Sony Ericsson Live with Walkman

poruka: 1.283
|
čitano: 272.859
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Live with Walkman".
15 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Jel netko kupio? Zna netko otprilike koji je najbolji od ovog, Samsung Ace-a i Wildfirea-a S?

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2011 15:43 (Tomislav95).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Da i mene zanima, moze neka misljenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

I mene zanima ovaj mob.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Evo ja ga danas uzeo u bonbonu za 1050 kn. (do kraja godine je akcija -30% na mobilne uređaje kod njih)

Ovako... Imao sam nekoliko android uređaja. Baš sam neki dan prodao xperiu x10i (veliku) pa mogu dati neku usporedbu sa njom.

Kvaliteta izrade odlična, zadnji poklopac se nažalost skida kao kod x8 i x 10 i još mnogih SE uređaja. Ne volim taj sistem "ljuštenja" poklopca baterije, ali ok je ako ga baš ne skidate svako malo.

Uglavnom ne škripi ništa, kako će biti sa vremenom, nebih znao.

Kupio sam crni, te taj poklopac ima gumirani sloj protiv klizanja. Za bijeli nisam siguran, mislim da on nema.

.

Priložena SD kartica  je samo 2Mb Uz uređaj koji slovi kao multimedijalni su mogli dati barem 4.

Netko će zamjeriti, ja pohvaljujem - micro usb utičnica je sa strane i bez onog bespotrebnog poklopca koji mi je uvijek zadavao muke kada sam spajao xperiu na punjač ili data kabel.

Zamjerke i soft tipkama back i menu. Samo je home hardverska tipka. Više volim sve tipke za koje treba određena sila  da reagiraju. Ovaj back ponekad reagira i kada nebiste to željeli, primjerice u igrama, ili kada pišete poruku u landscape modu. Jednostavno je ponekada dotaknete dijelom dlana.

 

Ekran je  ok, veličine 3,2", odaziv je odličan. Pišu da je neko mineralno staklo pa je scratch resistant. (djeluje da će se teško ogrebati)

Boje su odlične, i mogu reći da je naspram x10i gotovo isti prikaz boja iako ima  samo 180 ppi.

 

Os kao os... (čekamo ICS obzirom da su ga obećali za ovaj mobitel) sve radi lijepo, fluidno, za to je odgovoran i procesor koji ipak kuca na 1 Ghz, a tu mu pomaže i Adreno 205 GPU.

Nažalost, bateriju tek sada punim, pa nisam isprobao kako rade igre.

 

Zvuk je moćan, premoćan.. stvarno tko voli glasan mobitel, ovaj to sigurno je i zaslužuje ime walkman.

No, ja ga nisam kupio radi toga, već radi dobre cijene za mob sa 512mb rama i 1 Ghz procesorom.

 

Kamera je ok. Napravio sam par snimaka za probu. Noć je pa nemogu baš ocjeniti kvalitetu. Uglavnom led flash, radi svoj posao dobro.

Sutra tokom dana možda puknem par slikica pa ih negdje "objesim" da se vidi kakve su kvalitete.

Pokretanje aplikacije od dodira do spremnosti kamere traje vrlo kratko. Iznenađujuće kratko {#}

Moguće je i snimanje 3d panoramskih slika kao i na skupljim uređajima tipa Arc, Ray...

 

Za uređaje kupljene u bonbonu dostupan je OTA update softvera na build number: 4.0.2.A.0.58

Screenshot

btw, napokon je moguće napraviti screenshot bez rootanja uređaja i instaliranja posebnih aplikacija.

Sada imate tu mogućnost odabrati nakod duljeg pritiska na tipku "power"

 

 

Uglavnom prvi dojmovi su pozitivni, i kao što sam na početku rekao usporedba sa većom i (skupljom velikom x 10) je slijedeća:

X10 je ljepši mobitel, veći, baš šminkerski i ima 8Mpix kameru, to su mu jedine pozitivne stvari naspram ovog "malca".

Live with Walkman ima isti CPU, bolji (noviji) GPU radi čega su mu i obećali Ice Cream Sandwich,

glasniji zvuk i slobodno kažem da je općenito fluidniji. (valjda radi manjeg ekrana).

Oba mobitela su bila na stock romovima, sa time da je x10 bila rootana i obrisan bloatware.

 

Da Live ima ekran veličine samo 3,5" bio bi pun pogodak. Ovako je za sitnicu premali, ali mislim da ću to preboljeti jer je stvarno mala munja.

Omjer dobiveno - uloženo je na strani mobitela. Dakle dobio sam puno za relativno dobru cijenu.

(za te novce trenutno nemožete kupiti nov uređaj sa takvim hardverom, te na koji će ipak  doći i službeni ICS)

 

 

Ovdje imate unboxing video.

Točno to dobijete s njim. Na displayu i na kameri ima zaštitnu foliju.

Ako nekoga nešto posebno zanima neka pita. Ništa mi posebnog više ne pada na pamet.

 

Edit:

(dopunjujem po potrebi kada bude nešto zanimljivo)

 

-Quadrant Benchmark - Screenshot.

 

-Igre.

Instalirao sam Shine Runner i NEED FOR SPEED Shift v1.0.73 rade k`o zmaj, nema zastajkivanja{#}

Edit(01.01.2012):
Upravo sam čisto iz radoznalosti instalirao Grand Theft Auto III
Igra ne da dobro radi - već odlično, mobitel je vrti bez ikakvih problema. No problem je opet u kapacitivnim tipkama koje se nehotice prilikom igre dotaknu pa ili počne reply igre ili je pauzirate. I malkice je premali ekran pa je teško nabadati kontrole prilikom ulaska u automobil ili korištenja pesnice. Vjerujem da uz malo vježbe bilo tko bude želio igrati tu igru ipak bude savladao taj nedostatak.

Adreno 205 GPU odlično odrađuje svoj posao.

 

 

-Evo i par fotografija:

foto1, foto2,foto3, foto4,foto5, foto6, foto7.

Zapravo fotke i nisu baš nešto ekstra, vidi se neka distorzija na plavetnilu neba. Jednostavno kamera nemože dobro nijansirati samo jednu boju. Kada je u pitanju više pomješanih boja onda se to ne vidi.

Autofokus radi solidno, okidanje moguće preko tipke i dodirom na ekran. Moguć manualni fokus na željeni predmet ili osobu dodirom na ekranu. Prepoznavanje lica radi i na lutkama. Ispada da su macro fotke bolje od onih vanjskih, a istina je  i da su mi malo drhtale ruke kada sam bi vani..{#} Za silu će poslužiti, a tko se želi "takmičiti" na ptičici ionako neće valjda fotografijama sa moba.

 

-Trebalo mi je 100 godina da uploadam te slike, nije bilo smisla da još pokušam snimiti neki video i uploadati ga, pa sam našao video na youtube.

Uglavnom pogledajte da si dočarate kako izgleda snimljeni video sa tim mobitelom.

 

-Tu je i pravi multitouch.

 

-Odaberite:Settings/Sony Ericsson/Connectivity/USB connection mode/media transfer mode (MTP)

Prilikom prvog spajanja mobitela sa računalom se samoinstaliraju potrebni driveri, te uređaj postaje vidljiv u My Computer/Other/Live with Walkman/"Memory card" kao eksterni disk.  Više netrebate odabirati opciju "mass storage" sa kojom je u prijašnjim verzijama androida bila sd kartica unmountana na mobitelu tijekom pristupanja njoj sa kompa. Sada, prebacujete fajlove sa i na uređaj u "letu" (meni korisna stvar kada prebacim neku aplikaciju koju imam na računalu, te je odmah idem pokrenuti sa filemanagerom radi instalacije) Dakle vidite sd karticu i na telefonu i na računalu istovremeno, te joj možete sa oba uređaja i odmah pristupati.

 

Ovdje imate odličan review (hvala kolegi maher22 sa cafemobil foruma na linku)

 

PAŽNJA!

Svi koji imaju ovaj uređaj (ili ga namjeravaju imati) a registrirani su na XDA Developers forumu neka ovdje daju svoj glas, ako žele da se otvori poseban podforum za ovaj model, jer je sada u sekciji sa xperiom mini,pro, active...

Naći ćete ga pod imenom: Sony Ericsson Xperia Live Walkman.

(nadam se da nije potrebno objašanjavati zašto je dobro da uređaj ima svoj vlastiti podforum)

Hvala.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 22:15 (84737).
 
14 0 hvala 24
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Po nekim forumima piše da osim svih prednosti ima veoma lošu bateriju, kakva su iskustva?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Evo ovako. Jučer navečer sam bateriju punio, ali sam još nešto prčkao po mobu, a i normalno ga ostavljam upaljenog kroz noć. Jutros u 8.30 je bila baterija na 90%,  tokom dana sam imao razgovora oko 4 minute, 6 sms poruka. Cca 15 minuta prčkanja po meniu od strane mojeg šogora. Otprilike 10 minuta glazbe (na zvučnike cca 70% glasnoće), snimanje videa u duljini od 20 minuta i kasnije pregledavanje istog (znači 40 min full opterećen procesor i display nonstop upaljen na 80%  svjetline) Baterija u 20 sati je bila na 58%. Najvjerojatnije bi izdržala i sutra cijeli dan, ali ja svaku večer punim mob. Baterija je ista kao i u X8, ovdje je jači procesor, pa je potrošnja nešto veća. Mogu reći da je u granicama očekivanog, i možda nešto lošije trajanje od prijašnjih android uređaja koje sam imao. (HTC Magic, Hero, Legend, SEX8, X10i)   Naglasak na možda jer ima manje mAh nego većina uređaja koje sam imao. Ja sam zadovoljan sa trajanjem.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Na raznim recenzijama pa i na phoneareni govore da se mob često sam od sebe resetira

http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Ericsson-Live-with-Walkman-Review_id2936/page/4

Naš bonbonovac

 

Tebi ne dolazi do restiranja?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 0:59 (Ag008).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Danas mi je točno 5 dana otkako ga imam.

Niti jedan jedini puta mi se nije smrznuo, niti jednom resetirao. Zapravo niti jednom nije pokazao nikakve znakove bilo koje greške.

Uglavnom odmah istu večer kada sam ga donio doma, upalio ga, uključio wi-fi, spojio se na net, prijavio je da je dostupan update. Pričekao sam da mi se baterija napuni oko 60% dozvolio mu da skine update i odradio je nadogradnju. Poslije toga sam napravio hard reset uređaja, i ožeži.

Stvarno sam ga namjerno maltretirao snimanjem videa, igranjem igri, (postaje lijepo topao kada je full opterećen) ali nema greške.

Sada još čekam kako će se ponašati ove kapacitivne touch tipke jer vidim na drugom forumu da ljudi imaju problema sa kapacitivnim tipkama na xperia mini/pro a koja je hardverski gotovo identična Walkmanu. Naime nakon cca 2 tjedna korištenja uređaja te tipke se počinju  ponašati jako čudno tj. "pritiskati se" same od sebe.Ne pomaže upgrade ili downgrade softa, ali  navodno se to lako riješava kalibracijom osjetljivosti istih u servisu. Nigdje nisam naišao na podatak da se isti problemi događaju i na LWW, no...pusti vraga.

Uglavnom kada prođe vrijeme "testiranja" i budem poprilično siguran da je sa njime sve u redu onda ga rootam i brišem onaj bloatware sa njega.

 

 

 

Evo malo sam pogledao po netu ta random resetiranja se događaju u seriji 11w39 i 11w40, dok se serija 11w41 i 11w42 navodno ne reboota.

Vidi sliku gdje je vidljivo gde je nalazi broj serije.

 

 

Kažem - za sada sam zadovoljan i telefon radi besprijekorno, ako bude kavih problema svakako ću to ovdje napomenuti. Garancija je tu i neka se agramservis brine oko toga. A DHL će se voziti malo amo malo tamo o bonbonovom trošku.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 20:36 (84737).
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Kupljen. Spojen na wi-fi. Za sada radi sve.

Ponudio update, kasnije ću ga instalirati.

 

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Jel se može još nekako iskoristiti ono svijetlo koji se nalazi oko jacka za slušalice?

 

Npr. da to svijetli kada mi dođe poruka ili tako nešto?

 

Za sada sam otkrio jedino da može svijetliti kad svira muzika hehe

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

IMHO

Jedino ako netko u neki custom rom stavi  par redaka koda sa naredbama da diodica blinka "tad i tad".

U stock romu ne postoji druga svrha nego samo kada radi walkman.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
84737 kaže...

IMHO

Jedino ako netko u neki custom rom stavi  par redaka koda sa naredbama da diodica blinka "tad i tad".

U stock romu ne postoji druga svrha nego samo kada radi walkman.

hmm

 

a ima li koja aplikacija koja bi to omogućila?

 

ili app koji bi omogućio da tako prčkam po njemu :D

 

btw, koje aplikacije vi ostavljate stalno upaljene? tj. koje niste obrisali ili nekako onemogućili? 

 

jer, npr. kad odem na ono "pokrenute aplikacije", malo mi je glupo vidjeti neke potpuno desete aplikaije poput gps upaljenog, a opće ga nikad ne koristim (al je on u Stand byu-nisam se dobro izrazio, al valjda kužite :D )

Can't find a better Jam!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Aplikaciju bi trebao najprije netko napisati baš za taj mobitel jer bi se radilo o sistemskoj aplikaciji.

Potom treba rootati mobitel jer se inače takve aplikacije nemogu instalirati.

Za "prčakanje" je isto potreban root. A ako netko želi obrisati aplikacije koje mu netrabaju primjerice "Games by Popcap, News & Weather...."

Za to treba instalirati recimo Titanium  Backup, ili Root explorer, sa njima je brisanje svih bespotrebnih aplikacija doslovno mačji kašalj.

No, treba imati na umu da je tako moguće i obrisati neke apliakcije koje su potrebne za normalan rad uređaja.

 

 

Video tutorial za rootanje ovdje:

Oprez!

Ako niste sigurni što radite kada rootate uređaj ili neznate što dobivate time onda bolje da to ni ne radite.

 

GPS se može jednostavno paliti i gasiti po potrebi upotrebom widgeta koji je inplementiran u rom.

Ima baš widget GPS On-Off. (između svih ostalih)

 

Aplikacije nisu upaljene kao takve, Android ne radi kao Windows. Ovdje su aplikacije koje su bile pokrenute u memoriji, ali ne troše resurse, te ukoliko bude potreba za memorijom, OS sam gasi aplikacije koje netreba te osobađa mjesto za nove netom pokrenute.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Jesi ti rootao?

Naime piše da je nešto onemogućeno s 4.0.2.A.0.58 pa da je potreban drugi alat...

 

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Ja sam svoj prodao, pa daljnja iskustva sa uređajem neću moći opisivati.
Uglavnom ova skoro 3 tjedna druženja sa walkmanom mogu opisati kao lijepo iskustvo.

Ako nemožeš rootati 4.0.2.A.0.58, napravi downgrade na 4.0.1.A.0.283 link sa službenim romom ovdje.
Za flashanje roma koristi Flash Tool.
Ova procedura za downgrade vrijedi i za sve koji su nadogradili službeni update, a nakon toga imaju probleme sa uređajem.
Dakle ovo je službeni worldwide rom i flashanjem se ne gubi garancija.

Iako su to rutinske stvari, ipak sve radnje radite na vlastitu odgovornost.{#}

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
12 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Mislim si kupiti neki noviji i jaci android mobitel.E sad imao sam lg gt540 pa bi sad htio nesto bolje i novije,jace itd.Dali ga preporucate,te par rijeci samo o njemu.(Inace mi se ovaj mobitel cini za ovaj novac odlican)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
nixa2210 kaže...

Mislim si kupiti neki noviji i jaci android mobitel.E sad imao sam lg gt540 pa bi sad htio nesto bolje i novije,jace itd.Dali ga preporucate,te par rijeci samo o njemu.(Inace mi se ovaj mobitel cini za ovaj novac odlican)

Četvrti post u ovoj temi ima par riječi o njemu {#}

Moje preporuke ako te ne muči veličina ekrana od samo 3,2"

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
14 godina
protjeran
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
84737 kaže...

Ja sam svoj prodao, pa daljnja iskustva sa uređajem neću moći opisivati.
Uglavnom ova skoro 3 tjedna druženja sa walkmanom mogu opisati kao lijepo iskustvo.

Ako nemožeš rootati 4.0.2.A.0.58, napravi downgrade na 4.0.1.A.0.283 link sa službenim romom ovdje.
Za flashanje roma koristi Flash Tool.
Ova procedura za downgrade vrijedi i za sve koji su nadogradili službeni update, a nakon toga imaju probleme sa uređajem.
Dakle ovo je službeni worldwide rom i flashanjem se ne gubi garancija.

Iako su to rutinske stvari, ipak sve radnje radite na vlastitu odgovornost.{#}

a zasto si ako smijem pitat prodao mobitel

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
Stjepan54 kaže...

a zasto si ako smijem pitat prodao mobitel

Slobodno pitaš{#}

Evo ovako. Prvenstveno zato jer sam prije njega imao uređaj koji je imao 4" ekran i nikako se nisam mogao naviknuti na ovaj manji. Onda reći ću da sam ga kupio na akciji, i prodavši ga sada (kada ga više nema u prodaji) čak zaradio neku kunu na njemu.  A ja godinama nemam isti telefon dulje od par mjeseci. Nakon mjesec-dva mi dosadi i kupujem nešto drugo.

Stvarno nemam zamjerki osim onih koje sam gore opisao.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Čak i za vrijeme prodaje Bonbona od 1050kn, na njuškalu su se uredno prodavali oni od 1300-1500kn.

Tko god ih je kupio, sada bi mogao i zaraditi min 200kn na prodaji (na raznm forumima ih ljudi i traže).

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
12 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Upravo kupljen Live with walkman uredaj,jako mi se svida,vrlo je brz,ja sam jakoo zadovoljan s njim u svim aspektima!

Nikakvi problemi,resetiranja,nista!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman
nixa2210 kaže...

Upravo kupljen Live with walkman uredaj,jako mi se svida,vrlo je brz,ja sam jakoo zadovoljan s njim u svim aspektima!

Nikakvi problemi,resetiranja,nista!

Gdje si ga našao? Oglasnik ili?

12 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Da preko oglasa,nov,zapakiran.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Ja imam nekakva 2 "problemčića" i ne znam je li to do mene, krivog korištenja ili što...

 

1. nekada mi ekran titra-npr. čitam pdf i ekran počne titrati sam od sebe te to traje par sekundi i prestane

 

2. jel se vama zna nekad sama upaliti bljeskalica iza? znači mob je zaključan i u svojoj futrolici, i odjednom zavibrira, ja ga izvadim van i svijetli blic iza.

 

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Koliko sam ga ja imao (skoro 3 tjedna) niti jednom nisam primjetio da bi se dogodilo neki od ta 2 problema.

Probaj ga spojiti na PC Companion i napravi repair softvera, a ako se to bude i dalje događalo - šalji na servis.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Takoder nisam imao tih problema. Mozda ce biti glupo pitanje, ali da li imas instaliranu aplikaciju Tiny Flashlight?...naime ja je imam i mobitelu mi se sama palila bljeskalica...na kraju sam skuzio da je stos u tome sto u toj aplikacija ima opcija koja pali bljeskalicu na trzanje mobitela...hehe...

 

Sto se tice svega ostaloga, niti se restartira, niti se dogadaju bilo kakve neobicne stvari, stvarno sam zadovoljan sa uredajem (kupljen u bonbonu na akciji) :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman
Evo i ja sam od danas vlasnik ove pile od mobitela...do sad sam imao nokiu 5800 i cini mi se da ovaj mob doslovno leti od brzine naspram nokie
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Ericsson Live with Walkman

Je,i ja sam jako zadovoljan s mobom ;)

13 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman
Jel vam trosi vise baterije dok radi na 3g ili na 2g? Meni traje baterija 1 dan al stalno nesto prckam po njemu...valjda treba malo vremena dok se baterija ne uhoda
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson Live with Walkman

Treba se malo formirat baterija,meni radi na 3g mrezi uvijek,baterija uz dosta koristenja mobitela drzi 2-3 dana ;)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice