Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

poruka: 15
|
čitano: 7.450
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

pozdrav svim forumasima zanima me da li se daljinski od 27.128 mhz moze pretvoriti u tocno 27 mhz to mi je za jedan helikopter kupio sam ga jeftino bateriju cu nabaviti a eto imam taj daljinski pa eto molim ako ima koji elektronicar da mi pojasni nesto ili da me kontakita na pm i tako to ako moze pomoc hvala vam svima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

bump i dalje trebma pomoc

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

Rastavi helikopeter i daljinski, pogledaj kakav ti je IC u jednom i u drugom. Ako su isti onda samo u daljinskom promjeni quartz. Ako nisu isti, potrazi na netu datasheet od jednog i drugog IC - a. Moguce je da im je isti raspored nozica samo razlika u proizvodjacu. Ako nije moguce upariti ih. Onda ces morati potraziti drugi IC i njega zamjeniti. Ali tu ti vjerojatno nece plocica odgovarati zbog drugacijeg rasporeda nozica na IC - u.

 

 

Na tom podrucju imam dosta iskustva jer sam se prije igrao s tim stvarima

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

u helicu je pcb zelena i tocna je 27 mhz a daljinski treba kalibrirati na 27 mhz sa 27.145 sam trebam znati kako da to napravim.ps daljinski nije infracrveni i puno hvala na odgovoru barem jednom

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

Samo promjeni quartz.
Ali postoji mogucnost da ce ti komande biti zamjenjene ili nece uopce raditi. ako ti kontroler (IC) nije isti. Drugacije ce "razumjeti naredbu". Pa ce ti npr. naredbu gasa s daljinskog on pretvoriti u skretanje u desno, ili nece uopce raditi. Za pocetak promjeni quartz pa ces vidjeti. Ako slucajno nema quartz, onda bi morao biti jedan trimer za podesavanje frekvencije.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

a kako quartz izgleda? da slikam plocu od daljinskog?

14 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz
Gamer21 kaže...

a kako quartz izgleda? da slikam plocu od daljinskog?

ovak izgleda:

 a trimer ti je ovo:

 

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2012 13:39 (CroNk3r).
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

hvala ti sto mi pomazes evo sad idu slike,moram lemilicu nabaviti xd ..sad prvo neke stvari.pcb plocu na helicu radije ne bi dirao uopce ,znaci sam bi daljinski modao .i sad eto slike tog quartza na helicu(cini mi se da je neko na tom quartzu nes ceprko da nije industrijski zalemljeno) i zbogh tog neceg nemrem procitat kaj tocno pise ali pise ja mislim 126.640 m   ..citko vidim sam 26.640 m. drugo daljinski se super quartz vidi   a jos je jedna slika koja je zalijepljena na nes crno  na kojem pise frekvencija(valjda bi to trebalo mijenjati onda?)  i eto sliko sam quartz na daljinskom

12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

slike pcba sa daljinskog

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 17:34 (Gamer21).
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2012 16:50 (Gamer21).
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2012 16:50 (Gamer21).
14 godina
offline
Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

Neznam, nisam se nikad bavio s daljinskima i prijemnicima nego sam ti to samo poslao sto je quartz a sto trimer.

I nema potrebe da unutar 5 minuta 4 posta posaljes...

ako nesto zeznes imas edit

:D
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

editirao sam .jeste iz zagreba i da li bi vam se dalo raditi s tim mozda ? hvala

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

To crno s tom naljepnicom ti je IC. To sto je na njemu naljepljeno to je frekvencija na kojoj je radio kada je napravljen. Isto bi to trebalo stojati i na quartz - u (isti broj). A koliko vidim stoji neki drugi, a i sam si rekao da quartz nije tvornicki zalemljen i da je netko vec dirao po tome. Sto se IC - a tice, ispod te naljepnice na kojoj pise frekvencija se nalazi naziv tog IC - a, isti takav bi ti trebao biti i na PCB - u od helica, ali posto si rekao da radije ne bi dirao helic, onda samo nabavi quartz i zamjeni. Pa ces vidjeti. Ako radi, dobro. Ako ne onda ces se morati malo vise pozabaviti.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoc-daljinski od 27.138 u 27 mhz

prva slika u drugom redu je krivo aplodana to je sa helikoptera. tak da mislim da je to dobro.sam jos nisam skuzio quartz sa helica se mora isti kupiti da bi se spojio u daljinski i pasao mu? a kako da vidim cijeli broj na njmeu? ja sam gledao na ebeyu nema istitakav quartz a na netu po 30 dolara to mi je preskupo.evo obriso sam sliku prvo je pcb sa helica a drugo je daljinski

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 17:35 (Gamer21).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice