Web strana vulgaris

poruka: 19
|
čitano: 3.002
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Web strana vulgaris

Mozda je ova tema negde otvorena pa zato...izvinite

 

 

Doslo je vreme da napravim stranu koja ce biti obican html (oblast medicina,max.4strane i puno linkanja)

 

Pitanja:

 

  1.   Koji program? Mora da bude besplatan i dobar
  2. Jel se moze sa WYSIWYG-om ubaciti poneka malena flash animacija (nesto kao baner ili slicno)
  3. Dali jos vaze fore sa tabelama? Domagoj je dao link na neki tutorial koji "se pita" Why tables for layout is stupid:  dakle glupe su i nisu in...sudeci :)) Ali dalje na strani kazu da tabele "idu" samo sa html-om (sto je moj slucaj)

 

Poslednij moj pokusaj izrade je bio prema tutorialu u BUG-u,izradio ja ali je nisam okacio.

Davno je to bilo,izradio sam je piratskim Dremviewerom.U tutorialu spominjalo se nesto kao CSS i DHTML sto je za mene spansko selo i nemam vremena da to ucim.

Umem dobro da optimiziram slike i te flashove,dakle na strani ce biti prozirni PNG-ovi i jpeg slike.

Cilj mi je da se strana super brzo otvora,necu ici na ego tripping sa flash najavama i zvukovima ili preradivati monster templates (sto je grozno i to moja baba zna)

Konfuzno mi je,naslucivam ja ali nikako da mi se iskristalizira :)

Dizajn i ergonomija znam kako treba da budu (Sto je razlicito od programiranja te web strane jel?)

 

Jel trazim previse?

Dali ce te strane (obicne) biti podjednako vidljive u sva tri glavna browsera-IE,FF i Opera? Obratite pozornost na ono "prozirni PNG-ovi" u mom postu.

Hvala

 

 

 

Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Web strana vulgaris

notepad + napisati "html tutorail" u google

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Web strana vulgaris

kakav notepad? Pogotovo html, javascript, css, i jos neka serverska skripta pa da sve to napises u notepadu.... pa ponekad ti dodje i do 500 linija koda po fajlu (dodje i vise, iako volim cjepat fajlove sta je vise moguce)...

Kani se notepada..... to nije nikakav editor, a pogotovo ne program u kojem zelis pisati web aplikacije...

Ili moras imat strebersko ogromno nepotrebno znanje... ili moras svako malo trazit po google-u ili php.net-u.... ili se stalno gubis u vlastitom kodu buduci da notepad nema nista....

 

koriste ga vecinom ljudi koji se prave vazni... kao hakeri kojima je samo notepad dovoljan (za takve ljude preporucujem vim ili emacs), ili ljudi koji jos uvijek smatraju da ako znas programirat u notepadu znas u svemu.... (pa to je i djelomicno istina, samo sta moras pamtiti sasvim nepotrebne stvari napamet (strebanje) i sta ti treba oko 20x vise vremena nego sa nekim normalnim IDE).... goni se toga...

 

nabavi si posteni IDE (ali ne WYSIWYG editore kao Dreamweaver.... radje nauci sam pisati HTML kod).....

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 0:24 (Jazzfan).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web strana vulgaris
Lazarus Long kaže...

Mozda je ova tema negde otvorena pa zato...izvinite

 

 

Doslo je vreme da napravim stranu koja ce biti obican html (oblast medicina,max.4strane i puno linkanja)

 

Pitanja:

 

  1.   Koji program? Mora da bude besplatan i dobar
  2. Jel se moze sa WYSIWYG-om ubaciti poneka malena flash animacija (nesto kao baner ili slicno)
  3. Dali jos vaze fore sa tabelama? Domagoj je dao link na neki tutorial koji "se pita" Why tables for layout is stupid:  dakle glupe su i nisu in...sudeci :)) Ali dalje na strani kazu da tabele "idu" samo sa html-om (sto je moj slucaj)

 

Poslednij moj pokusaj izrade je bio prema tutorialu u BUG-u,izradio ja ali je nisam okacio.

Davno je to bilo,izradio sam je piratskim Dremviewerom.U tutorialu spominjalo se nesto kao CSS i DHTML sto je za mene spansko selo i nemam vremena da to ucim.

Umem dobro da optimiziram slike i te flashove,dakle na strani ce biti prozirni PNG-ovi i jpeg slike.

Cilj mi je da se strana super brzo otvora,necu ici na ego tripping sa flash najavama i zvukovima ili preradivati monster templates (sto je grozno i to moja baba zna)

Konfuzno mi je,naslucivam ja ali nikako da mi se iskristalizira :)

Dizajn i ergonomija znam kako treba da budu (Sto je razlicito od programiranja te web strane jel?)

 

Jel trazim previse?

Dali ce te strane (obicne) biti podjednako vidljive u sva tri glavna browsera-IE,FF i Opera? Obratite pozornost na ono "prozirni PNG-ovi" u mom postu.

Hvala

 

 

 

 1. Za Linux preporucujem Winefish,  Geany, Quanta Plus!, Bluefish (redosljed po mojoj ocjeni :)... Za Win sam cuo da je Notepad++ dosta dobar... (predlazem da izbjegavas WYSIWYG IDE-e, zato jer je prilicno vazno da naucis HTML, a ne da ti ka program generira bezveze.... i problem je sta se u njemu ne slanazis.... pogotovo kada zelis na neki generirani HTML pokusavas dodati serversku skriptu.... uzas.... moj savijet ti je da sam pises HTML....

2. Ne moze..... za to ti treba Flash (misim na aplikaciju, ne plugin)

3. Tabele se vec jako dugo vrijeme ne koriste u aplikacijama.... iako jos uvijek se nadje biser koji to radi... prije su neki slabi WYSIWYG editori radili po milijune celija u stotinama tablica i na taj nacin radili dizajn stranice (npr FrontPage).... ali taj je koncept jako spor.... treba dosta dugo da browser to redner-ira.... a takodjer je i kod nemoguc... ne snalazis se njgdje.... danas se sve vise manje radi pomocu div-ova i span-ova i css-a..... tablice se koriste samo kada to treba, znaci za neke forme, ili tablicne ispise itd....

A DHTML koji spominjes ti je recimo nekakav spoj HTML-a, CSS-a, i JavaScript-e.... Znaci, radis skripte koje omogucuju dinamicko prikazivanje sadrzaja (npr, padajuci meniji)...

Sta se tice dali ce stranica isto izgledat u svim poznatim browserima.... pa ovisi... ako pises HTML 4.0, nece... ali ako odaberes XHTML 1.0 Strict ili XHTML 1.1 onda sigurno hoce (iako ne 100%, ali svi se sada browseri najvise trude da sve bude po standardu)....

Imas dobre tutoriale na http://www.w3schools.com/

Aha, sta se tice prozirnih PNG-ova... pa prije je bio problem jer je retardirani IE6 samo za PNG-32 format (ja mislim) kuzio prozirnost... za sve druge PNG-ove je stavljao sivo umjesto prozirno.... Sada mozes slobodno koristit PNG, i u svakom poznatijem browseru ce ti se otvoriti dobro.... (a IE6 je tak i tak vec zivi fosil za kojeg svi zelimo da umre, ali neki ljudi jednostavno nece napravit update, neznam zasto.... no ne obaziri se na njih...)
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 0:41 (Jazzfan).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web strana vulgaris
Lazarus Long kaže...

Mozda je ova tema negde otvorena pa zato...izvinite

 

 

Doslo je vreme da napravim stranu koja ce biti obican html (oblast medicina,max.4strane i puno linkanja)

 

Pitanja:

 

  1.   Koji program? Mora da bude besplatan i dobar
  2. Jel se moze sa WYSIWYG-om ubaciti poneka malena flash animacija (nesto kao baner ili slicno)
  3. Dali jos vaze fore sa tabelama? Domagoj je dao link na neki tutorial koji "se pita" Why tables for layout is stupid:  dakle glupe su i nisu in...sudeci :)) Ali dalje na strani kazu da tabele "idu" samo sa html-om (sto je moj slucaj)

 

 

 

 1. NVU preporučam.. sve je bolji ima i za linux i win.  ima coder i wysiwyg
2. naravno da može... ali da bi napravio banner trebaš flash koji nije free.
3. još važe fore s tabelama.. samo ih se nastoji do kraja eliminirati. recimo nethr još radi s tabelama... pa i u bughr stranici ima tabela samo ih kombiniraju s divom... neke stvari jednostavno u tabeli napraviš 50puta brže pa se onda programeri odlučuju na kombinaciju no ako već radiš onda ili radi u tabelama ili u divovima.. nemoj kombinirati.

ovako.. jedina razlika tabela i divova ti je u slijedećem:

tabele: brz dizajn, super optimizacija za browsere, nemoguća promjena dizajna za cijeli web kad je sajt gotov (moraš mijenjati svaku stranicu posebno dok recimo u css-u odeš u css fajl i promjeniš recimo širinu stranice a on automatski promjeni na svim podstranicama.
isto i s bojom i ostalim.

divovi: super lako mjenjaje samog dizajna već gotove stranice, brže učitavanje, malo teža konfiguracija za stare browsere tu prije svega mislim IE6 koji baš ne podržava CSS i najvažnija stvar, to je standard... treba pogledati na w3c što je standard.. a table više definitivno nije.
iako krajnji korisnik pojma nema dali je sajt u divu ili tableu.... ipak...  treba radit po PS-u

mali savjet.. koristi si adobe cs3 ili cs4 trial verzije... nemoj biti svetiji od pape.... ako pola web dizajnera u hr koristi ilegalan adobe onda možeš i ti kao početnik učiti se na njemu.. sigurno ti nitko neće ništa prigovorit. u ostalom licenca te kači ako zarađuješ lovu a koristiš ilegalno a budući da ti još nećeš zarađivati neće te nitko ni dirati.....

ako radiš u tablicama web će biti potpuno jednak u svim browserima bez previše truda.. ali ako koristiš html-css.. e onda ćeš se morat malo pomučiti jer ono što je ok na firefoxu sigurno neće biti ok na IE6
www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2008 10:28 (hondo).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Web strana vulgaris
hondo kaže...
  1. NVU preporučam.. sve je bolji ima i za linux i win.  ima coder i wysiwyg
(prihvaceno,ima sve sto mi treba i ne treba)
 
2. naravno da može... ali da bi napravio banner trebaš flash koji nije free.
(izrada banera sam prepustio iskusnima u tom polju,ja samo treba da ga postavim) 
 
3. još važe fore s tabelama.. samo ih se nastoji do kraja eliminirati. recimo nethr još radi s tabelama... pa i u bughr stranici ima tabela samo ih kombiniraju s divom... neke stvari jednostavno u tabeli napraviš 50puta brže pa se onda programeri odlučuju na kombinaciju no ako već radiš onda ili radi u tabelama ili u divovima.. nemoj kombinirati.
(super,za sada to je jedino sto mi treba.Kao sto sam napisao strana ce biti ultra jednostavna)

ovako.. jedina razlika tabela i divova ti je u slijedećem:

tabele: brz dizajn, super optimizacija za browsere, nemoguća promjena dizajna za cijeli web kad je sajt gotov (moraš mijenjati svaku stranicu posebno dok recimo u css-u odeš u css fajl i promjeniš recimo širinu stranice a on automatski promjeni na svim podstranicama.
isto i s bojom i ostalim.

divovi: super lako mjenjaje samog dizajna već gotove stranice, brže učitavanje, malo teža konfiguracija za stare browsere tu prije svega mislim IE6 koji baš ne podržava CSS i najvažnija stvar, to je standard... treba pogledati na w3c što je standard.. a table više definitivno nije.
iako krajnji korisnik pojma nema dali je sajt u divu ili tableu.... ipak...  treba radit po PS-u

divovi...kolosi...komplicirano.Treba se posvetiti ovome da bi bilo dobro.Necu ovo :) 

mali savjet.. koristi si adobe cs3 ili cs4 trial verzije... nemoj biti svetiji od pape.... ako pola web dizajnera u hr koristi ilegalan adobe onda možeš i ti kao početnik učiti se na njemu.. sigurno ti nitko neće ništa prigovorit. u ostalom licenca te kači ako zarađuješ lovu a koristiš ilegalno a budući da ti još nećeš zarađivati neće te nitko ni dirati.....

Eto...ni kriv ni duzan koristim legalan Photoshop CS3 i legalan Corel X4.Moram...zbog posla.Graficki formati,konverzija i prilagodba nisu mi uopce strani.Pet para ne dajem ako se ta strana nece otvarati sa IE6

ako radiš u tablicama web će biti potpuno jednak u svim browserima bez previše truda.. ali ako koristiš html-css.. e onda ćeš se morat malo pomučiti jer ono što je ok na firefoxu sigurno neće biti ok na IE6

Hvala na preciznom odgovoru
Pozdrav 
 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
15 godina
offline
RE: Web strana vulgaris

 

 

 

 1. NVU preporučam.. sve je bolji ima i za linux i win.  ima coder i wysiwyg
2. naravno da može... ali da bi napravio banner trebaš flash koji nije free.
3. još važe fore s tabelama.. samo ih se nastoji do kraja eliminirati. recimo nethr još radi s tabelama... pa i u bughr stranici ima tabela samo ih kombiniraju s divom... neke stvari jednostavno u tabeli napraviš 50puta brže pa se onda programeri odlučuju na kombinaciju no ako već radiš onda ili radi u tabelama ili u divovima.. nemoj kombinirati.

ovako.. jedina razlika tabela i divova ti je u slijedećem:

tabele: brz dizajn, super optimizacija za browsere, nemoguća promjena dizajna za cijeli web kad je sajt gotov (moraš mijenjati svaku stranicu posebno dok recimo u css-u odeš u css fajl i promjeniš recimo širinu stranice a on automatski promjeni na svim podstranicama.
isto i s bojom i ostalim.

divovi: super lako mjenjaje samog dizajna već gotove stranice, brže učitavanje, malo teža konfiguracija za stare browsere tu prije svega mislim IE6 koji baš ne podržava CSS i najvažnija stvar, to je standard... treba pogledati na w3c što je standard.. a table više definitivno nije.
iako krajnji korisnik pojma nema dali je sajt u divu ili tableu.... ipak...  treba radit po PS-u
Idiotarije. 10x brze ces slozit dizajn u divovima nego u tabelama. Tabele nisu namijenjene za slaganje dizajna sajta nego (kako im i ime kaze) za tabelarno prikazivanje podataka dok su divovi prvobitno bili namjenjeni slaganju elemenata po stranici.

Kakva optimizacija za browsere.. .ako napravis kako treba onda nema browsera koji ce ti krivo pokazat...
CSS se moze linkati (zapravo se linka u stranice) i u tabelama i u divovima...

IE6 podrzava CSS (inace ti nebi imao ni boje ni bordere ni neznam ni ja sta ni u normalnom tekstu).

Jedino sta si ovdje tocno napisao je da se stranica od divova brze ucitava, ovo si sve drugo falija!
I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Web strana vulgaris

Pokrenuo sam lavinu.

Idemo redom,tema je (bila?) Web strana vulgaris...dakle obicna najobicnija html strana bez ego tripova i fensi tehnologija.

Mozete se pucati slobodno do mile volje sta je bolje,divovi,CSS,SMS,SSC,CCS,... sto ja nikako ne razumijem  Smijeh

Sta je sledno? Jel treba da postavim pitanje gde da hostam program i na kakvom super-truper serveru koji podrzava neznam kakvu tehnologiju,recimo asp? Vec cujem jauke druge strane kako treba da stavim na linux jer je ovaj bolji i sigurniji (php)...eto,i ovo prethodno sto sam napisao ne razumijem :)

Al sasvim mi je jasno da probnu stranu koju sam uradio je bas onakva kakvu zelim,stavio sam flash baner i nasumice pobacao slike tek da vidim sta ce se desiti.Desilo se :)

Jos da znam kako da nateram tu tabelu da se razvlaci i skuplja na svakoj rezoluciji ekrana bilo bi super.Ako ne moze onda cu je uraditu u 1024x768 dpi

Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 0:04 (Lazarus Long).
16 godina
offline
Web strana vulgaris

Također da se nadovežen na ono od prijeu svezi korištenja tablica i CSS-a. Jedno ne isključuje drugo. Ako je stranica pozicionirana sa DIV tagom, onda se može (mora) koristiti tablica za prikaz tabelarnih podatka. Mislim da bi bilo malo preglupo koristiti div za prikaz takvih podataka :-) A div pozicioniranje elemenata se toplo preporuča, i kad ga shvatiš vidiš koliko je bolje i preglednije, brže se učitava (ovo bolje i preglednije je posebno važno jer kao webmajstor jednostavno nadješ dio u kodu koji ti je potrebno promjeniti). Za sve početnike ima odlični blog sa primjerima CSS pozicioniranja.   I postoji masa tutoriala na webu za CSS, toplo preporučan korištenje CSS-a svima koji hoće krenut u izradu stranica.

 

@Lazarus Long

 

CSS ti je nužda !!! Nije ti to nikakvi SSS DSS MSS ili što ja znam. Kombinacija HTML i CSS je postala jedno. To je tako moćna stvar da je za ne virovat. A osim toga ako koristiš neke WYSIWYG editore oni će ti ubacivat CSS u same HTML tagove, tako da htio ti to ili ne jednostavno ćeš ga morat negdje koristit, osim ako nisi mazohista. :-) Jer u protivnom bez CSS-a ćeš izgubiti mnogo više vremena   i živaca nego da ga naučiš. A vjeruj mi jednostavan je do boli, samo na prvu malo zbunjuje. Najbolje ti je proći kratki tutorial na W3C school i naći neki besplatni templat sa CSS-om i sam prčkati po njemu da vidiš kako se stvari na templatu mjenjaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 7:30 (daseparo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Web strana vulgaris
daseparo kaže...

Također da se nadovežen na ono od prijeu svezi korištenja tablica i CSS-a. Jedno ne isključuje drugo. Ako je stranica pozicionirana sa DIV tagom, onda se može (mora) koristiti tablica za prikaz tabelarnih podatka. Mislim da bi bilo malo preglupo koristiti div za prikaz takvih podataka :-) A div pozicioniranje elemenata se toplo preporuča, i kad ga shvatiš vidiš koliko je bolje i preglednije, brže se učitava (ovo bolje i preglednije je posebno važno jer kao webmajstor jednostavno nadješ dio u kodu koji ti je potrebno promjeniti). Za sve početnike ima odlični blog sa primjerima CSS pozicioniranja.   I postoji masa tutoriala na webu za CSS, toplo preporučan korištenje CSS-a svima koji hoće krenut u izradu stranica.

 

@Lazarus Long

 

CSS ti je nužda !!! Nije ti to nikakvi SSS DSS MSS ili što ja znam. Kombinacija HTML i CSS je postala jedno. To je tako moćna stvar da je za ne virovat. A osim toga ako koristiš neke WYSIWYG editore oni će ti ubacivat CSS u same HTML tagove, tako da htio ti to ili ne jednostavno ćeš ga morat negdje koristit, osim ako nisi mazohista. :-) Jer u protivnom bez CSS-a ćeš izgubiti mnogo više vremena   i živaca nego da ga naučiš. A vjeruj mi jednostavan je do boli, samo na prvu malo zbunjuje. Najbolje ti je proći kratki tutorial na W3C school i naći neki besplatni templat sa CSS-om i sam prčkati po njemu da vidiš kako se stvari na templatu mjenjaju.

  Prosvetlio si me :)
Ja sam strasno bistar i zaklucio sam sledece:Moram uciti CSS-ove i DIV-ove....sve moram uciti.Vidim da ovde nema povrsnosti
Ipak sam izradio stranu vulgaris koja se otvora opako brzo :)) To je to zasada
Vulgaris ce biti takav kakav jeste sve dok se ne naucim koristiti CSS-om,onda sledi vulgaris v 1.1 :)
Hvala na odgovorima 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
15 godina
offline
RE: Web strana vulgaris
Lazarus Long kaže...
daseparo kaže...

Također da se nadovežen na ono od prijeu svezi korištenja tablica i CSS-a. Jedno ne isključuje drugo. Ako je stranica pozicionirana sa DIV tagom, onda se može (mora) koristiti tablica za prikaz tabelarnih podatka. Mislim da bi bilo malo preglupo koristiti div za prikaz takvih podataka :-) A div pozicioniranje elemenata se toplo preporuča, i kad ga shvatiš vidiš koliko je bolje i preglednije, brže se učitava (ovo bolje i preglednije je posebno važno jer kao webmajstor jednostavno nadješ dio u kodu koji ti je potrebno promjeniti). Za sve početnike ima odlični blog sa primjerima CSS pozicioniranja.   I postoji masa tutoriala na webu za CSS, toplo preporučan korištenje CSS-a svima koji hoće krenut u izradu stranica.

 

@Lazarus Long

 

CSS ti je nužda !!! Nije ti to nikakvi SSS DSS MSS ili što ja znam. Kombinacija HTML i CSS je postala jedno. To je tako moćna stvar da je za ne virovat. A osim toga ako koristiš neke WYSIWYG editore oni će ti ubacivat CSS u same HTML tagove, tako da htio ti to ili ne jednostavno ćeš ga morat negdje koristit, osim ako nisi mazohista. :-) Jer u protivnom bez CSS-a ćeš izgubiti mnogo više vremena   i živaca nego da ga naučiš. A vjeruj mi jednostavan je do boli, samo na prvu malo zbunjuje. Najbolje ti je proći kratki tutorial na W3C school i naći neki besplatni templat sa CSS-om i sam prčkati po njemu da vidiš kako se stvari na templatu mjenjaju.

  Prosvetlio si me :)
Ja sam strasno bistar i zaklucio sam sledece:Moram uciti CSS-ove i DIV-ove....sve moram uciti.Vidim da ovde nema povrsnosti
Ipak sam izradio stranu vulgaris koja se otvora opako brzo :)) To je to zasada
Vulgaris ce biti takav kakav jeste sve dok se ne naucim koristiti CSS-om,onda sledi vulgaris v 1.1 :)
Hvala na odgovorima 
 Oooo vjeruj mi, vec si koristio CSS samo sta to neznas :)

A druga stvar je dizajn preko divova... to jos malo prouci...

CSS nisu nista drugo nego stilovi (npr plava boja slova velicine 11px font tahoma)
I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web strana vulgaris
tnakir kaže...
Idiotarije. 10x brze ces slozit dizajn u divovima nego u tabelama. Tabele nisu namijenjene za slaganje dizajna sajta nego (kako im i ime kaze) za tabelarno prikazivanje podataka dok su divovi prvobitno bili namjenjeni slaganju elemenata po stranici.

 stvarno???

a kako to da su tablice bile devedesetih pa sve do 2003. negdje glavno i jedino sredstvo za web dizajn u koje su se kleli svi pa čak i dreamweaver i većina programera koji ih sada tako pljuju???

aj mi to objasni.

a to ti samo misliš da san ja falija sve što sam rekao o prednostima i manama mislim da slično stoji i na samom adobe.com sajtu negdje u implementaciji koda i standardima..... jedini ki je falija si ti šta bi triba naučit hrvatski konačno Smijeh

znam da će sada ići odgovor da standarde uređuju jedino u w3c-u.. i to je istina.. no valjda i prokleti adobe nešto zna.... zar ne?
www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2008 18:01 (hondo).
15 godina
offline
Web strana vulgaris

Da, dobro je pitanje zasto su ih koristili... ja kad sam poceo raditi webove nisam znao da postoje divovi... i naravno, di svi tu i mali mujo.

 

Sta se tice mog hrvatskog... sta bi treba ovde pricat knjizevno. Da nebi... Ne pisem zadacnicu iz hrvatskog. Iz Splita sam, tako cu i pricat.

 

Treca stvar, pitaj bilo kojeg programera (a i dizajnera) kako mu je lakse raditi, sa tablicama ili divovima. Pitaj ga sta je fleksibilnije, pitaj ga s cim ce isti posao prije napravit. Pitaj ga isto tako hoce li se lakse snaci u kodu koji je pun <td> <tr> tagova (u biti je kod jedno 50% tagovi tablica i ostalo korisne informacije i ostali tagovi) ili di ima div i zatvarajuci tag.

 

Ne lupetaj gluposti... najlakse je procitati na netu nesto i copy paste udrit.

 

Par kolega je isto tako kenjkalo po divovima i kleli se u tablice, zasto, jer nisu znali raditi sa divovima. I onda kad sam ih malo uputio... Jos uvjek mi zajvaljuju.

 

Interni testovi koje smo radili unutar firme.

 

Ista stranica koja je odradjena preko tablica i divova.

 

Stranica koja je odradjena preko tablica ima kod tezi za 70-ak% te se ucitava+renderira 30% sporije. Pa ko voli nek izvoli!

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2008 10:56 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Web strana vulgaris
tnakir kaže...

Da, dobro je pitanje zasto su ih koristili... ja kad sam poceo raditi webove nisam znao da postoje divovi... i naravno, di svi tu i mali mujo.

 

Sta se tice mog hrvatskog... sta bi treba ovde pricat knjizevno. Da nebi... Ne pisem zadacnicu iz hrvatskog. Iz Splita sam, tako cu i pricat.

 

Treca stvar, pitaj bilo kojeg programera (a i dizajnera) kako mu je lakse raditi, sa tablicama ili divovima. Pitaj ga sta je fleksibilnije, pitaj ga s cim ce isti posao prije napravit. Pitaj ga isto tako hoce li se lakse snaci u kodu koji je pun <td> <tr> tagova (u biti je kod jedno 50% tagovi tablica i ostalo korisne informacije i ostali tagovi) ili di ima div i zatvarajuci tag.

 

Ne lupetaj gluposti... najlakse je procitati na netu nesto i copy paste udrit.

 

Par kolega je isto tako kenjkalo po divovima i kleli se u tablice, zasto, jer nisu znali raditi sa divovima. I onda kad sam ih malo uputio... Jos uvjek mi zajvaljuju.

 

Interni testovi koje smo radili unutar firme.

 

Ista stranica koja je odradjena preko tablica i divova.

 

Stranica koja je odradjena preko tablica ima kod tezi za 70-ak% te se ucitava+renderira 30% sporije. Pa ko voli nek izvoli!

 Mislim da tnakir ima u potpunosti pravo, a ljudi koji se i dan danas kunu u tablice su ili loši web dizajneri koji ne mogu naučiti nešto novog, ili ljenčine kojima se ne da naučiti nešto novo.
16 godina
neaktivan
offline
Web strana vulgaris

nisam od volje da citam sve ove postove povise...

 

Wordpress? a sto kazes na to?

 

Za takve vulgaris stvari dobro ce doci i wordpress blog, a ako postanes zahtjevan onda si stavis CMS na server i mozes slatko spavati.

Arguing on the internet is like running in Special Olympics. Even if you win, you are still retarded.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web strana vulgaris
tnakir kaže...

Ne lupetaj gluposti... najlakse je procitati na netu nesto i copy paste udrit.

 

Par kolega je isto tako kenjkalo po divovima i kleli se u tablice, zasto, jer nisu znali raditi sa divovima. I onda kad sam ih malo uputio... Jos uvjek mi zajvaljuju.

 

Interni testovi koje smo radili unutar firme.

 

Ista stranica koja je odradjena preko tablica i divova.

 

Stranica koja je odradjena preko tablica ima kod tezi za 70-ak% te se ucitava+renderira 30% sporije. Pa ko voli nek izvoli!

 ja se dobro snalazim s divovima tako da nemam tih problema  s copy paste forama... govorim iz iskustva....

stranice u divu i tableu obični korisnik opće ne može prepoznat.. nema šanse.

hehehehe 70% teži.. koliko nekoliko td tr tagova uzme prostora??? daj ne blebeći gluposti....
nije u tome riječ.... riječ je u ovome:

programiranje u divu je standard bio od početka htmla dok mu je jedina podrška bio CGI i CSS se tek pojavio.... ali ljudi se uglavnom
okreću kako vjetar puše... pa su svi radili tablice i pravili se blesavi a sada se svi pjenite protiv tablica....

ako se moram slikovito izražavati:  do juče kurva a nadas se zgraža kada kurve vidi na ulici... e tako se i ti ponašaš.
www.svijetkulture.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2008 20:48 (hondo).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Web strana vulgaris
pixelatem kaže...

nisam od volje da citam sve ove postove povise...

 

Wordpress? a sto kazes na to?

 

Za takve vulgaris stvari dobro ce doci i wordpress blog, a ako postanes zahtjevan onda si stavis CMS na server i mozes slatko spavati.

  Sta kazem? Kazem da je odlicno. Ti si kralj :) 
U meduvremenu idem uciti CSS-ove i DIV-ove. Moram

Hvala svima

Admin molim te lock ovoj temi. Ubise me webmasteri Smijeh 
Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Web strana vulgaris

lazaruse... kad i polovično ovladaš divovima cssom i ostalim cakama... zaboravit će sve cms-ove i postat kao mi: zagriženi poluprolupani tipovi koji krvlju brane svoj način rada......

 

heheheh a tako ti je to. samo budi uporan i savladat ćeš.. bez brige.. i uvijek, uvijek traži savjete iskusnijih programera oni će ti nekad svašta reći, povrijedit te.. ali ćeš puno i naučit... na kraju će ti objasniti kako što trebaš napraviti.

 

sretno.

www.svijetkulture.com
15 godina
offline
Web strana vulgaris

Sad i ti pricas gluposti. Ok nek ti majka pere doma rublje na ruke, a ne pomocu perilice.

 

Obican korisnik nece prepoznati jer i jednim i drugim nacinom rada mozes dobiti isti rezultat, ali pitanje je koliko ces vremena na to potrositi i koliko ce ti to poslije biti lakse mijenjati i odrzavati.

 

Ja ne pljujem po tablicama nego govorim da su divovi prikladniji za pozicioniranje elemenata.

 

Jadan ja sa tobom...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice