Alarmni signal za peć na pelet

poruka: 8
|
čitano: 13.757
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Alarmni signal za peć na pelet

Posjedujem Ferolli peć i plamenik za pelet. Elektronika na plameniku ima mogućnost slanja signala u slučaju greške kod paljenja plamenika/nestanka peleta, tj. postoje izlazi (pinovi), na koje može izaći signal. Eh sad, ja sam mislio na neki način to iskoristiti, da u dnevnoj sobi dobijem neku vrstu alarma. Najlogičnije rješenje mi je da iskoristim bežično kućno zvono (dakle, transmitter sa tipkalom i reciever), jer je taj uređaj jako jeftin. Namjeravam spojiti taj transmitter sa ovim izlazima na plameniku, kroz koje se šalje signal greške. Neka logika je tu da bi taj signal zatvorio kontakte tipkala, umjesto fizičkog pritiska prstom i to bi poslalo signal recieveru koji je u dnevnoj sobi i tako bih dobio alarm da siđem u kotlovnicu i provjerim. Dešava mi se da se plamenik začepi i sistem grijanja se blokira, a ja nemam informaciju o tome, sve dok ne osjetim hladnoću, te odem do kotlovnice i provjerim.

Da li je neko nešto slično radio i da li bi se ovo moglo izvesti?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alarmni signal za peć na pelet

To bi se dalo rijesit preko arduina ..samo kakav ti signal daje kotao?

 

arduinox2+ rf433 transmitter i recriver, sad ako zeslis kucno zvono mozes da ti arduino pali relej ili mozes da ti sam arduino pusta nekakav zvuk preko zvucnika sto ej po meni bolja opcija 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
offline
Re: Alarmni signal za peć na pelet
Phobius kaže...

Posjedujem Ferolli peć i plamenik za pelet. Elektronika na plameniku ima mogućnost slanja signala u slučaju greške kod paljenja plamenika/nestanka peleta, tj. postoje izlazi (pinovi), na koje može izaći signal. 

 Pa zar peć nema automatski dozator peleta u slučaju nestanka istog?

14 godina
offline
Re: Alarmni signal za peć na pelet
ante5656 kaže...

To bi se dalo rijesit preko arduina ..samo kakav ti signal daje kotao?

 

arduinox2+ rf433 transmitter i recriver, sad ako zeslis kucno zvono mozes da ti arduino pali relej ili mozes da ti sam arduino pusta nekakav zvuk preko zvucnika sto ej po meni bolja opcija 

Nikakvi arduino ne treba, dovoljan je tranzistor i relay i to je to, eventualno jos 1 tranzistor s nekim timerom s kojim bi mogao odgoditi alarm nekih 5-10 min, da mu bas ne zuji tako dugo dok ne rjesi problem.

:D
13 godina
neaktivan
offline
Alarmni signal za peć na pelet

Možeš probati s opto-couplerom to napravioti, trebalo bi raditi a vrlo je jednostavno.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alarmni signal za peć na pelet
CroNk3r kaže...
ante5656 kaže...

To bi se dalo rijesit preko arduina ..samo kakav ti signal daje kotao?

 

arduinox2+ rf433 transmitter i recriver, sad ako zeslis kucno zvono mozes da ti arduino pali relej ili mozes da ti sam arduino pusta nekakav zvuk preko zvucnika sto ej po meni bolja opcija 

Nikakvi arduino ne treba, dovoljan je tranzistor i relay i to je to, eventualno jos 1 tranzistor s nekim timerom s kojim bi mogao odgoditi alarm nekih 5-10 min, da mu bas ne zuji tako dugo dok ne rjesi problem.

 A mozes li mi reci koji od elemenata tranzistor ili reley salju bezicno signal iz kotlovnice u kuću? Bas me zanima ako to uspijes ja se sutra pojavim sa perpetum mobile-om... 

 

Kolega žiga .. očito misli na nestanak peleta u spremniku za pelete ..ali nebitno bilo kakva greska (ne mroa znacit nestanak peleta) ..zna se bez problema desit u zimskim mjesecima da pedne napon i tada elektromotor koji pokrece ventilator se ili nemoze pokrenit ili ne vrti dovoljno brzo te odmah kotao javlja grešku ,,, jevlaj grešku na svom izlaznom panelu i na spomenutom djelu gdje daje signal ...što vlasnik ne vidi i ne osjeti dok se kuca ne ohladi a tada da bih opet ugrijao kucu mora potrositi vise energije tj peleta da bih je opet ugrijao na ''radnu temperaturu''...

 

 

Edit:

 

Msm da doticna ekipa nije skuzila da covijeku treba prikaz u kuci onog sta se desava u kotlovnici ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2015 21:15 (ante5656).
14 godina
offline
Re: Alarmni signal za peć na pelet
ante5656 kaže...
CroNk3r kaže...
ante5656 kaže...

To bi se dalo rijesit preko arduina ..samo kakav ti signal daje kotao?

 

arduinox2+ rf433 transmitter i recriver, sad ako zeslis kucno zvono mozes da ti arduino pali relej ili mozes da ti sam arduino pusta nekakav zvuk preko zvucnika sto ej po meni bolja opcija 

Nikakvi arduino ne treba, dovoljan je tranzistor i relay i to je to, eventualno jos 1 tranzistor s nekim timerom s kojim bi mogao odgoditi alarm nekih 5-10 min, da mu bas ne zuji tako dugo dok ne rjesi problem.

 A mozes li mi reci koji od elemenata tranzistor ili reley salju bezicno signal iz kotlovnice u kuću? Bas me zanima ako to uspijes ja se sutra pojavim sa perpetum mobile-om... 

 

Kolega žiga .. očito misli na nestanak peleta u spremniku za pelete ..ali nebitno bilo kakva greska (ne mroa znacit nestanak peleta) ..zna se bez problema desit u zimskim mjesecima da pedne napon i tada elektromotor koji pokrece ventilator se ili nemoze pokrenit ili ne vrti dovoljno brzo te odmah kotao javlja grešku ,,, jevlaj grešku na svom izlaznom panelu i na spomenutom djelu gdje daje signal ...što vlasnik ne vidi i ne osjeti dok se kuca ne ohladi a tada da bih opet ugrijao kucu mora potrositi vise energije tj peleta da bih je opet ugrijao na ''radnu temperaturu''...

 

 

Edit:

 

Msm da doticna ekipa nije skuzila da covijeku treba prikaz u kuci onog sta se desava u kotlovnici ...

Preko bezicnog kucnog zvona koje je spominjano u prvom postu.

:D
13 godina
neaktivan
offline
Alarmni signal za peć na pelet

Hvala svima na odgovorima.

 

U principu, izvešću ovo pomoću releja, kojeg će energizirati ovaj signal iz plamenika i relej će zatvoriti kontakte na tipkalu. Tada će tipkalo poslati signal u dnevnu sobu i resiver će da me obavijesti zvučnim signalom. To je to.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice