Inovativne ideje...

poruka: 195
|
čitano: 60.577
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

poštovani...evo otvorio sam temu u kojoj možete pisati o svojim izumima tj. idejama za budućnost koje bi olakšale svakodnevni rad čovjeka...

ako neko ima bilo kakvu ideju ili nešto zanimljivo zamišljeno, evo i teme za to...svi izumi i ideje za korist čovjeku su dobrodošle..nemojte  se samo držati na računalstvu tj. ideje za bolji rad računala itd. nego proširite svoju maštu na sve što se nalazi oko čovjeka i što njemu pomaže...ja se nadam da ovdje sigurno ima puno inovatora koji bi promjenili svijet ali nam današnja tehnologija to ne dopušta.. 

''Znam da ništa ne znam.''
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 18:46 (ilija2010lukic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

Pa hajde da budem prvi:

Auto koji koristi ugljikov dioksid za vožnju. I izbacuje kisik kao (nus) produkt vožnje.

Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
lzgr kaže...

Pa hajde da budem prvi:

Auto koji koristi ugljikov dioksid za vožnju. I izbacuje kisik kao (nus) produkt vožnje.

i onda dođe do poremećaja količine kisika na zemlji, od čega i s najmanjim pretjerivanjem u ishrani sa domaćim grahom može doći do neviđenih požara.

 

dovoljno je da je H2O nusprodukt Smijeh

 

 

ja se nadam da ovdje sigurno ima puno inovatora koji bi promjenili svijet ali nam današnja tehnologija to ne dopušta..

 

vjerujem i ja da ih ima, no ne ograničava nas tehnologija.. nego razno razni lobiji..

 

 

inače, smatram da treba najviše ulagat u baterije i jeftinije solarne panele koji bi se nalazili di god da pogledaš..

struja je budućnost.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 19:33 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
lzgr kaže...

Pa hajde da budem prvi:

Auto koji koristi ugljikov dioksid za vožnju. I izbacuje kisik kao (nus) produkt vožnje.

  Ok... a sada malo razmisli o tome sto si rekao... :)

 

Cisto me zanima kako ces uspjevati razbiti kovalentne veze a da ne rabiš određene skupe katalizatore :)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
protjeran
offline
Inovativne ideje...

Ja i moj frend smo izmislili novi sport(hahahahahaha...ali stvarno) samo on ne zeli da iko zna za to.

Uglavnom to je sport za one koli ne vole puno trcati,a ja mislim da tih ima dosta...ali, necemo u detalje.Cool

I sve jedno su pravila su komplicirana da ih ja nebi znao objasniti pismeno.

★★★★★ Super moderator.I live to die another day
Moj PC  
0 32 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
nixass kaže...
lzgr kaže...

Pa hajde da budem prvi:

Auto koji koristi ugljikov dioksid za vožnju. I izbacuje kisik kao (nus) produkt vožnje.

i onda dođe do poremećaja količine kisika na zemlji, od čega i s najmanjim pretjerivanjem u ishrani sa domaćim grahom može doći do neviđenih požara.

 

dovoljno je da je H2O nusprodukt Smijeh

 

 

Može i H2O (voda jelte) biti nusprodukt,slažem se. Sam bi ti trebal vodik. Imali bi vodikne crpke umjesto benzinskih.

EnlightenedPhoenix kaže...
lzgr kaže...

Pa hajde da budem prvi:

Auto koji koristi ugljikov dioksid za vožnju. I izbacuje kisik kao (nus) produkt vožnje.

  Ok... a sada malo razmisli o tome sto si rekao... :)

 

Cisto me zanima kako ces uspjevati razbiti kovalentne veze a da ne rabiš određene skupe katalizatore :)

Jasno mi je sve to,ali je to samo ideja. Takvi auti bi i sam si rekao bili skupi i neisplativi za proizvodnju. Namigiva

Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...

Dobro... ali ne kuzim cemu postanje ideje koja ne moze baš raditi u realnosti... :)

 

onda bolje pretvoriti ovaj topic u physics troll :)

 

 

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 20:54 (EnlightenedPhoenix).
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...

Dobro... ali ne kuzim cemu postanje ideje koja ne moze baš raditi u realnosti... :)

 

onda bolje pretvoriti ovaj topic u physics troll :)

 

 

heh.. najbolji mi je onaj sa magnetima na vjetrenjači..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...

Mislis ovaj?

 

lol imam ih preko 100 spremljenih...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...

Dobro... ali ne kuzim cemu postanje ideje koja ne moze baš raditi u realnosti... :)

onda bolje pretvoriti ovaj topic u physics troll :)

Slazem se... ali ostanimo pri realnosti... evo tri moje ideje za tri potpuno razlicite domene, cisto za pocetak...

 

Ideja br.1 "versioning file system".

Ie. posto je diskovni prostor super jeftin, cijeli sistem se ponasa kao versioning control. Svaka modifikacija na sistemu je commitanje nove revizije, sve zivo mozes izvuc natrag, etc etc etc...

Apparently Apple vec ima tako nesto pod nazivom Time Machine, cak i izgleda cool, ali mislim da nije filesystem...

 

Ideja br.2 - "frequency dependent wah".

Dakle, sviras instrument, i efekt prepoznaje frekvenciju tona koji sviras i namjesta poziciju wah efekta. Naravno moze se konfigurirati max/min ton.

 

Ideja br.3 je skoro pa provedena u djelo, okrenuta je vozacima-divljacima:

prvo, osobi koja vozi auto nakon prekrsaja treba instalirati mikrokontroller koji mjeri agresivnost voznje, tj. mjeri nagle promjene brzine. Ukoliko kontroller ustanovi da vozac preagresivno vozi, na silu pusta smirujuci jazz ili klasiku preko sterea koji se ne moze stisati niti ugasiti. Malo je big-brotherovski, ali poprilicno interesantno - isprobao sam psiholoski model na sebi (vozac motora, jel :-D) i stvarno funkcionira.

Slipknot, 2 minute kasnije vozim ko ludjak.

Madeleine Peyroux, 2 minute kasnije vozim ko djedica.

 

Zasad to je to :-)

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...

Mislis ovaj?

 

lol imam ih preko 100 spremljenih...

jel bi mogao uploadat cijeli pack tih slika? baš su awesome :)

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...

1. jako dobro... samo bih dopustio da se stavi ogranicenje na kolicinu previous version-a... recimo na 20% sveukupnog diskovnog prostora...

3. iskreno ako mene pitaš... KOJI VRAG prodaju aute koji mogu ici 300 km/h kad gotovo nigdje sem pistama, trkalištima ili na nekoliko autocesta u Njem ne smiješ više od 160???

Ja bi stavio tu blokadu i gotovo...


PM si imao ako si procitao :)

 

 

EDIT: budem stavio u dropbox pa cu šejrati kad se uploada...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 21:08 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...

3. iskreno ako mene pitaš... KOJI VRAG prodaju aute koji mogu ici 300 km/h kad gotovo nigdje sem pistama, trkalištima ili na nekoliko autocesta u Njem ne smiješ više od 160???

Pa u teoriji, snazan motor je itekako koristan za gradsku voznju tako da mozes reagirati, a visoke brzine su odlicne za stednju goriva na autocestama.

Skombiniraj to dvoje i imas auto koji ide 300... :-D

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
13 godina
neaktivan
offline
Inovativne ideje...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

''Znam da ništa ne znam.''
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
ilija2010lukic kaže...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

Err, ovaj, nece, jer je taj sistem izmisljen odavno, zove se perpetuum mobile i trenutno je iskljucivo teoretski fizicki model, za vjerovat je takodjer da nece nikad biti pobijen :-D

Iz slicnog razloga auti na vodu nikad nece postojati...

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
ilija2010lukic kaže...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

  Gubitak energije je vise od 50%...

 

Vidiš od ovoga bi se mogao napraviti super physics troll :)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 21:17 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...
ilija2010lukic kaže...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

  Gubitak energije je vise od 50%...

 

Vidiš od ovoga bi se mogao napraviti super physics troll :)

Ma da je gubitak energije i 0.0001%, nemoguce je :-D Physics trolla cekam :-D Skupljam i ja svoju kolekciju :-D

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 21:18 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
Zapravo Deus... Koliko me sluzi moje znanje iz fizike razbijanje molekula vode na sastavne djelova H2 i O2 je MOZDA moguce odredjeni ultra frekvencijama zvuka i/ili svijetla (ultraljubicastog)... iako je sve to jos u postotku 2 - 3% velike se nade polažu...

Tako da jednog dana bi zapravo i mogli voziti na gorive čelije, odnosno na samu vodu (ovdje ne kršimo nikakve fizičke zakone, nego radimo perpetuum mobile druge vrste...)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
djdomi kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...

Mislis ovaj?

 

lol imam ih preko 100 spremljenih...

jel bi mogao uploadat cijeli pack tih slika? baš su awesome :)

budeš?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
14 godina
online
RE: Inovativne ideje...
ilija2010lukic kaže...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

Takvo kruženje energije nije moguće! Energija se stalno gubi i ona ne kruži   već ona protječe. Ne znam koliko bi ti biciklo izdržalo tako no sumnjam da bi dugo.

 

Inače ja takvih ideja gdje energija kruži imao na stotine. Imao sam tako ideja sa vodom da voda pada i pokreće turbine pa se onda opet vraća gore pa pokreće turbine. Te dosta toga takvog tipa sa elektromotorom. Posebno na taj tvoj princip sa akulumatorom. No te su mi ideje nažalost padale samo kad sam bio u vrtići i prva dva razreda osnovne kada nisam znao išta o prijenosu energije. Što sam stariji imam sve manje takvih ideja!

 

EDIT: @Deus ex machina me prestigao

Znanje je moć!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 21:23 (captain_soap_McTawish).
13 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
ilija2010lukic kaže...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

Hmm..Nesto kao perpetum mobile??

16 godina
offline
Inovativne ideje...

Volio bi kad bi po pristupacnim cijenama bilo moguce teleportiranje / instant putovanje :)

 

Al kolko god brzo to bilo, mislim da bi se ljudi i dalje nekud zurili...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
EnlightenedPhoenix kaže...
Zapravo Deus... Koliko me sluzi moje znanje iz fizike razbijanje molekula vode na sastavne djelova H2 i O2 je MOZDA moguce odredjeni ultra frekvencijama zvuka i/ili svijetla (ultraljubicastog)... iako je sve to jos u postotku 2 - 3% velike se nade polažu...

Tako da jednog dana bi zapravo i mogli voziti na gorive čelije, odnosno na samu vodu (ovdje ne kršimo nikakve fizičke zakone, nego radimo perpetuum mobile druge vrste...)

Nemoguce, voda nije izvor energije nego samo nosac. Izvor energije je vodik, vezan za kisik unutar vode, a energiju koju moras utrositi da bi odvojio vodik od kisika je po prvom i drugom zakonu termodinamike uvijek veca od energije koju ces dobiti od samog vodika.

 

Batista kaže...

Volio bi kad bi po pristupacnim cijenama bilo moguce teleportiranje / instant putovanje :)

 

Al kolko god brzo to bilo, mislim da bi se ljudi i dalje nekud zurili...

U pravu si, a iskreno, nekako nisam comfy sa idejom da me se razbije na atome i ponovno sastavi. Nisi nikad gledao Muhu?

I have got no money, I have got no power, I have got no fame... I have my strong beliefs...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
Batista kaže...

Volio bi kad bi po pristupacnim cijenama bilo moguce teleportiranje / instant putovanje :)

 

Al kolko god brzo to bilo, mislim da bi se ljudi i dalje nekud zurili...

  Osoba koja bi se pojavila na drugoj strani ne bi bio ti... Pošto bi se svaka tvoja čestica destruktirala, pretvorila energiju bez gubitaka, ta energija bi bila poslana (ne više od 300k km/s) i na drugom dijelu bi od te energije nastale nove čestice...

 

A tu onda ima tona metafizičkih problema...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
offline
Inovativne ideje...

Sta bi ispo retard??

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
leobugi kaže...
ilija2010lukic kaže...

ja sam nešto razmišljao da napravim električni bicikl (motocikl ) tj da mu u zadnju felgu ugradim elektromotor koji ga pokreče a u prvu generator koji skuplja mehaničku energiju vrtnje i pretvara je u električnu (tj energije stalno kruže i jedno sa drugim je povezano tako da se ne prazni akumulator a stalno se vozimo na struju) znam da je malo čudno jer tu trebam i gretsov spoj,ispravljč i još puno drugih stvari ali ideja če jednog dana "proraditi" bar se nadam...

Hmm..Nesto kao perpetum mobile??

hebiga propade mi ideja hehe Izlanuo se 

 

''Znam da ništa ne znam.''
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
Deus ex machina kaže...

Nemoguce, voda nije izvor energije nego samo nosac. Izvor energije je vodik, vezan za kisik unutar vode, a energiju koju moras utrositi da bi odvojio vodik od kisika je po prvom i drugom zakonu termodinamike uvijek veca od energije koju ces dobiti od samog vodika.

 

  Zapravo niti jedno nije izvor energije :)

 

Izvor energije su kovalentne odnosno vodikove veze...

 

S tim da bi se pomocu toga kako sam   rekao smjesa hladila (dok bi se spremala energija u same atomske ljuske), a kako bi se hladila, okolina je toplija te bi uzimala toplinu (energiju) iz okoline...

 

Iliti na neki način perpetuum mobile druge vrste :) (ne prve)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
leobugi kaže...

Sta bi ispo retard??

to bi bio skoro pa idealan slučaj

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Inovativne ideje...
leobugi kaže...

Sta bi ispo retard??

heheheheheheheheheheheehh ja crkavammm hehehe

''Znam da ništa ne znam.''
16 godina
offline
RE: Inovativne ideje...
Deus ex machina kaže...
U pravu si, a iskreno, nekako nisam comfy sa idejom da me se razbije na atome i ponovno sastavi. Nisi nikad gledao Muhu?

 Jesam :)

EnlightenedPhoenix kaže...
  Osoba koja bi se pojavila na drugoj strani ne bi bio ti... Pošto bi se svaka tvoja čestica destruktirala, pretvorila energiju bez gubitaka, ta energija bi bila poslana (ne više od 300k km/s) i na drugom dijelu bi od te energije nastale nove čestice...

 

A tu onda ima tona metafizičkih problema...

 Masta vam je za qrac :P :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice