoo, bing itd...Neodlučan

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
tnakir kaže...
webDizajnerica kaže...

a čuj ovo mi je bio prvi doticaj sa html-om i sl, nisam znala šta je div , hahah, jesam zadovoljna , sad je samo na meni da usavršim svoje znanje.

naravno na tečaju radiš sve najosnovnije.

radim sad završni, baš ću stavit link kad bude pri kraju, i očekujem kritike :)

Samo polako... web je dosta opsirno podrucje i u dosta tehnologija se moras kuzit da bi napravila stvar kako treba...

 

 

 

 

 

ma polako da, bitno mi je da sam krenila,

ja ću vam se javljati kad bude problema, računajte s tim :)

pozz

sve se može kad se hoće
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Ovisi li ti o posječenosti stranice?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
sk8 4 life kaže...
tnakir kaže...

Google ti je jos vjerovatno nije dodao u svoj index. To moze biti izmedju tjedan dana, pa sve do nekoliko mjeseci. Strpljenja malo...

a opet nemožeš gledat smo google...zar ne? mislim neki koriste i Yahoo, bing itd...Neodlučan

Ehhh... u 90% slucajeva se i gleda samo google :) Zato je google kralj...

 

Nego, salu na stranu, google ionako najbrze indeksira, tako da ova konkurencija redovito kaska za njim...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Ja ti samo preporucujem da se registriras na www.ucoz.com
Tamo si ja pravim site-ove besplatno i jako je jednostavan!

Nobody likes you, Nobody loves you, Nobody cares about you, Nobody want's you, I am Nobody
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

I jel svoj site mozes nac na google-u ili nekom drugom pretazivacu odmah ili moras cekati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Moras pricekati par dana do par mjeseci, ovisno koliko treba Googlu da te indeksira ("da te doda u svoju bazu"). Takodjer mozes rucno submitati stranicu na http://www.google.hr/addurl/?continue=/addurl i poslije toga mozes samo cekati.

I'm going woo woo
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

TNX..

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
=XFX=PlayHard kaže...

TNX..

điz...daj klikni taj jebe*i hvala ...sry ali ovo je vec 100 put da vidim kako netko pomogne a od hvala ništa ...daj te ljudima povoda da vam ponovno pomognu

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Gle momak....ja sad znam da bi ovom covjeku koji mi je pomogao bilo najljepse vidjet da mu posaljem 200kn na ziro racun..xD

Mislim da je sasvim svejedno rekao ja tnx ili hvala i glupo je da o ovakvim temama raspravljamo.....za takve rasprave trebas otvoriti neku web stranicu s naslovom BONTON

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Web dizajn za pocetnike
=XFX=PlayHard kaže...

Gle momak....ja sad znam da bi ovom covjeku koji mi je pomogao bilo najljepse vidjet da mu posaljem 200kn na ziro racun..xD

Mislim da je sasvim svejedno rekao ja tnx ili hvala i glupo je da o ovakvim temama raspravljamo.....za takve rasprave trebas otvoriti neku web stranicu s naslovom BONTON

Tipku hvala su uveli baš zbog toga pisanja TNX Nevinašce

Ali vidim i dalje se piše po forumu TNX. Što zapravo znači TNX Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 22:48 (Ivan M.).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
=XFX=PlayHard kaže...

Gle momak....ja sad znam da bi ovom covjeku koji mi je pomogao bilo najljepse vidjet da mu posaljem 200kn na ziro racun..xD

Mislim da je sasvim svejedno rekao ja tnx ili hvala i glupo je da o ovakvim temama raspravljamo.....za takve rasprave trebas otvoriti neku web stranicu s naslovom BONTON

Ispricavam se gospodine..dali bi ste procitali pravila foruma evo tamo piše ako ti netko pomogne da mu ljepo zahvališ...ocito neznaš zašto je tu tipka hvala.

 

Baš suprotno... hvala, TU i TD napravljeni su da bi se izbjegao BOOM postova potpisujem, hvala itd. tim tipkama smanjuje se bezvrjedni post a korisniku koji ti je pomogao ima korist od toga. Što se tiće web stranice u planu mi je druga Namigiva

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

To znaci Thanks=tnx=thank you=ty=HVALA.....:PP

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

ajd dobro stvarno, jeste ovdje da se prepirete ili da pitate savjet i pokušate pomoći??  

 eto ja nisam ni skužila te tipke dole, ali za ubuduće znam :)

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
sk8 4 life kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

TNX..

điz...daj klikni taj jebe*i hvala ...sry ali ovo je vec 100 put da vidim kako netko pomogne a od hvala ništa ...daj te ljudima povoda da vam ponovno pomognu

Ma drugar, meni je samo bitno da sam pomogao covjeku... napisao on hvala ili ga klikao... svejedno, covjek se zahvalio...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
tnakir kaže...
sk8 4 life kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

TNX..

điz...daj klikni taj jebe*i hvala ...sry ali ovo je vec 100 put da vidim kako netko pomogne a od hvala ništa ...daj te ljudima povoda da vam ponovno pomognu

Ma drugar, meni je samo bitno da sam pomogao covjeku... napisao on hvala ili ga klikao... svejedno, covjek se zahvalio...

ma pravila su pravila...ako postojii opcija za nagradit trud neka se koristi.

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

ovo nije problem nego se CSS oce sa mnom zajeb. Viče

 

dakle dali se može...a vjerovatno da sigurno je jednostavno ali jbg...

 

ovako: tekst je pod backgroundom ali sa desne i ljeve strane background se širi sve do krajeva DIV taga što sam i želio...sad bi ja stavio link na tekst to sam uradio i stavio background na a:hover u CSS-u...kako sad da mi se i background koji se proširio po div-u promjeni skupa sa linkom kad prođem preko njega...sada mi background ostane isti sa ljeve i desne strane a link naravno promjeni zadanu boju...

 

Unaprijed hvala

 

evo primjeri na slikama

 

pardon za dupli post...

Ovako je normalno... Ovako je normalno...
ovako je sad kad pređem klikom peko teksta...ali je ljeva i desna strana ostala ista kao i na pocetku ovako je sad kad pređem klikom peko teksta...ali je ljeva i desna strana ostala ista kao i na pocetku
a ja bi da mi bude ovako...a ne da mi ljevi i desni dio bude neiskorišten a ja bi da mi bude ovako...a ne da mi ljevi i desni dio bude neiskorišten
Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 18:58 (sk8 4 life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

ako si radio menu pomoću liste, i možeš li napraviti

ul#idliste li:hover {

background:black;

}

k1.c0
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

ili...

 

a.nesto

{

display:block;

padding: 0 20px;

float:left;

}

 

a.nesto:hover

{

background-color:black;

}

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
tnakir kaže...

ili...

 

a.nesto

{

display:block;

padding: 0 20px;

float:left;

}

 

a.nesto:hover

{

background-color:black;

}

hvala care!!!!

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

pozdrav svima, novi sam na ovom forumu i imam jedno pitanje,

dali mi moze netko objasniti kako u html codu pisanu stranicu postavljamo php scripte , kao npr za kontakt , kad  postavimo formular i da to stize na odredjeni email , kako postaviti tu scriptu u tu stranicu.

 

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Mislim da je to vec netko radio, iscrpno mu je ekipa pomagala... potrazi tu na forumu, lako ces pronaci...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice