Nokia 5800 Navigation Edition

poruka: 38
|
čitano: 15.214
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 5800 Navigation Edition".
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

još malo pa sam ga kupio. samo da prođe par dana pa ću napisat možda i review

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
d3stroy3r_cro kaže...

još malo pa sam ga kupio. samo da prođe par dana pa ću napisat možda i review

Nemaš šta pisat kada je skroz isti kao obična xm5800.

 

Evo baš sam si garmina stavio i sada je bolji od tog nokia šrot maps bar 50x.

 

Uzmi si običnu uštedit ćeš parsto kuna.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

mene zanima, da li ga itko može otkodirat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

jel se na obicni moze stavit gps?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Jooooooooooooooooooooooj opet isto pitanje. NOKIA 5800 I 5800 NAVI EDITION SU IDENTICNI TELEFONI!!!!!

Razlika je u maski, licenci za nokia navigaciju drzacu za auto i auto punjacu. Ionako ces staviti garmina tako da nema razloga doplatiti za navigation edition.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Ja sam prvi put postavio to pitanje, tako da se besptrebno deres. Nisam znao, jer su dvije verzije, a posto je ovoj pise navigation sam mislio da samo ona ima navigaciju. Znaci razlika je samo u tome sto Navi na sebi ima instaliran gps program a 5800 nema?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
14 godina
odjavljen
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

5800 dolazi sa Ovi Maps, Nokiinim programom za navigaciju koji je u besplatnoj verziji malo okljaštren, dok komercijalna verzija daje bolje detalje na karti. Uglavnom, osobno koristim Garmin

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 23:05 (Danijel14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
logic kaže...

Jooooooooooooooooooooooj opet isto pitanje. NOKIA 5800 I 5800 NAVI EDITION SU IDENTICNI TELEFONI!!!!!

Razlika je u maski, licenci za nokia navigaciju drzacu za auto i auto punjacu. Ionako ces staviti garmina tako da nema razloga doplatiti za navigation edition.

Danijel14 kaže...

5800 dolazi sa Ovi Maps, Nokiinim programom za navigaciju, a Navi dolazi sa instaliranim Garminom. Tko ima volje i znanja može i sam staviti Garmin i odgovarajuće karte...

Ajme ljudi pa šta vi baljezgate...

Prvo logic nemoj se "derat", ako ti se ne odgovara nemoj, bude neko drugi...

Drugo licenca za navigaciju je sad doživotna i besplatna i na normalnoj nokii 5800 (samo napravi Update software-a (ne cijelog OS-a, nego pokreni onu aplikaciju) i dobit ćeš navigaciju). To su napravili vjerojatno, jer nitko ionako ne koristi tu Ovi navigaciju...

@Danijel Navi ne dolazi sa garminom! Di si to čuo? Dolazi sa Ovi Mapsom, kao i obična samo što je taj Ovi Maps prije imao doživotnu navigaciju na navi, dok na običnoj to nije bio slučaj! Sada je i to isto. Da se razumijemo, pod navigacija se misli glasovno navođenje, a ne kalkulacija puta ili nešto slično!

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
15 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
ViiX kaže...

Ja sam prvi put postavio to pitanje, tako da se besptrebno deres. Nisam znao, jer su dvije verzije, a posto je ovoj pise navigation sam mislio da samo ona ima navigaciju. Znaci razlika je samo u tome sto Navi na sebi ima instaliran gps program a 5800 nema?

A ti bi mogao malo prije toga na google-u potražit, ali ne svi ste lijeni.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
Hyperion kaže...
ViiX kaže...

Ja sam prvi put postavio to pitanje, tako da se besptrebno deres. Nisam znao, jer su dvije verzije, a posto je ovoj pise navigation sam mislio da samo ona ima navigaciju. Znaci razlika je samo u tome sto Navi na sebi ima instaliran gps program a 5800 nema?

A ti bi mogao malo prije toga na google-u potražit, ali ne svi ste lijeni.

A zasto postoji forum nego da se postave pitanja i da se pomogne?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
Danijel14 kaže...

5800 dolazi sa Ovi Maps, Nokiinim programom za navigaciju, a Navi dolazi sa instaliranim Garminom. Tko ima volje i znanja može i sam staviti Garmin i odgovarajuće karte...

Ajme ljudi pa šta vi baljezgate...

Prvo logic nemoj se "derat", ako ti se ne odgovara nemoj, bude neko drugi...

Drugo licenca za navigaciju je sad doživotna i besplatna i na normalnoj nokii 5800 (samo napravi Update software-a (ne cijelog OS-a, nego pokreni onu aplikaciju) i dobit ćeš navigaciju). To su napravili vjerojatno, jer nitko ionako ne koristi tu Ovi navigaciju...

@Danijel Navi ne dolazi sa garminom! Di si to čuo? Dolazi sa Ovi Mapsom, kao i obična samo što je taj Ovi Maps prije imao doživotnu navigaciju na navi, dok na običnoj to nije bio slučaj! Sada je i to isto. Da se razumijemo, pod navigacija se misli glasovno navođenje, a ne kalkulacija puta ili nešto slično!

Sta onda 5800XM nema glasovno navođenje?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
15 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
ViiX kaže...

Sta onda 5800XM nema glasovno navođenje?

Banalne pitanja nepostavljaš na forumu za to služi google!

 

1. navigacija i najbolja je garmin -> http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=60969 , samo prati korake i urodit će plodom.

 

2. Sygic McGuider -> http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=62488

 

3. Route66 -> http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=65252

 


Koristim garmina mobile XT 5.00.60 + adria route 3.00  (sve najnovije) i super funkcionira. Ima glasovnu navigaciju. U uputama ti sve piše, čitaj pažljivo. Ovi maps je OK za ugrubo,ali za hrvatsku je koma. U Sisku pokazuje samo jednu ulicu dok garmin i one najmanje pokazuje. Ovi maps je dobar jer ima google maps odmah i nežica previše MB samo zbog tog mi se sviđa.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 23:31 (Hyperion).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
ViiX kaže...

Sta onda 5800XM nema glasovno navođenje?

 

Hmm. Kakve veze ima mobitel s glasovnim navodjenjem ? To ovisi o aplikaciji...

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

Dajte mi sad molim vas recite sve razlike izmedu ta dva mobitela i koji mi je bolje uzeti i zasto?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
Ajme, ajde pročitaj moj prošli post još jednom..
Nokia 5800 XM i Navi edition se razlikuju po:
-masci (meni osobno, ljepša kod navi-a, iako na slikama ne izgleda)
-uz Navi se dobije punjač za auto i onaj stalak za šajbu
-veća cijena u Navi-a
Sve ostalo je ISTO. Navigacija, glasovna, slikovna što god...sve je ostalo isto!

Eto, koji ćeš ti uzet je na tebi. Ovaj punjač i stalak se sigurno daju nabavit jeftinije od razlike u cijeni koja postoji između "obične" i navi.
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Ma ne derem se mada ispada tako al zar je toliko tesko ukucati u pretrazivac 5800 navi na ovom forumu ako vec nije na google i dobio bi tri stranice rezultata. Uvijek sam rad pomoci i stvarno mi nije tesko al dajte ljludi potrudite se barem 15 sekundi prije nego postavite pitanje. Evo ti si mu vec dva puta odgovorio u ovo threadu. Pa nismo ni ti ni ja niti bilo ko drugi ovdje dezurna tehnicka podrska iako smo radi pomoci.

14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

Sad maloprije mi je neki frajer reko da navi ima slabiji zvuk, i da se na 5800 nemoze stavit navigacija. Za navigaciju znam da je u krivu, ali ovo sa zvukom, kao da je losija kvaliteta zvuka.

Stisni HVALA, nije tako tesko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
Alo!
Sve! je isto. Nemoj slušat gluposti. Rekoh ti što su razlike i to je to!
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 5800 Navigation Edition

E da, primjetio sam da mobitel ima WLAN, sta se s time moze raditi, jel se mogu normalno spojit kao i sa kompom pa ici na internet ili?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Da, normalno se spojiš na svoju kućnu mrežu (router ti mora bit wlan - enabled, dakle mora imat onu antenicu (Smijeh) i mora ti bit uključen wlan). Kad se spojiš normalno ideš na net...

Pa pola mojih postova u ovoj temi i općenito na forumu je s 5800....=)

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 13:05 (DamageHigh).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
DamageHigh kaže...

Da, normalno se spojiš na svoju kućnu mrežu (router ti mora bit wlan - enabled, dakle mora imat onu antenicu (Smijeh) i mora ti bit uključen wlan). Kad se spojiš normalno ideš na net...

Pa pola mojih postova u ovoj temi i općenito na forumu je s 5800....=)

Kaj i ti imas taj mob?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Da, ja imam plavu Nokiu 5800 XM!

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 13:13 (DamageHigh).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

I koju navigaciju koristis, Garmina ili?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Garmin, da...

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
Kakve mu slike ispadaju, i video.
Stisni HVALA, nije tako tesko.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Da ti nisi malo prelijen. Evo ti link pa vidi sam.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2906&idPhone2=2537

14 godina
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
Slike po meni ispadaju ispodprosječno za 3.2 mpx (kada je full dan onda su super), a video iskreno nisam nikad ni pogledao na kompu s njega. Budem ti navečer stavio slike i video po danu i po mraku pa ti vidi..
Sad nemam vremena (moram u šk.).
Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Neka lijena gu...a klikne na link sto mu postah pa nek vidi sam. Trebas mu ga jos i kuci odnijeti da mu pokazes.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition
logic kaže...

Neka lijena gu...a klikne na link sto mu postah pa nek vidi sam. Trebas mu ga jos i kuci odnijeti da mu pokazes.

Dobro kakvih ti problema imas?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia 5800 Navigation Edition

Ja nikakvih jer sma ti pomogao koliko sam mogao a tebi je tesko kliknuti na link koji ti je neko drugi nasao i stavio. I jos umjesto hvala ti mene pitas koji je moj problem???? Koliko drzak za to trebas biti. ILi bezobrazan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice