Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 469.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
MaliMitcha kaže...
tnakir kaže...

Zapravo OpenELEC i je XBMC, ali je je valjda drugacija, brza distra.

 

Gledao sam malo recenzije po netu i izgleda da je OpenELEC stvarno brži. A i lagovi u sučelju mi ne izgledaju tako veliki, bar ne veći nego što WDTV zna lagove imat. Definitivno bi uzeo novi B+ model koji ima više memorije. Samo me zanimaju vaša iskustva oko narudžbi... Da naručim sa RSdelivers kad budu imali, ili? I koji su troškovi dostave?

model B+ nema više rama nego ima samo više usb priključaka model B 2usb model b+ 4usb vidim da neki pišu gluposti o ramu 

 

Inače kaj se tiče XBMC-a ako vam je samo do njega bolje vam je uzet neki android player u konačnici cjenovnoj rangu skoro da dode isto, a bolje je za xbmc

cca 500-600kn ima android playera sa dvdije jezgre ustekaj i vozi za rpi moras još uzet karticu napajanje kuciste? kablove hdmi što u konacnici dode do cca 500kn 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
robimarko kaže...

Ma to su uglavnom priče za malu djecu,kratki usb kablovi jednostavno nemogu imati toliki otpor da bi on smetao kada punjač može da ti dovoljnu struju.

Ja koristim neki kineski od 2A,te usb kabel koji sam dobio uz njega i nikada problema.

Inače taj punjač sam dobio u Minix Neo G4 mini pc iz kine.

 

Donesem ti ja 4 komada koji su došli s battery packom. Jedino što oni mogu napuniti su žablji kraci. Zrakom.

11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Evo malo da ozivimo temu ...

Dosta dugo na pi-u vrtim retropie.

 

Retropie je prilagodjen, 99% prekonfiguriran sustav koji omogucuje da PI vrti emulationstation.

 

Emulationstation:

 

 

Ono sto emulationstation emulira:

 

  • Amiga (UAE4All)
  • Apple II (LinApple)
  • Apple Macintosh (Basilisk II)
  • Armstrad CPC (CPC4RPi)
  • Arcade (PiFBA, Mame4All-RPi)
  • Atari 800
  • Atari 2600 (RetroArch)
  • Atari ST/STE/TT/Falcon
  • C64 (VICE)
  • CaveStory (NXEngine)
  • Doom (RetroArch)
  • Duke Nukem 3D
  • Final Burn Alpha (RetroArch)
  • Game Boy Advance (gpSP)
  • Game Boy Color (RetroArch)
  • Game Gear (Osmose)
  • Intellivision (RetroArch)
  • MAME (RetroArch)
  • MAME (AdvMAME)
  • NeoGeo (GnGeo)
  • NeoGeo (Genesis-GX, RetroArch)
  • Sega Master System (Osmose)
  • Sega Megadrive/Genesis (DGEN, Picodrive)
  • Sega Mega-CD (Picodrive)
  • Sega 32X (Picodrive)
  • Nintendo Entertainment System (RetroArch)
  • N64 (Mupen64Plus-RPi)
  • PC Engine / Turbo Grafx 16 (RetroArch)
  • Playstation 1 (RetroArch)
  • ScummVM
  • Super Nintendo Entertainment System (RetroArch, PiSNES, SNES-Rpi)
  • Sinclair ZX Spectrum (Fuse)
  • PC / x86 (rpix86)
  • Z Machine emulator (Frotz)

 

Toplo preporucujem plastikanere s ebaya koji daju look and feel onih dooobrih SNES gamepada ...

 

Prilazem slike moje bebice :)

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
8 0 hvala 9
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Bastardo kaže...

Evo malo da ozivimo temu ...

Dosta dugo na pi-u vrtim retropie.

 

Retropie je prilagodjen, 99% prekonfiguriran sustav koji omogucuje da PI vrti emulationstation.

 

Emulationstation:

 

 

Ono sto emulationstation emulira:

 

  • Amiga (UAE4All)
  • Apple II (LinApple)
  • Apple Macintosh (Basilisk II)
  • Armstrad CPC (CPC4RPi)
  • Arcade (PiFBA, Mame4All-RPi)
  • Atari 800
  • Atari 2600 (RetroArch)
  • Atari ST/STE/TT/Falcon
  • C64 (VICE)
  • CaveStory (NXEngine)
  • Doom (RetroArch)
  • Duke Nukem 3D
  • Final Burn Alpha (RetroArch)
  • Game Boy Advance (gpSP)
  • Game Boy Color (RetroArch)
  • Game Gear (Osmose)
  • Intellivision (RetroArch)
  • MAME (RetroArch)
  • MAME (AdvMAME)
  • NeoGeo (GnGeo)
  • NeoGeo (Genesis-GX, RetroArch)
  • Sega Master System (Osmose)
  • Sega Megadrive/Genesis (DGEN, Picodrive)
  • Sega Mega-CD (Picodrive)
  • Sega 32X (Picodrive)
  • Nintendo Entertainment System (RetroArch)
  • N64 (Mupen64Plus-RPi)
  • PC Engine / Turbo Grafx 16 (RetroArch)
  • Playstation 1 (RetroArch)
  • ScummVM
  • Super Nintendo Entertainment System (RetroArch, PiSNES, SNES-Rpi)
  • Sinclair ZX Spectrum (Fuse)
  • PC / x86 (rpix86)
  • Z Machine emulator (Frotz)

 

Toplo preporucujem plastikanere s ebaya koji daju look and feel onih dooobrih SNES gamepada ...

 

Prilazem slike moje bebice :)

 

Kakvi su ovo hladnjaci? Sto si ih ugradivao?

10 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Haj, dal ima šanse da se na tom putem XBMCa pokrene 3D BD iso ? 

Dosad jedini program s kojim sam to uspio je TMT5 dok se na kompu XBMC zbrejka i bez streaminga. 

 

Htio bih složit neki media player al pod OBAVEZNO da ima opciju čitanja iso bluraya.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
someguy kaže...

Kakvi su ovo hladnjaci? Sto si ih ugradivao?

Hladnjake stavis ako overklokiras pi. U mom slucaju je klokan jer je u originalnom izdanju pi trun spor pri playstation emulaciji a ovako ima taman safta :)

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
gocc01 kaže...

Haj, dal ima šanse da se na tom putem XBMCa pokrene 3D BD iso ? 

Dosad jedini program s kojim sam to uspio je TMT5 dok se na kompu XBMC zbrejka i bez streaminga. 

 

Htio bih složit neki media player al pod OBAVEZNO da ima opciju čitanja iso bluraya.

4get it ... pi ima problema s BR ripovima a kamoli s ogromnim 3d filmom ...

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Kakvih problema sa BRRipovima? Ja nemam problema sa BR RIP-ovima.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ovaj retro pi mi je zakon.

 

E sad ja bi instalirao VPN od private internet security i instalirao firefox na debian verziju. Je li netko to isprobao? Treba mi za netflix.

 

Našao {#}

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 10:11 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tnakir kaže...

Kakvih problema sa BRRipovima? Ja nemam problema sa BR RIP-ovima.

RASPBMC mi klokan i normalan daje probleme sa svime vecim od gigabajt-dva (zvuk se tek nakon 20-30 sekundi pojavi). Bilo preko usb diska, bilo preko lana, bilo preko wifi-a. OpenELEC je truncicu bolji u tom pogledu. Napominjem da imam Pi B s 256Mb rama iz prve serije.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Bastardo kaže...
tnakir kaže...

Kakvih problema sa BRRipovima? Ja nemam problema sa BR RIP-ovima.

RASPBMC mi klokan i normalan daje probleme sa svime vecim od gigabajt-dva (zvuk se tek nakon 20-30 sekundi pojavi). Bilo preko usb diska, bilo preko lana, bilo preko wifi-a. OpenELEC je truncicu bolji u tom pogledu. Napominjem da imam Pi B s 256Mb rama iz prve serije.

I ja imam RPi B iz prve serije. Vrtim filmove 10GB+ bez ikakvog problema. Jedino mi se zna nekada usporit i smrznit, inace je ok. Materijal vucem preko LAN-a.

Rvat katolik!
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Evo planiram narucit raspberry pi preko ebaya,pa me zaustavite ako nesto radim krivo ili se moze jeftinije :)

Hoce ovaj punjac bit dobar?

Koji heatsink da uzmem ovaj,ovaj ili ima nesto bolje za nac?

Sto se tice samog raspberrya kosta 275kn na ebayu,prodavac je iz kine,pise free shipping,nece mi opalit onda carinu,nas pdv ili nesto?

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
kurt kaže...

Evo planiram narucit raspberry pi preko ebaya,pa me zaustavite ako nesto radim krivo ili se moze jeftinije :)

Hoce ovaj punjac bit dobar?

Koji heatsink da uzmem ovaj,ovaj ili ima nesto bolje za nac?

Sto se tice samog raspberrya kosta 275kn na ebayu,prodavac je iz kine,pise free shipping,nece mi opalit onda carinu,nas pdv ili nesto?

punjač bi trebao biti dobar,makar nemoj se 100% pouzdati u te kineske kopije,heatsink koji god da uzmeš nebuš fulal,nije tu tak velika razlika,uzmi jeftinije...za taj rpi iz kine će ti sigurno opalit carinu,samo napiši selleru dok budeš kupovao da neka na paket napiše vrijednost robe oko 10$, onda neće biti carine, tako ja radim dok kupujem robu koja dođe više od 30$ pa prođe bez carine ;)...btw ako imaš love i neda ti se čekat onda naruči tu iz slovenije klik za 40 € (dostava uključena) je da je kojih 30 kn skuplje od toga na ebayu al nema rizika, a odma imaš i garanciju

If you want something done right, do it yourself
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Punjač bi trebao biti dobar po onome šta piše na njemu ..a ono šta on daje .... hmhmhmh.... nedavno rpiajtelj uzima punjač sa e baya ..isto iz kine ..usteka mobitel ne puni ..usteka drugi ne puni .. miri napon 4.8 ....  al opet mgoa bi gurat sa 4.8 ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
13 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

nema veze nasao sam neki lik salje iz kine,8$ dodas i posalje ti jos punjac (koji zasebno prodaje za 8$),heatsinkovi i kuciste,a kaze da ce mi napisat i vrijednost paketa 10$ da nemoram carinu placat :)

ziv cu se pojest od cekanja,pokusavam nekom uvalit ovaj ps3 da uzmem pi,3-4 zainteresiranih a nikako da kupe

battlelog:KICKASS_HR
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

jel uredu ovo? razmišljam da možda uzmem, al na ovo dođe još carina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav! Zanima me da li je netko od vas pokušao koristiti RPi na baterijskom napajanju. Postoje li gotova - specijalizirana rješenja ili je potrebno prilagođavanje računala i samim time gubitak jamstva? Pogledajte ovaj tutorial: http://www.daveakerman.com/?page_id=1294 i recite što mislite?

 

Treba mi autonomno računalo za mjerenje i analizu prometa. Plan je napraviti program koji bi preko senzora (zvuk, pokret i sl.) mjerio promet i podatke spremao ili ih slao u centar za analizu. RPi bi ubacio u vodonepropusno kučište i spojio ga na baterijsko napajanje.

 

Za početak bi bila dovoljna autonomija od 24h, kasnije bih dodao solarne ćelije koje bi tijekom dana punile baterije.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
W4RRiOR kaže...

jel uredu ovo? razmišljam da možda uzmem, al na ovo dođe još carina?

Tu ti sve piše: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
W4RRiOR kaže...

jel uredu ovo? razmišljam da možda uzmem, al na ovo dođe još carina?

dobro je,a mozes i izvan eu narucit samo napisi prodavacu da stavi malu vrijednost paketa (5-10 dolara) da nemoras carinu placat

 

jel ko pokusao ukopcat zvucnike u raspberry?imam glasne sumove i nista ne valja...a nemogu slozit da mi radi na zvucnike od tv-a jer koristim hdmi to vga

battlelog:KICKASS_HR
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
kurt kaže...

jel ko pokusao ukopcat zvucnike u raspberry?imam glasne sumove i nista ne valja...a nemogu slozit da mi radi na zvucnike od tv-a jer koristim hdmi to vga

najbolje rješenje bi ti bila usb zvučna kartica ili usb DAC

a imaš i te hdmi-vga adaptere sa ugrađenim izlazom zvuka

If you want something done right, do it yourself
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

htio bih kupiti uređaj ali imam pitanje pa Vas molim za odgovor; treba mi ovaj uređaj za reproduciranje filmova FULL HD 1080p,  te za surfanje ... jel to isti može podržati ili će biti problema !?

 

Hvala 

nema gaaa...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Raspberry Pi B+ se od prije neki dan može kupiti u FER-ovoj skriptarnici za 365kn :)

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Gregor kaže...

Raspberry Pi B+ se od prije neki dan može kupiti u FER-ovoj skriptarnici za 365kn :)

Odlicno, bas super da se neko tog sjetio, nema hebanja sa postarinom ovo ono a i cijena je ok.

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

jedno pitanjce,ubacio sam u raspberry pi openelec,ali sad kad odem da odradim preko usb stika,ubacim neke adonse,raspberry pi mi taj usb ne vidi,da li tko zna gdje je problem

GI
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

itko ista,ima li kakav ko savjet za ovaj problem

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

jedno pitanjce,ubacio sam u raspberry pi openelec,ali sad kad odem da odradim preko usb stika,ubacim neke adonse,raspberry pi mi taj usb ne vidi,da li tko zna gdje je problem

Jesi probao sa nekim drugim usb stickom ?

14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

moguce da je do usb,da li postoji drugi nacin da se ubacuju adonsi u raspberry pi,sem preko usb stika

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

moguce da je do usb,da li postoji drugi nacin da se ubacuju adonsi u raspberry pi,sem preko usb stika

ako ne vidiš usb u openelec tj. u xbmc onda je sigurno do usb_a

inaće možeš i preko mreže zato i postoji upravitelj podataka u kojem mozes dodati link za dodatke ili usb ili lan ... najlakse ti je preko fusion preko interneta

google ti je prijatelj googlaj tvaddons.ag

14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Naručio i ja svoj primjerak. Ideja je 24/7 torrent stroj + samba + povremeno XBMC. Vidi tko kakvu manu/savijet u tom planu?

 

Također, treba mi preporuka nekog dobrog, a jeftinog daljinca koji će se dobro nadopunjavati sa XBMC-om.

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Mislim da neces moc vrtit te tri stvari u isto vrijeme. Jednostavno nema dovoljno force za sve to handleat.

 

Sto se tice daljinskog, ako ga spojis na TV putem HDMI-a, vjerovatno ce ti podrzavati daljinski od TV.a preko CEC-a.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice