Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 471.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...
dziga kaže...

samo jos dva pitanja,dobio sam prazan,odnosno bez sd kartice i adaptera raspberry pi B,koji adapter i koja sd kartica od 4 gige ide u njega,gdje to mogu uzeti u hr ili neki link ili tacan naziv istoga,ponavljam nov sam u ovome i tek otkrivam sve cari ovoga malog hardwera

Treba ti SD kartica najbolje ti je uzeti class 10 osjeti se na brzini od naprimjer class 4  

Nisam razumio o kakvom adapteru govoriš ako misliš na napajanje treba ti 1,5 mili amper mada radi i na 1 mili anper ali kad prikljucis tipkovnicu i misa vjerojatno nece radit 

 

Što nije punjač od RPi na 700 mA? I na njemu radi i usb hub s usb/tastaturom/mišem spojenim.

 

tintin kaže...

Radi meni sve samo me interesira mogu li ono obrisati.

 

Nisam brisao, ali vjerujem da bi se mogao, tamo je samo setup, što ne? javi :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 14:08 (X-Plosiv).
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Ma minimalno ti je preporučeno koristiti punjač od 700mA,a više ne škodi,ja ću koristiti jedan od 2 A
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Dok ne dobijem odgovor da mogu 100% obrisati ne diram ništa ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

ima li gdje slika toga adaptera sto mi treba od 700 ma

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

ima li gdje slika toga adaptera sto mi treba od 700 ma

  Na svakom punjaču imaš navedenu izlaznu snagu, nešto ovakvo: 5v, 700ma

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Bitno ti je samo da je 5V(Obavezno),te 700mA ili više,te da ima jedan kraj micro usb
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

ok je to ali ima li slika gdje taj adapter na kraju ima micro usb i 5v i 700ma,da uporedim sa jednim ovamo adapterom.i jos jedno pitanje,da li se moze openelec instalirati na sd kartici,iako na doticnoj nema OS instaliran,znaci kartica je prazna

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

ok je to ali ima li slika gdje taj adapter na kraju ima micro usb i 5v i 700ma,da uporedim sa jednim ovamo adapterom.i jos jedno pitanje,da li se moze openelec instalirati na sd kartici,iako na doticnoj nema OS instaliran,znaci kartica je prazna

 

Pročitaj što ti piše na adapteru, jer izgled adaptera može varirati, gledaj što ti piše na njemu, vjerojatno s bočne strane :)

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

http://www.pik.ba/artikal/10546649/usb-adapter-olympus-5v-500ma-3-7w/

moze li ovako nesto da prodje,ja sam iz bosne

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Preslab,samo 500mA
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

  Evo ti ovaj, micro usb sa 2.5A, cijena 10km. A i u svakoj trgovini možeš naći usb punjač, znam da HTC-ov punjač ima izlaz od 1A, tableti(goclever, alcatel) uglavnom imaju 2A. Uglavnom, piše ti na svakom punjaču koliki izlaz ima(imaš primjer kao sliku, 5V-500ma, tebi treba minimalno 700 ili više

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Iskreno, ako ne znaš koji adapter uzeti, a lijen si za gledati na netu, ne znam da li će ti RPi biti OK uređaj, jer ćeš provesti PUNO vremena tražeći po internetu upute itd.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

to i jeste bit svega ovoga,trazenje i samo trazenje,nemoze se sve na pladnju dobiti,pa ni mindza

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
X-Plosiv kaže...
dziga kaže...

ok je to ali ima li slika gdje taj adapter na kraju ima micro usb i 5v i 700ma,da uporedim sa jednim ovamo adapterom.i jos jedno pitanje,da li se moze openelec instalirati na sd kartici,iako na doticnoj nema OS instaliran,znaci kartica je prazna

 

Pročitaj što ti piše na adapteru, jer izgled adaptera može varirati, gledaj što ti piše na njemu, vjerojatno s bočne strane :)

Skines NOOBS full verziju i instaliras kaj god hoces i openelec http://www.raspberrypi.org/downloads

 

NOOBS raspakiraš i kopiras sve na sd karticu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 20:31 (Buhaha).
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

ajde drugari moze pomoc,imam raspberry pi i sad hocu da ubacim xbmc preko sd kartice,img sam nasao i skinuo zadnji,nasao i win32 disk,idem sve kako je objasnjeno na jednom linku,ali nikako nemogu da dobijem write da pokrenem ubacivanje img na sd karticu,znate li gdje mi koci,pozzz

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

mozda mi treba driver za pokretanje sd kartice,ili za istu neko formatiranje,ne znam,pomagajte

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

pomoc,plz plz plz

 

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

ajde drugari moze pomoc,imam raspberry pi i sad hocu da ubacim xbmc preko sd kartice,img sam nasao i skinuo zadnji,nasao i win32 disk,idem sve kako je objasnjeno na jednom linku,ali nikako nemogu da dobijem write da pokrenem ubacivanje img na sd karticu,znate li gdje mi koci,pozzz

Koji si image skinuo? SD kartica mora bit formatirana fat32 i onda na nju staviš NOOBS full http://www.raspberrypi.org/downloads i takvu staviš u rpi i kad se boota izabereš openelec ili RaspBMC 

za instalaciju i to ti je to 

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

opet ja izvinjavam se,kako da formatiram sd karticu od 8 giga,do 8 giga ide a kako istu,dajte neki prijedlog

 

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

opet ja izvinjavam se,kako da formatiram sd karticu od 8 giga,do 8 giga ide a kako istu,dajte neki prijedlog

 

http://www.wikihow.com/Format-an-SD-Card

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

do vraga,ovu sd karticu komp uopce ne vidi,ili je do drivera,ili sto je windows xp na njemackom njihovom softveru,pa ne moze komp da prepozna karticu,ili ova kartica ne valja za kur...

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

moze jos jedna pomoc drugari,gdje da nadjem za raspberry pi img xbmc frodo 12.3,da li je izasao,nadjem ja ali sve u tar formatu,img nema

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

moze jos jedna pomoc drugari,gdje da nadjem za raspberry pi img xbmc frodo 12.3,da li je izasao,nadjem ja ali sve u tar formatu,img nema

?? imas sluzbene image i gledaj jeli ima za tu distribuciju noviji xbmc 

znam da openelec ima 13.0 verziju ali je pitanje dali pluginovi rade za tu verziju 

najbolje ti je drzati se ono sto radi 12.2 radi i pluginovi rade sto nisam  sifuran da sve radi na 12.3 

 

11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Jel koristi itko controler na androidu nezz ima li na ios-u. Ja ga skinuo al nece da mi se spoji, ima neko slican problem, rjesenje???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
someguy kaže...

Jel koristi itko controler na androidu nezz ima li na ios-u. Ja ga skinuo al nece da mi se spoji, ima neko slican problem, rjesenje???

čega controler? koji controler? 

 

Ne čitamo mi misli. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...
someguy kaže...

Jel koristi itko controler na androidu nezz ima li na ios-u. Ja ga skinuo al nece da mi se spoji, ima neko slican problem, rjesenje???

čega controler? koji controler? 

 

Ne čitamo mi misli. {#}

Ovo

15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
someguy kaže...
Buhaha kaže...
someguy kaže...

Jel koristi itko controler na androidu nezz ima li na ios-u. Ja ga skinuo al nece da mi se spoji, ima neko slican problem, rjesenje???

čega controler? koji controler? 

 

Ne čitamo mi misli. {#}

Ovo

Ni meni se neće taj app spojiti izgleda mi kao nedovršeni 

za što tocno tražiš controler  i koju distribuciju imaš istaliranu na Rpi 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

radi taj app bez problema,zasad ga koristim za upravljanje relejima dok ne nađem vremena da napravim svoj UI,samo još trebaš instalirati software na rpi,imaš na ovom linku sve (1. i 2. ti treba)

If you want something done right, do it yourself
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 18:49 (LGA775).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...

radi taj app bez problema,zasad ga koristim za upravljanje relejima dok ne nađem vremena da napravim svoj UI,samo još trebaš instalirati software na rpi,imaš na ovom linku sve (1. i 2. ti treba)

Moze bit da je do toga, probat cu. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2014 8:38 (someguy).
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...

radi taj app bez problema,zasad ga koristim za upravljanje relejima dok ne nađem vremena da napravim svoj UI,samo još trebaš instalirati software na rpi,imaš na ovom linku sve (1. i 2. ti treba)

kao što rekoh neće se spojiti ? inaće se uredno mogu spojit na Rpi i drugi bazirani na ssh mi uradno rade pa ne znam i ne mogu reći dali radi ili ne

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice