Portable sound system

poruka: 12
|
čitano: 2.158
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Portable sound system

Trebao bi jedan portable sound system za piknik :)

znaci ja sam zamislio ovako:

Imam neke 15W 2.1 zvucnike, akumulator onaj mali od skutera 12V.

dali bi to radilo da izvadim iz zvucnika transformator i spojim dikrekt na 12V akumulator i normalno na 3.5mm mobitel i pustim pjesmu?

kak bi to radilo i kak dugo i dal bude se culo ko i na struju?

Jahao sam pješice.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 20:48 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Portable sound system
luka_cro kaže...

Trebao bi jedan portable sound system za piknik :)

znaci ja sam zamislio ovako:

Imam neke 15W 2.1 zvucnike, akumulator onaj mali od skutera 12V.

dali bi to radilo da izvadim iz zvucnika transformator i spojim dikrekt na 12V akumulator i normalno na 3.5mm mobitel i pustim pjesmu?

kak bi to radilo i kak dugo i dal bude se culo ko i na struju?

bi radilo ali bi bilo dosta tiho...trebao bi nekakvo pojačalo

''Znam da ništa ne znam.''
15 godina
neaktivan
offline
Portable sound system

Kak tocno tiho?jako ili malo?

kak onda radi na kompu bez tog pojacala?

Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Portable sound system

Ma radilo bi bez problema, samo prvo provjeri koliki je napon u orginalu. Ako je nekih 8 - 13 V raditi će u redu. Ako je preko 13 V, nećeš smjeti pojačavati zbog distorzije. Pojačalo je već u zvučnicima.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Portable sound system

bump, znaci bude radilo?sigurno?

Jahao sam pješice.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Portable sound system
MrBlc kaže...

Ma radilo bi bez problema, samo prvo provjeri koliki je napon u orginalu. Ako je nekih 8 - 13 V raditi će u redu. Ako je preko 13 V, nećeš smjeti pojačavati zbog distorzije. Pojačalo je već u zvučnicima.

kako misliš to??? ja sam isto tako nešto spajao ali je bilo jako tiho sve dok nisam spojio pojačalo...

kolko ja znam signal koji mobitel ili mp3 daje je jako slab tako da je potrebno pojačalo.....

de malo objasni kako misliš da u zvučnicima već ima pojačalo???

''Znam da ništa ne znam.''
13 godina
neaktivan
offline
RE: Portable sound system
luka_cro kaže...

bump, znaci bude radilo?sigurno?

probaj pa ćeš vidjet....ja mislim da ti je potrebno pojačalo al nek me ispravi neko iskusniji....ja sam nešto slično spajao i to sa zvučnicima koji su imali manju snagu od tvojih i opet mi je bilo tiho ( mislim čulo je se al nije to ono što sam ja mislio kako bi trebalo raditi) i kad sam stavio dvokanalno pojačalo (kučne izrade) odlično se čulo

''Znam da ništa ne znam.''
15 godina
odjavljen
offline
RE: Portable sound system
ilija2010lukic kaže...

kako misliš to??? ja sam isto tako nešto spajao ali je bilo jako tiho sve dok nisam spojio pojačalo...

kolko ja znam signal koji mobitel ili mp3 daje je jako slab tako da je potrebno pojačalo.....

de malo objasni kako misliš da u zvučnicima već ima pojačalo???

Ako zvučnici imaju trafo za napajaje, znaći da se radi o aktivnim zvučinicima koji imaju u sebi ugrađen trafo, kao što je slučaj kod svih zvučnika za računalo. Mobitel i mp3 imaju jači izlaz od računala (osim ako na računalo zvučna ima pojačalo za slušalice).

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
neaktivan
offline
RE: Portable sound system
MrBlc kaže...
ilija2010lukic kaže...

kako misliš to??? ja sam isto tako nešto spajao ali je bilo jako tiho sve dok nisam spojio pojačalo...

kolko ja znam signal koji mobitel ili mp3 daje je jako slab tako da je potrebno pojačalo.....

de malo objasni kako misliš da u zvučnicima već ima pojačalo???

Ako zvučnici imaju trafo za napajaje, znaći da se radi o aktivnim zvučinicima koji imaju u sebi ugrađen trafo, kao što je slučaj kod svih zvučnika za računalo. Mobitel i mp3 imaju jači izlaz od računala (osim ako na računalo zvučna ima pojačalo za slušalice).

valjda pojacalo, znaci ici ce bez problema, hvala

Jahao sam pješice.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Portable sound system

Napisao sam trafo jer sam želio istaknuti da se iz tvoje rečenice "dali bi to radilo da izvadim iz zvucnika transformator i spojim dikrekt na 12V akumulator " vidi da se radi o aktivnim zvučnicima s pojačalom.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
offline
RE: Portable sound system

..transformator i spojim dikrekt na 12V akumulator...

transformator ti nikada ne ide na istosmjernu struju (bateriju) zato sto on NEMA NIKAKVU UCINKOVITOST na DC struji, tj. moze ti napraviti samo kratki spoj na bateriji

Tko se zadnji smije, nije skužio!
16 godina
offline
Portable sound system

makneš transformator i ispravljač i onda spoijš na akumulator pojačalo. Naravno, samo pod uvijetom da pojačalo radi na naponu od približno 12V i da mu treba samo taj napon (dakle samo 12V i 0 (masa)).

 

Prekidač i osigurač su poželjni :)

 

Puno isplativije kupiti neko najjeftinije polovno auto pojačalo, nemaš problema, samo spojiš (dobro i dalje je korisno imati osigurač).

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 18:39 (Vido).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice