Kako "izbjeliti" stari CRT

poruka: 26
|
čitano: 12.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Kako radim na onoj kanti, a stari 17'' Samsung CRT je izgubio svoj stari "sjaj" dali netko ima ideju sa cime tj. kojim sredstvom ga vratiti u stanje priblizno "novom" te da opet lijepo izgleda.....

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

Požutio je? krpu sa malo vode i rokaj

[B] 188.72.226.232:28961 COD2 [NONO]Server 188.72.231.186:28960 COD4 [NONO]Server[/B]
14 godina
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

Ja sam svoj LG s nekim alkoholom, mislim 2-propanol. Skida ko lud...

14 godina
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

A monitor je ultra star...kupljen je u vrijeme kada je tek izasao i sada ga trebam ocistit......samo trazim najbolji nacin da mu vratim "stari sjaj".

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

Probaj alkohol kazem ti, samo sto jaci (rakija).

16 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Ja sam cuo da pjena za brijanje moze pomoci. Koliko god cudno zvucalo. Pjenu za brijanje na krpicu pa protrljaj na nekom dijelu, mozda stvarno i upali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Korektorom?

I'm going woo woo
 
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

ja sam imao jedan stari crt kojega sam iskitao i prefarbao lakom u crno  Osmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Sodom bikarbonom (HINT: Odred za čistoćuCool).

World championships: 7, GP started: 251, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,377
 
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

Hidrogen imas ga u svakoj apoteci što jaci to bolji!

14 godina
neaktivan
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Pitanje kakve je boje plastika bila.Možda nije bila čisto bijele boje(pretpostavka),pa ga nećeš niti moći tako ulaštiti da se sjaji kao novi.To je zbog toga jer je plastika"apšisala"iliti izgubila svoj sjaj,nekakvo poliranje odnosno laštenje neće baš puno pomoći.Pogotovo ako se koriste razni agresivni agensi.Nitko ne napominje da kad se radi sa alkoholom i sličnim preparatima poslije toga treba dotičnu stvar oprati u deterđentu i vodi jer ju agensi mogli oštetiti.Ako ništa ne pomogne od navedenog,ponekad je najednostavniji pristup i najučinkovitiji.Pokušaj sa običnim Cifom i mekom spužvicom.Nakraju ako ništa ne uspije prebrusi ga lagano,namaži ili posprejaj s primerom i nakraju s lakom.Na taj način ćeš dobiti novi CRT...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2010 18:52 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Otiđi u ljekarnu i kupi 96% alkohol pa obriši.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Popisaj gaSmijeh

Probaj sa acetonom ili necim jacim alkoholomCool

Self Scientific Love Allah Feat Krondon Chase Infinite DJ Khalil Rap West HipHop The Self Science
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

za skidanje naslaga od cigaretnoga dima preporučujem najobičnije pivo u kombinaciji sa nekom krpom za pranje stakala Namigiva

izbjeljivanje i skidanje sve ostale prljavštine sapun za pranje veša u kombinaciji sa nekom mekanijom četkicom Smijeh

završno čišćenje nakon skidanja tih naslaga napraviš vlažnim maramicama da skineš ove malo čudne i nekima neugodne mirise...

 

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

TNX svima na uistinu zanimljivim idejama....od pisanja do zaljevanja pivom....hehehe...nesto cemo vec smislit.

Budu bile slike: "prije" i "nakon". Cool

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
neaktivan
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Malo viski malo coca-cola...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT
Fake_Alert kaže...

Popisaj gaSmijeh

Probaj sa acetonom ili necim jacim alkoholomCool

uff nemoj acetonom on ce ti izgrist plastiku

 

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
15 godina
neaktivan
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Probaj sa nekim alkoholom i to u omjeru pol pol, (pol popiješ a sa pol očistiš).

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT

Soda bikarbona + limun + ocat.

 

Napraviš si pastu od ta 3 sastojka i opleti.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT
win32 kaže...

Kako radim na onoj kanti, a stari 17'' Samsung CRT je izgubio svoj stari "sjaj" dali netko ima ideju sa cime tj. kojim sredstvom ga vratiti u stanje priblizno "novom" te da opet lijepo izgleda.....

Pred jedno godinu, godinu i pol dana, sam kupio pjenu za čišćenje T'nB Cleaner for screens and keyboards. (Ne sjećam se jel to bilo u Linksu ili Vemil).

Nešto poput ovoga, samo je bilo u drukčijoj ambalaži: http://clean.t-nb.com/2produit-784-cleaning-foam.html (Naravno ima sličnih proizvoda drugih proizvođača, ovo ti je samo kao ogledni primjerak).

Mogu ti reći da sam i više nego zadovoljan s njom. Računalo staro 10 godina i dan danas izgleda kao novo. Pjena je (prema uputi) pogodna za čišćenje kućišta osjetljivijih uređaje (npr. LCD-a).

Ako ti druge metode zakažu, možeš probati s tim.

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!
15 godina
neaktivan
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Kupi si u konzumu sredstvo za ciscenje PERMETAL, prvenstvena mu je namjena kuhinjske povrsine, ali izvanredno uklanja masnocu i prasinu koja se uvuce u pore plastike. ja sam svoj printer super ocistio s time

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Ma zasto uopce izbjeliti? Treba staviti neki predlozak od papira, neki ludi oblik i ostatak obojati nekom bojom! Kao sto se kucista sređuju!  Izlanuo se

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Nemoj alkoholom platiku ces ostetiti. AKO imas zivaca uzmi pastu za zube ali neku skroz bjelu i ccetkicu i cetkaj poslje ga ulasti sa nekim sredstvom az ciscenje stakla. Tako ja bar radim sa starim monitorima i kucistama koje nalazim..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako "izbjeliti" stari CRT
B_O_J_A kaže...

Nemoj alkoholom platiku ces ostetiti. AKO imas zivaca uzmi pastu za zube ali neku skroz bjelu i ccetkicu i cetkaj poslje ga ulasti sa nekim sredstvom az ciscenje stakla. Tako ja bar radim sa starim monitorima i kucistama koje nalazim..

ma nece alkohol nist (sa tim sam ja cd-e briso za ps2)

http://companyofheroesonline.tumblr.com/
15 godina
offline
Kako "izbjeliti" stari CRT

Ja korisitm pastu za zube nebitno kakvu samo da je sto bjelja i on ti utrlja bjelu boju unutar sloja plastike i ociti svu masnocu sa plastieke

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako izbijeliti prozirnu plastiku??

Ljudi ovako moje pitanje nije bas vezano uz ova gore pitanja al cu vas ipak pitati, na motoru imam km/h cija je plastika skroz prozirna bijela kao staklo, i sad motor mi je stajao na suncu i ta je plastika pozutijela i kako cu je izbjeliti a da je ne ostetim?? ako netko zna neko sredstvo ili nesto sl. nek mi jeavi!!! HITNOO, HVALA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice