RIM BlackBerry 9700 Bold

poruka: 10
|
čitano: 11.040
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "RIM BlackBerry 9700 Bold".
16 godina
moderator
offline
[Recenzija] drpetric: RIM BlackBerry 9700 Bold
Modele BlackBerryja koji imaju podršku za 3G prijenos podataka RIM predstavlja prilično rijetko (s razlogom; o njemu smo detaljno razlagali još u Bugu br. 192, od studenog 2008.), pa smo na nasljednika famoznog Bolda 9000 čekali nepune dvije godine. Sada se konačno pojavio, s numeričkom oznakom 9700, a riječ je zapravo o mješavini Bolda i Curvea kojoj je kao dodatni začin umiješan i ponešto obnovljen softver.
Jasno je da su zaljubljenici u BlackBerry maštali o jednom takvom miksu i da od njega imaju velika očekivanja – nakon desetak dana poigravanja s ovim aparatom, zaključujemo da su ta očekivanja velikim dijelom i ispunjena. Novi BlackBerry tako donosi znatno manje dimenzije od Bolda 9000 (no ipak nešto veće no što ih ima Curve), a tu je i podrška za 3G i Wi-Fi te ugrađeni GPS, čime je zaokružena ponuda svih suvremenih tehnologija trenutačno uobičajenih za opremanje naprednijih mobilnih aparata.
Na BlackBerryju 9700 svidjela nam se tipkovnica koja je napravljena kao i na Boldu 9000, dakle sa spojenim tipkama; svidio nam se i trackpoint koji je nadomjestio nepouzdani i lako kvarljivi trackball, no najviše nas je oduševio ekran – svojom oštrinom i jasnoćom prikaza slike upravo oduševljava i može se reći da je to najbolji ekran koji trenutno nude mobilni telefoni koji nemaju svojstvo osjetljivosti na dodir.
Mana aparatu nedovoljno je nadograđen softver. On dolazi s brojčanom oznakom 5.0 (dočim je Bold 9000 koristio OS s oznakom 4.6, a moguće ga je nadograditi na 5.0), no tako se velik skok u nomenklaturi ne osjeća – koncept OS-a i dalje je zastario, dočim je osjetno, no još uvijek nedovoljno poboljšan browser. Stranice, naime, interpretira puno preciznije, ali još uvijek izuzetno sporo, podršci za 3G unatoč.
Kako to ipak previše ne uznemirava one koji vole ovaj tip uređaja, imajući na umu sve što se nudi, nije teško povjerovati da će s najmoćnijim BlackBerryjem do sada kupci biti zadovoljni.
ukupna ocjena
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] drpetric: RIM BlackBerry 9700 Bold

Dolazi. Zove se Blacberry Desktop Manager.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: [Recenzija] drpetric: RIM BlackBerry 9700 Bold
Alex55 kaže...

Je li nužno koristiti taj program?

Za sinkronizaciju s Outlookom da. Ali datoteke možeš prebacivati i direkt na karticu jer kad ga spojiš kabelom on se pojavi kao Storage Device.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RIM BlackBerry 9700 Bold

e jel zna netko kako pokrenuti gps na boldu 9700? ja sam instalirao app blakberry maps ali ne mogu nikako pokrenuti tj. nigdje nema ikone,a kad idem na opcije pa applications/add-on piše da je app bleckberry maps instalira tj. piše o research in motion....jel može netko pomoć???? unaprijed hvala!!;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RIM BlackBerry 9700 Bold
gigx28 kaže...

e jel zna netko kako pokrenuti gps na boldu 9700? ja sam instalirao app blakberry maps ali ne mogu nikako pokrenuti tj. nigdje nema ikone,a kad idem na opcije pa applications/add-on piše da je app bleckberry maps instalira tj. piše o research in motion....jel može netko pomoć???? unaprijed hvala!!;)

 Hmmm... Ja na BB 9700 čak nisam nikakve specijalne mape instalirao. U glavnom meniju ima ikona "Maps" koja izglead kao kompas i to pokreće GPS aplikaciju.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
RE: RIM BlackBerry 9700 Bold

a nzm ja sam uređaji kupio u italiji možda može biti problem u tome????

16 godina
neaktivan
offline
RE: RIM BlackBerry 9700 Bold
gigx28 kaže...

a nzm ja sam uređaji kupio u italiji možda može biti problem u tome????

Probaj nadograditi firmware ...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
16 godina
online
RE: RIM BlackBerry 9700 Bold

@ gigx28

 

Nedostaje ti servisna knjiga (service book) za Blackberry Maps aplikaciju. Options -> Advanced Options -> Service Book -> trebala bi (barem je kod mene na Boldu 9000 T-mobile) biti prisutna knjiga "BlackBerry Maps [LbsConfig]". Pokušaj s tzv. registracijom uređaja, otvori neku servisnu knjigu odaberi "Show HRT", pa "Register Now". Ukoliko si korisnik BIS-a (u T-mobileu), idi na http://www.instantemail.t-mobile.hr/, ulogiraj se i tamo ćeš naći opciju da ti se pošalju servisne knjige. Ako ne pomogne, a na T-mobileu si, javi mi na PM, pa ću ti poslati generičke knjige za T-mobile, to možda riješi problem...

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 18:53 (Leprechaun).
16 godina
neaktivan
offline
RIM BlackBerry 9700 Bold

Zna li tko kako promjenit stanje mobitela kada se puni (trenutno ekran pokazuje sat, i sva pozadinska svjetla su upaljena)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: RIM BlackBerry 9700 Bold

@Lista

 

Jednostavno, izađeš iz sata (Clock), bilo s tipkom Back ili preko Menija -> Close.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice