Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 471.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
ERROR1911 kaže...

Ja bih sebi uzeo RASPBERRY PI 2 Model B eh sad me interesira gdje ga je najpovoljnije uzeti, može i u HR a može izvan HR. 

 

Vidim po netu da piše da ta ver RASPBERRY PI 2 Model B ide sa nekim Windozama dali je to točno? 

Dali su mi potrebni dodatni hladnjaci za čipove, pošto vidim da to večina ljudi ima. 

 Kod nas ga imaš u RS http://hr.rsdelivers.com/ i dostavu u kuću usporedi cijene ako kupuješ vani

Za sve ostalo pogledaš na  https://www.raspberrypi.org/ 

15 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ima i na galagomarketu...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Sum_of_all_fears kaže...

Ima i na galagomarketu...

 ja u galagomarketu uzeo za 340-ak kuna, u ponedjeljak naručio u petak došao.

A galagomarket je slovenska trgovina koliko ja znam.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Calda znas da rpi nema svoju memoriju, tj na njemu bije instalirano nista pa tako ni win, ima paketa di se prodaje rpi sa sd na kojom je vec instaliran neki os, sto je po meni bacanje para, svak mize instalirat os na karticu, i da moze se stavit win10 ako se nevaram i naravno jos dosta distribucija linuxa i sve je to dostupno za download na rpi stranici. Hladnjaci ti nisu potrebni osim ako ga neces overclockat.
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav,

 

htio bi kupiti Raspberry Pi 2 koji bi mi služio samo za gledanje stream-ova tj. složio bi ga roditeljima za sport, dokumentarce i ostalo.

Amater sam u ovome pa me zanima koliko troškova imam ukupno, znam da je sam uređaj oko 380kn, te me zanima što bi još trebao kupiti da bi to sve zajedno funkcioniralo?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 17:20 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Treba ti još strujni adapter/punjač, hdmi kabel za spajanje na televizor i neko kućište(osim ako ćeš rPi sakriti u neku ladicu). Za kontrolu možeš uzeti bežičnu tipkovnicu i miša ili pošto su starci u pitanju nabaviti pravi daljinski.

Ako ćeš koristiti daljinski, IR senzor+ lirc je jako jeftina verzija sa kojom možeš koristiti bilo koji daljinski. Ako nisi dobar sa elektronikom, bolja opcija je Flirc.

I naravno, treba ti memorijska kartica od nekih 4GB ako će na njoj biti samo openElec ili rasbmc, klasa 10 je preporučena

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Umjesto daljinca bilo koji smartphone i YATSE aplikacija. Ili ako TV podržava CEC, onda ne treba ništa. Dovoljan je daljinac od TVa

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav!

Trebala bi mi neka ideja za RPi projekt koji bi branio na zavrsnom radu za preddiplomski studij informatike pa ako imate nesto na umu slobodno napisite bio bih zahvalan!

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav, gdje bi u Zagrebu mogao kupiti kvalitetan daljinski upravljač za Raspberry Pi 2 Model B? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
NoOne1 kaže...

Pozdrav, gdje bi u Zagrebu mogao kupiti kvalitetan daljinski upravljač za Raspberry Pi 2 Model B? 

 ako ti tv podržava CEC onda ga možeš u kodiju kontrolirati s daljinskim od tv-a.

probaj

15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
NoOne1 kaže...

Pozdrav, gdje bi u Zagrebu mogao kupiti kvalitetan daljinski upravljač za Raspberry Pi 2 Model B? 

 CEC i Tv ili chipoteka pa uzmi minix daljinac, nisu loši

13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
NoOne1 kaže...

Pozdrav, gdje bi u Zagrebu mogao kupiti kvalitetan daljinski upravljač za Raspberry Pi 2 Model B? 

 Links 132 kn

If you want something done right, do it yourself
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav,

 

Vidio ovu jednodnevnu ponudu za pocetnike. Razmatram kupnju jer se želim baviti programiranjem za androide itd. i tražim nešto da počnem.

 

Što kažete na ponudu i uređaj? Mogu li negdje nesto bolje dobiti? Ili mi preporucate nesto drugo za pocetak?

 

Unaprijed hvala na savijetima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pa ako ćeš se baviti programiranjem za android, što će ti raspberry?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

android je bio samo primjer,java,C,sve u svemu programiranje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Da li Pi 2 B može služiti kao studentski desktop? Može li se na njemu vrtiti Arduino IDE, možda neki JAVA IDE ili čak možda nešto za 3d crtanje? Mogu li se gledati filmovi sa njega i može li se donekle ugodno pretraživati web?

Imam jako skroman buđet (cca 500kn) i mislim da bi mi Pi kao opcija bio puno bolji nego neki single core krš laptop koji se za te novce može nabaviti s njuškala.

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
KKristijan kaže...

Da li Pi 2 B može služiti kao studentski desktop? Može li se na njemu vrtiti Arduino IDE, možda neki JAVA IDE ili čak možda nešto za 3d crtanje? Mogu li se gledati filmovi sa njega i može li se donekle ugodno pretraživati web?

Imam jako skroman buđet (cca 500kn) i mislim da bi mi Pi kao opcija bio puno bolji nego neki single core krš laptop koji se za te novce može nabaviti s njuškala.

Ne. Teoretski bi možda i radilo, ali ne baš upotrebljivo kao glavni desktop. Da sebi tražim nešto takvo, vjerojatno bi uzeo nešto tipa OVOGA. Imam jedan tablet s takvim specifikacijama i on je sasvim upotrebljiv za sve.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
power_user kaže...

Ne. Teoretski bi možda i radilo, ali ne baš upotrebljivo kao glavni desktop. Da sebi tražim nešto takvo, vjerojatno bi uzeo nešto tipa OVOGA. Imam jedan tablet s takvim specifikacijama i on je sasvim upotrebljiv za sve.

 dobra cijena! slazem se, za te pare, ovo je vjerojatno ponajbolji izbor... 

13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Gledao sam tu stvar i čini se dsota zanimljiv koncept. Može li se na nju staviti neki OS koji nije prethodno predinstaliran tipa linux mint? 

 

EDIT: ne treba mi zamjena za desktop, njega imam doma. Zanima me da li bi se povremeno mogao ponijeti kao desktop (za napisati neki seminar) jer raspverry pi zelim prvenstveno da se igram s njim i arduinom :D

Burek s mesom
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 20:15 (KKristijan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
izvone kaže...

android je bio samo primjer,java,C,sve u svemu programiranje...

Pa ni za to ti ne treba raspberry. Osim ako se ne želiš igrati sa hardverom (paliti lampice, upravljati sa nečime i tako)...

KKristijan kaže...

Gledao sam tu stvar i čini se dsota zanimljiv koncept. Može li se na nju staviti neki OS koji nije prethodno predinstaliran tipa linux mint? 

 

EDIT: ne treba mi zamjena za desktop, njega imam doma. Zanima me da li bi se povremeno mogao ponijeti kao desktop (za napisati neki seminar) jer raspverry pi zelim prvenstveno da se igram s njim i arduinom :D

Na njega ti ide Raspbian. Neće ti biti baš super brz ali za surfanje, možda nešto natipkati u Google Docsima i gledanja filmova je ok. Skoro svaki IDE je "ogroman" ali ako se potrudiš, možda nađeš neki light (sa arduinom nećeš imati problema, njegov IDE je stvarno minijaturan a za Javu ne znam baš). Samo pazi da kupiš class 10 karticu, kako se ne bi sve vuklo ko krepana mačka. Ali prava klasa 10, nešto od sandiska, original. Ne kopija sa ebaya (one tipa 64 GB za par dolara).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Sum_of_all_fears kaže...
izvone kaže...

android je bio samo primjer,java,C,sve u svemu programiranje...

Pa ni za to ti ne treba raspberry. Osim ako se ne želiš igrati sa hardverom (paliti lampice, upravljati sa nečime i tako)...

KKristijan kaže...

Gledao sam tu stvar i čini se dsota zanimljiv koncept. Može li se na nju staviti neki OS koji nije prethodno predinstaliran tipa linux mint? 

 

EDIT: ne treba mi zamjena za desktop, njega imam doma. Zanima me da li bi se povremeno mogao ponijeti kao desktop (za napisati neki seminar) jer raspverry pi zelim prvenstveno da se igram s njim i arduinom :D

Na njega ti ide Raspbian. Neće ti biti baš super brz ali za surfanje, možda nešto natipkati u Google Docsima i gledanja filmova je ok. Skoro svaki IDE je "ogroman" ali ako se potrudiš, možda nađeš neki light (sa arduinom nećeš imati problema, njegov IDE je stvarno minijaturan a za Javu ne znam baš). Samo pazi da kupiš class 10 karticu, kako se ne bi sve vuklo ko krepana mačka. Ali prava klasa 10, nešto od sandiska, original. Ne kopija sa ebaya (one tipa 64 GB za par dolara).

 Imam Transcendovih 32 gb class 10? Jel to pravi ?

Burek s mesom
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Onda sam ja mozda sve krivo shvatio,koje su top namjene pi-a? Kojim jezikom se on onda sluzi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
izvone kaže...
Onda sam ja mozda sve krivo shvatio,koje su top namjene pi-a? Kojim jezikom se on onda sluzi?

Pa služi za svašta nešto. Kućna automatizacija, robotići, media centar, NAS, torrent mašina... Što god ti padne na pamet.

 

Prvo nauči programirati, lako ga kasnije kupiš i igraš se sa I/O na njemu i pališ-gasiš lampice. Nauči osnove.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
9 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav svima, potrebna mi je hitna pomoc pri izradi vlastitog hardvera

 

Naime, radim na vlastitom startup projektu cija se ideja odnosno igra temelji na kapacitativnim senzorima, LED svijetlom i touchscreenom koji ce to sve kontrolirati i naredivat. Ima li netko kakvog iskustva, preporuke ili slicno...

 

Molim Vas da se javite na mail androku@gmail.com te cu Vas detaljnije upoznati sa samim projektom uz mogucnost ulaska u tim i stjecanje novog iskustva, znanja i mozebitnog novca

 

Ugodna vecer

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

dobio sam rasbbery pi 2 model b imam display od joy it točan model je rbtft 3.2-v2

kada ga ukljućim bude bijeali zaslon,a kada ga spojim na tv radi bez problema u ćemu je mogući problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
DebeliMajmun333 kaže...

dobio sam rasbbery pi 2 model b imam display od joy it točan model je rbtft 3.2-v2

kada ga ukljućim bude bijeali zaslon,a kada ga spojim na tv radi bez problema u ćemu je mogući problem

 trebaš instalirati driver za taj display,pogledaj na stranici gdje si ga kupio ili na stranici proizvođača

If you want something done right, do it yourself
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Slozio sam si deluge za downloadanje torenta. Imam instaliran i na windowsima, pa kad se spojim i skinem na windowsima zapravo se na raspbery skidaju i super radi, ali kad skinem torent preko privatnih trekera neće da downloada. Druga stvar pokrenem deluge ili bilo koji drugi proces, pa se poslije toga spojim remote desktopom (xrdp), ali ne vidim prozore pokrenutih procesa. Kako da ih pozovem na zaslon? Znam da su pokrenuti jer vidim ih u terminalu naredbom top

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozz..

 

Na kraju sam si uzeo noobs set raspberry pi 2 model B...

 

Zanima me je li ovo sljedece moguce...imam u jednoj sobi satelitski prijamnik i tamo gledam satelitske programe. Reciver je spojen na net. E sad ja bi emitirao taj satelitski signal u sobi udaljenoj 15 metara koji je na istoj mrezi...jel moguce pi koristiti kao neki repetitor signala il nesto slicno tome..nez kak da objasnim. Guglao sam i vidim da su neki to pokusali al nitko nema nesto konkretno...dakle da mogu gledat u toj drugoj sobi satelit...reciver bi bio normalno upaljen u drugoj sobi...

 

Takdjer ako netko ima neku web stranicu s idejama i tutorijalima...ja gledam po njihovoj sluzbenoj stranici al ak ima jos neka bolja...

 

Sam da napomenem potpuni sam pocetnik i zelim se time igrati i zabavljati.:)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pozdrav svima,

 

koju distribuciju da instaliram (da li je to uopće moguće) da koristim RP2 kao NAS, da mogu skidati torrente i da imam KODI na njemu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

mislim da ti je najbolje staviti noobs imaš ga na službenim stranicama, a kasnije preko njegovog sučelja skineš Kodi i Raspbian pa imaš dual boot sisteme

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice