WYSIWYG Web Builder pomoć

poruka: 14
|
čitano: 5.652
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
WYSIWYG Web Builder postavke rezolucije

Pozdrav,
mislim da je ovo dobar naslov teme i da ćete razumjeti o čemu se radi. Ovako: Moj prijatelj IvanV i ja pravimo jedan informatički portal u gore navedenom editoru (to je za prvu ruku). Pošto IvanV ima 4:3 ekran, a ja imam 16:9 kod njega izrađena web stranica je preko cijelog ekrana, a kod mene ima bijelog prostora na desnoj strani pa mene zanima kako da napravim ''fiksnu'' rezoluciju, znači da na svakom monitoru bude popunjen prostor?
Molim hitno pomoć, hvala vam!

We are Anonymous. We are legion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

U CSS datoteci od sajta, zavisi gdje ste stavili, ako je u body tagu širina stranice width jeste jednaka, na primjer 1000px, stavi 100% umjesto px. Automatski postavlja maksimalnu veličinu prema širini monitora

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

Jel baš koristite ovaj program WYSIWYG?  Ja sam ga koristio prije 4 godine i fenomenalan je za ljude poput mene koji o tome nezanju ništa. Čak sam dva info sajta napravio (za mene put u svemir).  Vidim da je sada u verziji 8 i natrpan je obiljem mogućnosti.  Ako nije to, ispričavam se,ako jest, kakvi su vam dojmovi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: WYSIWYG Web Builder pomoć

ovako ovo ja uvijekl stavim na početak svakog CSS-a

 

*{margin:0;padding:0;} // da mi makne sve margine sa svih nepoželjnih mjesta te ja imam punu kotrolu na njima

html, body {with:100%; min-width:960px @important;margin0;padding:0; text-align:center;} // nije sve to potrebno no predostrožnosti radi tu dodam i osnovini font

.wrapper {width:960px; margin:0 auto; text-align:left;} //moš umjeto wrappera stviti ime neke druge klase unutar njega je obićno cijeli kod text-align je tu radi nekih starijih browsera da sve radi kak spada

 

to su meni prvr tri linije koda bez obzira kakvu stranicu radim. Doduše sa HTML5 malo je to izmjenjeno jer koristim neke napredne tehike, ako mi se potkro koji tipfeler sam njega ispravi, al ovo mora radit.

 

Ako treba fluidni dizajn  onda je to druga priča i to se malo drugaćije radi, al 960px je standard danas. Naravno optimizacija za mobilne uređaje se radi naknadno.

12 godina
protjeran
offline
Re: WYSIWYG Web Builder pomoć
Siskin kaže...

Jel baš koristite ovaj program WYSIWYG?  Ja sam ga koristio prije 4 godine i fenomenalan je za ljude poput mene koji o tome nezanju ništa. Čak sam dva info sajta napravio (za mene put u svemir).  Vidim da je sada u verziji 8 i natrpan je obiljem mogućnosti.  Ako nije to, ispričavam se,ako jest, kakvi su vam dojmovi?

Da taj je, program je odličan, i ja i IvanV smo prezadovoljni njime, evo ako želite pogledajte kakvu sam stranicu ja sam napravio u 3 sata: http://cro-media.net/

We are Anonymous. We are legion.
13 godina
neaktivan
offline
Re: WYSIWYG Web Builder pomoć

Nemoj me krivo svatit, al unutar 3 sata se da puno više napravit i moglo bi se poradit na dizajnu takve su se stranice radile prije 5-10 god. Danas se zahtjeva i određen stupanj grafike.

14 godina
neaktivan
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

Zastario je dizajn totalno, ako baš niste ufurani u photoshop, css i html, onda skinite wordpress i neku free temu i idite s tim...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

Ja koji tek polako učim html i css u tri sata mogu daleko bolje napraviti........kao što je već rečeno ovako su stranice izgledale prije 15 godina, a sada ako želiš napraviti nešto kvalitetno potrebno je poznavati malo više tehnologija (procedura) ili naći pravi template te znati dobro posložiti sadržaj u njemu.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: WYSIWYG Web Builder pomoć

OK kupio si gotovi tenmplate platio si ga 100 dolare eura ćega već i kad mu makneš ta njegov ogledni sadržaj opet si na nekom slićnom dizajnu tipa ovo. Da se puno toga napraviti bez uporabe photoshopa. Ima tonu stranica koje izgledaju prekrasno i savršeno, a na sebi nemaju niti jednu jedinu slikicu (što se dizajna tiće osim loga). Treba znati stvari pravilno koristiti i kodirati. CSS3 netreba tolko slika kolko je prije trebalo, masa srednje kompleksnih stvari za koje su prije trebale slike i bdjele se noći sad se riješava u njemu preko 3 linije koda.

 

Od sijena i gradijenta, do oblih rubova i raznih vrsta rubova. Treba pravilno koristit kod. No slažem se za neke stvari trebaju fine slikice i uporaba photoshopa neki put bez toga nejede. Ja ponaosob si uvjek otprilike napravim dizajn u photoshopu i koristim framework za poćetni kostur stranice i onda krenem kodirati CSS prvo gledam šta se da napravit bez slika, a za šta su mi slike nužne i jednostavno nejde bez njih.

12 godina
protjeran
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

HTML znanje = 0
CSS znanje = 0
Photoshop znanje = 4

Trebam pomoć a ne komentare -.-

We are Anonymous. We are legion.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć
terba bi mi key od toga,poslat na pp
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

Treba mi pomoć! Kako u ovome programu (WYSIWYG Web Builder) ubaciti ''okvir za objavljivanje vijesti'' ono nešto kao na Facebook-u gdje se objavljuju statusi. Evo skica:

Skica je iz painta ,ali mislim da bi trebali razumjeti Skica je iz painta ,ali mislim da bi trebali razumjeti
We are Anonymous. We are legion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: WYSIWYG Web Builder pomoć

Ti bi da se to samo fila ili si ti to mislo ručno ubcivat, jel ak misliš automatski onda ti treba baza i serverska tehnologija.

12 godina
protjeran
offline
WYSIWYG Web Builder pomoć

Snašao sam se, hvala svejedno ;)

We are Anonymous. We are legion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice