Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

poruka: 7
|
čitano: 3.237
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

Pozdrav svima, radio sam wordpress web na drugom hostingu koji sam trebao prebaciti na postojeći hosting. Stranica se uredno otvara itd, napravio sam import baze na postojeći hosting itd.. Problem je jedino što ne radi kada u admin odnosno dobivam blank screen. imedomene.com/wp-admin. Ne znam jel se netko slično susretao s time, pa bi bio zahavalan za pomoć. Zahvaljujem unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi
misho_hrnjak kaže...

Pozdrav svima, radio sam wordpress web na drugom hostingu koji sam trebao prebaciti na postojeći hosting. Stranica se uredno otvara itd, napravio sam import baze na postojeći hosting itd.. Problem je jedino što ne radi kada u admin odnosno dobivam blank screen. imedomene.com/wp-admin. Ne znam jel se netko slično susretao s time, pa bi bio zahavalan za pomoć. Zahvaljujem unaprijed

 imas problema s admin linkovima.. domena ti je ostala ista?

8 godina
neaktivan
offline
Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

Pozdrav, 

 

Da li neko moze detaljno objasniti kako vrsiti migraciju sa jednog domena na drugi ?

 

web ima probni domen primjer www.test.com, a sada bi ga trebalo prebaciti na drugi server i dati mu pravi domen www.imedomena.com

 

Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 13:41 (Shaner7).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

1. napraviš backup baze podataka na toj testnoj domeni (u phpmyadmin)

2. kopiraš sve datoteke iz stare domene (hostinga) na novu domenu

3. na novoj domeni kreiraš bazu podataka, usera i password i u phpmyadminu napraviš import baze koju dobio prije

4. na novoj domeni otvoriš wp-config i uneseš db name, user i pass

5. skineš search and replace https://interconnectit.com/products/search-and-replace-for-wordpress-databases/ i postaviš u main folder nove domene

6. pokreneš search and replace te uneseš pod find staru domenu i pod replace novu domenu te pokreneš live run koji će ti zamijeniti sve u bazi

7. nakon toga bi ti sve trebalo raditi, s tim da savjetujem da resetiraš strukturu permalinka u wordpressu

 

 to bi bilo ukratko to

8 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

Puno HVALA na ovkao brzom odgovoru. Pokusacu to uraditi sljedeci tjedan, javim ti kako je proslo :) 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

A ima i dobrih gotovih pluginova koji ti na starom hostu napravi instalacijski file kojeg pokrenes na novom hostu i sve ti prebaci.

 

Mislim da se jedan od njih zove Duplicator kojeg sam imao prilike koristiti i bio sasvim zadovoljan.

http://unreal-net.com/ - najveći domaći web imenik!
12 godina
offline
Wordpress migracija s jednog hostinga na drugi

Je, Duplicator je solidan plugin. Zna nekada raditi problema na crappy shared serverima ali tome nema pomoci.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice