Pet diskova preko jednog USB kabela

poruka: 51
|
čitano: 6.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Dali je moguće ovo napraviti?

kad spojim eksterni disk na svoju multimediju preko USB-a tv mi prepoznaje i čita sve sa tog diska , i onda ja povučem film i gledam, e sad me zanima pošto imam 5-6 diskova, dali postoji kakvo kučište koje mogu složiti u njega stavim 5 diskova i da se sve vuče preko jednog usb kabela kojeg spojim na multimediju, znači jedno veliko kučište sa 5 diskova da ima jedan usb izlaz , eventualno ako ne moze usb mozda neka mreza i kako to napraviti

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?

-može, može i usb i/ili mreža, problem može biti za više od 4 diska ali i to se može zaobići. Sve se može, nešto drugo je koliko je praktično, dostupno.. potrebno? Što je teško priključiti jedan disk.. ili cijena-praktičnost, kupiš novi-veći disk i radi. Npr što s napajanjem-strujom? Takva kućišta su još jedan kabel.. cijenom cca kao ext disk.

 

ako tražiš pod ext.usb kućištima ili pod NAS .. nešto ćeš naći. NAS je vjerojatnije rješenje, može ih biti više (jer je 4 diska često granica).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?

Pitanje je što ti TV podržava, a što ne.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?
MrBlc kaže...

Pitanje je što ti TV podržava, a što ne.

 

tv podrzava sve, jer ne ide na njega ide na multimediju mede8er koja čita sve živo i neživo i podržava i usb i mrežni kabel

14 godina
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?
ihush kaže...

-može, može i usb i/ili mreža, problem može biti za više od 4 diska ali i to se može zaobići. Sve se može, nešto drugo je koliko je praktično, dostupno.. potrebno? Što je teško priključiti jedan disk.. ili cijena-praktičnost, kupiš novi-veći disk i radi. Npr što s napajanjem-strujom? Takva kućišta su još jedan kabel.. cijenom cca kao ext disk.

 

ako tražiš pod ext.usb kućištima ili pod NAS .. nešto ćeš naći. NAS je vjerojatnije rješenje, može ih biti više (jer je 4 diska često granica).

 

pa ja ne želim jedan disk imam ih već 5 komada punih filmova i želim imati sve u jednom kučištu, trenutno sam našao kučište i jednu ploču koja prima 6 diskova i spojeno je na mrežu, a ja bi htio USB jer mi onda ne treba monitor upalim kutiju sa diskovima i ugasim sa daljinskim upravljačem koji sam spojio na to kučište , i kad gledam filmove upalim kučište, tv i multimediju na koju je kučište spojeno i imam svoju kolekciju filmova

14 godina
offline
Dali je moguće ovo napraviti?

e sad konkretni odgovori mi trebaju , što da nabavim , imam kučište , diskove i ram , ploča ili procesor su u kvaru trenutno moram vidjeti sta je od to dvoje kupio polovno jbg pa nešto crklo, ili imate neki treći način mozda postoji već gotovo kučište externo za više diskova mogu ja i na ebayu kupovat nije frka ako nema u nas

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?
Soniccro kaže...

e sad konkretni odgovori mi trebaju , što da nabavim , imam kučište , diskove i ram , ploča ili procesor su u kvaru trenutno moram vidjeti sta je od to dvoje kupio polovno jbg pa nešto crklo, ili imate neki treći način mozda postoji već gotovo kučište externo za više diskova mogu ja i na ebayu kupovat nije frka ako nema u nas

Brate mili, kako ti očekuješ konkretne odgovore kad nitko nema pojma o tome kakav ti setup imaš. Tek nakon yx postova se sjetiš napisati da imaš vanjski multimedijalni uređaj i to samo proizvođača bez konketnog modela!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?
MrBlc kaže...
Soniccro kaže...

e sad konkretni odgovori mi trebaju , što da nabavim , imam kučište , diskove i ram , ploča ili procesor su u kvaru trenutno moram vidjeti sta je od to dvoje kupio polovno jbg pa nešto crklo, ili imate neki treći način mozda postoji već gotovo kučište externo za više diskova mogu ja i na ebayu kupovat nije frka ako nema u nas

Brate mili, kako ti očekuješ konkretne odgovore kad nitko nema pojma o tome kakav ti setup imaš. Tek nakon yx postova se sjetiš napisati da imaš vanjski multimedijalni uređaj i to samo proizvođača bez konketnog modela!

 

napisao sam gore imam mede8er med500x sve ti one podrzavaju istu stvar od mede8era nebitno koji je model upises u google multimedija mede8er i to je to , bitno je samo sta sloziti u kuciste koje ce imati jedan usb kabel preko kojeg ce multimedija čitati 5 diskova iz kucista, e sad sto mi treba za sloziti takvo kuciste ili vec postoji neko kuciste za 4-5 diskova ili moram slagati konfiguraciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2016 17:00 (Soniccro).
14 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

onda jeli treba jis koja informacija ili sam dovoljno rekao sa imam?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Imas 5 diskova kojeg kapaciteta svaki? Koliko novaca mislis izdvojiti za to? Pitanje je koliko je zo isplativo sko su mali diskovi. Za Nas sa 5 diskova ces morati iskesirati dosta love. Konkretno ja imam Nas synology 1513 ali je dosao cca 800eur.Imas sharkoon 5 bay 200 eur ako se ne varam.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
online
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Patrick_cro kaže...
Za Nas sa 5 diskova ces morati iskesirati dosta love. Konkretno ja imam Nas synology 1513 ali je dosao cca 800eur.Imas sharkoon 5 bay 200 eur ako se ne varam.

Mogu li se takvi NAS-ovi preko USB-a spojiti na računalo ili se diskovima koji su smješteni u njema može pristupiti samo preko Etherneta?

15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Moj je namjesten preko ethernet cabla, imam i usb na njemu ali koliko vidim to je samo za umetnuti usb stick ili disk prikopcati, mislim da ne postoji Nas sa usb konekcijom, mislim nema smisla jer nas oznacava Network attached storage. Koliko sam skuzio on bi to spajao preko mede8er playera tako da moze na njega prikopcati putem ethernet kabla
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
online
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Patrick_cro kaže...
Koliko sam skuzio on bi to spajao preko mede8er playera tako da moze na njega prikopcati putem ethernet kabla

I u naslovu i u porukama traži nešto drugo - spajanje na media player preko USB kabela. Ne znam zašto baš mora biti USB, ali eto...

15 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

A jedno je stvar koja trazi, a drugo koje su mu mogucnosti, vjerojatno koristi ethernet za internet pa mozda zato, ali mislim da i taj player moze nadograditi sa wifi stickom i rijesen problem. Treba prvo vidjeti jer mu se uopce isplati takvo nesto slagati s obzirom da nemamo pojma koji su diskovi u pitanju. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
U jednom broju buga od prije 5+ godina je bila samogradnja sa temom vanjskog kućišta za diskove. Prilično sam siguran da je bilo napravljeno od kaveza za diskove izvađenog iz običnog kućišta, standardnog atx napajanja koje daje struju diskovima i kineskih sata na usb adaptera. Nemam volje sada tražiti, ali je nešto na taj princip. Problem je u tome što taj medijski player možda ne prepoznaje više istovremeno spojenih diskova preko recimo usb huba.

Bolja opcija bi bila složiti pravi medijski centar sa kodijem na nekom računalu na koje su spojeni diskovi. Iskustvo će sigurno biti bolje nego na med8eru, a za medijski centar ne treba posebno snažno računalo - Core 2 duo i ploča sa dovoljnim brojem sata(ili usb ako su eksterni diskovi) portova će raditi savršeno
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Ivan_hacker kaže...
U jednom broju buga od prije 5+ godina je bila samogradnja sa temom vanjskog kućišta za diskove. Prilično sam siguran da je bilo napravljeno od kaveza za diskove izvađenog iz običnog kućišta, standardnog atx napajanja koje daje struju diskovima i kineskih sata na usb adaptera. Nemam volje sada tražiti, ali je nešto na taj princip. Problem je u tome što taj medijski player možda ne prepoznaje više istovremeno spojenih diskova preko recimo usb huba.

To je bilo u Bug 208, no u pitanju je bio samo jedan SATA->USB adapter i kolega je predložio (pre)spajanje diskova po potrebi.

 

Kurioziteta radi, spojio sam na USB 3.0 hub 2.5W 2 TB WD vanjski disk i 128 GB vanjski SSD - stvar radi pod Windowsima. Kako bi radilo spojeno na neki medijski player - ne znam. Također, ako bi se spajali 3.5" diskovi, tu dolazi do problema zbog potrebe za jačom strujom. Tada bi obavezno trebalo nabaviti adaptere koji omogućavaju da se samo SATA kabel zašteka, a naponski kabel bi trebao vući struju iz dodatnog napajanja.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 20:13 (mbaksa).
15 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

Za dva diska imas hdd docking station, a za ostalo Nas ili slozis neki hptc, jeftinija varijanta od Nas sustava, cekamo da se forumas javi pa da vidimo sta uopce ima i koliko misli potrositi za to. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

po navedenom, ima mrežnu opciju, tad može svaki NAS, odnosno može i više NASeva.. (zbog ograničenja na 2-4 diska, navedeno da želi 5..), nešto sasvim drugo je isplativost. Može se.. :)

+dodatno, ako želi u nekom ext.kućištu preko USBa koristiti više diskova kao jedan, tad ta kutija mora podržavati neki od RAIDova npr jbod, uz problem max kapaciteta, podržane FSove ili sam format diska 2,5-3,5 i napajanje koje je tad potrebno. Pošto je to sve nejasno, neisplativo.. nema neke koristi nabacivati moguća rješenja. Ako su npr diskovi koje ima manji od 500GB (npr 80-160GB) u odnosu na cijenu takvih NSAova (kutija), tad je jednostavnije-jeftinije kupiti par stikova, mem.card ili ext.hdd od parsto GB do koji TB i ubosti u uređaj, neovisno o njegovim 'željama' koje su nerealne :) (nisu samoispunjavajuće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?

znači ovako diskovi su 1 - 2 TB-a ja sam već složio takvo kučište u starom sharkoon kucistu , samo sam isao preko mreze (prijatelj mi to spojio) i u međuvremenu mi je računalo crklo mislim da je ploča kupio sam tad polovnu ploču prije par godina koja je mogla primit 6 diskova i samo zato sam je uzeo, znači imam kužište ventilatora dva koja hlade diskove sa prednje stranje kucista  , moram naći novu ploču koju??? i da mi objasnite kako da računalo spojim kao usb a ne preko mreže ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 22:20 (Soniccro).
15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Ako zelis preko usb onda najbolje hdd docking station. Nesto ovakvo
https://www.amazon.com/Maiwo-Docking-Station-Duplicator-K3095-black/dp/B00PBR2NIE. Sad koliko ti je to isplativo uzimat vidi sam jer za ispod 2k kn imas 8tb hdd i uzmes docking station cca 200kn i rijesio si stvar, ili po meni najmanji trosak uzeti samo docking station i puknes 2 diska unutra i kasnije mijenjas po potrebi, imas i docking station sa 4hdd pun klinac jeftinije nego ovaj sa 5hdd
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
online
Re: Dali je moguće ovo napraviti?
Soniccro kaže...

 

Malo si nejasan.

 

Znači, ti trenutno imaš računalo s neispravnom matičnom pločom. I htio bi kupiti ispravnu matičnu ploču, ali bi onda htio da ti to računalo preko USB-a servira fajlove, iliti drugim riječima da glumi USB storage?

 

Nisam siguran da je tako nešto moguće pod Windowsima (možda ovo?). Vidim da je pod ArchLinuxom nešto u tom stilu moguće.

 

Zašto baš mora biti USB?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 23:11 (mbaksa).
16 godina
moderator
online
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Patrick_cro kaže...
Ako zelis preko usb onda najbolje hdd docking station. Nesto ovakvo
https://www.amazon.com/Maiwo-Docking-Station-Duplicator-K3095-black/dp/B00PBR2NIE

To mi uopće nije palo na pamet.

 

Jedan lik se igra s nekim drugim docking stationom:

 

Bezveze je što nema jednostavno kavez s ladicama za diskove (znači ko NAS), a da ide preko USB-a. Ako i ima, nisam naletio ni na jednog.

 

Koliko sam shvatio, ti docking stationi nisu ništa drugo do li USB hub s vlastitim napajanjem, na kojeg su spojeni SATA->USB kontroleri.

15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela

Da najobicniji usb hub sa napajanjem, na svojem imam clone funkciju i reset gumb. Taj star tech sam vidio i on bi trebao biti jako dobar, ali cijena mu je preko 200$, dok onaj sa 5 ili 6 dodje oko 700$ koliko sam na brzinu preletio po webu, pitanje je koliko su pouzdani ovi jeftiniji koji podrzavaju vise od 2hdd, dok sam se selio nisam mogao ponijeti komp pa sam se ja odlucio na varijantu 8tb hdd i kasnije sam ovdje kupio neki icy box i radi vec mjesecima bez ikakvog problema sa tim diskom. Autor se jos nije izjasnio koliko novaca misli potrositi pa tesko mu i preporuciti nesto. Ovo sa softwerskim rjesenjem po meni je dosta komplicirano i pitanje na kraju krajeva kako to radi, a i trebao bi to netko strucan namjesiti, preko mreze je vec pzno jednostavnija stvar, ali koliko sam shvatio on ima samo jedan ethernet i preko njega se spaja na internet, mozda bi se dalo to sa switchom rijesiti?

Edit: ima i to sta si rekao isto od startecha 280$

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 23:46 (Patrick_cro).
15 godina
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

.. nije 'samo' (glupi) hub, mora imati nešto.. (logike, kontroler) + ako se želi više diskova mora ih spojiti u jedno polje. (drugi mogući problem podrška preko 2TB/3-4TB više..).

pošto ima mrežu na media playeru, nema smisla inzistirati na USB priključku. Ako već ima kućište, tad je stvarno najjeftinije kupiti MBO (ali većina će biti s 4 SATA..), bilo koji OS za share (win-lin) i .. skoro gotovo :)

 

usb docking je praktičnije-jednostavnije rješenje (za jedan disk, po potrebi zamjena). Ako želi više (pogotovo više od 4) tad se mora snaći i nešto minimalno znati. Prijatelj je također opcija (ako je živ).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 0:05 (ihush).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pet diskova preko jednog USB kabela

mozda da uzmes 5 OVAKVIH spojis DATA kabel u disk a POWER kabel spojis na napajanje koje si spomenuo da imas od konfe koja je crkla. napravis to sve sa 5 diskova i njih potrpas u neko homemade kuciste koje napravis za diskove i PSU. to sve spojis na nesto slicno OVOME (samo pazi da ima vanjsko napajanje). mozes i usb hub natrpat u kuciste koje izradis za diskove! BTW, to ti je sve neisplativo i pitanje daci ce raditi, te kakav si sa alatima, i kakvo ces kuciste napraviti... Najbolje bi ti bilo, kako su ti decki vec rekli, prodaj sve te diskove i kupi jedan veliki sa USB 3.0 caseom i  stvar rijesena sa minimalnom zajebancijom!!

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela

to su kabel-adapteri, lošije od dockinga (+nepotrebno za IDE-PATA + tad i ograničenje za kapacitet, 500/750GB) i hrpa žica koje vise okolo (struja).. cijenom u pravilu jednako kao dock što je i logično, jer je razlika samo u 'malo plastike' koja to sve drži.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
Receno je da mu ethernet sluzi za konekciju na internet,docking station( icy box 120cl-u3 sluzbeno max 2x 3TB) nema nikakvih problema sa mojim diskom od 8Tb.
Sta se tice sharanja neznam bas kako ce sharati preko usb?? Na media player? imas neku shemu ili? Prwko jednog ethernet prikljucka mi jedino switch pada na pamet ali nemam pojma jer moguce to kongigurirati da ide preko istog kabla na net i na drugi komp?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Dali je moguće ovo napraviti?
Soniccro kaže...
MrBlc kaže...

Pitanje je što ti TV podržava, a što ne.

 

tv podrzava sve, jer ne ide na njega ide na multimediju mede8er koja čita sve živo i neživo i podržava i usb i mrežni kabel

 -kaže da ima mrežu.. tad mreža radi. npr jedan od modela..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 1:40 (ihush).
16 godina
moderator
online
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
ihush kaže...

Ako već ima kućište, tad je stvarno najjeftinije kupiti MBO (ali većina će biti s 4 SATA..), bilo koji OS za share (win-lin) i .. skoro gotovo :)

PCI Expess SATA kontroleri i nisu tako skupi, pa da dobi još 2 ili 4 SATA porta.

15 godina
offline
Re: Pet diskova preko jednog USB kabela
A hebo ga patak Ihush pa znamo i mi da ima mrezu, da si malo procitao skuzio bi i sam u cemu je problem, trazio je rjesenje preko usb, u suprotnom Nas i furaj ili u komp ubaciti drugu maticnu i nastavi kako je bilo i do sada, starudija od maticne bilo koja p35 chipset ima barem 6 sata, a i sta Baksa kaza imas jeftino adapter ako ti treba.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice