Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 469.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Svrzic kaže...
Pranja kaže...

Ako netko želi,ja dajem svoj kod za kupovinu.      Riješeno.

sta si na kraju odusto?

 Zamijenio asam se za kod kasnijeg datuma.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
16 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Stigao moj Piiiiii

 

I moram reci da me odusevio...mali ali pali :P

Evo igram se na njemu trenutno samo moram naci neki dobar distro jer me ovaj wheezy Debian nervira malo...

 

Ima li tko preporuku za nesto drugo??? da je probao i da je ok

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
d_a_l_3 kaže...

Stigao moj Piiiiii

 

I moram reci da me odusevio...mali ali pali :P

Evo igram se na njemu trenutno samo moram naci neki dobar distro jer me ovaj wheezy Debian nervira malo...

 

Ima li tko preporuku za nesto drugo??? da je probao i da je ok

 OMFG, zašto nitko ne stavlja slike?????

 

 

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Koliko sam skuzio sada se moze naruciti i bez invajta. Ja svoga moram cekati 12 tjedana!!! Mislim da cu odustati od toga...
Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tnakir kaže...
Koliko sam skuzio sada se moze naruciti i bez invajta. Ja svoga moram cekati 12 tjedana!!! Mislim da cu odustati od toga...

Ja svojega naručio prekjučer i trebam čekat 11 tjedana,jednom ću ga dočekat...kolko vidim sad koji naručuju moraju čekat 19 tj. 

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...
tnakir kaže...
Koliko sam skuzio sada se moze naruciti i bez invajta. Ja svoga moram cekati 12 tjedana!!! Mislim da cu odustati od toga...

Ja svojega naručio prekjučer i trebam čekat 11 tjedana,jednom ću ga dočekat...kolko vidim sad koji naručuju moraju čekat 19 tj. 

Da, ceka se previse. Plus sta ljudima znaju kasnit posiljke po par mjeseci (ili dobiju praznu kutiju). Meh...

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja sam svog naručio krajem 4mj...ne žurim nigdje pa mi se dalo čekati :)

 

Stavim slike večeras, neka se nađe koja....

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Dajte mi samo recite, jel Raspberry Pi sluzi tomu da se usteka u TV ?

 

Na koji nacin kontrolirate sucelje kada nemate mis i tipkovnicu?

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Edge kaže...

Dajte mi samo recite, jel Raspberry Pi sluzi tomu da se usteka u TV ?

 

Na koji nacin kontrolirate sucelje kada nemate mis i tipkovnicu?

 RPi je ARM based računalo koje ima (za sada) 3 raspoložive Linux distribucije te se može koristiti kao svako normalno računalo sa Linuxima. To uključuje i multimediju.

 

Miš i tipkovnica se spoje kao i na svakom drugom računalu.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Uštekaš usb hub pa na njega miš i tipkovnicu.

bit.ly/dcyfs
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

koliko ga dugo moraš čekati kao da ručno leme komponente na ploču.

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
crozoki kaže...

koliko ga dugo moraš čekati kao da ručno leme komponente na ploču.

 Pa u biti,nisi ni promašio. Moraš čekati da ti ga naprave,spakiraju i pošalju.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
d_a_l_3 kaže...

Ja sam svog naručio krajem 4mj...ne žurim nigdje pa mi se dalo čekati :)

 

Stavim slike večeras, neka se nađe koja....

dje su slike?{#}

Kad ne radi,udri po njemu pa će proradit!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Isprike, nisam bio za kompom ipak par dana

 

Evo šaljem slike tek friške instalacije http://www.raspbmc.com/

 

http://i.imgur.com/9jltt.jpg

http://i.imgur.com/IBKuP.jpg

 

Ostalo bude kad poštelam i pustim koji 1080 video :)

 

do tada pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 16:13 (d_a_l_3).
16 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

kako ga misliš koristiti?

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Reci u koju carinu je stigao i koliko si platio troškove na carini. I ofc, stavljaj čim više slika i informacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Naruceno s RS Components, stiglo us DHL-om, oko 250kn sve skupa (trosarina i carina) znam, skuplje nego sam Pi ali jbg, banana drzava 

Savjet: Ako imate nekoga u SLO ili HU da narucite kod njega onda nema carine, ja sam se kasno sjetio prijatelja u HU (Budimpesti) kod kojeg bi doslo bez ikakvih troskova

 

Trenutno probavam svasta s Pi, krajnju upotrebu nisam jos odredio iako mi se cini super izbor za TV ali posto sam developer pa mi i druga grana ne gine (web server, web-app hosting, RT u distribuiranim sustavima...svasta covjeku padne na pamet)

Zelja mi je kad ga malo bolje upoznam probati staviti Android gore (ako nitko port ne napravi morat cu sam se poigrati malo)

 

Koliko Vas je uopce narucilo Pi?? i U koju svrhu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
d_a_l_3 kaže...

Naruceno s RS Components, stiglo us DHL-om, oko 250kn sve skupa (trosarina i carina) znam, skuplje nego sam Pi ali jbg, banana drzava 

Savjet: Ako imate nekoga u SLO ili HU da narucite kod njega onda nema carine, ja sam se kasno sjetio prijatelja u HU (Budimpesti) kod kojeg bi doslo bez ikakvih troskova

 

Trenutno probavam svasta s Pi, krajnju upotrebu nisam jos odredio iako mi se cini super izbor za TV ali posto sam developer pa mi i druga grana ne gine (web server, web-app hosting, RT u distribuiranim sustavima...svasta covjeku padne na pamet)

Zelja mi je kad ga malo bolje upoznam probati staviti Android gore (ako nitko port ne napravi morat cu sam se poigrati malo)

 

Koliko Vas je uopce narucilo Pi?? i U koju svrhu?

ja ga planiram naručiti, trebam samo nači višak para {#}

imam dosta planova za njega :)

torrent mašina sa aplikacijom da ga mogu kontrolirati sa mobitelom  , file server, možda ga spojiti na tv pa napraviti smart tv od mog led lcd-a, i wifi radio to je otprilike to :)

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja sam ga narucio u RS-a. Platio ga prije cini mi se 2 tjedna. Estimated delivery 12 tjedana.

Mislim dignut XBMC na njega i koristit ga kao media centar. Imam dva prijenosna diska... jednog cu zakacit na njega, dignut sambu i koristit ga i kao file server (odnosno destinaciju za torrente).

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ako hoću Windowse staviti na njega, da li idu Embedded verzije?

P.S Može li to Visual Web Developer vrtiti? {#}

 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
royalhero kaže...

Ako hoću Windowse staviti na njega, da li idu Embedded verzije?

P.S Može li to Visual Web Developer vrtiti? {#}

 Ne.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja sam ga uzeo također preko rs, oko 9.og mjeseca bi trebao doći. Namjena je media centar, samo ne znam ocu xbmc ili neki pravi os, tako da se moze i na jubito i slično. 

A s druge strane bilo bi ok probati staviti neki android, pa mozda spojiti na touch ekran, ko zna.

Da li se ikako može carina i ti ostali troškovi izbjeći, ipak ovo spada i u informatičku opremu, kao i za učenje, šta nije to oslobođeno tih davanja?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Sad ću vam odati tajnu. Kad naručujete nešto iz drugih država (Najbolje EU), naručite u Prvo mjesto u SLO, Mađarskoj, što vam je najbliže. U poštu na POSTE RESTANTE, poštanski broj itd... Paket vam dolazi na poštu u drugu državu, pokupite ga kao i svaki drugi, uz predočenje putovnice, osobne... Nema carine niti bilo kakvih izdatak NAŠOJ državi, samo autom prevezete nazad. Super je dok ste blizu granice, ako ste dalje, onda je problem...

 

Evo, Vel'ke tajne malih majstora(ili obrnuto :P?)

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 21:33 (bobica257).
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
bobica257 kaže...

Sad ću vam odati tajnu. Kad naručujete nešto iz drugih država (Najbolje EU), naručite u Prvo mjesto u SLO, Mađarskoj, što vam je najbliže. U poštu na POSTE RESTANTE, poštanski broj itd... Paket vam dolazi na poštu u drugu državu, pokupite ga kao i svaki drugi, uz predočenje putovnice, osobne... Nema carine niti bilo kakvih izdatak NAŠOJ državi, samo autom prevezete nazad. Super je dok ste blizu granice, ako ste dalje, onda je problem...

 

Evo, Vel'ke tajne malih majstora(ili obrnuto :P?)

Meni najbliza posta u EU je vjerovatno u Anconi... nekin 200-300 km :)

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pitanje, za napajati RPi je dovoljan bilo koji microUSB punjac?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tnakir kaže...

Pitanje, za napajati RPi je dovoljan bilo koji microUSB punjac?

cini mi se da ide mini usb, kao sto su prije bili mp3 playeri

Autoclimb kills more people than AIDS
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Svrzic kaže...
tnakir kaže...

Pitanje, za napajati RPi je dovoljan bilo koji microUSB punjac?

cini mi se da ide mini usb, kao sto su prije bili mp3 playeri

Ima di kupit takvo napajanje u HR? AloAlo? Chipoteka?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tnakir kaže...
Svrzic kaže...
tnakir kaže...

Pitanje, za napajati RPi je dovoljan bilo koji microUSB punjac?

cini mi se da ide mini usb, kao sto su prije bili mp3 playeri

Ima di kupit takvo napajanje u HR? AloAlo? Chipoteka?

radi se o micro usb-u

Punjači za mobitele novije, zte koristi na svojim, lg na novijim androidima, htc na jeftinim modelima, čitači knjiga koriste dotični, i još puno toga.

Kako mi se čini, taj priključak bi uskoro mogao postati standard za punjenje mobilnih uređaja, što bi bio strašan pomak u mobilnoj industriji...

 

 

 

Edit: inače mislim da je ovo puuno bolja investicija od rpi

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 10:00 (rooswelt1991).
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
rooswelt1991 kaže...

 

Edit: inače mislim da je ovo puuno bolja investicija od rpi

Previse novaca. Meni treba samo nesto sto ce gonit XBMC...

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
rooswelt1991 kaže...

 

Edit: inače mislim da je ovo puuno bolja investicija od rpi

 Veliko i skupo. Za tu velicinu je bolje onda uzeti nesto u NanoITX formatu sa Atomom, i stavit windowse... {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice