Samsung Galaxy Ace S5830

poruka: 546
|
čitano: 313.350
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung Galaxy Ace S5830".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
pa kad imaš skriptu ne trebaš brisati nikakve app radi prostora jer sa skriptom povećavaš internu mem. pa barem na 500 MB
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Napravio sam skriptu sa particijom od 500mb i imam dok je sve prazno 380mb free!! Vjeruj mi treba mi da si maknem neke gluposti jer mi ne trebaju u mobitelu, a jos nisam napravio backup, tako da ce dodatne aplikacije zauzeti jos mjesta na novoj internoj!! Recimo, facebook ne mozes prebacit na sd, mora biti na internoj!! Totalna glupost!! Zato hocu link2sd!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
pošto ti je mob. rutan ti praktički možeš pristupiti svim datotekama pa i onim sistemskih pa tako da u teoriji možeš izbrisati sve sa mob. ali koliko je to pametno i kako to odraditi vjeruj mi nisam nikad ni pokušao probati
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Ne znam nacin kako!! Prije sam to radio sa link2sd aplikacijom, ali sad ne znam dal ju mogu staviti jer imam tu skriptu!! Problem je u tome da se interna memorija puni instaliranjem aplikacija i na sd, kao i azuriranjem, pa ne zelim da mi se spusti ispod 200mb i da mi opet mob radi presporo!! Zato neke aplikacije hocu izbrisati, a neke staviti na sd, a to znam samo pomocu link2sd :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
na kojem si rom-u
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
A imam stock rom, 2.3.6. Gingerbread, ali sam stavio custom kernel, rafael baugis..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

koliko znam to dvoje nemože zajedno a sa file explorerom probaj skinuti neke app kao google maps i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2013 21:24 (immo).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Ok!! Hvala ti!!
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Sadašnja skripta i link2sd su iste tako da ne mogu raditi zajedno, a za ovo ostalo probaj sa Titanium Backup apk pro verzija , a za free verziju ne znam da li možeš prebacivati na sd ali mislim da možeš.

 

Drugo: Neke sistemske apk možeš brisati, napraviti backup ako ti je potrebno, Google apk možeš brisati jer više nisu sistemske nego u data mapi u root Romu. Ima ih još Radio apk , News and Weather, Emali.apk, G. Maps, Talk-Hangout.apk, ima ih još ali se ne mogu sada sjetiti.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Može link za tu skriptu? Jer sam sam probao jednu i nije radila.

Iskreno dopi*dio mi link2sd, nadam se da će mi ta skripta raditi {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1879806 Evo, tu ih imas vise, ja sam neke probao, ali najbolja je definitivno int2ext+ pa ju preporucam!! Radi savrseno, bez ikakvog stekanja!! Samo prati upute, pazi da ne zeznes, moras sa ext4 radit particiju, i moras imati min 100mb slobodne interne memorije za 500 particije (znaci 200/1gb)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Dao sam ti krivi link, evo pravi!! Tu su ti sve skripte http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1716124
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830
Jos jedno pitanje!! Koristim int2ext+ skriptu i super sam zadovoljan sta se tice performansi mobitela, ali sam naisao na problem i ne znam ga rijesiti!! Dok ugasim ili restartam mobitel mi pokrene sve ispocetka, kao da tek instaliram tvornicke postavke..obrisane sve aplikacije koje su bile na sd kartici, a one koje su na internoj memoriji vise ne rade!! Trebam pomoc, ako netko zna uzrok puno bi mi pomogao!! Stvarno sam zadovoljan sa skriptom, ali ne mogu svaki put sve postavljati ispocetka ako mi se kojim slucajem mob ugasi!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

@efish ti sigurno nemas samo Gt-S 5830 nego je drugacija verzija mobitela jer taj kernel ne koristi Ace 5830 model.

I tu je mozda odgovor za int2ext+skriptu jer ne bi se to trebalo desavati.

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

imam verziju s5830i, ali to nebi smjeo biti problem jer je rijec o univerzalnoj skripti za vecinu androida sa init.d supportom!! nije da je u pitanju rom ili slicno pa mora biti za tocno određeni mobitel!! jer da mob ne podrzava skriptu sumnjam da bi ju uopce mogao instalirati,a sve radi normalno, tj savrseno dok se ne ugasi mob, a dok se ugasi se sve pobrise!!

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

A gledaj trebalo bi raditi ali i sam si rekao da si na Gb 2.3.6 firmware te custom kernelu. To isto moze biti problem. Sa cim si radio particiju u kojem formatu. Koliko vidim da korisnici koriste modificiranu verziju za taj model i imaju problema ali i na Custom romovima su. Pogledaj da li imas sa nekim Rom exploler manageru Internal mapu i tu init.d mapu sa skriptom.

Budem pogledao bolje kad dodjem kuci.

 

Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

ovako, ne mogu vise private, iskoristio sam dnevni limit!! ja sam jednom davno stavljao custom kernel, i sad sam napravio flash original firmware-a preko odina i opet mi pise da mi je kernel rafael@baugis#1  2.6.35.7!!! i sad uopce na kraju ne znam da li je to stock ili custom kernel!! dok sam instalirao cwm mi je pisalo da je napravilo initd.d!! ovako, za particiju; usao u cwm, stavio 512mbext i 0 swap, rebootao i sa google playa skinuo link2sd ( vidio sam na tutorialu da tako napravim ) stavio ext4 i restartao, usao ponovno u cwm format data/sd-ext i reboot!! postavio gmail racun i ostale postavke, provjerio internu memoriju i pisalo oko 400mb.. stavio aplikacije na sd i internu memoriju i dok bi se ugasio mob ili restartao su sve aplikacije koje su bile na sd nestale,ali u kartici su prisutne,kao i sve aplikacije koje su na internoj vise nisu radile!! probao sam jos jednom sav postupak, prije flashao original firmware i opet isto!!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

mislim da sam skuzio!! poslije format data/sd-ext je trebalo napraviti mount system, to sam napravio i ugasio upalio i sad sve radi ok!!

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Da li je nakon flasha Odinom ostao orginalni recovery ili cwm. Ili si ga opet morao flash-ati.

Mislim da je custom kernel jer ti je napranvio init.d mapu, stock kernel to ne podržava.

Ti si opet flashao taj rafael kernel sa cwm recoveryem http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1818830 to ti je Samsungov kernel kojeg je Rafael uzeo i modificirao.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 18:20 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Morao sam ga flashati ponovno!! Jer se sve pobrisalo, morao sam root, pa cwm instalirati!!
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Ovako, rootao sam mobitel pred koji mjesec, sad nabavljam novi i moj treba promijeniti vlasnika (ide mami).

Pitanje je, smijem li resetirati mobitel na tvorničke postavke ako je rootan? Ili prvo moram unrootati?

Ako smijem resetirati na tvorničke bez da root smeta, ostaje li mobitel rootan kad se resetira na tvorničke?

Ne bih bezveze radio unroot, resetirao pa opet rootao ako nema potrebe (i ničemu ne smeta).

Hvala.

 

Edit: Rom je original 2.3.6, nikada nije mijenjan (samo nadograđivan s 2.2.1 redovito kako su Samsung&T-mobile puštali update).

Uređaj je baš Galaxy Ace S5830.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 18:05 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Ja mislim da gubis root factory resetom!! Tj ostane ti superuser aplikacija, ali ne i rootan uređaj, tako da ako zelis root moras ponovo rootati!!
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
efish27 kaže...
Ja mislim da gubis root factory resetom!! Tj ostane ti superuser aplikacija, ali ne i rootan uređaj, tako da ako zelis root moras ponovo rootati!!

To je uredu. Glavno da ne postoji opasnost brickanja moba ili nešto slično. Zna li možda još tko?

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...

Ovako, rootao sam mobitel pred koji mjesec, sad nabavljam novi i moj treba promijeniti vlasnika (ide mami).

Pitanje je, smijem li resetirati mobitel na tvorničke postavke ako je rootan? Ili prvo moram unrootati?

Ako smijem resetirati na tvorničke bez da root smeta, ostaje li mobitel rootan kad se resetira na tvorničke?

Ne bih bezveze radio unroot, resetirao pa opet rootao ako nema potrebe (i ničemu ne smeta).

Hvala.

 

Edit: Rom je original 2.3.6, nikada nije mijenjan (samo nadograđivan s 2.2.1 redovito kako su Samsung&T-mobile puštali update).

Uređaj je baš Galaxy Ace S5830.

 Evo ovako kada to napraviš factory reset skini Root Checker sa google playa pa provjery da li je ostao rootan. Ili Titanium backup free apk pa pokreni ako ne radi nema Superuser dopuštenja.

 

Edit : Brick neće biti zbog factory reset ili roota.

Poželjno je stisnuti HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 18:26 (Fero).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
191x7 kaže...
efish27 kaže...
Ja mislim da gubis root factory resetom!! Tj ostane ti superuser aplikacija, ali ne i rootan uređaj, tako da ako zelis root moras ponovo rootati!!

To je uredu. Glavno da ne postoji opasnost brickanja moba ili nešto slično. Zna li možda još tko?

 

Ne mozes brickati ako je samo rootan, ali ako imas gore neku skriptu onda ces ga brickati!! Za obicne particije nisam siguran..a mozes uci u cwm i format sd card i sd-ext i onda factory reset!!
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830

Na kakve skripte mislite? Nisam ništa stavljao od toga, bar mislim.

Tu se nadam se ne ubrajaju Link2SD, Superuser i par apliakcija koje koriste superuser prava tipa Clean Master i AppMgr III?

Nisam pravio eksterne particije niti išta tome slično - root mi je trebao za maknuti neke aplikacije tipa Google Maps, Talk i još 1-2 Samsungove.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Onda nemas frke!! Slobodno napravis factory reset, mislim da ce ti ostati superuser apk, ali ti nece biti rootan!! Uglavnom, kako ti kaze Fero, skini si root checker i provjeri dok resetiras!!
16 godina
offline
Samsung Galaxy Ace S5830

Super. Nadam se da se Google Maps i slične gluposti neće vratiti, jer onda i ako ne bude rootan više ni ne treba biti...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
Vratit ce ti se sve tvornicke postavke, pa tako i to!! :)
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Ace S5830
efish27 kaže...
Vratit ce ti se sve tvornicke postavke, pa tako i to!! :)

Onda ne gine opet root. Mob je škrt na internoj memoriji.

Twitter: @191x7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice