T-Mobile Pulse

poruka: 19
|
čitano: 12.330
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "T-Mobile Pulse".
14 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

Legenda od uređaja, za ovu cijenu nema boljeg :)

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

možeš molimte napraviti recenziju jer možda ga kupim zanima me multimedija  i snimanje sa kamerom jer je samo 3.15 hvala

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

Ako te to zanima, onda si uzmi bolje nešto od LG-a ili Sonya, oni više pucaju na foto-video funkcije, ovo je smart phone koji više polaže na aplikacije, fotografije su mu dosta tamne jer nema bljeskalicu i traži dosta svjetla.

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

hvala

16 godina
moderator
offline
[Recenzija] drpetric: T-Mobile Pulse
Već nekoliko mobilnih aparata s Googleovim operacijskim sustavom Androidom došlo je na naše tržište, a konačno je jednoga predstavio i T-Mobile. Riječ je o uređaju nazvanom jednostavno Pulse, kojeg za ovog proizvođača izrađuje Huawei, a kojeg karakterizira između ostalog i to da je riječ o najjeftinijem mobitelu s ovim operacijskim sustavom koji se prodaje u nas.
Dakako, pri radu s Pulsom osjeti se kako ovo nije aparat za najzahtjevnije. On ne ostavlja dojam robusnosti i čvrstoće iako je prilično glomazan i masivan, no tehnički je riječ o vrlo naprednoj napravi koja dosta toga može. Tako je podržan HSDPA kao protokol za paketni prijenos podataka (i svaki "niži" protokol od toga), tu je i mogućnost spajanja na mreže putem Wi-Fi-ja, a telefon ima i ugrađen GPS. T-Mobile uz to s telefonom isporučuje i memorijsku karticu microSD s kapacitetom od 2 GB. Posebno nam se svidjelo što se softverom može upravljati i putem trackballa, kao i na skupljim "googlephoneima".
Zanimljivo je da se u Europi Pulse, osim u Hrvatskoj, prodaje još samo u Njemačkoj, Velikoj Britaniji, Nizozemskoj, Crnoj Gori, Makedoniji, Češkoj i Mađarskoj, što ga donekle čini ekskluzivnijim od drugih aparata, a uz pomalo krhkiju izvedbu i visoku razinu "internetiziranosti", može se zaključiti da će se svidjeti ponajviše mlađoj publici koja je stekla naviku konstantnog boravka na Internetu. Mladenački Androidni telefon bit će zadovoljavajuće rješenje za ovisnike o Facebooku, Twitteru, Gtalku i sličnim socijalizacijskim servisima koji su dostupni i putem mobitela.
Ono što toj priči ne ide u prilog je dosta loša autonomija baterije, pa će za intenzivno korištenje Pulsa - čiji ekran osjetljiv na dodir, s dijagonalom od čak 3,5 inča, logično, troši dosta energije, biti potrebno koristiti punjač svakog drugog, ako ne i svakog dana. Ipak, za one koji žele iskušati Googleov mobilni OS, ovo će biti dobar prvi telefon.
ukupna ocjena
 
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

Vlasnik sam ovog telefona dva tjedna, i nakon puno googlanja, ispitivanja mogućnosti i igranja sa postavkama donio sam neke zaključke koji mogu pomoći budućim vlasnicima ovog izuzetno zanimljivog uređaja.

 

prvo krenimo na objektivni sud dobrih i loših strana telefona:

 

Dobre:

 

- velik ekran 3,5 inča, dakle jednak iPhoneovom 3GS modelu, uz opasku da je na Pulseu BOLJA vidljivost sa strane, odnosno horizontalna gledljivost (nije zamućen)

- glasniji od iPhonea na zvonjavi, razina glasnoće multimedijalnih sadržaja jednaka kao na navedenom telefonu

- odličan Touch Flo, lagan, precizan, mogućnost taktilnog feedbacka (vibracija, zvuk)

- odličan Wi-Fi prijem, GPS prijemnik takođe pouzdano i brzo odrađuje sve zadatke

- multitasking, velik broj aplikacija i igara, podrška za velike kartice (do 16 Gb)

- mnoštvo widgeta kojim možete ubrzati i unaprijediti svakodnevno korištenje

- trackball

- cijena

 

Loše:

 

- mala interna memorija za instalaciju aplikacija

- stari Android v 1.5 (preporučam stavljanje v 2.1 koja doprinosi osjetnoj razlici u brzini i količini dostupne memorije)

- video snimanje 320x240

- foto aparat prosječnih mogučnosti, namijenjen snimanju dobro osvijetljenih sadržaja

 

Prosječno:

 

- Baterija od 1500 mA izdrži iz srednje korištenje MAX 2 dana, a ako ste heavy user, svako veče imat ćete telefon na punjaču

- Kučište je magnet za otiske prstiju, iako nije loše

- kvalitet ugrađenog mikrofona prosječna

 

E sad, prijeđimo na osnovne postavke sistema i učinimo telefon boljim.

Ukoliko ste iole napredniji korisnik PC računala, shvatit ćete da instalirati custom ROM koji će Vam donijeti poboljšanje performansi telefona, nešto više slobodne memorije i još poneki feature,

idite na ovaj link i isprintajte sadržaj ili ga skinite ga na računalo

http://android.modaco.com/content/t-mobile-pulse-pulse-modaco-com/311809/the-ultimate-pulse-owners-guide/

 

Tu možete pročitati kako napraviti upgrade sa v1.5 na v2.1, te kako instalirati custom ROM baziran na v2.1

 

Teško ćete nešto smrdati, ako partite step by step tutorial, i na kraju bit ćete zadovoljni, baš kao ja.

 

Takođe, postoji realna mogućnost nadogradnje (uskoro) na verziju 2.2 kodnog imena Froyo, koja donosi senzacionalne performanse i neke nove mogućnosti.

pogledajte video...

http://revision3.com/appjudgment/an_ron_froyo

 

Aplikacije koje preporučujem:

 

Navigacija:     Za Hrvatsku, definitivno najbolji je Sygic Mobile Maps 10, sa navigacijom po kućnim brojevima, tj. od vrata do vrata. Najbolja!!!

Office:          Documents To Go (Word, Excel, PDF reader, PowerPoint) Free verzija ima mogućnost samo pregledavanja dokumenata, dok sa full verzijom možete editirati i kreirati dokumente.

                    Recordoid (diktafon koji izgledom podsječa na staaare kasetofone iz sedamdesetih, jaaako dobar)

Multimedija:  Act 1 Video player (nažalost ne prikazuje Divx i Xvid, ali na dobar Player ćemo još malo pričekati jer je Rock Player koji to može u probnoj Beta verziji)

                    Music Mod (audio player male veličine i dobrih osobina)

                    Beyond Pod (audio i video podcasti koje možete skinuti na vašu memorijsku karticu, prebaciti na računalo i mnogo toga više)

                    Aldiko (E-Book reader uz veliku bazu besplatnih sadržaja)

                    iMusic Tao (pretražite glazbu na internetu i skinite je na vaš telefon, rekao bih da je to nelegalno, ali...hej...

                    Solo je najbolji simulator gitare i najsličniji iPhoneovoj aplikaciji.

Sistem:        ES File explorer (file manager na steroidima)

                    Appmanager ili AppMonster (backupirajte intalirane aplikacije na SD karticu, deinstalirajte ih ukoliko ih ne koristite često, i kada vam zatrebaju vratite ih za sekundu ili dvije. Uz sve to, očistite Cache aplikacija poput

                     Market, Browser Cache, da  biste dobili pokoji Mb slobodnog prostora više. izuzetno korisna malena aplikacija!

                    ERay je sistemski alat kojim možete osloboditi RAM, očistiti Cache kao sa prethodnom aplikacijom, backupirati aplikacije, i još štošta

Dodaci:        Color Flashlight je baterijska lampa koja je puno više nego samo to...isprobajte i koristite

                   Bubble je klasična vodena libela ili vaser vaga, kako bi ti rekli građevinari, može zatrebati, nije velika tj. ne zauzima puno mjesta.

                   Compass (i mi konja za trku imamo, a ne samo iPhoneovci)

                    Metal Detector (aha...a što sad iPhoneovci??? Naš Pulse može otkrivati metal...i to nije Fake aplikacija!!!)

                   Ringdroid

                    StopWatch (štoperica)

Igre:             Navest ću samo neke koje koriste FULL mogućnosti senzora za okret i ostalih kretnji

                   Asphalt (auto trke)

                   Wings of Steel (WWII borbe amera i Japanaca u povijesnim bitkama...BANZAIIIIII)

                   Labyrinth (dotjeraj kuglicu u rupicu)

Widgeti:       Digi Clock (poigrajte se sa podešenjima i više nećete tražiti drugi desktop sat)

 

Kao što i sami znate, postoje doslovno stotine widgeta koji mogu biti jako korisni, pa ostavljam da taj dio ispitate i podesite sami.

 

Desktop manageri su posebna tema, i o tome bi se moglo pisati satima a to nemam namjeru.

Trenutno koristim onaj koji mi je došao sa Custom ROM-om (ADW desktop manager) i zadovoljan sam. Sve radi hiper brzo i tečno.

 

 

 

 

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2010 12:49 (Servisman).
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

pozz.. ako vam nije problem da stavite link od stranice sa koje se mogu te sve aplikacije i igre skinuti...

 

unaprijed zahvaljujem...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

zna li itko kako spremiti kontakte na sim karticu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

odi u kontakte i stisni MENU na tipkovnici i onda upravljanje kontaktima.

 

 

molio bih nekoga da mi kaže samo koji je office najbolji za t-mobile pulse.

imam officesuite pro program koji mi je predobar ali nemam key.

pa bi želi preporuku za neki drugi koji je dobar a da je otključan

 

HVALA

13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

E ovakoo ljudii mojii :)

 

Dobila sam mobitel na dar :) I nije mi bitan internet ii njime se nikada ne koristim.. Aaa skuzila sam da mi mobitel sam posjecuje internetske stranice i skida mi pare s racuna -.- A kad nemam na rač. 10 puta na dan mi dodje poruka od T mobile da Iznos na Vašem rač. nije dovoljan za prijenos podataka :////

Stoo da radim hellpajteee plizzzz :(((((((

 

p.s. smotana sam. :$

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

Otvori Settings > Wireless & networks > Mobile Networks > makni kvačicu s Data enabled.

:D
13 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

Aaaa hvala ti <3 :***** :)))

 

Znaci sad mi nece vise bit tako? :) Hvala,hvalaaaaaa :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 17:22 (Tejaaa :)).
13 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse
marko1412 kaže...

odi u kontakte i stisni MENU na tipkovnici i onda upravljanje kontaktima.

 

kada uden u contacts settings ne pise nista a da nalikuje na tu opciju spremanja kontakata u sim karticu a ne u mobitel. pise mi:copy contacts from sim,birthday reminder i delete all contacts i to je to.da nisi mozda krivo napisao?

13 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

Copy contacts from SIM to ti je to :)) i ja sam imala problema s tim. :)

 

 

Dali itko zna gdje mogu nabavit slusalice za nas mobitel :) Svoje sam izgubila :/

15 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

Nađi negdje 3.5 mm na 2.5 mm adapter i možeš na taj adapter spojiti bilo kakve slušalice (npr. one za MP3 player) ili zvučnike s 3.5 mm analognim konektorom ili zapravo bilo što s 3.5 mm input konektorom, kakve su skoro sve slušalice.

Evo slika kako to izgleda. Zapravo 2.5 mm i 3.5 mm izgledaju identično, ali je 2.5 mm manji.

:D
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 19:44 (Proz0r).
13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

ocito nisan dobro objasnila, kad zelis spremiti novi broj,sprema ga automatski u memoriju mobitela a ne u sim karticu, samo me zanima jel se uopce moze spremiti u sim karticu ili ipak ne? mozda ima neka aplikacija sa marketa za to?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: T-Mobile Pulse

Probaj Contact2SIM.

 

QR QR
 

:D
13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

radi savršeno!!! tnx :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Mobile Pulse

Zna li tko kako mogu normalnu sliku (npr. uslikanu kamerom s ovog mob-a) stavit na pozadinu ali da ne bude razvucena preko sva tri ekrana.. jer na kraju ispadne da se samo nos od osobe vidi hahha... Plizzz help! :S

 

Ly. <3

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice