Case mod -Trebam pomoć

poruka: 25
|
čitano: 6.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Trebam pomoć Case moddera!

Ovako, imam namjeru napraviti kućište/ili kupiti - te ga moddati, no treba mi pomoć jednog case moddera koji za sebe može kazati da je iskusniji, te mi pomoći, u slučaju da ima MSN ili Skype neka se jave: MSN ima u potpisu, Skype ibabic95

 

HVALA!

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2010 13:20 (4ucker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trebam pomoć Case moddera!

Itko, bar stranicu sa nekim tutorialom?

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trebam pomoć Case moddera!
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
14 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć Case moddera!

A ovisi šta hoćeš napraviti s kučištem... Mislim da tu netrebas neku posbenu pomoc, npr: režeš stranicu od kompa i stavljaš pleksi, stavljaš LEDice/neonke na PC napajanje itd. A ako hoćeš svoje kučište onda bi moro imat mašte, ja sam radio pa sam skoro završio i stoji mi u podrumu. Sve je do tebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Trebam pomoć Case moddera!
Dava kaže...

A ovisi šta hoćeš napraviti s kučištem... Mislim da tu netrebas neku posbenu pomoc, npr: režeš stranicu od kompa i stavljaš pleksi, stavljaš LEDice/neonke na PC napajanje itd. A ako hoćeš svoje kučište onda bi moro imat mašte, ja sam radio pa sam skoro završio i stoji mi u podrumu. Sve je do tebe.

Od kojeg si materijala radio?

PM me da ti kažem svoju ideju :)

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Trebam pomoć Case moddera!

što se tiče izrade kučišta već su neki forumaši raspravljali o tome

evo link

 

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/izrada-kucista-celik-al-mg/50564.aspx

 

iz ovoga sam saznao neke stvari koje nisam ni znao da trebam znati prilikom izrade kučišta

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Trebam pomoć Case moddera!
Chev Chelios kaže...

što se tiče izrade kučišta već su neki forumaši raspravljali o tome

evo link

 

http://www.bug.hr/forum/topic/samogradnja/izrada-kucista-celik-al-mg/50564.aspx

 

iz ovoga sam saznao neke stvari koje nisam ni znao da trebam znati prilikom izrade kučišta

 HVALA!

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
15 godina
offline
Trebam pomoć Case moddera!

Evo krenuo sam sa modiranjem, uzeo sam jedno veliko kućište ali je pomalo staro, te ću mu prednju stranicu obojati u crveno i gornja će biti crvena, stranice crne, unutrašnjost crna te ću sa vidiljive stranice nacrtati kistom (tj. zamoliti nastavnicu) lubanju crvenom bojojm...

Slike za par dana kad sve bude gotovo...

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Case mod -Trebam pomoć

ja planiram napraviti kučište od drveta, tj. ne kučište, nego skup polica...na kojemu će biti posebne komponente, a vitalne dijelove staviti u plexi i onda na te police, kutije napraviti...

i vent za svaki posebno, i ledice u kutije...

moram to jos dobro osmisliti, bit ce gotovo u 6 mjesecu, kad skola zavrsi...:D

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Case mod -Trebam pomoć
angel of fire kaže...

ja planiram napraviti kučište od drveta, tj. ne kučište, nego skup polica...na kojemu će biti posebne komponente, a vitalne dijelove staviti u plexi i onda na te police, kutije napraviti...

i vent za svaki posebno, i ledice u kutije...

moram to jos dobro osmisliti, bit ce gotovo u 6 mjesecu, kad skola zavrsi...:D

Onda nemoj škrtarit neg stavi po dva venta u tu svaku ladicu,jedan upuhuje drugi ispuhuje jer i sam znas kolike ce vrucine biti na ljeto tak da se nebi kaj pregrijavalo,ipak steta komponenti po ljetu da se grijuNamigiva.Moje ce pak ic u CM690 pod 6 ventova pa nece bit problemCool

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
16 godina
neaktivan
offline
RE: Case mod -Trebam pomoć
Fake_Alert kaže...
angel of fire kaže...

ja planiram napraviti kučište od drveta, tj. ne kučište, nego skup polica...na kojemu će biti posebne komponente, a vitalne dijelove staviti u plexi i onda na te police, kutije napraviti...

i vent za svaki posebno, i ledice u kutije...

moram to jos dobro osmisliti, bit ce gotovo u 6 mjesecu, kad skola zavrsi...:D

Onda nemoj škrtarit neg stavi po dva venta u tu svaku ladicu,jedan upuhuje drugi ispuhuje jer i sam znas kolike ce vrucine biti na ljeto tak da se nebi kaj pregrijavalo,ipak steta komponenti po ljetu da se grijuNamigiva.Moje ce pak ic u CM690 pod 6 ventova pa nece bit problemCool

ma bi ja, necu skrtarit, nego me onda buka muči..:D

Psssssst Zecovi spavaju
14 godina
neaktivan
offline
Case mod -Trebam pomoć

Evo i ja sam malo pripomagao sa zamislima i idejma,kao i sa mogućnošću izrade i radom sa materijalima.Ako te zanima više pitaj...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Case mod -Trebam pomoć

danas sam kupio par uv neonki marke revoltec u jednom poznatijem ducanu 

 

 

spojio sam ih na kompjuter,sve kako treba,u molex i dva metalna zavrsetka u prekidac,ali kad upalim komp one ne rade,probao sam razlicite kombinacije tih 2 zavrsetaka u prekidac i neznam jel je svejedno kako oni stoje ili bas ima nacin kako trebaju bit?mozda im jednostavno treba da se zagriju ili tako nesto?pomoc plzPlač

2 zavrsetka + prekidac 2 zavrsetka + prekidac
14 godina
neaktivan
offline
Case mod -Trebam pomoć

Na prvoj slici imaš 2 molexa i oba moraju ići u napajanje-moj zaključak,neznam dal sam u pravu,ako nisam nek me netko ispravi.A slika2 što se tiče žica ako nisu označene onda je svejedno,ali u svakom slučaju moraš pričekati kratko vrijeme da neonke profunkcioniraju...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Case mod -Trebam pomoć
lollik91 kaže...

danas sam kupio par uv neonki marke revoltec u jednom poznatijem ducanu 

 

 

spojio sam ih na kompjuter,sve kako treba,u molex i dva metalna zavrsetka u prekidac,ali kad upalim komp one ne rade,probao sam razlicite kombinacije tih 2 zavrsetaka u prekidac i neznam jel je svejedno kako oni stoje ili bas ima nacin kako trebaju bit?mozda im jednostavno treba da se zagriju ili tako nesto?pomoc plzPlač

Jesi premjestio prekidač? Namigiva

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
16 godina
offline
Case mod -Trebam pomoć

Ne netrebaju oba dva... Jer po takvome onda trebas jedan muski konektor stavit u dvd rom ili hard... Sto samo po sebi nema smisla...

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-led-diode/56455.aspx
 
2 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Case mod -Trebam pomoć
General Zed kaže...

Na prvoj slici imaš 2 molexa i oba moraju ići u napajanje-moj zaključak,neznam dal sam u pravu,ako nisam nek me netko ispravi.A slika2 što se tiče žica ako nisu označene onda je svejedno,ali u svakom slučaju moraš pričekati kratko vrijeme da neonke profunkcioniraju...

da ali jedan je muski a jedan zenski molex i sad neznam di da ovog koji je zenski prikljucim,a na napajanju ne nalazim muskog prikljucka

muski muski
zenski zenski
15 godina
neaktivan
offline
RE: Case mod -Trebam pomoć
lollik91 kaže...
General Zed kaže...

Na prvoj slici imaš 2 molexa i oba moraju ići u napajanje-moj zaključak,neznam dal sam u pravu,ako nisam nek me netko ispravi.A slika2 što se tiče žica ako nisu označene onda je svejedno,ali u svakom slučaju moraš pričekati kratko vrijeme da neonke profunkcioniraju...

da ali jedan je muski a jedan zenski molex i sad neznam di da ovog koji je zenski prikljucim,a na napajanju ne nalazim muskog prikljucka

Na napajanju imas ženski konektor.E sad umetni u njega muški konektor iz neonki.Namigiva

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
online
RE: Case mod -Trebam pomoć
lzgr kaže...

Na napajanju imas ženski konektor.E sad umetni u njega muški konektor iz neonki.Namigiva

sve sam to napravio i da upalio sam prekidac,nije da ima toga puno,ja sam cekao da se upale jedno minutu,dvije ali nista,sad neznam jel im mozda treba vise ili sta?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Case mod -Trebam pomoć
lollik91 kaže...
lzgr kaže...

Na napajanju imas ženski konektor.E sad umetni u njega muški konektor iz neonki.Namigiva

sve sam to napravio i da upalio sam prekidac,nije da ima toga puno,ja sam cekao da se upale jedno minutu,dvije ali nista,sad neznam jel im mozda treba vise ili sta?

Meni se odmah upale...Koja je to firma? Ja imam Sharkoonove i odlično rade!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
online
RE: Case mod -Trebam pomoć
lzgr kaže...
lollik91 kaže...
lzgr kaže...

Na napajanju imas ženski konektor.E sad umetni u njega muški konektor iz neonki.Namigiva

sve sam to napravio i da upalio sam prekidac,nije da ima toga puno,ja sam cekao da se upale jedno minutu,dvije ali nista,sad neznam jel im mozda treba vise ili sta?

Meni se odmah upale...Koja je to firma? Ja imam Sharkoonove i odlično rade!

revoltec,kostale me 70 kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 18:24 (lollik91).
15 godina
neaktivan
offline
Case mod -Trebam pomoć

Nije to loša firma...Probaj na neki drugi molex sa napajanja.Ako ne radi vrati ih ili još probaj na nekom drugom kompu.Namigiva

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Case mod -Trebam pomoć
lzgr kaže...

Nije to loša firma...Probaj na neki drugi molex sa napajanja.Ako ne radi vrati ih ili još probaj na nekom drugom kompu.Namigiva

probo sam i na drugom molexu i isto je,ne rade

15 godina
odjavljen
offline
Case mod -Trebam pomoć

Vjerojatno su neispravne. Postoji još jedna mogučnost: Nisam siguran da li je moguće uopće napraviti UV neonke koje ne daju niti malo svjetla u vidljivom području. Ako je, približi im neki UV reaktivni materja (imaš na novčanicama UV reaktivne oznake). Mala je šansa da su to takve neonke ukoliko uopće postoje, ali isplati se pokušati prije vračanja na garanciju.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
1 0 hvala 1
14 godina
online
RE: Case mod -Trebam pomoć
MrBlc kaže...

Vjerojatno su neispravne. Postoji još jedna mogučnost: Nisam siguran da li je moguće uopće napraviti UV neonke koje ne daju niti malo svjetla u vidljivom području. Ako je, približi im neki UV reaktivni materja (imaš na novčanicama UV reaktivne oznake). Mala je šansa da su to takve neonke ukoliko uopće postoje, ali isplati se pokušati prije vračanja na garanciju.

a mislim da bi trebale bar malo svijetlit,ipak su to neonke za kopmjuter a na za novcanice...

 

edit: evo,do sad sam ih imo prikljucenima na komp i upaljenima,ali nista,ni da su se zagrijale.ocito da ne rade,pitao sam don kihotyja i preporucio mi je da si uzmem od sharkoona neonkice,sutra idem to vratiti i trazit povrat novca da si onda mogu ic uzet te druge

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 19:32 (lollik91).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice