Web dizajn za početnike

poruka: 134
|
čitano: 84.196
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
sve se može kad se hoće
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

a mene zanima ona famozna karta, sve sam napravila , i vidim formu karte ali bez karte samo bijeli prozor, kaže mi da se pokušava povezati sa stranicom na kojoj je karta
i čak sam dodala u settings-e tu stranicu ali mi kraj te str piše dopusti, neznam kako joj dopustiti. :(

 

ajd pliz pomoć :)

Hvala !

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Jel ti stranica negdje online ili?

 

Ako je online daj mi url... ako je lokalno copy paste-aj source od karte pa da vidimo di zapinje.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike

ma problem je taj što ja označim kartu i lokaciju , i kopiram code , ali code je isti za sve karte koliko sam skužila, pa neznam jel problem u tome..
a stranica je još u izradi mada je ne netu al u podmapi.. ajd na pp ti šaljem link..

al sec moram je refreshat :)

sve se može kad se hoće
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2010 1:08 (webDizajnerica).
15 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Nebi trebao biti...

 

Evo ja sam dodao nekakvu kartu bzvz...

 

Onda u gornjem desnom cosku imas tab "Moje karte"

 

Nakon toga kopiras ono iz drugog textboxa... onu nekakvu javascriptu...

 

i dobijes nesto slicno ovome:

 

<script type="text/javascript" src="http://www.karte.hr/api.js?v=1.0"></script>

<div id="karte_hr_karta" style="border:1px solid #C5C5C5;width:450px; height:400px;">

  <a href="http://www.karte.hr/">Interaktivna karta Hrvatske | Interactive map of Croatia</a>

</div>

<script type="text/javascript" >

</script>

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
soony07 kaže...

pozdrav svima, novi sam na ovom forumu i imam jedno pitanje,

dali mi moze netko objasniti kako u html codu pisanu stranicu postavljamo php scripte , kao npr za kontakt , kad  postavimo formular i da to stize na odredjeni email , kako postaviti tu scriptu u tu stranicu.

 

 

Hvala 

Možda ti pomogne ovaj tutorial.

14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

tnakir imaš pp

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
webDizajnerica kaže...

tnakir imaš pp

to svi imaju Neodlučan

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
sk8 4 life kaže...
webDizajnerica kaže...

tnakir imaš pp

to svi imaju Neodlučan

da, ali ja sam mu poslala pp, pa da ga podsjetim :)

sve se može kad se hoće
15 godina
offline
RE: Web dizajn za pocetnike

Ajd pokusaj ovo implementirati u stranicu:

 

<script type="text/javascript" src="http://www.karte.hr/api.js?v=1.0"></script>

<div id="karte_hr_karta" style="border:1px solid #C5C5C5;width:450px; height:400px;">

  <a href="http://www.karte.hr/">Interaktivna karta Hrvatske | Interactive map of Croatia</a>

</div>

<script type="text/javascript" >

</script>

 

Dodao sam pinpoint na neku bzvz lokaciju... Jel se vidi?

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

ne vidi se, ne prikazuje mi kartu na stranici, samo link na kojem se nalazi cijela karta RH...

ali hvala na pokušaju :D

sve se može kad se hoće
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Joomla ima dobre plaginove za te stvari i jednostavna je...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Web dizajn za pocetnike
vuk75 kaže...

Joomla ima dobre plaginove za te stvari i jednostavna je...

 

 

 

Kada je zadnji post napisan?!I mislim da je ipak plugin.

13 godina
protjeran
offline
Web dizajn za pocetnike
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Počeo sam s web dizajnom...Krenuo sam paralelno učiti html i css...zanima me da li je to za početak dovoljno...

 

 

i imam odma jedno pitanje..

 

Kako da stavim neku pozadinu kao banner..znači da se proteže skrozzz od ruba do ruba...odnosno znam to napraviti ali neznam koje veličine treba biti slika...ako me razumijete

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Pozdrav,

početnik sam u web dizajnu i počeo sam radit stranicu pomocu html-a i css-a i dosao sam do jednog problema. stranica bi trebala izgledat tako da u pozadini bude neki kao strik sa kvacicama, a linkovi bi trebali biti okačeni za kvačice na striku...uglavnom to sam napravio, ali kad minimiziram browser poremeti mi se sve. sve manje od 800px mi poremeti stranicu. jel postoji kakva fora da mi stranica izgleda isto i kad minimiziram??? Molim vas pomoć. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike

Neznam kakva je slika, al probaj u CSS-u (neznam di si stavio pozadinsku sliku, ja obično je vežem za body pa kasnije sam detalje mjenjam) si stavio ponašanje da se ljepi left top, promjeni left sa centar. Prepostaljam da ti je stranica u sredini preglednika pa te zato mući.

 

Definitivno probaj te kvaćice odvojit od štrika tj. štrik jedna slika, a druga kvaćice tak ak i fulaš malo sa kvaćicama nebu se primjetilo jel one idu na sliku od štrika, i spremi si slike sa  kvaćicama kao PNG 8 (bolji je nego GIF format), ako nemaš previše boja il PNG 24 za malo zahtjevnije slike. Oni mogu ima prozirnu povšinu. Stim  Internet Exploreru 6 ne prepoznaje PNG format već GIF tj. te slikice ti on nebu prikazo, al zato dodaj CSS skriptu za taj slučaj sa slikicama u GIF formatu.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike
Hrvojestr kaže...

Počeo sam s web dizajnom...Krenuo sam paralelno učiti html i css...zanima me da li je to za početak dovoljno...

 

 

i imam odma jedno pitanje..

 

Kako da stavim neku pozadinu kao banner..znači da se proteže skrozzz od ruba do ruba...odnosno znam to napraviti ali neznam koje veličine treba biti slika...ako me razumijete

Ovisi za koju rezoluciju radiš, ja obično uzmem da mi je div#wrapper{ width:990 px; margin:0 auto, padding:0;} tako ti je stranica fino u centru, a imaš dosta prostora za dizajn i sa tri kolone.

 

Osim ako nije fluidni layout, a to je onda drugi par rukavica

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike
bok! stavio sam da bude u centru, i sve mi ok izgleda, samo me se poremeti sve kad minimiziram browser na manje od 800px širine, ne kuzim kaj da radim? da probam stavit u tablice , jel bi to mozda pomoglo? sad sam stavio pozadinu sa strikom u css-u kao background, a ove linkove sam naslagao tak da pašu na sliku, ali cim minimiziram sve se poremeti, ma nemam pojma vise kaj da radim...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike
kaka22 kaže...
bok! stavio sam da bude u centru, i sve mi ok izgleda, samo me se poremeti sve kad minimiziram browser na manje od 800px širine, ne kuzim kaj da radim? da probam stavit u tablice , jel bi to mozda pomoglo? sad sam stavio pozadinu sa strikom u css-u kao background, a ove linkove sam naslagao tak da pašu na sliku, ali cim minimiziram sve se poremeti, ma nemam pojma vise kaj da radim...

što je to strik?

42
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike

ma štrik, uže za sušit rublje, hehehe

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike

tablice ti tu nebu niš pomogle. Stvar ti je u tome da moraš dobro pozadinu odredit, njezinu poziciju centar top (ne left top jer ti se onda pozicija vizualno mijenja) i dali je fix ili scroll.

 

Trebala bi neka slika ovako na blef je teško.

12 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Pozdrav!

 

Ne zelim otvarati novu temu pa cu postati u ovoj. Teski sam noob sto se tice web dizajna i programiranja opcenito.

 

Mozete li mi preporuciti neki program s kojim poceti? Do sad sam samo radia webove preko templateova.

Ofc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web dizajn za pocetnike
mate960 kaže...

Pozdrav!

 

Ne zelim otvarati novu temu pa cu postati u ovoj. Teski sam noob sto se tice web dizajna i programiranja opcenito.

 

Mozete li mi preporuciti neki program s kojim poceti? Do sad sam samo radia webove preko templateova.

Sublime  text 2 je odličan a uz to je i besplatan...pogledaj temu od početka i naći ćeš i mnogo linkova gdje možeš poćeti ućiti web design prekoo različitih videa koji vrlo dobro prenose znanje potrebno za početak dizajniranja web stranica

13 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Možeš koristiti i Notepad++, također je odličan...

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Ja sam naućio HTML i CSS putem ovih video tutorijala. Veoma su dobri.

http://learncss.tutsplus.com/

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Znaci prvo osnove i HTML. Sto se tice programa imam dreamweawer ali nikad ga nisam koristia :D

Ofc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Ja se školujem za zanimanje Web dizajner ( 4.Godišnja škola ) ( Škola za Umjetnost,dizajn,grafiku i odjeću u Zaboku ) .. Program je težak. učimo sve.. trudim se.. i sada jednog dana ću živjet od toga.. i ne volim neke klince koji su skinuli photoshop i prvi puta počeli radit na njemu i odmah postalo stručnjaci.. isto kao CSS i HTML .. ako neznas ručno pisat HTML i CSS onda ga nemas pojma... najbolji su mi oni koji samo kopiraju kodove s interneta i odmah su Profesionalci..

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Web dizajn za pocetnike

Nemoj Dreamweaver.. Svi početnici rade iste greške... Dovoljan ti je Notepad++, Sublime Text ili bilo koji koji ima syntax highlighting... Dreamweaver, Aptana, Visual Studio i ostala ekipa će doći kasnije... Razlog toga je upravo to što si početnik i što ćeš najbolje naučiti, a kad svladaš dobro, onda uzmi DW, Aptanu ili neki drugi moćan editor...

Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Web dizajn za pocetnike

Ok, puno hvala svima!

Ofc.
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice