Web stranica (cijena)?

poruka: 56
|
čitano: 8.675
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Web stranica (cijena)?

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, trebao bi postaviti web stranicu za jednu firmu, joomla sistem sa određenim templateom, te ju urediti. Sad me zanima koliko bi mogao tražiti za to? Ako netko ima iskustva o tome, molim da kaže svoje mišljenje. Pošto ne znam koja bi bila realna cijena za takav rad.

 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?

Ovisno o količini sadržaja, negdje između 2000 i 3000 kn.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Carrick kaže...

Ovisno o količini sadržaja, negdje između 2000 i 3000 kn.

Ok hvala ti, ne znam gdje bi više pitao vezano za to. Ne bi htio čovjeka oderat :)

13 godina
neaktivan
offline
Web stranica (cijena)?

Ja radim stranicu za političku stranku,tražio sam 400 KM (200€ iliti 1530 kuna). Stranica je isto rađena u joomli sa određenim templateom s tim da to nije ništa napredno,sasvim obična stranica (pogledaj moj profil,imaš link)

 

Ja bi otprilike tražio između 1500-2500 kuna.

"The only thing in life achieved without effort is failure."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?

Ok hvala budem još vidio ali mislim da je relano negdje oko 2000.

15 godina
offline
Re: Web stranica (cijena)?

Dobro je to što cijeniš svoj rad, ali nije li malo puno 2000 kn za nešto što je već gotovo. Za toliko se rade stranice od nule, znači vlastiti dizajn i HTM/CSS.

Kao što si naveo ti već imaš gotov template, malo ga urediti, pretpostavljam da je to ono staviti drugi logo, ubaciti možda koju boju više i gotovo.

15 godina
neaktivan
offline
Web stranica (cijena)?

Još jedno pitanje, kolko bi mogao tražiti za mjesečno održavanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Ivan M. kaže...

Dobro je to što cijeniš svoj rad, ali nije li malo puno 2000 kn za nešto što je već gotovo. Za toliko se rade stranice od nule, znači vlastiti dizajn i HTM/CSS.

Kao što si naveo ti već imaš gotov template, malo ga urediti, pretpostavljam da je to ono staviti drugi logo, ubaciti možda koju boju više i gotovo.

A gle ljudi koji su se bavili time gore su napisali svoj dojam, malo sam tražio po internetu, i tako se kreću cijene, sad ne znam ni sam. Kolko bi mogao tražit mjesečno za održavanje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 10:42 (crash11).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Ja mjesečno dobijam malu svotu za sada (15 eura),ali kako bude tekao moj rad,tako će se i povečavati mjesečno primanje.

Znači,traži negdje između 100-125 kuna.
"The only thing in life achieved without effort is failure."
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Aliser kaže...
Ja mjesečno dobijam malu svotu za sada (15 eura),ali kako bude tekao moj rad,tako će se i povečavati mjesečno primanje.

Znači,traži negdje između 100-125 kuna.

A što radiš točno za tih 15 eura?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Uglavnom ubacivanjem vijesti koje mi oni šalju na mail,eventualno dodam neke slike sa njihovih sastanaka i to.
~The only thing in life achieved without effort is failure.~
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?

Ja sam mislio negdje 200 - 300 kn

14 godina
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Dodaje nove sadrzaje (text, slike ili video). Trazi za izradu 1500-2200kn, ovisno o kolicini sadrzaja koje moras postavit.
Barcelona FC
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Čuj,zavisi šta ćeš ti raditi na stranici kada ju kompletno napraviš. Ako je samo dodavanje sadržaja 100-150 kuna je sasvim dovoljno.

Ja pretpostavljam da neko u firmi zna otprilike kako teku cjene na tržištu za izradu stranica,tako da moraš paziti.
~The only thing in life achieved without effort is failure.~
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
x18x05x kaže...
Dodaje nove sadrzaje (text, slike ili video). Trazi za izradu 1500-2200kn, ovisno o kolicini sadrzaja koje moras postavit.

Treba sve komplet izmjenit. :)

13 godina
neaktivan
offline
Web stranica (cijena)?

Ne znam koliko če ti ovo pomoč ali pogledaj ovo:

http://leftor.ba/portali/cms.html

 

Pročitaj sve što piše tu,to je inače cjenovnik usluge Leftora gdje je moja stranica hostana,s tim da sam je ja sam odradio,jer mislim da oni traže malo previše. Ali može ti dobro poslužiti.

~The only thing in life achieved without effort is failure.~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Web stranica (cijena)?

Joomla...gotov predložak...dodavanje sadržaja...2000-3000kn; jesam li ja nešto propustio kad određujem svoje cijene?

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
suludi8 kaže...

Joomla...gotov predložak...dodavanje sadržaja...2000-3000kn; jesam li ja nešto propustio kad određujem svoje cijene?

 

Imaš pravo, treba tu uložit vremena dok se to sve sredi, tako da bi moglo biti 2000 bez problema.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?

 

Imaš pravo, treba tu uložit vremena dok se to sve sredi, tako da bi moglo biti 2000 bez problema.

Nisi me shvatio, to je po meni way too much. Ali ako možeš toliko uzeti, zašto ne?

Realno to ne vrijedi više od 700 kuna.

12 godina
protjeran
offline
Re: Web stranica (cijena)?
suludi8 kaže...

 

Imaš pravo, treba tu uložit vremena dok se to sve sredi, tako da bi moglo biti 2000 bez problema.

Nisi me shvatio, to je po meni way too much. Ali ako možeš toliko uzeti, zašto ne?

Realno to ne vrijedi više od 700 kuna.

to sam i ja bio govorio, ali kad su ovi zapeli za to..... da je na neki način poslati mail, ali da si siguran da če glavni u tvrtki viditi da je sve to pre od previsoke cijene za nešto što je več gotovo sve bi bilo drukčije, jer sa ovim cijenama dolaziš do nekog izjednačenja kada čovjek pravi sve od nule i "editiranje" gotovog predloška. Ja sam imao iskustvo sa ovakvim sličnim, naime htio sam nešto imati, ali nisam znao kako do napraviti pa sam preko maila kontaktirao čovjeka koji je sve to pročitao i rekao mi cijenu i to preeee veliku, koju čak debil može vidjeti da je previsoka cijena, moj odgovor je bio da je to previše te da je to moj "osobni projekt" te iza mene ne stoji nikakva tvrtka, nakon čega je čovjek nakon 2 dana poslao mail i smanjio cijenu za 4 ipo puta. Nisam ništa kasnije pitao zašto takve cijene, ali vrlo lako sam zaključio da te želi oderati tko god da bio i što god ti trebalo napraviti. Ako netko želi unajmiti nekoga čovjeka i kad mu pošalje procjenu odmah reci da je cijena previsoka te da iza tebe ne stoji nijedna tvrtka I NIKADA ne govori koliko možeš maximalno izdvojiti za projekt jer će ti uz maksimalno novca što možeš izdvojiti nadodati 500-600kn.....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 22:28 (Logi73).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?

I sad neka čovjek bude pametan, jedni govore jedno, drugi drugo... :)

15 godina
protjeran
offline
Web stranica (cijena)?
http://www.studioleptir.hr/

Eto,pitaj ovog covjeka.To je stari od moje cure
i on se dosta kuzi u to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
brhgzugfewu kaže...
http://www.studioleptir.hr/

Eto,pitaj ovog covjeka.To je stari od moje cure
i on se dosta kuzi u to.

OK hvala, gledam malo cijene kod njega, zanimljivo :)

15 godina
offline
Re: Web stranica (cijena)?
crash11 kaže...

I sad neka čovjek bude pametan, jedni govore jedno, drugi drugo... :)

Što ti nije jasno. Ovo što bi ti naplatio 2000 - 3000 kn toliko ne vrijedi. To eventualno vrijedi nekih 500 - 700 kn.

Kada bi ti radio stranicu od nule, znači dizajn u Photoshopu, kodiranje u HTML/CSS, dodao kontakt formu, to bi otprilike bilo 1500 kn pa na više.

Ukoliko bi uz to radio i svoj vlastiti CMS, e onda možeš to naplatiti po 2000 - 3000 kn pa na više.

 

Kada bi tebi netko radio stranicu, instalirao Joomlu, izmijenio neke sitnice na već gotovom (besplatnom) dizajnu i to sve napravio za nekih sat vremena, bi li ti njemu platio 2000 - 3000 kn???

12 godina
protjeran
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Ivan M. kaže...
crash11 kaže...

I sad neka čovjek bude pametan, jedni govore jedno, drugi drugo... :)

Što ti nije jasno. Ovo što bi ti naplatio 2000 - 3000 kn toliko ne vrijedi. To eventualno vrijedi nekih 500 - 700 kn.

Kada bi ti radio stranicu od nule, znači dizajn u Photoshopu, kodiranje u HTML/CSS, dodao kontakt formu, to bi otprilike bilo 1500 kn pa na više.

Ukoliko bi uz to radio i svoj vlastiti CMS, e onda možeš to naplatiti po 2000 - 3000 kn pa na više.

 

Kada bi tebi netko radio stranicu, instalirao Joomlu, izmijenio neke sitnice na već gotovom (besplatnom) dizajnu i to sve napravio za nekih sat vremena, bi li ti njemu platio 2000 - 3000 kn???

uuuuuuuuuu

 

Upravo sam to bio raspravljao na jednom forumu i popljuvali me......oni žele da svi misle da za to treba završiti 3 fakulteta i da je svaki projekt normalno naplačen (moš mislit koliko normalan....) napadaju one koji imaju pravo da bi drugima dali do znanja da naplačuju normalno.... Sada zamisli koliko oni uzimaju tvrtkama love.... Da bi se našlo nekoliko ljudi, osnovali firmu i poslali mail/pismo gradonačelnicima gradova da im mogu napraviti stranicu te da će im to koštati 3 puta manje nego što sada plačaju bili bi bogataši te vodili jako uspješan posao, ALI opet bi postajao rizik da te ne prihvate UPRAVO zbog istog razloga, a to je CIJENE, jer će misliti da si neki amater jer naplačuješ "3 puta manje" novaca...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 21:56 (Logi73).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?

Nisam se dosad htio mješat, al moram {#} Postoji masa besplatnih alata kolko su oni kvalitetni neću ulazit, a što se tiće Joomle, WP il nekog drugo CMS stoji nije pošteno to napatit za sat vremena posla. Sada sa druge strane totalno je krivo tako radit stranice (u dizajn se nemješam ko voli nek izvoli), jer nemislite da bu one ostvarivale neku zaradu, a kamali bile posječene. Ima masa logičkih stvari koje se trebaju obavit pije pisanje linije koda ili u ovom slučaju instaliranje joomle, nemojte me krivo svatit i ja koristim Joomlu za svoje projekte, ali je uvjek i optimiziram i prepravljam po željama klijenta.

 

Joomla, WP, drupal ili CMS ti samo olakšavaju posao u nekim stvarima to što je neko instaliro recimo Joomlu neznaći da će stranica automatski biti posječena i da će ostvarivat zaradu, za takve stvari se treba dodatno pomućit. Sa druge strane za 2000-3000 kn se tome ni nemože ni nadat jel takve stvari koštaju da se naprave, a one uglavnom nisu pokrivene komponetama, pluginima i sl. već čovjek mora zat tu tematiku da je pravilno napravi. Samo za SEO treba zadovoljiti oko 200 parametara, a filanje kljućnih rijeći nije među njima tražilice su odavno skužile da ljudi varaju na taj naći i nekoriste to, već treba zadovoljit njihov algoritam, a za to ti nepostoji komponenta plugin ili šta već koji god ti CMS odabrao već sve moraš ručno radit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
crash11 kaže...

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, trebao bi postaviti web stranicu za jednu firmu, joomla sistem sa određenim templateom, te ju urediti. Sad me zanima koliko bi mogao tražiti za to? Ako netko ima iskustva o tome, molim da kaže svoje mišljenje. Pošto ne znam koja bi bila realna cijena za takav rad.

 

Unaprijed hvala!

 uzmi 1500 kn i mjesečno 150 kn za održavanje

14 godina
neaktivan
offline
Re: Web stranica (cijena)?
Logi73 kaže...
Ivan M. kaže...
crash11 kaže...

I sad neka čovjek bude pametan, jedni govore jedno, drugi drugo... :)

Što ti nije jasno. Ovo što bi ti naplatio 2000 - 3000 kn toliko ne vrijedi. To eventualno vrijedi nekih 500 - 700 kn.

Kada bi ti radio stranicu od nule, znači dizajn u Photoshopu, kodiranje u HTML/CSS, dodao kontakt formu, to bi otprilike bilo 1500 kn pa na više.

Ukoliko bi uz to radio i svoj vlastiti CMS, e onda možeš to naplatiti po 2000 - 3000 kn pa na više.

 

Kada bi tebi netko radio stranicu, instalirao Joomlu, izmijenio neke sitnice na već gotovom (besplatnom) dizajnu i to sve napravio za nekih sat vremena, bi li ti njemu platio 2000 - 3000 kn???

uuuuuuuuuu

 

Upravo sam to bio raspravljao na jednom forumu i popljuvali me......oni žele da svi misle da za to treba završiti 3 fakulteta i da je svaki projekt normalno naplačen (moš mislit koliko normalan....) napadaju one koji imaju pravo da bi drugima dali do znanja da naplačuju normalno.... Sada zamisli koliko oni uzimaju tvrtkama love.... Da bi se našlo nekoliko ljudi, osnovali firmu i poslali mail/pismo gradonačelnicima gradova da im mogu napraviti stranicu te da će im to koštati 3 puta manje nego što sada plačaju bili bi bogataši te vodili jako uspješan posao, ALI opet bi postajao rizik da te ne prihvate UPRAVO zbog istog razloga, a to je CIJENE, jer će misliti da si neki amater jer naplačuješ "3 puta manje" novaca...

 

To se zove dumping cijena i normalno da se svi bune kad dođu nadobudni klinci i misle kako će steći ogromnu lovu upravo na ovaj gore opisani način. Možeš misliti kako to funkcionira.

 

Nego, znate koliko neki zapravo posao košta? Točno onoliko koliko je netko spreman platiti za njega i ni lipu više (pritom NE mislim na to da bi klijent trebao određivati cijenu - da ne bi bilo zabune). Odgovara vam ta cifra? Odlično, napravite posao. Ne odgovara vam? Onda ga nemojte raditi nego ga "velikodušno" prepustite nekom od nadobudnih klinaca iz prethodnog paragrafa - za kaznu što su išli dumpati cijene.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 3:28 (vlad0).
13 godina
offline
Re: Web stranica (cijena)?
crash11 kaže...

Pozdrav,

 

imam jedno pitanje, trebao bi postaviti web stranicu za jednu firmu, joomla sistem sa određenim templateom, te ju urediti. Sad me zanima koliko bi mogao tražiti za to? Ako netko ima iskustva o tome, molim da kaže svoje mišljenje. Pošto ne znam koja bi bila realna cijena za takav rad.

 

Unaprijed hvala!

Prijatelj mi je za svoju firmu takav sličan projekt platio 200 €, samo što nije rađena u joomli nego wp. Mislim da je to normalna cijena za takav posao

15 godina
odjavljen
offline
Web stranica (cijena)?

Wtf?

 

Joomla skripta + gotov template, to je pol sata posla, iskreno po meni instalacija i punjenje sadrzajem vrijedi max. 500 kn.

 

 

http://isvijet.com.hr
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice