Audio pojačalo-početnik

poruka: 9
|
čitano: 4.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Audio pojačalo-početnik

Pozdrav forumašima,
Kao počenik u ovome trebao bi pomoć, uglavnom želio bi si napraviti nekakvo pojačalo na koje bi mogao spojiti na 2 zvučnika(60W 6ohma, od kućnog kina) i koje bi mogao spojiti na akumulator (npr od skutera). evo bio bi zahvalan na bilo kakvoj pomoći i savjetu, bio bi presretan kada bi to uspio napraviti jer bi mi to bio poticaj za dalje... uglavnom od kud početi.... unaprijed veliko hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Audio pojačalo-početnik

http://english.electronica-pt.com/db/images/TDA1556Q.jpg

 

Čip ti je tda 1556

 

Ali s obzirom na pokazano znanje u postu gore ..neznan bas kako ce ti ici ..ali valda si zato ovdije da nesto naucis ... kakvi su ti ti zvucnici? ima li to basa ??  ugl napravis ovakvo pojacalo i imas stereeo ulaz izlaz ..pojacalo je jednsotavno .. i obavezno na chip jedan dobaaar hladnjak ...ako ces ga napajat s akumulatora onda  ne treba kondenzator za peglanje ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Audio pojačalo-početnik

a nisu baš neki zvučnici, ubiti ko i od svakog kućnog kina nema to nešto basa, gledao sam neka pojačala sa e-baya, bi li se to možda ispatilo?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Audio pojačalo-početnik

Na te zvucnike se nista ne isplati ... a gle sve ovisit sta ti oces .. najjeftinaj solucija ti je cak gotov proizvod na e bay-u ...

 

sta se tice zvucnika ne kazen ja da oni nece radit nego nemoj ocekivat sad profi zvuk ... bit ce onak kricavo ... 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Audio pojačalo-početnik

http://www.ebay.com/itm/1PCS-PAM8610-2-15W-Dual-channel-Stereo-Class-D-Amplifier-Board-12V-NEW-/181742776251?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a50b6afbb
jedan kolega mi je savjetovao ovo pa ću to i probati, ako će zvuk bit loš probat ću nabaviti neke bolje zvučnike pa ću vidjet

 

14 godina
neaktivan
offline
Audio pojačalo-početnik

daj bjezi od D klase s ebaya ovo je dovoljno za neke mini normalne zvucnike.
ako zelis naucit nes radi sa tda znamo ante i ja hahah

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Audio pojačalo-početnik
Puno jednostavnije, kvalitetnije i jeftinije je da kupi gotovo pojačalo. Dok sredi pločice i nabavi sve dijelove, potrošiti će više nego što košta gotovo pojačalo. Potraži TPA3110 ili tpa3116, savršeno je za tebe
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Re: Audio pojačalo-početnik
Lacko kaže...

daj bjezi od D klase s ebaya ovo je dovoljno za neke mini normalne zvucnike.
ako zelis naucit nes radi sa tda znamo ante i ja hahah

 Heheheh naucit sa tda ...tesko ..sklopovi su ima prejednostavni  čip i 4 kondenzatora da odstranjuju dc signal ..nemoze jednostavnje ... no ima sklopova za ucenje ali  to nije za doticnog gospodina .... al sve ovisi što momak hoce ..ja osobno niakd ne bih uzeo s e baya gotovo pojacalo jer m ije gust to sam sklopit itd itd ... al znam ja kako je njemu ... našo stare zvučnike i sad misli napravit cu to to to to .. al na kraju najvjerojatnje nist od tog ...

I jos sto se tice tda -- dovoljno kvalitetni , dovoljno pojačanej i dobar izbor za toliku slozenost a i cijenu...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
offline
Audio pojačalo-početnik

Pojačala sa TDA čipovima su odlična i jednostavna, ali za nekoga tko nikada nije nešto sam napravio i to je komplicirano. Sada neka kupi gotovo, a kada skupi dovoljno iskustva neka pokuša samogradnju.

 

Inače, u garaži koristim TDA7454, sastavljeno bez pločice u 10 minuta sa svim dijelovima izvađenim iz starog radia. Već godinu dana radi bez ikakvih problema

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice