Problem sa bojlerom

poruka: 10
|
čitano: 5.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problem sa bojlerom

Mislim da ovakvo pitanje nije za ovaj forum ali nisam znao gdje da pitam pa mi oprostite ako sam pogriješio i uputite me na pravo mjestu.

Desio mi se problem sa bojlerom....doslovno je izgorio kabal od uzemljenja koji povezuje metalno kućište bojlera sa metalom na koji je montiran termostat  http://prntscr.com/8b08l5  (možda zato što je bio loš spoj pa samo izolirano trakom)

Uglavnom mene zanimaju dvije stvari. Prvo, koji su mogući kvarovi zbog kojih je došlo do toga da struja poteče kroz uzemljenje (jer ne bi trebala ako je sve uredu, bar tako ja mislim)?
Drugo htio bih promjeniti ovaj kabal koji je pregorio ali ne znam kako ću ga izvaditi iz ove spojnice  http://prntscr.com/8b0775  ako je to ikako moguće (a sumnjam da jeste). Ako nije može li se onda promjeniti cijela spojnica.

Volio bih ovo sam uraditi ako nije neki ozbiljan problem sa bojlerom. Ako jeste bolje je zovnuti majstora da se ne igram sa životom.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa bojlerom

Po onome sto ste napisali zakljucio sam da bas i nema te nekog iskustva s strujom visokog napona zato preporucujem majstora.

Pod prvo nije problem sto je struja(faza) potekla kroz uzemljenje nego sto je zica izgorila umjesto da je izbio osigurac da pojasnim smrtno opasno.

Upravo uzemljenje sluzi da se nedesi da se faza pojavi na metalnim djelovima kucista bilo kojeg el. uredjaja , jer kad se to desi a netko dirne rukom metalno kuciste onda on postaje uzemljenje i strada.

A sto se tice bojlera obavezno preporucam majstora ili nekog tko se ozbiljnije razumije u stuju.Puno metalnih djelova,voda, bez obuce poprilicno ozbiljno.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Problem sa bojlerom

Hvala...tek sam poslije shvatio da sam pogrešno objasnio ovaj dio o ulozi uzemljenje...znam ove neke osnove :D
Svakako ću pozvati majstora ali mi zanima koji je kvar ili mogući kvarovi koji su doveli do ovoga......i kako se inače može osloboditi kabal iz ovakvih spojnica

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Problem sa bojlerom

Zovi majstora hitno jer ovo je vrlo opasna situacija!

Svaki dodir s vodom ili cijevima/slavinama dok je bojler uključen je opasan s obzirom na kvar.

 

 

Žice se nikako ne vade, krimpa se nova stopica na žicu.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa bojlerom

Pozvat cu majstora to je sigurno ali možete li mi samo reći šta su mogući problemi čisto da razmislim malo o tome (neću dirati ništa naravno)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa bojlerom
Who kaže...

Pozvat cu majstora to je sigurno ali možete li mi samo reći šta su mogući problemi čisto da razmislim malo o tome (neću dirati ništa naravno)

Pa problem je u tome što bi te mogla ubiti struja kad si kreneš naliti vode...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa bojlerom

To mi je jasno .....ali da preformulišem pitanje jer sam ga možda nedovoljno definisao ili nećete da mi odgovorite (mada ne vidim razlog za to)...koji je problem u bojleru ili njegovom napajanju ili cjelokupnom sistemu

15 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa bojlerom

Problem je što negdje na bojleru faza dolazi u kontakt sa masom a uzemljenje je toliko loše izvedeno da osigurač nije izbio nego je planula žica od uzemljenja. E sad, jel utičnica ili nešto na bojleru, ne znamo i ti ne pokušavaj doznati da se nebi našao u crnoj kronici. Isključi bojler i zovi majstora.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa bojlerom

Hvala na pomoći 

14 godina
offline
Re: Problem sa bojlerom
Sum_of_all_fears kaže...

Problem je što negdje na bojleru faza dolazi u kontakt sa masom a uzemljenje je toliko loše izvedeno da osigurač sklopka nije izbacila nego je planula žica od uzemljenja. E sad, jel utičnica ili nešto na bojleru, ne znamo i ti ne pokušavaj doznati da se nebi našao u crnoj kronici. Isključi bojler i zovi majstora.

Ispravak mali.

 

Takoder preporuka da ti netko malo pogleda instalacije po kuci (prvenstveno ispravnost uzemljenja) jer ukoliko ti je uzemljenje neispravno svaki kvar na bilo kojem uredaju s metalnim kucistem u kuci bi mogao biti jako opasan. 

:D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice