Nokia C5

poruka: 13
|
čitano: 12.382
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia C5".
14 godina
protjeran
offline
[Recenzija] Mentalist: Nokia C5
Ovo je mobitel sa najboljom tastaturom koju sam ikada probao. K770i kojeg sam koristio (dok se nije bez razloga pokvario) je imao dosta dobru (razmaknute tipke). No, ovaj mobitel ima nevjerovatnu tastaturu. Ako vas imalo zanima prakticnost mobitela, trebali biste kupiti nesto ovakvo.

Kvalitetu design-a procijenite sami, nekome ce se svidjeti, nekome nece. Meni se jako dopao, mogu reci da je to bila ljubav na prvi pogled.

Mobitel je standardnih dimenzija i lagan je. Ako itko nosi mobitel okacen na jednu od nekada popularnih ogrlica (na duzim putovanjima ja ga zakacim, jer slusalice koje posjedujem idu oko vrata), s ovim nece imati problema. Osim cinjenice da cete se napatiti da je provucete kroz rupicu koja se neprakticno nalazi na donjem lijevom kutu uredjaja.
Poklopac batereije je izgradjen je od aluminija, sto neki uzimaju za plus. Nema sanse da na ovom aluminiju ostavite trag masnim prstima (nakon jela ili slicno).

Ovaj mobitel koristi Symbian OS, v9.3, Series 60 rel. 3.2. Vjerujem da vam samo ime ne znaci nista, ali ovaj sustav je odlican.

Na desktopu (dno) mozete postaviti shortcut-e do proizvoljnih funkcija (i naknadno instaliranih programa).
Na vrhu se nalaze kontakti sa svojim slikama (kontakti koje vi postavite).
Izmedju shortcut-a i kontakata nalaze se podatci o e-mail racunu.

Sve navedeno iznad moze se iskljuciti tako da vam ostane prazan desktop.

Nikakav Ovi sadrzaj nisam koristio, ne mogu vam nista reci oko toga.

Kvaliteta zvuka (na slusalicama) ovog uredjaja je nevjerovatna u poredjenju sa Samsung Monte-om. Slusalice koje dodju uz mobitel nisu in-ear, te nemaju veliku kvalitetu zvuka.
Nekima ce posluziti jer imaju mikrofon, te dugme za odgovaranje na pozive. Ja sam koristio OVE.
Ugradjeni zvucnik je dovoljno jak. Kao i skoro svi, podrzava vibraciju.

U poredjenju sa Samsung Monte-om, ovaj mobitel ima bolju kameru. 3.2 Mp biti ce dovoljno svima (koji od kamere za mobitel ocekuju kameru za mobitel). Mana je to sto nema autofokus. LED blic, iako je mali biti ce dovoljan. Slike sa ukljucenim blicem uslikane u uvjetima kisnog dana i upaljene rasvjete biti ce bolje od onih bez blica. Pozadina ce ostati kakva jest (ne samo crna kao na nekim drugim mobitelima).
Galerija je horizontalna, a kako ovaj mobitel nema akcelerometar, nista se nece okretati zajedno sa mobitelom.

Music player ili glazbeni svirac, rijesen je bolje nego na Sony Ericsson-u i Monte-u. Klasicno.
Pjesme, izvodjaci, albumi i playlist-e, zanrovi i skladatelji jesu ono sto cete naci. Veoma je jednostavno prilagoditi sve.

Sto se tice datoteka, mozete ih spremiti na 2GB Micro SD kartice, koja dodje u skromnoj kutiji mobitela. Na ovom mobitelu office datoteke mozete samo pregledavati, ne uredjivati. Mobitel ima ugradjen File manager, pa cete moci istrazivati i foldere koji nisu u galeriji. File manager je odlicno rijesen, klasican je.
Mobitel dolazi sa predinstaliranim aplikacijama za poznate drustvene mreze i Youtube.
U mogucnosti je da cita vase poruke (ako su na engleskom jeziku).
Video (osim onog iz glalerije) gledati cete Real player-om.
Instalacije programa su iznimno jednostavne. Osim onih sa isteklim certifikatom, to cete rijesiti promjenom datuma.
Ako duze drzite Menu tipku na monitoru ce vam se prikaziti Task manager. Super stvar. Ipak, ovo je smartphone.

Nokia C5 ima Search, kao i na Windows-u (uz mogucnost odredjivanja onoga sto trazite, npr. muziku, kontakte, poruke, slike...). Rezultati pretrage biti ce prikazani vrlo brzo.

Najveca mana ovog mobitela jest nedostatak Wi-Fi-a, koji bi ga upotpunio. Podrzava sve ostale oblike prenosa podataka, ali ovaj ne.

Kao sto sam rekao ekran ima nekih problema, no moci cete zivjeti uz njih (premda otezano). Kvaliteta same slike je stvarno odlicna.

Pritiskom na dugme za iskljucivanje uredjaja naici cete na par zanimljiv opcija. Kao sto su iskljucivanje memorijske kartice (mozete je izvaditi bez gasenja mobitela), te zanimljivi Power saving mod, koji ce iskljuciti neke aplikacije i maksimalno smanjiti osvjetljenost ekrana.
Do sada nisam potrosio bateriju, a igrao sam raznih igara (Worms World party je odlicna, kao i Rayman).

Na kraju dajem ocjenu 10 jer je ovo mobitel. Nedostatak Wi-Fi podrske nije nikakav problem ako imate PC u kuci i ako vam grad nije pokriven Wi-Fi mrezom.
ukupna ocjena
Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] Mentalist: Nokia C5
Mentalist kaže...
Ovo je mobitel sa najboljom tastaturom.

Tipkovnicom, molim lijepo.

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
14 godina
odjavljen
offline
RE: [Recenzija] Mentalist: Nokia C5
wanderer kaže...
Mentalist kaže...
Ovo je mobitel sa najboljom tastaturom.

Tipkovnicom, molim lijepo.

U čemu je problem? tipkovnica ili tastatura, jednako je oboje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 19:45 (D.N.R.).
13 godina
neaktivan
offline
Nokia C5

U velikoj sam dilemi da li nokia C5 ili samsung monte??? Samsung .....mislila sam da je bolji???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia C5
Dragonče kaže...

U velikoj sam dilemi da li nokia C5 ili samsung monte??? Samsung .....mislila sam da je bolji???

Samsung.. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia C5

mobitel ko mobitel je dobar, ali kad staviš slušalice razočaranju nema kraja, ili su toliko tihe ili ih uopće ne možeš koristiti

13 godina
neaktivan
offline
Nokia C5

imam jedan problem na noki-i c5,,neznam kako da odem na internet

odem na internet i trazi mi neku mrezu,,nema odabira mreze,,tako nekako,,

 

molim vas pomognite,,kako da dodem na internet,,

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia C5
imam problem sa mobitelom c5 svaki put kad pokusam pokrenuti sa youtubea video samo mi izbaci gresku i daje mi ponudu da spremim rst temp folder u cemu je problem
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nokia C5
kako da otvorim video sa youtube.internet radi ok,ali kad pokusam pogledati video dobijam opciju da se povezem sa serverom(preko real playera).Pritisnem ok i dobijam poruku da se ne mogu povezati.Nosila kod operatera,kazu da je,vjerovatno,nesto do tel.....Ali sta???
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia C5

Skini adobe flash player a nisam siguran dali taj mob. uopce moze pokrenuti video direktno sa yt.

13 godina
offline
Re: Nokia C5

Mislim da je to do nekih postavki, sad vjerojatno nije isto ko na symbian^3 ali probaj. Znači settings->application settings->videos->access point in use (tu izaberi trenutnu konekciju).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia C5

Probacu i to...Hvala na savjetu.

13 godina
offline
Nokia C5

Jel zna neko neki program priko kojeg se može gledat video sa interneta (ne sa youtube, nego sa neke druge stranice) ??

I jel se može skinit bs player na symbian, znan da se može na android ??

HVALA

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice