Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 471.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Dali mi se ko pocetniku isplati naracuti trojku? Koje sve osnovne stvari su mi potrebnu uz njega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Sve isto kao i za ove prije samo sta ima ugradeb wifi i bt ako sam dobro razumio
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

microSD kartica cca 8 GB class 10, micro usb punjač/adapter koji daje 2.5A,miš,tipkovnica i hdmi monitor

If you want something done right, do it yourself
12 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
someguy kaže...
Sve isto kao i za ove prije samo sta ima ugradeb wifi i bt ako sam dobro razumio

 Izvor: Hackaday (Jako dobar članak koji rezimira šta novoga donosi Pi 3, te analizira trenutačno stanje na tržištu "single board" računala).

elCid
14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
someguy kaže...
Sve isto kao i za ove prije samo sta ima ugradeb wifi i bt ako sam dobro razumio

I nešto jači procesor.

Ne znam, očekivao sam bar jedan USB 3.0 port i/ili gigabitni ethernet port 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
LGA775 kaže...

microSD kartica cca 8 GB class 10, micro usb punjač/adapter koji daje 2.5A,miš,tipkovnica i hdmi monitor

 Ovisi sta mislis radit, za multimediju ti treba hdmi za sve ostalo rade uzmi wifi pa mozes radit preko ssh sto mi se cini bolje jer imas net a i pi ti je portabilan.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Filip77 kaže...

Ne porlazi ni sa IP adresom, pokušao sam i sa isključenim firewallom al je isto.

 Mislim da ips vise nedopustaju externe ip-ove vec imas kao externi ip unutar neke njihove mreze al ubiti opet nemas externi ip da mozes pristupit pi-u bilo di sa neta tj port-forwardanje ti neradi, tako sam dns cuo na faxu pa eto, al mozes koristit neki servise tipa weaved pa pokusaj s tim

12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Mogu se spojiti na RPi pomocu mobitela ili laptopa, al ne mogu preko kompa, pokusao sam i ponovo instalirati windowse na kompu al ne pomaze.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Trawis kaže...
someguy kaže...
Sve isto kao i za ove prije samo sta ima ugradeb wifi i bt ako sam dobro razumio

I nešto jači procesor.

Ne znam, očekivao sam bar jedan USB 3.0 port i/ili gigabitni ethernet port 

 Baš sam raspravljao neki dan sa kolegom u vezi USB 3.0 portova na RPi-u.

 

Po meni, najbolje da ih nikada ni ne stavljaju jer će mu onda trebati puno jači adapter te čak i posebno napajanje. Ako se ne varam, USB C daje do 3A a RPi u slučaju da su mu svi portovi USB 3.0 bi trebao barem 5A.

 

Ok, jasno mi je da ima ljudi koji bi RPi htjeli korisiti kao kućni media server i da bi tu brži USB i LAN itekako dobrodošao ali to je prije svega edu/development modul i kao takav, bolje je da bude jednostavniji i jeftiniji.

Jedina stvar, koja meni osobno najviše fali kod njega je RTC -da, doda se naknadno, ali bi itekako bilo bolje da je onboard.

14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Slicer kaže...
Trawis kaže...
someguy kaže...
Sve isto kao i za ove prije samo sta ima ugradeb wifi i bt ako sam dobro razumio

I nešto jači procesor.

Ne znam, očekivao sam bar jedan USB 3.0 port i/ili gigabitni ethernet port 

 Baš sam raspravljao neki dan sa kolegom u vezi USB 3.0 portova na RPi-u.

 

Po meni, najbolje da ih nikada ni ne stavljaju jer će mu onda trebati puno jači adapter te čak i posebno napajanje. Ako se ne varam, USB C daje do 3A a RPi u slučaju da su mu svi portovi USB 3.0 bi trebao barem 5A.

 

Ok, jasno mi je da ima ljudi koji bi RPi htjeli korisiti kao kućni media server i da bi tu brži USB i LAN itekako dobrodošao ali to je prije svega edu/development modul i kao takav, bolje je da bude jednostavniji i jeftiniji.

Jedina stvar, koja meni osobno najviše fali kod njega je RTC -da, doda se naknadno, ali bi itekako bilo bolje da je onboard.

 Istina, svatko ima svoje želje i teško bi bilo svima udovoljit, a pogotovo za istu cijenu prijašnjeg modela. Iako bi mi gigabitni LAN više dobrodošao nego USB 3.0 jer ga koristim kao media, web i file server, no što je tu je, možda se pojavi neka + verzija 

8 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

PINE 64 ima to što tražiš -pogledaj ga, cijenom je isti kao RPi a puno je moćnije riješenje. :)

 

https://www.pine64.com/product

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Jedino što ima 2GB RAMa a sve drugo je "meh" u odnosu na RPi. Bezveze.

 

Osim toga, RPi je puno poznatija platforma nego ovo. Pitanje je do kad će biti supporta.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Da, slažem se da je bolji support, to je neupitno.

 

Ima hrpetina RPi kompatibilnih ploča, no što jest jest-original je original. Da se razumijemo, nikada za neki važan projekt ne bih upotrijebio klonPi ali oni pružaju jako puno za neke nespecijalne projekte.

 

Evo, baš čekam da mi stigne Orange Pi One da na njega mogu prebaciti home automation server i iskoristiti RPi2 za jedan zanimljiviji projekt. Cijena-13,6$ sa dostavom. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Evo ekipa na ovom linku se dijeli RPI 3, što više dijelite imate više šanse za dobitak.

 

Sretno svima, možda nešto upiknemo.. :-)

 

https://www.pi-supply.com/giveaways/win-raspberry-pi-3/

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 13:15 (Roby86).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Jesi morao nalijepiti refferal link? -.-

 

Evo čisti tko ne podnosi ovakve likove gore...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ne vidim razlog zasto ne bi nalijepio, pa svatko si želi povećati šanse za dobitak... to očito samo tebi smeta.

 

Svatko na temelju tog URL-a kreira svoj refferal koji se širi dalje, to tak funkcionira...

 

Svatko imalo informatički pismen vidi da se on nalazi u URL-u.

 

Jel bi bilo bolje da nisam uopće postao link i da nisam nikoga obavijestio? 

 

Fakat nemam komentara, nemoj se ljutiti, ali ne razumijem svrhu tvog posta.

12 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Prema pravilima foruma je zabranjeno stavljati refferal linkove.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Onda se ispričavam, priznajem da nisam detaljno pročitao pravila postanja. 

 

Maknut refferal link, ostao je obični...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 13:15 (Roby86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

da li ima neki GSM modul ili usb dodatak za Rpi2?

 

Trebam nesto slicno kako bih pokrenuo program u rpi,nema interneta,nema wifi ni zicno,jedino stavit USB internet stick,al sumnjam da bi mi to funkcioniralo. Najbolje bi bilo da posaljem SMS i on se aktivira...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
izvone kaže...

da li ima neki GSM modul ili usb dodatak za Rpi2?

 

Trebam nesto slicno kako bih pokrenuo program u rpi,nema interneta,nema wifi ni zicno,jedino stavit USB internet stick,al sumnjam da bi mi to funkcioniralo. Najbolje bi bilo da posaljem SMS i on se aktivira...

 Najjednostavnije ti je iskoristiti neki od starih mobitela koji ima podrsku za AT komande. Vecina starih motorola, sony ericssona, siemensa to podrzava.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
izvone kaže...

da li ima neki GSM modul ili usb dodatak za Rpi2?

 

Trebam nesto slicno kako bih pokrenuo program u rpi,nema interneta,nema wifi ni zicno,jedino stavit USB internet stick,al sumnjam da bi mi to funkcioniralo. Najbolje bi bilo da posaljem SMS i on se aktivira...

SIM900

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Koji download manager preporučate za pi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

? Kakav dl manager?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

pyload, aria2 ili...?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

A to. Zapravo svejedno, to je ionako (bar po meni) nepotrebno.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Jel me moze netko uputit na trgovinu u Zagrebu gdje bih mogao naci 5V 2.5A power supply za raspberry ili ako bi netko mozda prodao svoju?
Online ne mogu nista pronac, a hodanje od trgovine do trgovine "na slijepo" mi je last resort.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
passat kaže...

Jel me moze netko uputit na trgovinu u Zagrebu gdje bih mogao naci 5V 2.5A power supply za raspberry ili ako bi netko mozda prodao svoju?
Online ne mogu nista pronac, a hodanje od trgovine do trgovine "na slijepo" mi je last resort.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=5V+2.5A

14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
leo_91 kaže...
passat kaže...

Jel me moze netko uputit na trgovinu u Zagrebu gdje bih mogao naci 5V 2.5A power supply za raspberry ili ako bi netko mozda prodao svoju?
Online ne mogu nista pronac, a hodanje od trgovine do trgovine "na slijepo" mi je last resort.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=5V+2.5A

 Nema ni jedan sa micro usb nastavkom.

13 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

koji raspberry mi preporucujete da zadovolji ulogu biti mediaplayer?

znaci nesto sto necu platiti vise nego sto mi treba... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

RPi2.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice