Power inverter za auto

poruka: 3
|
čitano: 5.710
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Power inverter za auto

Pozdrav, planiram si preko aliexpressa naruciti inverter koji se spaja na autoupaljac i pretvara 12v struju u 220v. Inverter mi djeluje dosta prakticno jer onda ne moram vuci cijeli agregat koji zauzme cijeli gepek. Pa me zanima koliko bi sati radilo ako na akumulator od 45ah preko invertera od trošila imam spojene Logitech x530 zvučnike a da se pritom akumulator isprazni do max 20Ah.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 20:57 (Space Invader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Power inverter za auto

Joj,

Najprije neces pretvarat struju od 12v u struju od 220v,nego napon, napon v volti struja i amperi...

Drugo, pazi imas svakakvih pretvaraca, taj sto si ti vidio vjerojatno ima izlaz modificirani sinus ili jos gore kvadratni izlaz,što i nije problem za te zvučnike ali opet nemoze se sve sto radi na 220 volti spojiti na njega.

 

Također moras i paziti na nazivnu snagu,pretpostavljam da te taj s aliexpresa privukao cijenom,a obicno su jeftinji neki no name kineski te im je stvarna snaga znatno manja od deklarirane...(posto si prilozio link doticnog invertera ,toliko zasada)

Ah - navodno jedinica kapaciteta mada ta brojka zapravo nista ne govori ako ne znamo napon,u tvom slucaju auto pa je 12v

znaci 45x12=540wh vatsati -e to je vec prava jedinica za kapacitet sto znaci da ako pri naponu od 12v vuces 45 ampera iz akumluatora on ce potrajati 1h(naravno pricam o idealnom slucaju)

 

Pogledaj koliko trose ti zvucnici i dodaj 10% (gubitaka na pretvaranje)...

 

Da sad ne racunam odokativno moglo bi sigurna 2 sata raditi(kako i pod kojim uvjetima... o tome necu) :P

I zar ti nije jednostavnje rijesit pojacalo od 12 v i spojit te zvucnike(i jedan sub)

Može
9 godina
neaktivan
offline
Re: Power inverter za auto
Space Invader kaže...

Pozdrav, planiram si preko aliexpressa naruciti inverter koji se spaja na autoupaljac i pretvara 12v struju u 220v. Inverter mi djeluje dosta prakticno jer onda ne moram vuci cijeli agregat koji zauzme cijeli gepek. Pa me zanima koliko bi sati radilo ako na akumulator od 45ah preko invertera od trošila imam spojene Logitech x530 zvučnike a da se pritom akumulator isprazni do max 20Ah.

 

 Čuvaj se tih Kineza, rađe pogledaj kod nas na solarno.hr ili asel invertere s čistim sinusom. Kod nas dobiješ i garanciju, a vidiš i cijenu kakva će te koštati dok će te kad naručiš Kineza opaliti i carina i PDV, znači računaj barem još nekih 40% gore od cijene koju platiš Kinezu. A i moguće je da ako inverter nema CE oznaku, što vjerojatno nema, neće proći carinu jer ne zadovoljava kriterije Europske Unije.

 

ante5656 kaže...

Joj,

Najprije neces pretvarat struju od 12v u struju od 220v,nego napon, napon v volti struja i amperi...

 Neće pretvarati samo napon, nego će inverter stvarati čitavu sinusoidu izmjenične struje (ako je cisti sinus). Napisati da će pretvarati struju iz jednog oblika u drugi nije krivo zato jer je struja po definiciji usmjereno gibanje elektrona što znaci da je to točno ako se pretvara kružno gibanje elektrona u istosmjernom krugu u ono izmjenično.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice