Pitanja u vezi samogradnje

poruka: 6
|
čitano: 2.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pitanja u vezi samogradnje

ovako imam par projekata samogradnje u planu, pa pošto ću vjerovatno imati pitanja ovdje ću ih postavljati.

za početak imam pitanje u vezi baterije od mobitela. želio bih iskoristiti bateriju starog mobitela kao punjivu beteriju, ali me muči što imam 3 kontakta.

jedan mora biti +, drugi -, ali što je 3.??? (pogledajte sliku)

 

projekti su mi:

-modefikacija prijenosnih zvučnika (sony ericsson MPS-70) -> skoro  gotovo

-prijenosni punjač/dodatna beterija (tj, vanjska baterija koja bi se spojila preko usb-a na uređaj)

-LED vu-metar

-indikator napunjenosti baterije (4V)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pitanja u vezi samogradnje
Bas i mene zanim za sto ce treci
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
Pitanja u vezi samogradnje

Li-ion batteries if over charged or charged too rapidly can catch fire. The third contact is for the charger to monitor charging rate and charge state. TNX LYINKS

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2011 16:54 (big_bang).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanja u vezi samogradnje
big_bang kaže...

Li-ion batteries if over charged or charged too rapidly can catch fire. The third contact is for the charger to monitor charging rate and charge state. TNX LYINKS

ma pročitao sam svašta, da je to zbog toplinskog senzora, da kontrolira napon, da je neki senzor za napunjenost baterije...

ugl. valjda regulira da se baterija ne razleti.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Pitanja u vezi samogradnje

i nemozes previse struje vuc iz te baterije inace bu bilo BUM!...

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice