Koji trnsformator odabrati

poruka: 5
|
čitano: 956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji transformator odabrati

Imam neki ventilator sluzio je i za grijanje i hladenje i imao prekidac sa 1000w na 2000w , a sve osim motora iz njega je povadeno nasao sam ga neki dan da stavim kod kompa da hladi procesor jer mi je otisao vent na kompu, ughlavnom sad mi za nesto drugo treba taj ventilator, spojio sam zice direkt na njega iz uticnice na motor i vrti on normalno radi ali znam da je mogao brze sad neznam jel treba transformator neki ili sta ventilator je (200V , 2000W, 50 hz) ako moze pomoc ? , hvala  :)

Ivan
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 19:02 (THC420).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji transformator odabrati

200V nije standardni napon a sam motor od 2000W je težak oko 15kg tako da neznam o čemu se tu radi

...vjerovatno si čitao tablicu od uređaja...a ako je motor za 220V vjerujem da se radi o tome da ti fali njegov radni kondenzator koji je ostao u uređaju ili je na motoru ali nisi ga spojio.

 

Problem je što nevidim sliku i neznam je li uopće moguće da ga montiraš na hladnjak procesora ????

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 19:26 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji transformator odabrati

Nezelim ga monitirati na komp hocu brze okretaje motora evo slike, plan mi je napraviti nesto kao ventilaciju ili kako da to nazovem sa filterom u koji mogu stavljati neke arome da mi soba mirisi inace sam pusac a i stalno nesto radim po sobi prasina se dize i svasta neznam puno o elektronici hocu nauciti sam isporbavam kod kuce popravljati nesto ili nesto napraviti sa you tube diy tutoriala jer imam prolema sa zivcima pijem tablete a kad nesto radim popravljam zaboravim na sve i to me opusta samo sta jos moram ucit mislim nebitno ali evo ti ovdje slika od ventilatora. u njemu je samo motor ostao ono krilo se da lako vaditi pa sam ga izvadio da bih mogao izbusiti rupe da napravim drzac za taj neki filter improvizirani. mislio sam da treba transformator i zeznuo stvari krivo prespojio transformator prekogrio osigurac. promjenio licne na njemu bilo nisam mogao sklopku upalit jer je starije od isusa a nitko to nece promjenit i onda problemi kod kuce, morao bih si sloziti ili nabaviti nesto neki uredaj u slucaju da dode da nesto pregori da ne pregori i osigurac, sad je sklopka slozena nemozes ju vise ugasit. 

Ivan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji transformator odabrati

Brate smiri se malo i duboko udahni. :D

 

Najprije čuvaj se-radis sa dovoljno visokim naponom koji te može vrlo lako ozjediti i ubiti.

A vidim da se bas ne razumiješ u elektrotehniku-barem u osnove.

 

Kombinacija brzine ,tvojih živaca i naponna 220 v je smrtonosna kombinacija. Stoga sigurnost na prvo mjesto.

 

Želiš si nabavit neki uređaj da pregori a da ne pregori osigurač... pa osigurač je uređaj koji služi baš zato da on najprije pregori a ne neki uređaj ili vodovi koji se najcesce nalaze podžbukno.

Ako ti je vec tlaka minjat uloške,riješiš si(ili netko strucan) ti postavi automatske osigurače-pa kada ''pregori'' ti ga samo ''digneš''.

 

Vidim da tu imas volju za raditi nesto, kazes da zelis ventilaciju zbog prasine itd...

Proguglaj malo ionizator zraka- imas jednostavnu shemu za izradu i opis rada.

 

Ventilator na izmjeničnoj struji, teško buš ti njemu regulirao okretaje.

Ventilatori su jeftini strojevi tako da koriste najcesce asinkrone motore,a za regulaciju okretaja asinkronog motora je potreban frekventni pretvarac(tko sta di ..ugl neisplativo)

 

Jedino postoji mogučnost da si nesto krivo spojio pa ti se sporije vrti.

A  mi to mozemo samo saznat da malo kvalitetnje slikas tu plocicu natpisnu, il bar prepises s nje podatke...

 

I daj kada pises koristi enter i interpukcijske znakove...ti nabacas sve u recenici i dok citam izgubim se ...

I nemoras otvarati temu za svako pitanje imas tu vec dosta dobrih tema ..

 

Za pomoc smo uvjek tu :D

Može
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji transformator odabrati

Ma hvala. Našao sam ja riješenje. dat će mi susjed onaj ventilator sobni, neki filter budem odozada skrpo sa aromama nekima i to je to.

Ma pa pregorio je meni osigurač kada sam ja to slagao. Promjenio sam licnu na njemu, i upalim sklopku a sklopka je još iz 70-ih. Jer je moj

stari toliko pametan da nezna pozvat majstora da to promjeni. I tako ja promjenio licnu ispitao osigurač radi ok, ali sad u mojoj sobi neradi, i promjenim ja i na njemu licnu znaći sklopku upalio više nebih da si Bog. I tako ujutro po meni operi, "pa šta d***š koji k***c po tome". A 20 godina imam novaca nemam trenutno. Čekam poziv za vojsku. Reko to me zanima elektrotehnika i kodiranje pa, se sa tim zezam malo kod kuće je me je to uvijek zanimalo, i hoću ućiti o takvim stvarima. A kad me nešto zanima, odem na internet pogledam ali na svakoj stranici drugačije piše. Ovdje mi nekad na neke teme odgovore a nekada ne znam ljudi zauzeti ili nešto. A ovako nemam nikoga tko bih imao mi volje pokazat i nauciti me nesto pa ucim na svojim greškama. Sve mi ruke i od lemilice sprzene i od zica i svega radim nešto, stoji pored mene, a tražim to pola sata. I još što sam i za pirotehnicara za specijalizaciju upisao neznam dobro bih mi doslo znati nešto o elektrotehnici i takvim stvarima. A eto hvala na odgovori i evo bibliju cijelu sam napisao ahaha :) . Hvala Bogu pa ima ljudi koji hoće objasnit ovakvim specijalcima kao sto sam ja neke stvari ahah :) . I ispreicavam se na pravopisu i to jer više sam pored škole bio nego u njoj.

Ivan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice