Wordpress

poruka: 34
|
čitano: 7.131
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Bok ljudi, ispricavam se ako pokrecem nepotrebnu temu.

 

Ovako, novi sam u ovim vodama web stranica i to. Za pocetak sam uzeo neki besplatni hosting i domenu te poceo raditi stranicu.

 

Ovo dizajniranje bloga mi izgleda porilicno jednostavno, međutim, ja bih zelio raditi nesto tipa ovog: http://www.navigo-labrador.com/ ili http://www.volvocars.com/hr/Pages/default.aspx (bez ovih zahjtevnih djelova, naravno)  ... a ne blogove.

 

Zanima me dali za to treba placeni hosting i domena ili je dovoljno nesto promjeniti u postavkama?

 

Unaprijed hvala svima! :)

Josip Kurtovic
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 20:54 (Sherif).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Ako oš neš jednostavno dovoljan ti je onda HTML i CSS jer njega ćeš prije il kasnije morati naućit, a što se tiće druge stranice to ti je rađeno u ASP-u to nije jednosstavno. Neznam kolko ćeš uspijeti sa blogom oni imaju svoje prednosti i mane i neka ogranićenja. Blog je jednostavniji u tome što netrebaš poznavati HTML i CSS, al sa druge strana ja ih nikad nebi koristio.

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

kako i gdje da pocnem sa ucenjem HTMLa i CSSa? .. ako moze neki link ili knjiga(dobro znam eng).

Josip Kurtovic
11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

ok, nasao sam gdje cu to uciti i kako? ...

 

Imam jedno pitanje.. dali je moguce samostalno nauciti izradu web stranica(onih boljih, koje kostaju po par tisuca kuna) ili za to ipak u nekom dijelu treba necija strucna pomoc i pohađanje određenih tecajeva?

Josip Kurtovic
12 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
Sherif kaže...

kako i gdje da pocnem sa ucenjem HTMLa i CSSa? .. ako moze neki link ili knjiga(dobro znam eng).

http://www.bug.hr/forum/topic/razvoj-web-stranica/predstavljanje-informatickog-projekta/151567.aspx

Taj je ima par dana prestavio svoje tutoriale, iako je bolja knjiga.

Sherif kaže...

Imam jedno pitanje.. dali je moguce samostalno nauciti izradu web stranica(onih boljih, koje kostaju po par tisuca kuna) ili za to ipak u nekom dijelu treba necija strucna pomoc i pohađanje određenih tecajeva?

Naravno, najviše web developera i jeste samouko. Knjigu u ruke i udri, najbolje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 18:38 (royalhero).
11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

hvala za link, pozabavit cu se malo s tim :)

 

po ovom sto za sada vidim predpostavljam da su potrebene moš rec godine iskustva za tako što? :D

Josip Kurtovic
12 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
Sherif kaže...

predpostavljam da su potrebene moš rec godine iskustva za tako što? :D

Naravno, kada završiš sa HTML-om i CSS-om pređi na neki server-side jezik, kao što je PHP ili ASP.NET, ja ti preporučan ovaj drugi, ali za sada si daleko od toga, sada se posveti HTML-u i CSS-u, pa možda i Javascripti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

ok, HTML mi stvarno ne izgleda tesko.. skinuo sam notepad++ i nasao stranicu na kojoj polako ucim osnove http://www.tutorijali.net/html/uvod .

Ovo me pocelo zanimati prije par mjeseci, kad mi je dosla zelja za vlastitiom stranicom o kucnim ljubimcima... prvo sam sastavio nekakv forum http://svijetkucnihljubimac.forumcroatian.com/ (nisam se kasnije dovoljno pozabavio reklamom foruma, pa je ostao prazan) ... Jednostavno sklapanje blogova preko wordpressa sam svladao moglo bi se reci vrlo brzo, to mi i nije bilo nesto napeto.

Dakle sad se bacam na HTML i CSS. Nadam se da ce mi i to dobro ici :)

Josip Kurtovic
13 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Moj savjet nabavi dreamweaver puno bolje od notepada++. Posjeti w3c school tamo bi ti trebalo bit sve vezano za njega.

12 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
NoorMomento kaže...

Moj savjet nabavi dreamweaver puno bolje od notepada++. Posjeti w3c school tamo bi ti trebalo bit sve vezano za njega.

Deamweaver se plaća. Za kuckanje koda autoru preporučam da uzme Notepad++ koji je besplatan i odličan.

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Mozete li mi reci kako da vidim layout onoga sto radim u notepadu++ ... i kako kombinirati gotovu CMS i rad u notepadu++? 

Isprike ako pitanja nemaju smisla na bilo koji nacin :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Moraš pokrenuti u pregledniku stranicu koju si napravio. Imaš li pojma uopće što je CMS?

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

CMS-vec gotove teme? .. procitao sam negdje da je vec postojecu CMS temu treba dodatno uređivati pomocu HTML-a da bi to ispalo dobro...

al trebat cu jos dosta o tom procitat, ocito :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
Sherif kaže...

CMS-vec gotove teme? .. procitao sam negdje da je vec postojecu CMS temu treba dodatno uređivati pomocu HTML-a da bi to ispalo dobro...

al trebat cu jos dosta o tom procitat, ocito :D

Ma ne... To su obične teme, guglaj malo CMS.

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

dali bi se isplatilo kupiti ovu knjigu: http://www.njuskalo.hr/strucna-literatura/knjiga-wordpress-vovo-strucnaknjizara-oglas-4667452 .. i koliko bi se njom moglo napredovati prema nekoj ozbiljnijoj i kvalitetnoj izradi web stranica? :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Ne mogu znati, nemam puno iskustva sa WP-om, ali ako ti imaš volje, knjiga + Google je sve što ti treba. Najbolje bi bilo uzeti neku knjigu od Apressa ili Wroxa, kako vidim ova je od Wroxa.

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

ima li tko drugi malo vise iskustva sa wp-om i sa knjigama o wp-u?!

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

evo imam jedno pitanje pa bi molio za maloo pomoci.

Radim svoju prvu web stranicu, tek sam poceo i znam da to nije bas nesto.

Pitanje je vezano za mogucnost komentiranja.

Kako da uglonim svaku mogucnost komentiranja sa Naslovne stranice.

http://namjestaj-perkovic.freeiz.com/ (isprike ako se radi o bilo kakvoj reklami, uzeo sam to kao svoju pocetnu web stranicu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Uđeš na WP, odeš na postavke i rasprava i tu podesiš kako ti odgovara.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Moja topla preporuka:

http://rockablepress.com/

 

Ili slobodno pronjuškaj na amazonu nešto tipa:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2/179-3402116-1444755?url=search-alias%3Daps&field-keywords=wordpresss

 

Sve ovisi o tome što te zanima. Za postaviti blog/ili neke osnovne CMS stranice netreba ti neko veliko znanje niti iskustvo, HTML / CSS i malo PHP. Ako si više kreativno dizajnerski vudren onda ti toplo preporučujem napredni PHP (HTML+CSS) tečaj i Photoshop pa slobodno izrađuj teme za WP. Ima more stranica na kojima ih možeš prodavati... (envato itd.)

 

Ako ti treba konkretna pomoć oko nečega community support na WP je izvanredan!

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

da se vratim na ono sa gasenjem mogucnosti komentara.. pokusao sam sve.. usao u discussion i izgasio "Allow people to post comments on new articles" .. ali to nista nije promjenilo.. dali sam mozda nesto drugo trebao iskljuciti, a ne to?

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Jednostavno u kodu obriši <?php comments_template(); ?>, wordpress ti ga vuće modularno iz comments.php-a

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Iskreno receno ne znam naci taj kod.. ako mozes napisi mi npr. Settings- Discussion ... ??

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

trebaš ići u kod.

 

znači otvori si template u kojem očeš maknuti komentare, nisam te shvatio dal je to na naslovnici ili negdje drugdje na sajtu, ako je na naslovnici onda ti je to ili index.php ili home.php, ako je na postu, onda je single.php. Otvoriš ga u notepadu++, nađi ovaj kod koji sam gore napisao i makni ga, sejvaj i ako si sve dobro napravio komentari će ti nestati.

13 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
Sherif kaže...

Iskreno receno ne znam naci taj kod.. ako mozes napisi mi npr. Settings- Discussion ... ??

može link stranice??

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Hvala puno, mucim se s tim cijeli dan, evo uspio sam ih sad izbrisat :))

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
OrlandOKIDS kaže...
Sherif kaže...

Iskreno receno ne znam naci taj kod.. ako mozes napisi mi npr. Settings- Discussion ... ??

može link stranice??

http://namjestaj-perkovic.freeiz.com/naslovnica-2 .. moja prva stranica, i jos jedan put ispricavam se ako se radi o bilo kakvoj reklami.. uzeo sam je samo za praksiranje! :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Dali bi mi neko mogao malo pomoci oko padajucih izbornika. Zanima me kako napraviti izbornik da se galerija padajucim izbornikom dijeli na npr. Kuhinje, dnevne sobe, spavace sobe itd...

13 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!
Sherif kaže...

Dali bi mi neko mogao malo pomoci oko padajucih izbornika. Zanima me kako napraviti izbornik da se galerija padajucim izbornikom dijeli na npr. Kuhinje, dnevne sobe, spavace sobe itd...

javi mi se na pp

11 godina
neaktivan
offline
Re: izrada web stranica u wordpressu-pitanje!

Bok, opet imam problem s padajucim menijem. Skinuo sam najnoviji wordpress (3.4.1) i kako god pokusam napraviti padajuci meni, jednostavno ne ide... Pokusam tako da odredim maticnu stranicu, pokusam tako da napravim izbornik, ali i dalje ne radi.

 

Moze li necija pomoc, treba li nesto minjeati u HTML-u ili?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice