Bojanje unutrašnjosti kućišta

poruka: 12
|
čitano: 3.954
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Zanima me koji je najbolji način da obojam unutrašnjost kućišta u crno?

I koji se najkraće suši da ne budem predugo bez kompa.

Hacking is not a crime - - - - - - - Android rulz!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Bojanje unutrašnjosti kućišta

po meni najbolje sa sprejem

a komp si složi na stolu bez kučišta

 

EDIT: postoji slična tema

http://www.bug.hr/forum/post/samogradnja/bojanje-kucista/1725211.aspx

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 15:42 (XXX-Man).
16 godina
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Mislim si odraditi ono što naslov teme govori, pa što vi mislite?

Crni mat sprej OK? Koliko bi potrajalo sušenje (na zraku vani ili u šupi, otprilike)?

Evo kako sada izgleda:

 

U planu mi je crno-plavi build pa da ne moram kupovati novo kućište...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Prvo s primerom prođeš da napraviš podlogu da budeš siguran da u budućnosti ne dođe do ljuštenja, to se brzo suši. Nakon 20 minuta možeš s mat sprejom krenuti. Ako ostaviš vani na toplom to će se isto brzo osušiti, 2 sata max.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bojanje unutrašnjosti kućišta
vrinho kaže...

Prvo s primerom prođeš da napraviš podlogu da budeš siguran da u budućnosti ne dođe do ljuštenja, to se brzo suši. Nakon 20 minuta možeš s mat sprejom krenuti. Ako ostaviš vani na toplom to će se isto brzo osušiti, 2 sata max.

 Primerom? Nisam baš u bojanju; što je to i koliko dođe? Znam da su boje za metal u spreju relativno jeftine.

 

Ovo za sušenje mi je dobra vijest, mislio sam da bi moglo potrajati koji dan a ne koji sat. :)

Twitter: @191x7
13 godina
neaktivan
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Nikad to ne ispadne kako zelis, tj ako bas zelis da traje, morat ces i clear coat gore.

 

Najbolje ti je plastificirat kuciste u crnu, odneses da ga ispjeskare i plastificiraju, ovaj za 4 felge trazi oko 500kn, tako da za kuciste racunas nekih 200-300kn da ti cijelo ofarba.

 

A samo interijer mozes onda i sam, koristi dosta pik trake i novina fino zagradi i u 2-3 lagana sloja, ne moras sve prekrit iz prve.

 

I onda jos 2 clear coata i onda si miran neko vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bojanje unutrašnjosti kućišta
BMK kaže...

Nikad to ne ispadne kako zelis, tj ako bas zelis da traje, morat ces i clear coat gore.

 

Najbolje ti je plastificirat kuciste u crnu, odneses da ga ispjeskare i plastificiraju, ovaj za 4 felge trazi oko 500kn, tako da za kuciste racunas nekih 200-300kn da ti cijelo ofarba.

 

A samo interijer mozes onda i sam, koristi dosta pik trake i novina fino zagradi i u 2-3 lagana sloja, ne moras sve prekrit iz prve.

 

I onda jos 2 clear coata i onda si miran neko vrijeme.

 Ma za 300 kuna se već uzme bolje kućište od ovog mog (recimo neko Zalman tipa Z1 ili Z3), ne bih išao na nešto tako skupo.

 

Treba mi neko povoljno rješenje koje bi potrajalo koju godinu dok ne nabavim novo kućište, čisto da mi boja unutrašnjosti više ne odudara od matične, napajanja i ostalih komponenti - nastoji si složiti sve crno-plavo.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Uzmi Rencove kao dolje na slici. Obje sve skupa 50 kn. S Plastic primerom prođeš jednu ruku i onda s matom u 2 lagana sloja kako ti je rekao BMK jer ne želiš natrpati odjednom da se slučajno ne počne cijediti. Ovaj Plastic primer je za sve površine, nema straha. Koristio sam ovu kombinaciju mnogo puta na plastici i željezu i drži ko vrag, nemaš brige.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Ne kontam zasto plastic primer na metal? Dovoljno je samo dobro osmirglati..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Ma ne mora biti primer, to je samo da se lak bolje primi za podlogu a s time će bolje i dulje držati. Nije obavezno.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bojanje unutrašnjosti kućišta

Svakako primer, boja, clear coat.

 

Inače nema baš smisla, tj pri instalaciji ces vec napravit ogrebotina kolko oces unutar kucista.

 

I dobro ga ocisti, razredivacem, benzinom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bojanje unutrašnjosti kućišta
BMK kaže...

Svakako primer, boja, clear coat.

 

Inače nema baš smisla, tj pri instalaciji ces vec napravit ogrebotina kolko oces unutar kucista.

 

I dobro ga ocisti, razredivacem, benzinom.

 Na kraju krajeva to se ni ne isplati, jer ako hoćeš još ubacit koji ventilator to dođe skuplje nego kupiti novo.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice