Samsung Galaxy Ace S5830

poruka: 546
|
čitano: 313.381
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy Ace S5830".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Oseka kaže...

Pozz, imam problema sa datotečnim sustavom; Kad neš prebacujem na memorisku ili s torenta na mobitelu piše mi da je nedovoljno memorije za taj datotečni sustav. Z nam u ćem je kvaka.

Ja imam datotečni sustav FAT 32 na memoriskoj i riješenje bi trebalo biti da ga pribacim u NTFS ali kad to napravim onda mi mobitel ne prihvača memorisku. Zna li netko ima li drugog riješenja? Hvala.

 Pa FAT 32 bi trebao prihvaćati i veće datoteke od 4 gb, drugo ako skidaš torrent valjda vidiš koja veličina je torrenta i da li imaš dovoljno mjesta, možda možeš odabrati da ti skida na sd,treće ako si dodao ext4 particiju internoj memoriji telefona zavisi koja velićina ali ne veća od 1024MB i memorija se opet puni s vremenom.

 

A nisi napisao koliko velika u MB je sd kartica.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

micro sd 32 gb. Ma imao sam već problema i sa usb stick-om u fat formatu. Igra ima 6gb a usb 7.5 i nije tilo pribacit dok nisam formatira usb u ntsc. Valjda je to sa zapakiranim datotekama jer filmove bez problema pribaci i ako su iste veličine. Evo ovako mi piše na utorentu " Error: File exceeds filesystem size limit (Check) " ......nije važno to u vezi torrenta jer niko normalan se ne služi torrentom za igre na mobu, mene samo zanima zašto je uvijek nedovoljno memorije za zapakirane datoteke ili za fajlove kao što je Cra*k (exe file).?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 11:26 (Oseka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

postovanje imam par pitanja u vezi navedenog mobitela
1. kako da onemogucim spremanje povjesti pretrazivanja interneta
2. kako da iskljucim roming
3. kako da zaustavim muziku kada ju ja pokrenem ne mislim pod time da ju pauziram nego da ju zaustavim jer nemogu ju zaustaviti nego jedino pauzirati
unaprijed hvala
btw ako se sjetim jos necega slobodno cu se javiti
i da kaj je to KIES
jba laik sam u tome
tele 2 kupljen prije tj.dana

btw a kako se uopce moze paliti i gasiti 3G

znam da sam dosadan ali j....a ko pita ne skita
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2013 20:17 (hrvoje66).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
hrvoje66 kaže...

postovanje imam par pitanja u vezi navedenog mobitela
1. kako da onemogucim spremanje povjesti pretrazivanja interneta
2. kako da iskljucim roming
3. kako da zaustavim muziku kada ju ja pokrenem ne mislim pod time da ju pauziram nego da ju zaustavim jer nemogu ju zaustaviti nego jedino pauzirati
unaprijed hvala
btw ako se sjetim jos necega slobodno cu se javiti
i da kaj je to KIES
jba laik sam u tome
tele 2 kupljen prije tj.dana

btw a kako se uopce moze paliti i gasiti 3G

 Tamo sam ti dao odgovore za povijest pretraživanja, roaming pa to ti je iskljućeno ili jednostavno ugasi mobitel, osim kada ideš van države onda ti prebaci na roming ali ti stavi na airplane mod, ali podatkovni roming možeš iskljućiti u postavkama za mobilne mreže kao i ukljućiti 2g mrežu tako da ti je onda 3g mreža iskljućena, ali možeš to i sa google playa skinuti kao aplikaciju 2g/3g off-on ili tako nešto.

Kies ti je službeni program za nadogradnju Samsung mobitela, Kies se instalira na Pc i mobitel spoji usb kablom te pokrene kies i ako ima update za mobitel na noviju verziju software-a on će ti ponuditi.

Malo na youtube i google pogledaj osnove da možeš znati. Ove neke stvari moraš znati na mobitelu da bi lakše mogao bez pitanja napraviti sam jer nije to nešto teško

Poželjno je stisnuti HVALA
14 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830 ROM

Može li mi netko preporučiti dobar custom rom koji je isprobao. Trenutno koristim cyanogenmod ali javljaju mi se problemi sa prepunjenjem memorije.
Stvari koje bi morao imati riješene:

 Poruke, pozivi, WiFi, 3G, GPS i sve ostale osnovne stvari moraju raditi besprijekorno

 Kamera nije naodmet

 Baterija mora moći izdržati bar 6 sati intenzivnog korištenja
 Mora moći izdržati Google Maps, Swype+Dragon i još barem 10ak aplikacija bez da cvili o nedostatku memorije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
Evo ti ovaj rom je za tvoje potrebe ali dobro gledaj šta treba
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2205818
Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Aplikacije mi se stalno crashaju, stalno moram raditi force close. Ima li bolji prijedlog?

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Evo ja koristim ovaj već duže vrijeme. Verzija 2.3.7., CyanogenMod 7.2.

Imaš temu xperia ili holo launchera, meni osobno je xperia super i nju koristim. Znači ima Aroma installer gdje biraš kod flashanja koji launcher želiš, koju temu i koju kameru. Imaš screenshote od obje pa pogledaj.

Probao sam desetak romova i ovaj je jedini koji ima sve kaj trebam, radi stabilno, baterija je ok i izgleda lijepo.

Uživaj :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1808856

 

Uskoro ću testirati i neke Jelly Bean romove pa onda nabacim komentare i linkove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

kako da nadogradim android verziju na samsung galaxi ace GT-S5830i

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
hobbs kaže...

kako da nadogradim android verziju na samsung galaxi ace GT-S5830i

 Skini Samsung Kies program na PC i instaliraj , spoji Mob sa usb kablom na pc, ako ima Novija verzija za mobitel ponudit će ti i to je to i službeno, a ne službeno je na drugi naćin je Odin v1.85 program ali evo ti link ako misliš da znaš ili ćeš moći radiš na svoju odgovornost tako da ne odgovaram ukoliko bude kakvih problema

 

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1730 ovo je link sa xda foruma i tutorijali se nalaze na njemu, ovo nisam isprobavao jer nemam taj model mobitela i nisam radio tutorijale tako da sve radiš na svoju odgovornost.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Prodaje se galaxy ace ako je ko zainteresiran, kupljen u tele 2. Inbox!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.5.2013 15:11 (Oseka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Pozdrav, trebao bih flashnuti originalni vipov firmware na svoj ace ali ga nemogu naci na sammobileu. Jel zna netko di bi ga mogao skinuti?

Treba mi jer moram mobitel na garanciju dat zbog baterije.

Puno hvala na odgovoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Mogao si barem javiti jesi sprobao rom koji sam preporučio, a ne samo TD, ili ko mi je već dao. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Baterija mi popušta (šta se može ima već 2+ godine), jel vrijedi uzeti zamjensku za 80 Kn?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...

Baterija mi popušta (šta se može ima već 2+ godine), jel vrijedi uzeti zamjensku za 80 Kn?

 Da. Još kad bi nabavio Golden 2.xxx mAh, ja sam uzeo neku Oxygen 1.500 mAh i radi drži mi baterija do tri dana ako umjereno koristim samo za pozive i poruke, eventualno neka sinkronizacija sa servisima. Ali minimum dan i pol kad baš jako koristim data, pozive, muziku, potrošnja na display i ovo gore navedeno je sigurno 30% u tih dan i pol ako ne i više.

Na custom romu i custom kernelu sam tako da i to uveliko poboljšava trajanje baterije. 

Poželjno je stisnuti HVALA
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...
191x7 kaže...

Baterija mi popušta (šta se može ima već 2+ godine), jel vrijedi uzeti zamjensku za 80 Kn?

 Da. Još kad bi nabavio Golden 2.xxx mAh, ja sam uzeo neku Oxygen 1.500 mAh i radi drži mi baterija do tri dana ako umjereno koristim samo za pozive i poruke, eventualno neka sinkronizacija sa servisima. Ali minimum dan i pol kad baš jako koristim data, pozive, muziku, potrošnja na display i ovo gore navedeno je sigurno 30% u tih dan i pol ako ne i više.

Na custom romu i custom kernelu sam tako da i to uveliko poboljšava trajanje baterije. 

Ma u pitanju je baterija jednake snage kao što je deklarirana na ovoj originalnoj (mislim 1350 mAh). Drži meni mob par dana ako samo telefoniram i šaljem poruke, problem je što gledanje videa (npr serije) i internet (youtube i slični online vide-servisi) brzo poždere bateriju (recimo sat gledanja) što mi pravi problem. Dok je mob bio nov znatno je duže baterija držala u tim situacijama. Rom je stock 2.3.6, mob je rootan.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Pozdrav svima!
Ovako, imam Galaxy Ace koji je kupljen u vipu. I kada ga idem spojiti na Kies piše mi da mi nije umetnuta SIM kartica. Probala sam isključiti mobitel i ponovo se spojiti, ali ništa. Zna li možda netko od vas kako riješiti ovaj problem?
Unaprijed hvala. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...
Fero kaže...
191x7 kaže...

Baterija mi popušta (šta se može ima već 2+ godine), jel vrijedi uzeti zamjensku za 80 Kn?

 Da. Još kad bi nabavio Golden 2.xxx mAh, ja sam uzeo neku Oxygen 1.500 mAh i radi drži mi baterija do tri dana ako umjereno koristim samo za pozive i

Ma u pitanju je baterija jednake snage kao što je deklarirana na ovoj originalnoj (mislim 1350 mAh).

 Uzmi jaću 1500mAh Oxygen, njuškalo oglasnik je pun. Ja imam već 4 mjeseca tu zamjensku i nikakvih problema. A ako hoćeš da ti duže traje stavi rom koji i ja imam i stvarno nećeš pogriješiti Revolution Light V3 sa LibiSC@BatteryExtender kernelom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1951086.

Petra_Zgb kaže...

Pozdrav svima!
Ovako, imam Galaxy Ace koji je kupljen u vipu. I kada ga idem spojiti na Kies piše mi da mi nije umetnuta SIM kartica. Probala sam isključiti mobitel i ponovo se spojiti, ali ništa. Zna li možda netko od vas kako riješiti ovaj problem?
Unaprijed hvala. 

 Probaj reinstalirati Kies i spoji mob na PC da ti instalira drivere za njega.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Info samo za korisnike Galaxy Ace GT-S5830 ali ne i za ostale verzije kao 5830i, 5830L, 5830M.

 

Strana 8. ove teme za : Root, Cwm recovery, particioniranje SD kartice, povećanje interne memorije, stavljanje DSP Music managera i Adobe Flash playera, backup oficielnog Firmware-a kao i povratak na njega, rad sa programom Odin v.4.38 preko PC-a i vraćanje na oficielni Firmware.

 

Napomena: U koliko stavljate Romove sa xda foruma ili od nekuda drugdje moguće da će vam se promijeniti baseband ali to ćete znati ako nećete moći zvati, koristiti poruke, ili koristiti data promet ( internet ) potrebno je upisati nove postavke za operatera kojeg koristite ali paziti koje jer se postavke za pretplatu i na bonove razlikuju. Najbolje ih je nazvati da vam pošalju nove postavke za mobitel naravno sa drugog telefona ih zovete i tražite da vam kažu što trebate jer njihovu poruku nećete moći primiti na taj mobitel.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2013 12:07 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Petra_Zgb kaže...

Pozdrav svima!
Ovako, imam Galaxy Ace koji je kupljen u vipu. I kada ga idem spojiti na Kies piše mi da mi nije umetnuta SIM kartica. Probala sam isključiti mobitel i ponovo se spojiti, ali ništa. Zna li možda netko od vas kako riješiti ovaj problem?
Unaprijed hvala. 

 Probaj reinstalirati Kies i spoji mob na PC da ti instalira drivere za njega.

Kako da reinstaliram Kies i te drivere?

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

koristim samsung galaxi ace GT-S5830i, sd kartica je 2gb zasto sad nijednu aplikaciju nemogu premjestit na sd?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Petra_Zgb kaže...
Petra_Zgb kaže...


Unaprijed hvala. 

 Probaj reinstalirati Kies i spoji mob na PC da ti instalira drivere za njega.

Kako da reinstaliram Kies i te drivere?

 Pa add and remove programs na Pc-u i deinstaliraj i Kies i drivere. Pa ponovo instaliraj sa prokljućenim mobitelom putem usb-a na Pc.

hobbs kaže...

koristim samsung galaxi ace GT-S5830i, sd kartica je 2gb zasto sad nijednu aplikaciju nemogu premjestit na sd?

 Pa možeš micati samo one koje ti sistem dopušta ako si na oficielnom Firmware. A ako baš hoćeš maknuti i one koje se ne daju moraš rootat mobitel, staviti Cwm recovery, pa iz njega particionirati sd karticu u ext4 formatu tu particiju, znaći imao bi dvije particije jedna bi bila Fat, a druga bi bila ext4 ili ext3 ili ext2 formatu, ali nebitno u kojem formatu će biti jer će raditi i tu ext možeš koristiti za linkanje apk sa Link2sd aplikacijom. Samo sistemske aplikacije ne micati na tu ext particiju, widgete, wallpaper i theme choser ne jer neće raditi.

Da bi riješio svoj problem najbolje je flash-ati Custom rom sa init.d podrškom u koju se mogu stavljati skripte za skoro sve preinake, ubrzanja, povezivanja sd i sistema kao internal memorija itd...

 

Sada onaj važan dio ako ćeš to raditi: 1. Rootati mobitel, 2. Staviti CWM Recovery ( ali koliko sam vidio nakon Cwm recovery-a bi trebao staviti kernel zbog particija). 3. Svaki puta kada bi išao u recovery morao bi flash-ati CWM recovery tako da on mora biti na sd kartici i ne brisati ga. Malo komplicirano zato što svaki puta nakon neke radnje u Cwm recovery-u kad se mobitel reboota i podigne sistem izgubi se CWM recovery i moraš ga nanovo flash-ati.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552792 ovo je link sa xda foruma gdje imaš tutorijal kako rootati, staviti CWM recovery i na kraju kako vratiti sistem ako brikaš mobitel sa programom Odin V1.85 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1840645 sa tim da moraš pratiti tutorijale kako to napraviti.

 

 

 

 

Poželjno je stisnuti HVALA
10 godina
neaktivan
offline
samsung galaxy ace plus

bokic.imam samsung galaxy ace plus i ne mogu skidat neke aplikacije.kao npr. viber, piše da uređaj nije kompatibilan. pa nez u cem je problem??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
@hopacupa
koja verzija firmware imaš i kako skidaš aplikacije od kuda. A ako kaže da nije kompatibilno za tvoj ureďaj ako ideš preko Google play onda je to tako.
Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Fero kaže...
Petra_Zgb kaže...
Petra_Zgb kaže...


Unaprijed hvala. 

 Probaj reinstalirati Kies i spoji mob na PC da ti instalira drivere za njega.

Kako da reinstaliram Kies i te drivere?

 Pa add and remove programs na Pc-u i deinstaliraj i Kies i drivere. Pa ponovo instaliraj sa prokljućenim mobitelom putem usb-a na Pc.

Znači, ponovo sam instalirala Kies, ali mi i dalje kada idem spajati mobitel piše da mi nije SIM kartica umetnuta i ne želi mi ga spojiti
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Fero mos mi odgovoriti da ovo pitanje bas sam znatizeljan.

Ovako ja i jos dvojica kolega imamo samsung galaxy ace u mene S5830,u jednog kolege S5830i a drugog kolege S5839i znaci sva 3 su razlicita.E sad ja za svoj normalno nadjem romove na Xda a za njihove ne mogu nista o njima ne mogu naci,zasto je to tako?zasto su razlicite verzije?

Networking Admin,nemam 15 godina takav mi je nick :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
tpg kaže...

Fero mos mi odgovoriti da ovo pitanje bas sam znatizeljan.

Ovako ja i jos dvojica kolega imamo samsung galaxy ace u mene S5830,u jednog kolege S5830i a drugog kolege S5839i znaci sva 3 su razlicita.E sad ja za svoj normalno nadjem romove na Xda a za njihove ne mogu nista o njima ne mogu naci,zasto je to tako?zasto su razlicite verzije?

 Za 5830i http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1730 ima nešto na xda forumu čak je tema spojena sa temom S5830 mobiteliom, ali za S5839i ne znam i nisam čuo za taj mobitel još do sada jer nisam niti trebao, ima postupak za root ako radi ne znam http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2046870 ali radiš na svoju odgovornost.

Developeri na xda forumu za pojedine modele ne rade jer ih nemaju u vlasništvu i nisu im interesantni i podrška je slaba jer su novij ili nešto slićno.

Razlika u mobitelima je hardware i to procesorski kao i ram memorija itd...

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Petra_Zgb kaže...
Fero kaže...
Petra_Zgb kaže...
Petra_Zgb kaže...
Znači, ponovo sam instalirala Kies, ali mi i dalje kada idem spajati mobitel piše da mi nije SIM kartica umetnuta i ne želi mi ga spojiti

 Ako si u mogućnosti probaj drugu SIM karticu staviti, ako je otkljućan na druge mreže s tima ako ti ga sa drugom karticom prepozna mijenja ti se Baseband i moraš ponovo upisivati postavke za operatera za staru Sim karticu. Koji operater je Sim kartica koju imaš u mobitelu i jesi li sigurna da je mobitel S5830 Ace jer sa njim ne bi trebalo biti problema. Drugo da li si instalirala drivere za taj mobitel da ti ga Windowsi prepoznaju. Ima hrpa stavki zbog ćega neće, možda je sim kartica i oštećena itd...

Da li je mobitel Rootan ako je možda i to igra zbog ćega neće.

Poželjno je stisnuti HVALA
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Jel ima netko da je naručivao sa eBaya zamjensku bateriju za Galaxy Ace i da je zadovoljan s njom? E još šta se tiče ove Gold isto sa eBaya jel to netko isprobao? Malo mi je to sumnjivo, ali ko zna nikad ne znaš s Kinezima. :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Pozz svima!! Ja ne znam kako se stavi novi post preko mobitela pa se ispricavam sta ovako odgovaram.. Mene zanima da li se moze link2sd aplikacija koristiti zajedno sa skriptom int2ext+?? Jer sam stavio skriptu, a htio bi obrisati neke aplikacije koje su vec u mobitelu tipa social hub, samsung apps, latitude, itd..a neke prebacio na sd tipa google play!! Cuo sam negdje da se ne smije koristiti ta aplikacija sa ovom skriptom, pa ako je tako kako da onda prebacim app na sd one koje se "ne mogu" prebaciti i izbrisati one koje ne trebam!? Hvala unaprijed na odgovoru!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice