Lemna stanica

poruka: 8
|
čitano: 5.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Lemna stanica

Pozdrav,

 

da li netko možda ima iskustva s ovom lemnom stanicom? http://www.chipoteka.hr/artikl/9978/lemna-stanica-sa-temp-kontrolom-zd-937

 

Zanima me da li vrijedi te novce i da li se u hr može dobiti nešto bolje u tome rangu, hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lemna stanica

Mislim da ti je bolje kupiti obicnu lemilicu(220V) za 50kn za pocetak, a ostatak staviti sa strane i ako se bas planiras baviti takvim stvarima(i to ne onako jednom mjesecno nesto malo polemiti) onda kupis kvalitetnu lemnu stanicu, za sve ostalo je jeftina dobra.

:D
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 13:07 (CroNk3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lemna stanica

hehe, hvala na odgovoru ali ovo sam pitanje postavio isključivo zbog toga da mi netko kaže (po mogučnosti iz prve ruke) nešto više o toj lemilici.. Naime moja trenutna lemilica je weller ws 51

14 godina
offline
Re: Lemna stanica
Niky518 kaže...

hehe, hvala na odgovoru ali ovo sam pitanje postavio isključivo zbog toga da mi netko kaže (po mogučnosti iz prve ruke) nešto više o toj lemilici.. Naime moja trenutna lemilica je weller ws 51

Onda samo ti zadrzi wellera, jer ovo mi se ne cini bas nesto, ima rucku istu ko i 90% ovih jeftinih lemilica za 50ak kn, a to znaci da je rucka teska,nakon duzeg koristenja zna biti vruca, vrhovi takoder nisu bas nesto(naravno da se mogu i kvalitetniji kupiti, al ne na razini tog wellera), imao sam priliku koristiti tu lemilicu koju posjedujes i moram reci da je odlicna, rucka lagana, ne grije se(onaj dio di drzis), silikonski kabel koji nemozes slucajno rastaliti pa da ti pola kuce smrdi ako samo malo prislonis lemilicu, brzo se zagrije, vrhovi odlicni...

:D
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lemna stanica

Da, zadovoljan sam wellerom, on će još poduže vrijeme ostati na mome radnom stolu. Druga lemilica mi je potrebna za radionu, ne želim potrošiti puno novaca na tu sekundarnu, ali ipak mora biti solidna. Imao sam dosta posla s jeftinjakima do 100kn te stoga ne želim proživljavati opet ista "mučenja" :)

14 godina
offline
Re: Lemna stanica
Niky518 kaže...

Da, zadovoljan sam wellerom, on će još poduže vrijeme ostati na mome radnom stolu. Druga lemilica mi je potrebna za radionu, ne želim potrošiti puno novaca na tu sekundarnu, ali ipak mora biti solidna. Imao sam dosta posla s jeftinjakima do 100kn te stoga ne želim proživljavati opet ista "mučenja" :)

jedina razlika izmedu ove stanice i jefitne lemilice ti je podesiva temperatura na stanici, tako da bi ti preporucio da rade pogledas kvalitetnije 220V lemilice jer kvalitetnu stanicu za te novce neces naci. Eventualno da posegnes za ebayom i uzmes hakko kopiju kinesku, kazu ljudi da su solidne, jedino je vrh koma kojeg bi bilo dobro zamjeniti.(ili kupis original rucku cijelu koja mora biti kvalitetna)

:D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lemna stanica
Niky518 kaže...

hehe, hvala na odgovoru ali ovo sam pitanje postavio isključivo zbog toga da mi netko kaže (po mogučnosti iz prve ruke) nešto više o toj lemilici.. Naime moja trenutna lemilica je weller ws 51

 

I sam privatno koristim Weller WS50, ali sam prije par miseci za mali lab nabavlja smd hot air stanicu, onda ti mogu, ako se mozes rastegnit na 1100kn uvjetno preporucit Prokit SS-989B 2 u 1, koji ima nazivnih 60W za klasicno lemilo i ovaj dodatak koji je meni bia interesantan (hot air). Moram ti odma rec da s njom dobijes 1 spicasti vrh, pa ces vjerojatno to tribat odma zaminit za nekakav plosnatiji, a puvalica ima 3 nozzle pa biraj. Inace, ako ne zelis puvalicu, imas model SS-207B koji je samo klasicna lemna stanica. 

15 godina
neaktivan
offline
Lemna stanica

Hvala na preporukama, uzeo sam Solomon SL-20. Za sad sam zadovoljan, brzo dostigne zadanu temp., kvaliteta izrade je ok.. Jedino što mi se ne sviđa je pvc kabel od lemilice.. Kabel je tvrd, te lemilica postaje teška za držanje nakon nekog vremena. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice